Jump to content
Dogomania

Sunia w ciąży nie chce jeść ! Co robić ?!


Błyskotka

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja sunia w 4-tym tygodniu ciąży nie chce jeść. :placz:

Zawsze była niejadkiem, ale teraz nie chce jeść wogóle !

Trwa to już ponad tydzień, psina zaledwie skubnie kawałeczek mięska czy kanapki od pana.... i to by bylo na tyle.
Pije tylko wodę.

Schudła, nie mogę na to patrzeć !

:shake: Wczoraj wpadłam już w histerię i w miarę upływu dnia przygotowałam w sumie 5 RODZAJÓW POSIŁKÓW :

- gotowna wołowinka z odrobiną ryżu
- gotowany indyczek z odrobiną ryżu
- papka z surowego zmielonego mięsa i odrobiny podrobów
- warzywno-podrobową papkę z jajkiem ( coś podobnego jak w BARF-ie )
- kaszkę na mleku...

Z tego co wymieniłam sunia nie zjadła NIC !
Podchodzi do misek, wącha, cofa ją i odchodzi.... spać do sypialni.

Jestem załamana po prostu.

Proszę o pomoc.


AGA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kleopatrax3']Może przez tą ciąże . Chyba jak urodzi to moze bedzie jadła . :)) Pozdrawiam ![/quote]

Kiedyś słyszałam od psiego ginekologa-położnika, u którego *yłam z koleżanką i jej sunią (miała dokładnie takie same o*jawy), że psina w ten właśnie sposó* reguluje w naturalnie licz*ę płodów. W/g niego to częsta przyczyna odmowy jedzenia ze strony zwłaszcza suczek małych ras.
A jakiej rasy jest Twoja?

Taki stan rzeczy trwa ok. 1 tygodnia, po czym samoistnie przechodzi.
U mojej koleżanki (to znaczy jej suni :cool3:) ta diagnoza naprawdę się potwierdziła. Nie martw się na zapas...

Link to comment
Share on other sites

moja sunia (westie) tez starcila apetyt we wczesnym stadium ciazy. to sie zwykle zdarza. natomiast nie slyszalam o tym zeby w ten sposob suka regulowala ilosc szczeniat w miocie. ja rozwiazalam problem podajac jej samo mieso- zadzialalo ale pewnie dlatego ze dotad jadla glownie sucha karme.
natomiast kiedy znow przestala jesc juz po urodzeniu i ten sam sposob nie zadzialal zaczelam podawac jej pokarm na sile- zmiksowane mieso wkladalam jej do pyszczka i czekalam az polknie. zwykle po jednym takim "wcisnieciu" reszte porcji zjadala sama, po paru dniach problem zniknal. proponuje poradzic sie w tej kwestii weterynarza (takim ciazowym wetem ktorego bym polecila jest p. Onyszkiewicz) bo suczka ktora nie je moze "spalic" szczenieta. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]Mój pies jest z ras małych, to 6,5 kg Russellek ( terrier) .[/B] :lol:

To jest potencjalny 28-my dzień ciąży i na USG wybierzemy się w tym tygodniu ( tzn. od jutra, poniedziałku licząc ).

Martwię się potwornie, bo sunia już troszkę schudła przez te swoje niejedzenie a przy jej obecnym stanie..... aaaaaaaaaaaaa, to koszmar jakiś !!! :placz:

Ale już mnie trochę pocieszyliście...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AGA NR 1'][B]Mój pies jest z ras małych, to 6,5 kg Russellek ( terrier) .[/B] :lol:

To jest potencjalny 28-my dzień ciąży i na USG wybierzemy się w tym tygodniu ( tzn. od jutra, poniedziałku licząc ).

Martwię się potwornie, bo sunia już troszkę schudła przez te swoje niejedzenie a przy jej obecnym stanie..... aaaaaaaaaaaaa, to koszmar jakiś !!! :placz:

Ale już mnie trochę pocieszyliście...[/quote]

Tak jak napisała MargaretS - teraz sie nie martw...
Po porodzie u suni mojej koleżanki też nastąpił totalny "jadłowstręt". Psinka chy8a tak 8yla zaaferowana faktem, iż została mamusią, że nie pamiętała o jedzeniu.
Na talerzykach w kuchni codziennie stał co najmniej 4 dania.
"Do wy8oru-do koloru". Mamusia nawet nie raczyła powąchać...
Kończyło się wciskaniem na siłę mięcha do pyszczka ;) (najlepiej wychodziło podczas karmienia malych) + preparat na apetyt, który przepisał wet.
Mięsko mieszała z witaminami i wapniem, ponieważ do suchego "startera" nie mozna jej 8yło w żaden sposo8 przekonać...
A cale życie jadła Royal Canin.
Pilnuj jej z jedzeniem po porodzie - musi mieć pokarm, a 8ez jedzonka i to odpowiednio z8ilansowanego - tak jak pisała MargetS - może 8yć ciężko...

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochani, dziękuję za wszystkie odpowiedzi - nie brakuje jeszcze dobrych ludzi na świecie... [/B]

Cóż, jak tak czytam to widzę, że tak to czasami jest z "pannami przy nadziei".... ;)

Oczywiście, dostosuję się do Waszych rad żeby KONIECZNIE pilnować aby jadła zaraz po porodzie - ze względu na mleko dla maluszków.

Jak odzyska apetyt odezwę się !

Ale weta jednak odwiedzę, wolę dmuchać na zimne...

Trzymajcie kciuki, proszę !

AGA

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się przede wszystkim skontaktowała z hodowcą suki - jeśli ma doświadczenie (mam na myśli wieloletnie doświadczenie, a nie że mu się dopiero pierwszy, czy drugi miot urodził w karierze), to na pewno coś doradzi. Równolegle weterynarz i kompleksowe badania suki.

Jeśli chodzi o karmienie na siłę... Ja nigdy zdrowego zwierzęcia nie karmię, jeśli nie chce jeść. Organizm zwierzęcia instynktownie podejmuje decyzję o głodówce i raczej nie jest ona bezcelowa.

Link to comment
Share on other sites

Moja "mamuśka" jest właśnie w 6 tygodniu ciąży i całą pierwszą połowę grymasiła z jedzeniem (w 3 tygodniu kompletnie nic nie jadła przez tydzień)
USG w 4 tygodniu potwierdziło ciążę. Jeść zaczęła dopiero od 5 tygodnia...i dopiero teraz wcina jak należy. Brzuch jakoś bardzo powiększony nie jest, niewiele się zaokrągliła...no ciekawe, bo poza tym wszystko nadal tak samo.
Ciekawa jestem, bo na USG widać było że ciąża ewidentnie mnoga.:p
Ale podobno po niektórych sukach i po 40 dniu niewiele widać.

Link to comment
Share on other sites

nie mam pojęcia o problemie głodówek u suk w czasie ciąży, wiem natomiast jak ciężko jest właścicielowi patrzeć jak jego pies sam się głodzi :-(

ja swojego jak urządzał sobie kilkudniową głodówkę (parę razy w roku) - "zmuszałam" do jedzenia rzucając mu aport kulkami suchego (o zawartości tłuszczy 15 - 17%) albo kawałkami mięska, czasem zmemlał od razu, czasem takim pomlemlanym kawałkiem rzucaliśmy się 10min... i tak godzinami, aż zjadł może garść tych kulek, pewnie dużo to mu nie dawało, za to ja czułam się spokojniej.

Jeśli zechcesz zastosować tę metodę, pamiętaj jednak, że przy dłuższym stosowaniu możesz sobie "zepsuć" psa psychicznie (np. nie będzie jadł jeśli ty nie będziesz przy nim) to wszystko da się oczywiście odkręcić ale znowu będzie od ciebie wymagało troszkę pracy.

...słyszałam też coś o kroplówkach dla zwierząt, które się "zagładzają", ale o to już pytaj weta.

życzę powodzenia z suczką i pięknego, zdrowego miotu!

Link to comment
Share on other sites

Moja suka do tak 2 roku życia była potwornym niejadkiem. Zauważyłam że najgorzej było jak histeryzowałam z tego powodu. Kompletnie jej miska nie interesowała. Pracować też na żarło nigdy nie chciała. Potem się poprawiło.
Ale, ja w końcu to olałam...nie zjadła, zabierałam miskę i pomogło. Nigdy jej niczym nie dosmaczałam suchego. I w końcu głodniała naprawdę i jadła. Chuda była ale zdrowa. Po 2 roku życia poprawiło się, zmężniała i już bardzo rzadko problemy z apetytem się pojawiają.
Teraz z koei w ciąży zupełnie rpzestała jeść tak właśnie w 4 tygodniu...jest już 6-sty a ona jako tako zaczęła jeśc dopiero od połowy 5-go.
Ale wiem że to normalne w ciąży, no i suki już potem jadają częściej, ale małe porcyjki.;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Delay, [/B]
[B]ooooooooo, to właśnie chciałam usłyszeć ! [/B]
Dzięki, dzięki za pociesznie, że z Twoją sunią jest identycznie !
Czyli to się zdarza, jest nadzieja że "będzie żyć". ;)
Uffff...[B] :multi:[/B]

[B]Greven,[/B]
skontaktowałam się dzisiaj z Panią, która ma w moim mieście Hodowlę. Zaufana osoba z dużym doświadczeniem.
Uspokoiła mnie, że to normalne.
Podobno zacznie jeść na początku 5-tego tygodnia ciąży ( za dwoje - zobaczymy... :razz: ).
A do weta i tak jutro jadę, przy okazji zrobię USG ! ;)

[B]Owca, [/B]
a ta Twoja "zabawa w kulki" - naprawdę dobre, hahahahaha !
Uśmiałam się do łez - serio, chciałabym to widzieć na własne oczy ! :lol:
Ech, ale rozumiem co czujesz - czego się nie robi dla tych przeklętych "niejadków".... :angryy:

Odezwę się wkrótce.
Dziękuję wszystkim za pomoc !

AGA

Link to comment
Share on other sites

moja weszła w 4 tydzień i wybrzydzać zaczęła przy misce okropnie, dzisiaj nie jadła nic wczoraj skubnęła tylko mało co... widać jakaś prawidłowość w tym jest. Za to zaczęła więcej spać, szuka tylko kącika gdzie może wtulić się i zdrzemnąć, nie ma mowy o zabawie, snuje się jak ćma....

Link to comment
Share on other sites

[B]Delay, [/B]
to u Was jeszcze tylko dwa tygodnie - ach...
Superrrrrrrrr, trzymam kciuki ! :loveu:

[EMAIL="G@l@xy"][B]G@l@xy[/B][/EMAIL][B],[/B]
norma - nasza to samo, snuje się smętnie po domu i po dłuższym zastanowieniu.... drepcze do sypialni, wbija się pod kołdrę i znów śpi.

[B]Ale uwaga, uwaga ![/B]
Wczoraj popołudniu zjadła troszkę a wieczorem zjadła naprawdę PORZĄDNĄ michę jedzonka !
Allelluja, chyba jednak będzie żyć, hahahaha ! :multi:

A dzisiaj jadła tylko raz - surową wołowinkę... :diabloti:

[B]Jutro jedziemy na USG ! [/B]:lol:
Ale podczas dzisiejszej rozmowy wet zastrzegł sobie, że on podczas tego USG zobowiązuje się jedynie do samego stwierdzenia FAKTU ciąży lub braku ciąży.
Nie podejmuje się próby policzenia szczeniąt... bo za dużo jest pomyłek i potem dochodzi do nieporozumień.

Co Wy na to ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AGA NR 1']
Nie podejmuje się próby policzenia szczeniąt... bo za dużo jest pomyłek i potem dochodzi do nieporozumień.

Co Wy na to ???[/QUOTE]

Co do ilości szczeniaków na usg faktycznie często są pomyłki, a kiedy chodzi o rasowy miot i ktoś robi rezerwacje na malca, potem bywają nieprzyjemności.

Link to comment
Share on other sites

Greven też się wypytałam w razie jakiejś "pseudohodowli" ale jest w porządku, Aga zakłada hodowlę Parsonów i to pierwszy miot (czeka jeszcze na akceptację przydomku hodowlanego w ZK).

A sunia i kawaler po prostu piękni!!!! Dawno nie widziałam tak pięknych terierków! AGA wstaw zdjęcia bo psy są cudne! Pochwal się! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]Greven, [/B]
[B]wszystko tak jak pisze Gunia. [/B]
[B]Gunia, dzięki za wsparcie i cieszę się niezmiernie, że psy tak Ci się spodobały ! ;)[/B]

No tak, jestem "początkującym" Hodowcą - mam przepiękną sunię już z statusem "suki hodowlanej" i po pozytywnym przeglądzie hodowlanym ( to wymóg w mojej rasie bo to pies myśliwski ).

Pochwalę się tylko, że to naprawdę urodziwa panna ( to córka BIESA :cool3: ) i ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu przez swoje wystawy przeszła jak burza i wynik :diabloti: : 3 złote medale i 3 CWC. :multi:
W związku z tym, że nie było "pełnego" pół roku przerwy pomiędzy wystawami brakuje nam jeszcze tylko jednego CWC do zrobienia Championatu.

Ale ze względu na POTWORNE ciąże urojone.... z komplikacjami niestety ( ona chce mieć szczeniaki i koniec ! :mad: ), zdecydowaliśmy, że odkładamy zrobienie championatu na później.... a teraz czas na macierzyństwo. To była jej 4 cieczka.

A kawaler - marzenie ! To facet z "eksportu" - reproduktor z Czech. :loveu:

[B]Cóż, dzisiaj wieczorem USG.[/B]
Zobaczymy, jaki jest efekt tej randki.
Bo na randce wszystko poszło doskonale - to była miłość od pierwszego wejrzenia, hahaha !

Link to comment
Share on other sites

Aga, jeśli sunieczka ma problemy z ciążami urojonymi to pomyślałabym o sterylizacji za jakiś czas. Na pewno będzie jej lżej i Wam też (wiem, bo mam jedną niewsyterylizowaną sunię i zdarzają jej się ciąże urojone i mi jej szkoda strasznie ale już jest zbyt wiekowa żeby ją wysterylizować) bo urodzenie przez nią szczeniąt nie ochroni jej przed ciążami urojonymi, a przecież nie będziecie jej dopuszczać co cieczkę żeby im zapobiec. Warto o tym pomyśleć.

Napisz jak wyniki usg, a coś czuję, że będziesz od dzisiaj pisać w dziale "porodówka" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...