Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

Jak tylko pojawi się Ulaa będą fotki i info o wszystkich 4 pieskach wyciągniętych 23 grudnia, na osobnych wątkach zapewne, dla porządku.

Smarczek i Łatka po weekendzie zapewne będą mogły być zabrane do DT. Czekuś (ten w najgorszym stanie) nie ma już biegunki, a pudelek kaszle. Takie zdawkowe tylko info dzisiaj dostałam, bo nie ma jeszcze dr prowadzącego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Arko dzwonilam do Fundacji Argos, i dane ktore sa podane nie do konca sa wiarygodne, sa mocno zanizone, juz tlumacze dlaczego. Pierwszy telefon wykonalam do chrzanowskiego UM z pytaniem czy maja odnotowane zgloszenia odsylanch psow do schroniska, nasze wladze gminne sa wogole nastawione na[SIZE=3][B] NIE [/B][/SIZE]prowadza takich zapisow bo im to nie potrzebne, tak jak u nas w Chrzanowie nie ma SM czyli moze wysylac Policja, Straz Pozarna, no i wlasnie UM. [B][COLOR=red]Nasza gmina ma dane o ilosci wylapanych psow wlasnie ze schroniska. A w Fundacji Argos biora dane do statystki wlasnie z gmin.[/COLOR][/B] A czy schronisko podaje prawdziwe dane, :crazyeye: w to juz absolutnie nie mozna wierzyc, przeciez OL zawiera umowy na ryczalt,[B] a zeby robic przekrety musi zanizac ilosc przyjmowanych zwierzat.[/B] Jak zobaczlam Olkuska statystyke za rok 2007 ilosc przyjetych psow 800 a adopcji 400 a do tego popatrzylam z iloma gminami ma Ol podpisana umowe to juz z tego latwo sie domyslic ze przynajmniej[B][SIZE=3] statystyka jest zanizona o jedna trzecia.[/SIZE][/B][/quote]

Czy osobno maja placone za odlowienie i dowoz zwierząt? ktos odlawia i dowoizi je do olkuskiego schr.
Dobrze byloby te umowy poprzegladac, moze Argos je ma?
Nie ma tez na stronie Argos z ktorymi gminami mieli umowy w 2007 czy te same 22 gminy co w 2006r? :roll: a ilosc zwierząt az tak wzrosla?

Czesto sa umowy ryczaltowe ale..... jest podana maksymalna ilosc zwierzat w miesiacu i "nadwyzka" musi byc dodatkowo oplacana "od sztuki".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A jak wystapimy jako fundacja z pismem do gminy o wydanie kopi umowy ze schroniskiem czy musza nam wydac taka kopie. :crazyeye: Jakie przepisy to reguluja:crazyeye:[/quote]
[B]Dostep do informacji publicznej[/B]-tresc ustawy masz na stronie argos-w dziale: [B]prawo[/B]-biuro ochrony zwierzat. Na to sie powolujesz.
Conajmniej musza Ci napisac jak jest skonstruowana umowa, na jakich zasadach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Co najwazniejsze, trzeba ustalic z jakim zakladem utylizycyjnym mają podpisaną umowe(od powiatowego lub poprzez wojewdzkiego) i z tego zakladu uzyskac na pismie ilosci kg zwlok zwierzat. To jest bardzo wazny dowod tez.[/quote]

takie dowody miał już KTOnZ w tej poprzedniej akcji - tony zutylizowanych zwłok :shake:

[quote name='ARKA']Czy osobno maja placone za odlowienie i dowoz zwierząt? ktos odlawia i dowoizi je do olkuskiego schr.[/QUOTE]

oni mają swój samochód "interwencyjny" i sami jeżdżą po psy


WAŻNA SPRAWA - NIE PSZCIE NA FORUM O WSZYSTKICH KROKACH :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czy jakas organizacja prozwierzęca może tam wejść na już ?
Sfilmować, spisać na bierząco, tak jak to było w innych sprawach ? Dopiero szukac wiinych. Nic tam nie nadaje tempa sprawie jak widok maltretowanych zwierzat.
[COLOR=red][/COLOR]
[COLOR=#ff0000]To była jedna z tych wersji. Dziewczyny probowały ja zrealizować , próbowały zorganizowac tymczas aby Grzegorz Bielawski mogl podjąć interewbncje. Ale ktos chyba wybil im to z glowy . Ogromny błąd.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Bywaja przypadki ze nazsza Policja tez im odwozi psy, w UM w Olkuszu juz latem tego roku jak dzwonilam uzyskalam info [B]ze w schronisku jest piec do utylizacji[/B] a wiec nie korzystaja z uslug komunalnych. :shake:[/quote]
Piec to moze miec ale czy ten piec ma odpowiednie certyfikaty:roll: Taki piec to chyba nie jest "zwykly piecyk":roll:, "troche" musi kosztowac.
I nie jest tak, ze schroniska korzystają z uslug komunalnych, musza miec podpisana umowe ze stosowna firma od utylizacji czy tez spalarnia zwlok, tak jak i np. kliniki wet.

Pierwsze slysze, ze jakies schronisko ma swoj piec do spalania zwlok, to kosztowna inwestycja, tak naprawde.

Link to comment
Share on other sites

Ja pomagam także w S.O.S w Dąbrowie Górniczej. Napisałam do kilku osób, które mogą pomóc. I czekam na wieści czy są w tym ,,schronisku' jakieś setery, wyżły, jamniki, cocery i czekam na info. i fotki o bulku bo może coś będę miała dla niego, ale to jeszcze nic pewnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Ale oni chyba nie mogą w takim piecu między domami palić zwłok????!!!!

Czy wtedy jak KTOnZ tam robił kontrole też mieli już ten piec? Bo i tak były papiery na tony zutylizowanych psich zwłok[/quote]

O tym "piecu' to pamietam ze byla ciagle jaks mowa........miec piec a udowodnic spalanie w nim zwlok zwierząt, na lewo, to inna sprawa.
Trzeba byc WIARYGODNYM, od początku do konca, "wrog nie spi"
Dlatego tez uwazam, ze Ada powinna skontaktowac sie KONIECZNIE z KTOZ, tam sa prawniczki, jest Frotka;) A prawnicy, szczegolnie," od tematow zwierzat" sa:NA WAGE ZŁOTA!

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy na bazarek na rzecz ofiar schroniska

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f99/ofiary-schroniska-konajace-na-mrozie-cierpiace-chore-glodne-pilnie-potrzebna-pomoc-127803/#post11489704[/url][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/ofiary-schroniska-konajace-chore-glodne-pilnie-potrzebna-pomoc-127803/#post11489984"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

jesli sprawa przeciwko schronisku juz raz byla w prokuraturze i zostala umorzona, to czy mozna ponownie postawic im te same zarzuty?
kto wie/ moze ktos spytac jakiegos prawnika?

zastanawiam sie nad taka rzecza- czy nie sprobowac namowic na interwencje i GAJE. Pana Bozka znam troche, mieszkamy w sasiednich wioskach, skoro w swieta walczy o prawo karpi do godnego zycia i smierci, i to tak ze od lat wet powiatowy i wszystkie markety trzepia portkami na mysl o swietach, to powinien nie pozostac obojetny na ta sprawe, a wiem ze jest i medialny, i uparty, i ma mozliwosci, i nawet wladze powiatowe sie go u nas obawiaja. Nie wiem czy oni interweniowali kiedykolwiek w sprawie schroniska, ale wiem, ze potrafia walczyc za pomoca paragrafow, istnieja nie od dzisiaj, na niejednej sprawie zeby zjedli i prawnie i technicznie.
Jesli uznacie ze to jakis pomysl moge sprobowac sie tam udac z materialami nt sprawy (tylko wtedy potrzebuje duzo-opisow, zdjec, link do starego watku, zdjecia z dzis itd)
tyle wymyslilam.
w razie czego melduje sie do pomocy, choc nie jestem calkiem blisko.

Link to comment
Share on other sites

ok, poprosze zatem na pw namiary na schron dane kierownictwa adres itd, nazwy gmin ktore dostarczaja tam psy i wszystko co uznacie za wazne. Szczegolnie zdjecia i opisy, no i bardzo przydalyby sie informacje o poprzednim procesie, kto wystepowal jako oskarzyciel, kiedy to bylo itd, moze link do tamtego watku.
Przepraszam ale sama tego nie poskladam za szybko, po pierwsze nie wiem gdzie szukac, po drugie nie znam sprawy po trzecie mam zapalenie gardla i jestem niezywa. Ale jak bede miala materialy poskladam je i pojade do p.jacka Bozka do Gai,klub Gaja miesci sie w Wilkowicach
[URL="http://www.klubgaja.pl/"]Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne, ekologia - Klub Gaja[/URL]
pojade tam osobiscie

aha i koniecznie na pw osobiste kontakty do was, Ada, tych dziewczyn ktore tam byly i znaja sprawe osobiscie. Zebym mogla mu podac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...