Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

Jest bardzo blisko morza i większosc kwater na ul. Nadmorskienj lezy przy samej promenadzie,z widokiem nad morze - to jest duży atut Sarbinowa.Owszem jest małe ale ludzi duużo.Mi osobiscie brakowało tam nieco zieleni i miejsc gdzie oprócz plazy mozna wyjsc z psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']Dziękuję za takie informacje! Właśnie w tym roku wybieram się z Portosem na Hel :)
A czy są tam jakieś bardziej wyludnione plaże, gdzie można wchodzić z psami? Mój niestety jest jeszcze podrostkiem i obawiam się, że na plaży pełnej ludzi biegałby po ręcznikach, zaczepiał nieznajomych, a sama źle czułabym się wiedząc jak bardzo ludziom działa na nerwy mój towarzysz...[/quote]


Jeżeli będziesz samochodem, to polecam z Helu wyjechać na dwie plaże w okolicach Kuźnicy, są to specjalne plaże dla ludzi z psami :) Tam jest zazwyczaj luźniej a i ludzie tam przyjeżdżający inaczej patrzą na psiaki :)

Link to comment
Share on other sites

Zarezerwowałam kwaterkę w Chłapowie. Jeżdzę tam od paru lat, w tym roku jadę po raz pierwszy z psiakiem (znalazłam ekstra kwaterkę z osobnym wejściem ze względu na udogodnienie psiakowi, 250 m od morza). Jak będziemy jechać będzie miał pół roku. Ktoś wie jak jest na plaży w Chłapowie jeżeli chodzi o psy (jadę w czerwcu, z tamtego roku kojarzę psy na plaży)? I jak jest we Władysławowie, czy nie ma problemu w knajpach (również z zeszłego roku pamiętam ludzi z psiurkami w knajpkach), czy można pospacerować z psem w porcie? Chciałabym się po prostu upewnić a nie opierać się tylko na moich wspomnieniach z lat ubiegłych... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baltazar']DO karwi Blotnistej?? czy do karwienskich Blot? bo w Blotach sa dzikie plaze i psy moga sobie hasac do woli[/quote]

oczywiście Karwieńskie Błota;)
Cieszę się,że tam psiaki mogą szaleć!

Jakby ktoś chciał się dołączyć to podaje namiary:[URL="http://www.rogal.afr.pl"][COLOR=#0000ff]www.rogal.afr.pl[/COLOR][/URL]
Tylko zaznaczam,że my tam jedziemy pierwszy raz i więcej możemy powiedzieć po powrocie!:lol: Ale kobietka nie wystraszyła się psa mordercy!
Bo inni na słowo "amstaff" to nie chcieli rozmawiać! :lol:

Ich strata, życze im,żeby trafili na kogoś z psem rasy łagodnej,ale nie wychowanym!!!Może zmienią zdanie!:mad:

Link to comment
Share on other sites

modliszka - jeździłam często do Karwii z moją byłą sunią onkiem - plaże dla psów super bo malo ludzi, co do Mielna - byłam tam z moją astką i jeździłam pomiędzy Łazy a Unieście - też super plaże bo prawie puste!
A między Grzybowem a Dźwirzynem jest plaża nudystow - podejrzewam,że przed albo za tą plażą ludzi za wiele nie ma no i wiem,że z Grzybowa ludzie jeździli za Dźwirzyno w stronę Mierzyna - po jednej stronie jezioro, po drugiej morze - też z psami

Ja siedząc prze 2 miesiące w Grzybowie z moimi burkami to w sumie tylko albo wcześnie rano, albo wieczorkiem na plażę chodziłam - no bo byłam z moją astką i onkiem i ludzie się krzywo patrzyli na te 2 wieelkie psy (szczególnie mamunie z dziećmi) - choć zdarzylo mi się dostać opieprz od paniusi z 2 małymi burkami:angryy:

Link to comment
Share on other sites

W Karwii też byłam z kundlem - jak zwykle trafilismy na największe upał, to i ludzi sporo było. Ale plaża szeroka i nikt sie psa nie czepiał.
W KArwieńskich Błotach byli znajomi - to malutka mieścina, plaże raczej puste i nie ma problemu z psami.

Andzia - ja to jestem taka wygodnicka, że w tym Mielnie nie chciało nam sie co dzien w ten upał jeździc gdzies dalej na plaze. Choć faktycznie w Unieściu plaza fajna, bo prawie pusta :lol:

Ja jeszcze bardzo fajnie wspominam Jastarnię - z jednej strony morze, z drugiej zatoka. Plaża spora, nie było problemów z psem. Od strony zatoki plaża brudna, ale jak na spacery z psem to idealnie, mało ludzi. Nie mieliśmy tez nigdzie problemów, żeby wejsc z psem.


A w tym roku szukam sama nie wiem czego :evil_lol: Tzn na pewno jakiegos w miare spokojnego miejsca, blisko do morza. Bo juz mam dosc przeciskania sie z psem w tłumie ludzi... i tylko patrzec trzeba co chwila, czy pies juz zdeptany czy jeszcze nie :roll: (zwłaszca ze moj kundel mały)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']a czy w okolicach Łeby mozna sie pluskac z psem?[/quote]

byłam w Łebie kilka razy i są tam raczej tabliczki z zakazem wprowadzania psów na plażę. Poza tym to spory kurort, mogą byc problemy. Chyba ze jedziesz do Łeby-Nowęcin - to jest oddalone od kilka kilometrów od Łeby i tam jest spokój.

Link to comment
Share on other sites

PaulinaG.My od wielu lat jeździmy do Władyslawowa,od tamtego roku z pieskiem. Jest to blisko Chłapowa,a że syn byl tam na biwaku to sporo razy odwiedziliśmy miasteczko.Na plażę w sezonie ani w Chłapowie ani we Władysławowie niestety nie wolno bo są tabliczki.Natomiast jest różnie, sami wchodziliśmy z "mordercą" szukając syna.Widzieliśmy sporo piesków,ale nie polecam.Plaża zatłoczona chyba że gdzieś dalej idąc wzdłuż plaży do Rozewia.Natomiast same miasteczko Chłapowo czy Wadysławowo bardzo przyjazne.Dużo zieleni[wąwóz chłapowski ,park we Władysławowie]można spacerować godzinami.Jak ktoś lubi piesze wycieczki może iść piechotą z pieskiem do Władysławowa.Do pubów i restauracji wchodziliśmy bez problemów,zresztą wiele z nich ma stoliki na zewnątrz.Polecam bo nie będziesz się nudzić.My na plażę jeździliśmy przed Kuźnicę.Jeśli możesz podaj mi namiary na kwaterę w Chłapowie.Urlop niespodziewanie wyskoczył mi od 1lipca i nie mam noclegu 2os+amstaffka.W tamtym roku pojechaliśmy w ciemno i pół dnia biegaliśmy szukając wolnego pokoju.A w Chłapowie koniecznie odwiedż miasteczko Country-fajne.Zyczę udanego wypoczynku!

Link to comment
Share on other sites

Sulima. Chłapowo i Władysłaowo znam, jeżdżę tam od paru lat. W tym roku jadę po raz pierwszy z psem. Nie w ogóle po raz pierwszy, tylko po raz pierwszy z psem. I chodziło mi o plażę. Dokładnie o psa na plaży.
Z poprzednich lat kojarzę psy na plaży tylko chciałam się upewnić co do zakazów. No cóż, może nikt się do nas nie przyczepi. Zreszta wyjeżdżamy w czerwcu, tak więc tłumów nie powinno jeszcze być.
Nie będę przemieszczać się na inne okoliczne plaże, ponieważ mam dobry zwyczaj na wakacjach: samochodem dojeżdżam na miejsce i wracam do domu, podczas urlopowania nigdzie samochód się nie rusza. Ruszam się ja, na nóżkach i to dużo (łaże do Rozewia, do Władka, kolejką na Hel itd.
Co do kwaterki, to obawiam się, że możesz mieć problemy. Ja swoją rezerwowałam w kwietniu. Nad morzem trzeba właśnie rezerwować z takim wyprzedzeniem a już na pewno w tzw. gorących miesiącach, jakimi są właśnie lipiec i sierpień. Tym bardziej, że nie wszyscy przyjmują z psiakami. Ale podaję Ci link taki ogólny do kwater w Chłapowie: [URL]http://chlapowo.pl/?ch=onw&typ=1[/URL] Życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

W Wiciu niedaleko Jaroslawca a po 2 stronie Darłowa jest super.
Nie raz widzialam ludzi z psami pozatym jest pelno nie zaludnionych plaż bez ratowników itp, np na przesmyku 9taks obie to nazwałam) jest super woda mało kamnieni pełno muszelek malutko ludzi zadko kiedy ktoś jest a psy mają raj

Link to comment
Share on other sites

Odnalazłam wątek na ten sam temat z ubiegłego roku. Jest mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat Chłapowa i Władysławowa. Wszyscy, którzy byli w Chłapowie w ubiegłym roku bardzo sobie chwalą i plaże we Władysławowie i plaże w Chłapowie. Chwalą rownież wszystkie knajpki we Władku i Chłapowie. Siedzieli z psiakami na plaży normalnie w ciągu dnia, z tym że psiórki muszą być na smyczy na plaży (co jest dla mnie oczywiste). Wszystkie się kąpały w morzu. Tam jest chyba raj dla psiarzy. :Dog_run:
Zresztą poczytajcie sami: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21845&page=22[/URL]
Cała ta strona jest poświęcona wczasom z psami w Chłapowie i Władysławowie. Wydaje mi się, że od ubiegłego roku nie mogło sie zmienić nastawienie mieszkańców... :lol:
Czyli dobrze kojarzyłam z ubiegłych lat psy na plaży.

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o Dąbkach? albo o Rowach? Czy ktoś tam był i może polecić?
Chciałabym się wybrać we wrześniu z psiakiem nad morze i jakoś nie mogę się zdecydować. Znalazłam parę ofert z super domkami gdzie akceptują psy (Łeba, Sarbinowo), ale wyczytałam, że jest tam bardzo tłoczno i z dużym psem na plażę nie ma się co pchać.
Na dodatek potrzebowałabym miejsca blisko plaży albo takiego gdzie można podjechać samochodem w pobliże niezatłoczonej plaży (jadę z osobą niepełnosprawną, która nie da rady spacerować kilkaset metrów, szczególnie przez las czy po piasku).
Z poprzednio z psami jeździliśmy zawsze do Jarosławca, który mogę baaaardzo polecić dla zapsionych osób z samochodem lub rowerami, bo na przepiękną pustą plażę, trzeba przejechać około 2-3km, na taki awaryjny pas startowy ciągnący się równolegle do morza, jakieś 30 metrów od niego.
W tym roku chciałabym pojechać gdzie indziej, podpowiedzcie dokąd

Link to comment
Share on other sites

W Karkonoszach spędzałam każdą wolną chwilę:cool1: , za każdym razem zaglądałam do schroniska [B]Samotnia nad Małym Stawem[/B] i za każdym razem spotykałam tam psy :p . Na szlakach i w samym schronisku (na noclegu :evil_lol: ). To urocze miejsce :lol: i wspaniali ludzie :lol: . Właścicielka pani Magdalena Siemaszko uwielbia psy (zwłaszcza Golden Retriever:p ) i udziela się jako wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jeleniej Górze, jest propagatorką wirtualnej adopcji - super :multi: dla tych którym okoliczności nie pozwalają mieć psa w domu :mad:
W sierpniu pojedzie tam pierwszy raz mój Misiek :evil_lol: , który jest ze mną od kilku dni (adoptowany ze schroniska):lol: Gorąco polecam to miejsce [URL="http://www.samotnia.com.pl"]www.samotnia.com.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie z miłości właścicielki do tej rasy, z tego co wiem to swojego ukochanego psa straciła dwa lata temu.:-(
Nie wystarczy atmosfera, klimat i ludzie zaraz trzeba się czepiać o kasę (niewielką zresztą)? :shake: Wiecej optymizmu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...