Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

Ja właśnie wróciłam z Karwieńskich Błot i jestem zachwycona!!!!
Przepiękne okolice, brak tłumów i działalności komercyjnej,z dwoma psami spokojnie się plażowałam.Z psami można spokojnie wchodzić na plażę, strzeżony jest tylko malutki odcinek.:razz:Woda czyściusieńka,piękny ,szeroki piaszczysty i pozbawiony kamieni, ostrych muszli brzeg.
Jedyny minusik to wszędobylskie kleszcze, ale można tego uniknąć -nie pozwalając psom zanurzać nosów w krzakach które rosna w pasie przybrzeżnym, a raczej przyplażowym:cool3:
Mały dowód w postaci zdjęć :lol:-niewiem czy nie za wielkie te foty ale nie bardzo umiem to zmienić:oops:
[IMG]http://images25.fotosik.pl/32/acd96ca5e11f9453.jpg[/IMG]

[IMG]http://images27.fotosik.pl/32/dfb1b9d3d68dd8d5.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e012fd8e44a74a3.html[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']W sierpniu jadę na Sopocka wystawę. Będę mieszkać jakieś 20 km od Sopotu w "głąb kraju". Gdzie najbliżej można by było pojechać z psem na plaże?[/quote]

Bliziuteńko od terenu wystawy masz plażę. Co prawda jest zakaz wprowadzania psów do września ale widać, że psiaki też się kąpią, szczególnie wieczorem kiedy jest mniej ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Hej Bajon, witaj, my bylismy tuz obok - w Ostrowie, ktore tez bardzo polecam!! :loveu: piekne, szerokie plaze, tlum tylko przy glownym wyjsciu, jak widac, pies byl z nami wszedzie;
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=39906&page=27[/url]

Palatina, wpisz w google Karwienskie Blota, albo Ostrowo, moze wyszuka jakis camping, na pewno cos jest. Ale w przeciwienstwie np. do Krynicy Morskiej, nie jest tam (w Ostrowie) drogo. Cudna plaza, laki, lasy, przestrzen!!! A za psa nic nie placilismy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA'][B]Bajon,[/B] a były tam jakieś fajne pola namiotowe?
Szukam czegoś nad morzem, ale z racji ograniczonych funduszy musi byc namiot. Na kwatery mnie nie stać :([/quote]

Wiesz nie widziałam żadnych dużych pól namiotowych ,jedynie w Karwieńskich Błotach I, które są przed Karwieńskimi Błotami II ,troche dalej od morza ,pole campingowe na którym były oprócz przyczep również porozbijane namioty.Namioty widziałam również na posesjach gdzie ludzie wynajmowali pokoje.No i blisko morza obóz harcerski miał porozbijane namioty.Nie mówiąc tym że widziałam również 2 namioty rozbite na plaży:razz:
Tam wogóle fajne jest to że nie ma dużych pensjonatów, a pokoje wynajmuja ludzie którzy tam mieszkają.
Myśle że napewno znajdzie się tam miejsce w którym można rozbić namiot.;)
PZDR

Link to comment
Share on other sites

W necie niestety mało pól namiotowych znalazłam (raczej sa pokoje), ale zastanawiam się, czy w ciemno gdzieś nie pojechać. Na miejscu na pewno coś się znajdzie. Tylko jeszcze miejscowość muszę wybrać jakąś pro-psią ;) P.S. W Ostrowie jest nawet tanie pole namiotowe (tzn na razie jedno takie znalazłam. Szukam dalej )

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś już pisał, ale w poradniku dołączonym do "Mojego Psa" była lista plaż przyjaznych psom :

-Białogóra
[SIZE=1] Można pospacerować z psem poza obrębem plaży strzeżonej .[/SIZE]
-Dziwnów
[SIZE=1] Wypoczynek z psem na plażach niestrzeżonych *[/SIZE]
-Chałupy
[SIZE=1] Plaża jest tam na tyle duża, że uda sie znaleźć spokojny zakątek i nikt nie powinien nas z niego wyprosić .[/SIZE]
-Hel
[SIZE=1] Są tu dwie plaże. Jedną z nich będzie administrowała agencja Happy Events,która słynie z przyjaznego stosunku do czworonogów i co roku organizuje imprezy związane z psami . Druga plaża będzie prawdopodobnie ogólnodostępna. Psy na plażach Helu mogą biegać do woli, zakazano im tylko wstępu bezpośrednio do kąpieliska.[/SIZE]
-Jastarnia, Jutra, Kuźnica
[SIZE=1] Gmina wydzieliła dwie duże plaże, na których można wypoczywać z psami : w Kuźnicy od strony morskiej, z parkingiem oraz między Jastarnią a Juratą, naprzeciwko oczyszczalni ścieków .[/SIZE]
-Łukęcin
jest wyznaczone miejsce na spacery z psami
-Międzyzdroje
[SIZE=1] Choć generalnie obowiązuje zakaz wpuszczania psów na plaża, władze Międzyzdrojów wskazują właścicielom jedno miejsce, gdzie ich pupile mogą spokojnie pobiegać, a nawet popływać w morzu - jest to dzika plaża na prawo od mola, przy bazie rybackiej *[/SIZE]
-Piaski
[SIZE=1] W tej małej rybackiej wiosce położonej kilkanaście kilometrów od od Krynicy Morskiej nie ma szczególnych ostrzeżeń dotyczących wprowadzania psów na plażę [/SIZE]
-Rewa
[SIZE=1] Ta wioska rybacka koło Gdyni reklamuje się: "Wczasy z psem nad morze". Po jednej stronie miejscowości znajdują się plaża z zakazem wstępu dla psów, a po drugiej bez zakazów . Pies powinien być jednak na prowadzony na smyczy, bo wzdłuż plaży biegnie ścieżka dydaktyczne rezerwatu przyrody.[/SIZE]
-Sarbinowo
[SIZE=1] Jest tu niestrzeżona plaża dla turystów i psów .[/SIZE]
-Szczecin
[SIZE=1] Generalnie nie ma zakazów wprowadzania psów na miejskie plaże i kąpieliska, których jest kilka : nad jeziorem Dąbie, Głębokim, Dziewkolicz nad Odrą .[/SIZE]
-Świnoujście
[SIZE=1] Wydzielono tu specjalną psią plażę o powierzchni 100 mkw. Psy muszą być na smyczy, w kagańcu i oczywiście trzeba po nich posprzątać .[/SIZE]
-Ustka
[SIZE=1] Zakaz plażowania z psami obowiązuje tylko na terenie jurysdykcji gminy. Na plażach niestrzeżonych można wypoczywać z psem (zachodnia plaża) .[/SIZE]
-Wisełka
[SIZE=1] Plaża znajduje się około 1,5 km od wsi. Tu można też spacerować z psem na smyczy aż do Międzyzdrojów .[/SIZE]

Legenda :
[SIZE=1] * - Byłam w tych miejscach (Międzyzdroje i Dziwnów) psy biegały sobie po plaży wskakiwały do wody podbiegały do plażowiczów domagając się pieszczot , nawet do ratowników i nic , mimo , że bez smyczy , kagańca , mimo , że duże , psy zostały wypieszczone wykąpane i opalone .[/SIZE]

Ja jednak polecam obóz z psem na wakacjach (informacje w moim opisie) sama w przyszłym roku jadę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Dzaga,

Dzięki za tą listę!!!!
(ja wciąż jestem na etapie wyboru miejscowości na wakacje)[/quote]

o to widze że jestes tak samo zdecydowana jak ja :evil_lol:
My co roku jeździlismy w ciemno a miejscowosc wybieralismy po drodze :evil_lol:


W tym roku o dziwo zarezerwowalismy cos wczesniej - chyba sie starzeje :shocked!:

Link to comment
Share on other sites

Dzaga,
mnie niestety nie stać na żadne obozy (muszę znaleźć pole namiotowe i to tanie pole ;)).

modliszka84,
Ja mam bardzo podobnie, tzn. nawet docieram do miejscowości, którą wybiorę wcześniej, ale tak jak Ty jadę mając albo rezerwację (albo coś upatrzonego w necie)... i jeszcze nigdy tam nie trafiłam. Zawsze na miejscu znajduję coś lepszego :)
(już kilka lat z rzędu tak mam)

Link to comment
Share on other sites

JA moge Ci polecic np Karwie - było tam sporo pól namiotowych. Co prawda ceny na takich duzych polach namiotowych zorganizowanych były prawie tak samo wysokie jak za pokój, ale było sporo działek prywatnych, na których właściciele wynajmowali miejsce na namiot. I cenowo tez tanio to wychodziło.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki,
Pogodam jeszcze z koleżanką, z którą się wybieram, co jej pasuje (choć ona jest człowiek gór, nie morza, więc nie ma żadnych swoich typów).
Zastanawiam się jeszcze nad Jastarnią. Moje koleżanki były tam z 3 psami i podobno było super. Nikt się nie czepiał, mimo że psy hałaśliwe dość ;)

Link to comment
Share on other sites

PALATINA - byłam tez w Jastarni z psem. Bardzo dobrze wspominam, tam jest super o tyle ze masz i morze i zatokę.
My bylismy w pokoju akurat, pola namiotowe tez były, ale raczej na uboczu i od strony zatoki. Miasto fajne, sporawe, na plaze chodzilismy z psem i nie było problemów nigdy.

:p
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/34/6620929fdc641d55.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/33/7968c046b3bc517f.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w tym roku z psem w Łebie. Nie było problemu z psami na plaży, sporo "plażowało". Tylko, że ja byłam w czerwcu, nie wiem jak to wygląda w pełni sezonu, pewnie masa ludzi.
[IMG]http://images23.fotosik.pl/3/a64682e2a35dd1fe.jpg[/IMG]
[IMG]http://images28.fotosik.pl/2/ee025ee95ab2919d.jpg[/IMG]

Ja także polecam Jastarnię.

Link to comment
Share on other sites

Łebę w sezonie całkowicie odradzam jeśli chodzi o wyjazd z psami. To fajne miasto, ale nie dla psów. Tłok wszędzie, pełno ludzi, hałas. Na plaży tłumy. Na mieście życie zaczyna się po 22. Tylko ze jak jedziesz z psami to odpada, bo nie ma co z nimi zrobić.
Ogólnie Łeba to super miasto, wspominam wyjątkowo mile, bo tam właśnie byłam na pierwszych wspólnych wakacjach z TZ :evil_lol:
I często będąc nad morzem, jeździmy tam na 1 dzień, ale przeciskać sie z psem w tłumie, patrzec zeby go nikt nie zdeptał to nie dla mnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=668"]PALATINA[/URL] ja nieustannie polecam Białogórę cały topic jest z masa pięknych fot :)
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=10131&page=31&highlight=bia%C5%82og%C3%B3ra[/url]
psy mile widziane w 99% miejsc :razz: na plaży również nie tylko małe ale i wielkie :)
pól namiotowych sporo a także można rozbić sie u "gospodarza" oraz wynająć przyczepę campingową typ holenderski większy komfort za niewielkie pieniądze :)

Link to comment
Share on other sites

Patka, jest jeszcze problem dojazdu (właśnie szukam w necie). Jak się dostać do Białogóry nie mając samochodu? Jadę z koleżanką, ale będę wracała sama. Sama z psem, bagażem, namiotem... Zależy mi, żeby dojechać z maksymalnie jedną przesiadka, bo inaczej sie nie zabiorę z tym wszystkim (ja jestem maleńka kobietka)... Myślałam też o Lubiatowie, ale właśnie dojazd mnie odstraszył nieco.

Link to comment
Share on other sites

Póki co znalazłam dojazd do Białogóry z jedynie 3 przesiadkami, ech... :shake:


Pod tym względem Jastarnia jest najlepsza!
Czy ktoś z was był tam i może mi powiedzieć, czy są tam warunki, żeby godzinami iść wzdłuż morza..?
Niecierpię leżeć plackiem w tłumie!
Kocham iść i iść tak bez końca, ze stopami obmywanymi przez morze i psem biegnącym u boku :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PALATINA']Póki co znalazłam dojazd do Białogóry z jedynie 3 przesiadkami, ech... :shake:


Pod tym względem Jastarnia jest najlepsza!
Czy ktoś z was był tam i może mi powiedzieć, czy są tam warunki, żeby godzinami iść wzdłuż morza..?
Niecierpię leżeć plackiem w tłumie!
Kocham iść i iść tak bez końca, ze stopami obmywanymi przez morze i psem biegnącym u boku :loveu:[/quote]

Ja byłam w Jastarni, te fotki które wstawiłam to właśnie z Jastarni.
Co prawda byłam tam parę lat temu, ale cos tam jeszcze pamiętam. :p
Plaża jest bardzo ładna, kilka zejść, z tego co pamiętam to jak najbardziej są warunki żeby iść sobie długo plażą.
Samo miasto bardzo ładne, zadbane, wszędzie kostka, małe latarenki. Dużo ogródków, restauracji. Można isc nad zatokę na spacer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']Łebę w sezonie całkowicie odradzam jeśli chodzi o wyjazd z psami. To fajne miasto, ale nie dla psów. Tłok wszędzie, pełno ludzi, hałas. Na plaży tłumy. Na mieście życie zaczyna się po 22. Tylko ze jak jedziesz z psami to odpada, bo nie ma co z nimi zrobić.
Ogólnie Łeba to super miasto, wspominam wyjątkowo mile, bo tam właśnie byłam na pierwszych wspólnych wakacjach z TZ :evil_lol:
I często będąc nad morzem, jeździmy tam na 1 dzień, ale przeciskać sie z psem w tłumie, patrzec zeby go nikt nie zdeptał to nie dla mnie :shake:[/QUOTE]

No właśnie. Ja także słyszałam, że w sezonie jest tam masa ludzi. ja nie lubię tłumów, dlatego byłam tam w czerwcu. Dodatkowo chodziliśmy na zachodnią plaże, tam jest mniej ludzi, plaża piękna, szeroka i w czerwcu prawie pusta.

Jeśli chodzi o Jastarnię to kiedyś jeździłam tam bardzo często, tylko wtedy jeszcze bez psa. Spacerowac można do woli. Piękne plaże. Kilka kilometrów dalej jest Jurata. Można spcerkiem dojść spokojnie. Na zatoce w Juracie jest molo. Można wybrać się do Helu. Jest tam ciekawe fokarmium, tylko wtedy trzeba mnieć co zrobić z psem. No i pociąg dojeżdża bezpośrednio na miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...