Jump to content
Dogomania

Mielec-Sabinka za TM [*], KASIA W DOMKU!!! Kasia za TM [']


Sabina02

Recommended Posts

[quote name='Sabina02']Mysle ze zanim podejmie sie decyzje o eutanazji, to trzeba dokladnie zdiagnozowac co tej lapince sie dzieje. Do tej pory sa tylko podejrzenia. Teraz to konieczny jest odpowiedzialny DT, ktory podejmie sie dokladnej diagnozy i ewentualnego leczenia... Napisalam jeszcze do jednej osoby z prosba o DT i czekam na odpowiedz...

Pamietam, byl tu na dogo taki starszy, schorowany piesek Krecik (jego watek dalej jest). Tak mi go bylo zal, pytalam wszystkich o DT... W koncu jedna osoba na dogo napisala baaaardzo ostry post, zarzucajac mi ze na sile probuje utrzymac psa przy zyciu gdy on cierpi i takie tam... W koncu Krecik znalazl dom u Aniola o nicku Gamoń i do tej pory cieszy sie zyciem... Dlatego uwazam ze trzeba walczyc do konca... Lecz podstawa jest odpowiedzialny, kochajacy dom chocby tymczasowy... Dlatego tez go szukam i do konca bede szukac....[/quote]
A JA SWIETNIE ROZUMIEM, CO PISZESZ I POPIERAM WALKĘ (NIE TYLKO ZRESZTĄ JA)CAŁYM SERCEM..DOPOKI JEST NADZIEJA..TRZEBA WALCZYĆ..ALE TU MOZLIWA JEST WALKA TYLKO Z DOMKIEM...Z CZLOWIEKIEM...Z MIŁOŚCIĄ...mIŁOSC JUŻ JEST..JUZ SABONKA JA MA...TERAZ TREZBA POSTARAC SIĘ O RESZTĘ...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam przed chwilą osobiście z dr Mrozowskim, popiera zdecydowanie w tym wypadku pośpiech. Zrobi suczce rentgen, USG i biopsję, a potem powie jaka jest jego opinia w tej sprawie. Zaraz idę do schroniska, postaram się coś wywalczyć dla Sabinki. Zresztą , jak już pisałam, kierownik wyraził zgodę, telefonicznie na diagnozowanie suczki. Odezwę się jak wrócę, chyba, że nic nie załatwię, bo nie będzie Kierownika!

Link to comment
Share on other sites

Byłam, uprosiłam Kierownika i w poniedziałek pojedzie z Sabinką do dr. Mrozowskiego. Choć uważa, że podważanie decyzji dr Kozioła jest nie fer, to lekarz schroniskowy i na prawdę wiele robi dla schroniskowych zwierzaków. Pojedzie, żeby takie upierdliwe baby jak my nie miały mu nic do zarzucenia. Z małej narośli w szybkim czasie zrobiła się narośl na całą kończynę i żeby to wyciąć trzeba by odciąć 1/3 psa, a to malutki piesek. Nie widziałam, to są slowa pracowników schroniska. Poproszę jeszcze dr Mrozowskiego o RTG płu, te zdjęcia robi dla schroniska za darmo! Zatem musimy poczekać do poniedziałku! Sorki, że nie mam dobrych wieści, ale czasami tak to jest:(

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Choć uważa, że podważanie decyzji dr Kozioła jest nie fer, to lekarz schroniskowy i na prawdę wiele robi dla schroniskowych zwierzaków.[/QUOTE]
Mysle, ze dr Koziol sie nie obrazi. On robi wszystko po kosztach np. sterylki nigdzie nie sa takie tanie przy tak malym cięciu.
[QUOTE]Poproszę jeszcze dr Mrozowskiego o RTG płu, te zdjęcia robi dla schroniska za darmo! [/QUOTE] Czekamy na diagnoze dr Mrozowskiego, to swietny chirurg, ktory uratowal moja mielecka Casablanke. Jego diagnoza bedzie dla nas wiążąca.

[B]Agusiu[/B], ja Ci tez dziekuje :Rose:
A Twoja Balbinka troche choruje i dlatego Ci kierownik nie dal jej na tymczas.

Link to comment
Share on other sites

Szalenie mi przykro, ale niestety doktor Mrozowski potwierdził diagnozę dr. Kozioła:( Sabinka ma rozrośniętego raka kości złośliwego, nieoperacyjnego, najprawdopodobniej z przerzutami. Suczka bardzo cierpi i najlepszym dla niej rozwiązaniem jest eutanazja! Lekarze nie operują taki przypadków, najprawdopodobniej ze względu na zerową szansę udanej operacji. Stan suczki jest bardzo zły i najbardziej humanitarnym wyjściem jest uśpienie. Te ostatnie zdania to moja interpretacja słów dr Maksym. Ale to schronisko podejmuje taką decyzję, nie ja, ani nie DG-maniacy!

Link to comment
Share on other sites

Tak, nie my podejmujemy decyzje, Tylko lekarz weterynarii ma mozliwosc wyrazenia wlasnego zdania i oczywiscie schronisko.
Bardzo mi przykro, wierzyla, ze sunka bedzie zdrowa, ze bedzie miala dom, ktory ja pokocha i przyjmie cieplo.

Bardzo mi przykro ......
prosze wyglaskac sunie tylko ode mnie, nic wiecej niemoge zdrobic, tylko sie modlic ... i przesylac myziaski

Link to comment
Share on other sites

Neris, nie wiekszosci łapy, ale calej lapy az do pachwiny i kawalka plecow.Jak ta suczka ma potem żyć?

Ponizej wiadomosc ze schroniska :
[quote]
Temat: Sabinka
Od: "Profil1"
Data: Pn Lutego 23 2009, 1:54 pm
Do: "Agnieszka Matelowska"

[B]Diagnoza Doktora Mrozowskiego: kończyna tylna lewa - guz nowotworowy : osteosarcoma - nieoperacyjne[/B]
[/quote]
[B][COLOR=indigo][COLOR=#000000]osteosarcoma - [/COLOR]mięsak kościopochodny[/COLOR][/B]
Początek choroby jest często nietypowy i bywa niezasadnie łączony z przebytym urazem. Ból jest jednym z najczęstszych przypadków zgłaszania się do lekarza. Charakterystyczne są często występujące bóle nocne. Guz, z reguły szybko powiększający swoje rozmiary, powodujący ograniczenie w poruszaniu się, co jest drugim najczęściej zgłaszanym objawem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...