Jump to content
Dogomania

minusy chipowania-zdrowie


wiska

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karmi']Na jakiej podstawie tak twierdzisz?[/quote]

Bo miasto nie moze wydawac rozporzadzen, ktore sa sprzeczne z nadrzednymi ustawami itp. A to mialoby miejsce w takiej sytuacji. Jesli pies ma wyrazny tatuarz, to nie musi byc chipowany i nikt nie moze tego od nas wymagac.

Link to comment
Share on other sites

Akcej w Warszawie będą powtarzane tak długo aż zaczipowane będą wszystkie psy. Choć z moich rozmów z wetem wynika że wciąż ma nadmiar czipów bo nie ma tylu chętnych.
Martwi mnie też niepopularność adresówek - na chyba 5 psów w poczekalni tylko Su miała id:shake:

I nie wiem jak zmienić informacje wyświetlające się na stronie po wpisaniu numeru czipa - bo Su regularnie szczepiona na wściekliznę (niestety:angryy:) a dane nieaktualne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Akcej w Warszawie będą powtarzane tak długo aż zaczipowane będą wszystkie psy. Choć z moich rozmów z wetem wynika że wciąż ma nadmiar czipów bo nie ma tylu chętnych. [/quote]

moze nie kazdy wie? przy poprzedniej akcji nikt ze znajomych o niej nie wiedzial - powiedzialam, poszli, ale tak to by sie nie dowiedzieli

[quote name='WŁADCZYNI'] Martwi mnie też niepopularność adresówek - na chyba 5 psów w poczekalni tylko Su miała id:shake:[/quote]

nawet na dogo pojawiaja sie teksty - moj pies nie ma ID...nie wiem czym tu sie chwalic:roll: I tez tego nie rozumiem - ostatanio kolezanki pies zwial z domu, szukalysmy...mial chipa ale nie mial ID - a tak niewiele potrzeba. Znalazlysmy, a gdyby nie...?

z tym szczepieniem...sprawdzilam i hmmm wydaje mi sie, ze u nas jest data szczepienia z dnia chipowania...nie wiem co z aktualizacja

swoja droga na stronie urzedu miasta warszawy zauwazylam ogloszenia o zaginionych psach, podane sa nr chipow - czy tak nie jest latwiej szukac psa?

Link to comment
Share on other sites

Przy poprzedniej akcji wiem że nagłaśniała Gazeta Wyborcza - akurat trafiłam na nich jak czipowałam Su i moje zdjęcie zdobiło te artykuły:cool3:

Właśnie u mnie też data, którą podałam przy czipowaniu a od tego czasu Su już dwa razy była szczepiona. Nie wiem chyba im jakiegoś mejlika skrobnę w tygodniu co z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Bo miasto nie moze wydawac rozporzadzen, ktore sa sprzeczne z nadrzednymi ustawami itp. A to mialoby miejsce w takiej sytuacji. Jesli pies ma wyrazny tatuarz, to nie musi byc chipowany i nikt nie moze tego od nas wymagac.[/quote]
Jakimi ustawami?
Pytam o to:
[quote name='saJo']Od roku 2012 ma byc obowiazek chipowania wszystkich psow.
Jesli miasto wprowadza obowiazek oznakowania psow, rowniez obowiazuje chip lub tatuarz. Zadne polskie miasto nie moze wprowadzic obowiazku chipowania przed 2012 rokiem.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Właśnie u mnie też data, którą podałam przy czipowaniu a od tego czasu Su już dwa razy była szczepiona. Nie wiem chyba im jakiegoś mejlika skrobnę w tygodniu co z tym zrobić.[/quote]

jak sie dowiesz daj tutaj znac;) mysle, ze kazdego to zainteresuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anea']rzeczywiscie darmowe chipowanie jest w Warszawie do końca grudnia[/quote]

przydaje sie forum :lol: , nie mialem okazji sie dowiedziec wczesniej.

mysle ze szczegolnie jesli sie mieszka w miescie taki sposob oznaczenia swojego psa jest efektywny. inaczej nie wyobrazam sobie mozmiwosci zeby udalo sie go odszukac jesli mialby gdzies nam zginac.:shake:

My czipujemy.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Takze sie troche obawiam.Musze zachipowac obie sunie,poniewaz wyjezdzamy z PL na stale do Danii.Nie ma tam jakichs specjalnych wymogow,tylko po przyjezdzie musze je zarejestrowac za pomoca kompa w najblizszym punkcie wet.Na szczescie nie jest to Irlandia,czy UK,ani Malta,ktore to maja szczegolne wymagania dotyczace potwierdzenia szczepienia przeciw wsciekliznie w postaci dodatkowego badania krwi i oczekiwania kolejny miesiac na wyniki,ale paszporty musza miec obie.

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś ma pojęcie czy we Wrocławiu jest juz baza danych psów z chipami, bo ja moją sucz chipnęlam parę miesięcy temu i się nad tym zastanawiam , bo mi wterynarz mówił (ten który ją chipował), że teraz będzie w ogólnoświatowej bazie, nawet mi taką zawieszkę dał na obroże z adresem internetowym tej bazy. Tak sobię myslę czy tego między bajki nie włożyć.

Link to comment
Share on other sites

No skoro masz zawieszkę z internetową bazą, to najprościej wejść w ten adres i sprawdzić.

IMHO nie ma co się obawiać chipowania, 3 z moich 4 psów są zachipowane, w tym dwa w wieku 7 tygodni, wszystkie mają się dobrze, żadnemu chip się nie przemieścił ani nic, wszystkie są psami sportowymi, regularnie trenującymi. Jedna suka ma chipa od ponad 4 lat, bo tatuaż zanikł jej nim jeszcze skończyła rok :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zaczipowalismy naszą sukę 2 miesiące temu. Nie ukrywam, ze na początku ciagle myslałam czy aby jej sie nie przemieści.;)
Jest raczej kudłata wiec o wyczucie czipa trudno, a i obawiałam się, że ciągłym dotykaniem tylko zaszkodzę.
Odpukać- wszystko w porządku.

Zdecydowaliśmy się na ten zabieg choć jak to u mnie w okolicy- niestety sprzętu do identyfikacji (czytnika) nie mają wszystkie lecznice. Poza tym, najczęściej pies w razie zguby jest lokowany w schronisku w Legnicy- a tam- raczej siermiężnie...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...