Jump to content
Dogomania

sika w domu gdzie popadnie z zazdrosci o dziecko...


netgirl

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Psy i dzieci to temat mi bliski bo posiadam zarówno jedno jak i drugie. Przeczytalam rady szkoleniowców i wydaje mi się że są one całkiem rozsądne. od wielu lat korzystam z porad na forum i nigdy się nie zawiodłam.
Gdy urodziła się moja córka mialam 15-letniego schorowanego psa, wszędzie sikał bo miał chore nerki. smród w domu był niebotyczny lecz od smrodu się nie umiera. moja córka nie raz wlazła w siki psie a nawet zjadła kupę(co prawda swoją) i żyje. nawet dostalam radę od pediatry na wizycie domowej abym uśpiła psa bo dziecko zarazi się czymś paskudnym od zwierzaka. poradziłam aby raczej uśpił swoją matkę-nie muszę dodawac, że więcej pediatra się nie pojawił. zwierzak pożył jeszcze cztery lata i odszedł w spokoju do psiego raju.
co do chemii w domu-jak najmniej, jest szkodliwa dla nas i zwierząt, polecam ocet + woda+ ewentualnie olejki aromatyczne np. lawendowy
a wracając do problemu- mocne zabawy z psem niekoniecznie są dobre, rozochacają go i sprawiają że zwierzak traci kontrolę nad swoim zachowaniem, dużo lepsze są zabawy łamigłówki, polecenia, komendy , aporty. pies więcej energii traci na pracy umysłowej niż fizycznej
-jeśli zabawy psa i dziecka nie są właściwe to izolujemy towarzystwo i stopniowo uczymy dziecko łagodnej pracy z psem.(pamiętam jak moja kilkumiesięczna córka nauczyła się siedząc w foteliku rzucać piłeczkę psu)
- uczymy dziecko, że szarpane zwierzę cierpi, nawet małe dziecko to zrozumie tak jak powinno zrozumiec, że nie szarpiemy za włosy mamy, cioci itd.
co do posiadania dzieci-to prywatny wybór, można je mieć i nie mieć a jeśli są na świecie to bezwzględnie należy je uczyć że zwierze ma swoje prawa, cierpi tak samo jak człowiek i należy zwierzaka szanować. szacunku do zwierząt się uczy, nie jest to cecha wrodzona ludzi. empatia procentuje właściwymi zachowaniami w przyszłości zarówno w stosunku do zwierząt jak i ludzi.
co do autorki -uważam że należy docenić jej chęć pracy z psem, niestety często obserwuję u ludzi którzy wiele lat spędzili z psem a pojawia się dziecko a wraz z tym problemy chęć pójścia na łatwiznę czyli pozbycie się psa. dla mnie jest to niewybaczalne w stosunku do psa i niewychowawcze w stosunku do dziecka. a co do reszty(czyli kto ważniejszy pies czy dziecko)-myślę że jeśli my ludzie zrozumiemy że nie jesteśmy pępkiem świata a jedynie elementem przyrody to będzie żyło nam się lepiej,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olgaj']"

Co to za sarkazm, opamietaj sie.
Macierzyństwo to najpiekniejsza rzecz jaka kobiete moze spotkac.
[/quote]

Wybaczcie ale muszę odpisać, choć może nie na temat tego problemu....

Rozumiem, że Olgaj wypowiadasz się we własnym imieniu. Wyobraź sobie, że jestem kobietą i uważam, że jest mnóstwo piękniejszych rzeczy, które mogą mnie spotklać w życiu niż macierzyństwo!!!!!!!!!!!
Mam prawie 27 lat i od kiedy pamiętam zawsze powtarzałam, że nie chce miec dzieci. Podobnie jak Shin i jego partnerka nie lubie dzieci i nie mam do nich cierpliwości, dlatego poprostu, najzwyczajniej w świecie ich nie chce. Czy to jest takie złe??? szokujące???? Nie rozumiem, co tak cię szokuje????? To, że są ludzie, którzy mają inne poglądy w życiu????

a teraz na temat:
Czy jest już jakaś poprawa? Jaki jest wynik spotkania z psychologiem???
Trzymam kciuki żeby wszystko się udało !!!! Pamiętaj w takich sytuacjach musisz mieć dużo cierpliwości i miec świadomość, że może to jeszcze długo potrfać. Też miałam podobną sytuacje.
Przygarnełam swojego psa z ulicy, przez kilka miesięcy za każdym razem kiedy się ubieraliśmy sikał przy nas. Probowaliśmy różnych sposobów, brać psa na rękę, ubierać się w innym pokoju itp itd W mom wypadku czas zrobił swoje i piesek po dłuższym czasie zrozumiał, że go nie zostawimy i tu jest jego dom i sikanie ustąpiło. Robiłam też tak jak ty ignorowałm psa kiedy sikał, porostu brałam szmatę i wychodziłam na spacer.
Mam nadzieję, że starczy ci cierpliwości, trzymam za was kciuki!!!! za ciebie i za całą twoją rodzinę.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneczka82']
Rozumiem, że Olgaj wypowiadasz się we własnym imieniu. Wyobraź sobie, że jestem kobietą i uważam, że jest mnóstwo piękniejszych rzeczy, które mogą mnie spotklać w życiu niż macierzyństwo!!!!!!!!!!!
Mam prawie 27 lat i od kiedy pamiętam zawsze powtarzałam, że nie chce miec dzieci. Podobnie jak Shin i jego partnerka nie lubie dzieci i nie mam do nich cierpliwości, dlatego poprostu, najzwyczajniej w świecie ich nie chce. Czy to jest takie złe??? szokujące???? Nie rozumiem, co tak cię szokuje????? To, że są ludzie, którzy mają inne poglądy w życiu????
[/QUOTE]

:thumbs::thumbs::thumbs: Cieszę sie że jest więcej ludzi, którzy myślą tak jak ja, bo mam dosyc dziwnych reakcji otoczenia :) Ludzie nie potrafią zrozumieżć ze mozna nie chciec dzieci - moją niechęć do tego tłumacza sobie tym, że poniewaz jestem po cieżkiej chorobie to na pewno nie mogę mieć dzieci i tak sobie tłumaczę że nie chcę, bo mi jest przykro. To jest potwornie wkurzające, bo mówisz czarno na białym, że nie chcesz, nie lubisz, to nie, ludzie wiedzą lepiej - no bo jak można nie chcieć dzieci? :-o. No mozna i już, zwyczanie mozna dzieci nie lubić. I wiedzą też lepiej ze ten instynkt przyjdzie - nie wiadomo kiedy, ale przyjdzie na pewno! Jak mialam 20 lat, mowili że jak bede miala 25. Jak miałam 25, to że jak bede miala 30. Mam prawie 30, słyszę ze za parę lat. Ciekawe co będą mówili jak bedę miała 50 :evil_lol:

Shin :cool2: Ja osobiscie dziękuję bardzo za tą "najpiękniejszą rzecz dla kobiety" - znam piękniejsze

Sorka za oftopa, ale ten temat to moj czuły punkt :)

Link to comment
Share on other sites

Szokujacy jest dobor słów jakie zostały dobrane, a nie to czy ktos chce miec dzieci czy nie! Przestaje sie dziwic, ze autorka przestala odwiedzac temat, mysle ze jako matka poczula sie poprostu dotknieta. Szukala porady co zrobic z sikaniem, a glownym tematem dyskusji staly sie jej ciaze i dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna'] Ciekawe co będą mówili jak bedę miała 50 :evil_lol:
[/quote]

Jak to co-że przegapiłaś już ten moment, teraz nie możesz i w głębi serca żałujesz, a wszystko to skrywasz pod maską świadomego wyboru:diabloti:

Przepraszam za off-a, ale ktoś jeszcze pamięta jaki był pierwotny problem?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...