Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='bonsai_88']Uważaj, bo ci kiedyś pokażę co potrafi moja uparta jak jasna cholera suka ;). I nie mówię tutaj o prostych sztuczkach. Yorki są bardzo inteligentnymi psami, więc można je dużo nauczyć... a upór wcale nie wyklucza porządnej tresury[/QUOTE]

w sumie idąc tym tropem, to ja ze szczurem tym bardziej nie powinnam nic robić bo się nie da :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

przy takim upartym charakterze to chyba tym bardziej trzeba podszkolić...może to wymagać jedynie wiekszej pracy niż przy rasach chętniej współpracujących ;P jak akita :P ale to już zarcik
Mało to na ulicach tych maluchów, które nie szkolone właśnie próbują zagryźć przechodnia albo swojego własciciela...teraz dojdzie kolejny argument poza tym, ze to mała przytulanka...i nie groźna...teraz zaczną mówić, ze nie szkolą bo się nie da??!

Link to comment
Share on other sites

Te pieski (nie szkolona odmiana) przez nieuwagę ustawodawcy nie znalazły się w wykazie ras agresywnych:) Na poważnie: uważm że właśnie yorki powinno się szkolić, chociaż osobiście żadnego swojego psa nie szkoliłam. Nie szkolony york gryzie właśnie dlatego że jest mały i wszystkiego się boi, w ten sposób próbuje się obronić.

Link to comment
Share on other sites

Hej wszystkim! :) Chciałabym poradzić się Was, jaką rasę wybrać dla mojej mamy. U nas w domu była do tej pory onka i jajnik, który odszedł od nas we wrześniu br. po szesnaście wspólnie spędzonych latach. Mama bardzo przeżyła odejście jajnika i zarzekała się, że już nigdy więcej żadnego psa, ale w święta stwierdziła, że jednak chciałaby jakiegoś potworka :) Mama w tej chwili ma 53 lata, mieszka w 2-pokojowym mieszkaniu. Piesek dla niej powinien być więc taką przytulanką łagodną, która nie potrzebuje za wiele ruchu, wielkości maksymalnie do kolana. Dodatkowe wymagania to sierść - ma być krótka, co by jej nie trzeba było obcinać, trymować itp., więc pieski z długim włosem odpadają. Poradzicie coś? Byłabym bardzo wdzięczna :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16'][B][I][U]YORKSHIRE TERRIER[/U][/I][/B]
Powstanie rasy:
Miejsce-Wielka Brytania
Czas-XIX w.
Przeznaczenie:
Pierwotnie-polowanie na szczury
Obecnie-pies do towarzystwa
Długość życia-przeciętnie ok.15-16lat,lecz czasem mogą dożyć nawet 20lat!
Klasyfikacja FCI-grupa3
Waga-1,5kg-3,5kg
Wzrost-22,5cm-23,5cm
Trochę historii o rasie:
Jest to najpopularniejszy mały terrier,powstał na początku XIXw.w okolicy Riding w Yorkshire-zkąd właśnie wzięła się jego nazwa rasy.Górnicy chcieli wyhodować maleńkiego terriera do łapania szczurów,którego mogli by zabierać do pracy w przysłowiowej "kieszeni".Prawdopodobnie krzyżowali oni czarne podpalene terriery z terrierami paisley i clydesdale.
Wygląd:
Długi jedwabisty włos na całym ciele,kufa koloru złotego,płaszczyk czarno-srebrnego,bądź srebrnego.Włos musi być szczotkowany na boki,albo przycięty,włosy na uszach ostrzyżone w kształcie odwróconej litery "V".Włos na korpusie długi i prosty.Kufa yorka jest bardzo wąska,ale obfite włosy nadają jej kwadratowy kształt.Z wiekiem czarny nosek jaśnieje,na grzbiecie nosa włos bardzo delikatny.Włos jest płowy,ciemniejszy u podstawy,a jaśniejszy u szczytu.Łapy są proste i cienkie,całkowicie ukryte w długich włosach.
O rasie obecnie:
To jedna z najliczniejszych ras psów.W Europie i Ameryce Północnej jest równie popularny,ponieważ łączy w sobie wszystkie pozytywne cechy miniatury.Intensywna hodowla dała również nerwowe i słabsze psychicznie oraz fizycznie egzemplarze,lecz one na szczęście stanowią mniejszość.Zmniejszanie jej rozmiarów spowodowało,że nękają ją różne dolegliwość .
Charakter:
Żywiołowy,przyjacielski,skoczny,raczej dominujący,a także wytrwały i uparty.
Yorkshire terrier absolutnie nie nadaje się do tresury.
Dla kogo:
Dla osoby samotnej,starszej,nie dla małych dzieci,dla odpowiedzialnych nastolatków,ewentualnie dla rodziny z dzieckiem w wieku przedszkolnym,lecz dorosły będzie musiał kontrolować relacje malca i małego przyjaciela.Jest to typowy kanapowiec,najchętniej śpi w łóżku swojego właścieciela,ale jest także psiakiem żywotnym,który z chęcią wyjdzie na spacer pobiegać za piłką.
[B]Mam nadzieję ,że troszkę przybliżyłam Wam tą cudowną rasę :)[/B]
[B]Pamiętaj nie kupuj psa od pseudohodowców!!![/B][/QUOTE]

Ciekawe skąd te "kopiuj-wklej" i czy bez podania źródła nie jest to kradzież czyjejś pracy :evil_lol:


[B]zmierzchnica[/B], też pomyślałam o cavalierze; inne spaniele raczej odpadają, bo to psy potrzebujące duuużo ruchu i nierzadko trudne w ułożeniu. No ale spaniel każdy trochę pielęgnacji jednak potrzebuje, na pewno trzeba co kilka dni dobrze pieska wyczesać, nie wiem, czy cavalierów się też nie trymuje co jakiś czas.

Też myślę, że możnaby było poszukać jakiegoś kundelka z domu tymczasowego, niektóre są naprawdę piękne, do złudzenia przypominają rasowe psy, bo rozumiem. że mama kariery wystawowej nie planuje? ;)

Link to comment
Share on other sites

Wierzcie lub nie, ale tez o cavalierze pomyślałam ;) Mama w ogóle nie ma parcia na rasowego psa, może być kundelek. Szkoda tylko, że w przypadku szczeniaków to taka loteria trochę, jeśli chodzi o docelową wielkość i charakter, a zapomniałam, że mama chce właśnie szczeniaka... Ja niedawno adoptowałam dorosła sunię i mimo, że szczeniaczki są słodkie, to teraz jestem super zadowolona, bo ominęły mnie te wszystkie mniej fajne rzeczy, typu nauka czystości, czy chodzenie na smyczy (oczywiści zdaję sobie sprawę, że dużo psów po przejściach nie jest tak super ułożonych, ale akurat ja miałam szczęście), no ale mama chce mieć psiaka od maleńkości i już.

Link to comment
Share on other sites

Jest dużo szczeniaków, myślę że łatwo da się przewidzieć, czy piesek dorośnie do kolana czy nie.
Nie są też rzadkością suczki szczenne czy z miotem - jeśli mama jest mała to i dzieci takie będę.
Możesz założyć wątek tutaj:
[url]http://www.dogomania.pl/forums/97-Przygarne-psa[/url]
tylko zaznacz, że szukasz szczeniaczka do okreslonego wieku, docelowo małego.

Link to comment
Share on other sites

[B]Hormya[/B] - to ja będę taka wredna i zła i zalinkuję:evil_lol:: [URL="http://www.dogomania.pl/176281-4-szczeniaki-z-chlewa-Facet-chce-je-zabiAE-Dt-pilny-i-pomoc-w-ogA-oszeniach-Pszczyna"]http://www.dogomania.pl/threads/176281-4-szczeniaki-z-chlewa-Facet-chce-je-zabiAE-Dt-pilny-i-pomoc-w-ogA-oszeniach-Pszczyna[/URL]
Tu akurat ojciec i matka wg właściciela suki znani - ojciec w typie pekińczyka, suczka do kolan. 3 szczeniaki są w DT i nie będą duże - i wiele jest takich przypadków, gdy ktoś chce się pozbyć "kłopotu" po znanych rodzicach. Poza tym ktoś kto miał kilka psów od szczeniaka jest w stanie na pierwszy rzut oka ocenić przyszłe gabaryty szczeniaka :p A cavalier wydaje mi się dobrym pomysłem, nawet jeśli wymaga dokładniejszej pielęgnacji niż np. pinczer, to nie jest na pewno tak kłopotliwy jak np sznaucery czy westy :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja zkolei polecam Welsch corgi pembroke

Wygląd:jest to mały pies pasterski który w dużym stopniu przypomina połączenie basseta z owczarkiem niemieckim

[IMG]http://www.traffordphotos.com/assets/images/Welsh_Corgi_Pembroke_9W014D-051.jpg[/IMG]to jego zdjęcie
Charakter:Jest to żywiołowy pies który nadaje się do domu z ogrodem.Przede wszystkim ten pies musi mieć dużo ruchu bo ten pies podatny jest na nadwagę.Kupując go musimy pamiętać że to pies pasterski dlatego gryzienie po kostakach będzie należąło do narmalności,Nie należy zostawiać go samego z małymi dziećmi bo może to się źle skończyć.
Ceny tego psa wachają się w okolicy 1600-2400 z rodowodem

Link to comment
Share on other sites

prócz Welscha corgi chcę polecić Amstaffa

Wielkośc:Amstaff jest to pies średniej wielkości średniej wielkości jego waga oscyluje w granicy 38-46kg

[IMG]http://images.marthastewart.com/images/content/web/pets/akc/2009Q1//akc_amstaff_bloom_xl.jpg[/IMG]To jego fotka
Chrakter:oficjalnie panuje ipinia że amstaff to maszyna do zabijania która od szczeniaka mo zakodowane zabijać.To nieprawda amstaffy są bardzo łagodnymi psami szczególnie w stosunku do dzieci.Ich charakter w większości zależy od wałaściciela.Sam mam asmtaffa i powiem że to dość łagodny pies ale jeśli wyczuje zagrożenie to wtedy ro bi się agresywny.co do wymagań to dom z ogrosem
Cena:Osobniki rodowodowe kosztują od 1100-1700zł z kolei bez rodowodu to od 500 do 800

Link to comment
Share on other sites

jak prze ze mnie chyba nie zrozumiałeś mej wypowiedzi powtórze jeszcze ras ten pies jest idealnym stróżęm i świetny do pilnowania dzieci a co do agresji to w chwili zagrożenia albo bezpośredniego ataku ja mówie mój kiler jescze nikiogo nie pogryzł

Link to comment
Share on other sites

Świetnie zrozumiałam.Asty to nie psy do stróżowania ani pilnowania dzieci.Owszem kochają dzieci i świetnie się z nimi dogadują ale nie można ich samych zostawiać.Po przeczytaniu Twoich wypowiedzi,ktoś kto nie ma pojęcia o ttb kupi sobie takiego świetnego stróża i psią niańkę w jednym na bazarku za 300zł i nieszczęście gotowe.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Hejka! Mam westika i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad drugim psem. Pytam się tu na forum, piszę do hodowców... I teraz nie mam zielonego pojęcia co wybrać. To wymienię kilka propozycji.
1. Border Collie
2. Jack Russell Terier
3. Terier Szkocki
4. Bedlington Terier (znalazłam hodowlę, ostatni miot po suczce planowany w tym roku)
5. Owczarek Australijski
6. Bull Terier Miniaturowy
7. Pudel Średni
8. Labrador Retriever
9. Seter Angielski
10. Siberian Husky
A teraz co wymagam od psa.
Chcę psa do agility i frisbee. Musi się szybko uczyć. Pielęgnacja bez znaczenie. Damy radę. Musi być karny. Tolerować absorbującego psiaka jakim jest mój Jazz. Fajnie by było jak by miał funkcję on/off. Nagle jest spokojny, nagle pobudzony. Wtedy byłby taki ja ja :P Co jeszcze... Planuję uczyć go sztuczek więc musi być równie cierpliwy co przewodnik :P Jeszcze dorzućmy parę pozytywnych cech charakteru i gotowe!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...