Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Bartek wszystko fajni fajnie ale zauwaz ile kosztuja np Papilony:roll:
Nie wiadomo czy ta osobe stac na droga rase;)
Jamnik-nie koniecznie wcale,malo ruchu to dla jamnika masakra:cool1:Pozniej chodza i tra brzuchem o ziemie:-(
Nie wiem,moze cavalier albo jakas bida w typie tych ras,jest ich masa wiec na pewno sie znajdzie psiak co spelni wymagania:p:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartek1208']juz w polowie czytania tego postu pomyslalem wlasnie o wspomnianym przez ciebie cavisku.
moze chichuahua? japan chin- [B]podobny do pekinczka ale zywszy[/B]
jest jeszcze Papillon, lhasa apso- no a z krotkowlosych to moze rosyjski toy, albo pudel toy, bo przeciez taki pudel o nie jest wcale tak duzo roboty jezeli nie jest wystawowy.
a i jeszcze jamnik.
wydaje mi sie ze wiekszocsc tych ras pasuja do czlowieka starszego, gdyz chodza jak cien za wlascicielem a [B]takim ludziom jest potrzebna pewnie taka adoracja[/B] i ktos komu moga poswiecic swoj wolny czas[/quote]
Ale trzeba przede wszystkim pomyśleć o tym, co potrzebne jest psu. Ta osoba szuka "spokojnej rasy", a ty piszesz o psie "żywszym", a to się mija z celem.

Ja raczej nie szłabym w kierunku tych małych, chudych, ruchliwych gnojków:evil_lol:.
Wybrałabym coś z tych masywniejszych (nie mówię, że większych), mniej aktywnych.
Może np mops?
Z tym, że ja się na mniejszych rasach [U]nie znam[/U], tak mi tylko przyszło do głowy.

Ale przede wszystkim - jeżeli to ma być spokojny pies dla starszej osoby, to nie kupujcie szczeniaka.
Pomijając fakt, że pies może starsza osobę "przeżyć", to szczeniak - jakiej rasy by nie był potrzebuje ruchu, aktywności, zabawy i nauki.
A dorosłego psa można wybrać znając już jego charakter - w tym przypadku "leniwy" charakter ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agneska']Hej, wiem że już tu kiedyś byłam, ale proszę dordzcie.
Napisze w czym problem:
Hej, jestem Aga i chciałabym mieć psa.
Licze na Was, że doradzicie mi w sprawie jaką rasę wybrać.
Może tak, czego oczekuję od psa: żeby mało szczekał, nie dużo gubił sierści, był inteligentny ( łatwy do szkolenia), wielkość min.28 max.40 w kłębie.
Fajnie by było, by był zdolny do sheltie.
Dziennie na spacery moge mu poświęcić:
15-20min.- rano
1-2h - po południo
30min.-1h - wieczorem.
Chcialabym szczeniaka, psa.
Coś doradzcie?[/quote]

Chiński grzywacz
Wzrost (realnie) od 30 do 38 cm, dość żywy ale bez przesady, nadaje się do sportu i na kanapę, bardzo inteligentny, no i ma włos , którego niewiele gubi. Dobrze wychowany nie będzie wiele szczekał.
Są dwie odmiany naga i owłosiona. Owłosiony grzywacz nieco przypomina miniaturę charta afgańskiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Chiński grzywacz
Wzrost (realnie) od 30 do 38 cm, dość żywy ale bez przesady, nadaje się do sportu i na kanapę, bardzo inteligentny, no i ma włos , którego niewiele gubi. Dobrze wychowany nie będzie wiele szczekał.
Są dwie odmiany naga i owłosiona. Owłosiony grzywacz nieco przypomina miniaturę charta afgańskiego.[/quote]
Fajna reklama, biorąc pod uwagę podpis :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']Fajna reklama, biorąc pod uwagę podpis :lol:[/quote]
[I][B]Dziwi mnie jak ktoś kto hoduje daną rasę tak łatwo chce ją wcisnąć w ręce osobie której zupełnie nie zna...ja będąc hodowcą Labradorów (tzn gdybym była :diabloti:) raczej bym odradzała takiej osobie psa na którego się uparła...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Dziwi mnie jak ktoś kto hoduje daną rasę tak łatwo chce ją wcisnąć w ręce osobie której zupełnie nie zna...ja będąc hodowcą Labradorów (tzn gdybym była :diabloti:) raczej bym odradzała takiej osobie psa na którego się uparła...[/B][/I][/quote]
No tak, jeden hodowca będzie miał kolejkę po szczenięta, inny będzie je wciskał komukolwiek na jakimkolwiek forum :roll:

OWCZAREK NIEMIECKI:
"Wzrost (realnie) od 55 do 65 cm, dość żywy ale bez przesady, nadaje się do sportu i na kanapę, bardzo inteligentny, no i ma podszerstek, może wytrzymać na zewnątrz. Dobrze wychowany nie będzie wiele szczekał.
Są różne odmiany kolorystyczne. Odmiana wilczasta nieco przypomina wilka prosto z lasu."

:diabloti::diabloti::diabloti::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania74']witam! moja 12-letnia córka bardzo chce mieć maltańczyka zdaje sobie sprawe jakiej opieki wymaga taki piesek ,ale nie jestem pewna czy sobie poradzi. Bardzo prosze o porady[/QUOTE]
Ty najlepiej znasz własne dziecko....
Odpowiedz sobie na pytania:
Czy bedzie codziennie wstawac godzine wczesniej zeby zapewnic psu poranna toalete i dawke ruchu przez najbliższe kilkanaście lat?
Czy bedzie kilka razy dziennie wyprowadzac psa i myc go z błota po jesienno -zimowych szarugach przez najbliższe kilkanaście lat?
Czy bedzie miała dosc cierpliwosci, czasu, konsekwencji i wiedzy zeby wychowac psa na ufnego i niekłopotliwego towarzysza?
Czy bedzie miała dość cierpliwosci itd zeby szkolic i uczyc psa, zaspokoić jego potrzeby psychiczne i fizyczne a nie traktowac go tylko jak pluszowej ozdoby kanapy?
Czy ma na tyle determinacji w dazeniu do celu i odpowiedzialnosci zeby przedłozyc potrzeby zwierzecia nad własne przyjemności? ( Czesty dylemat nastolatek: pies czy koleżanki)

To tak na szybko kilka pytań z miliona na które musisz sobie sama odpowiedzieć a i tak wiadomo, że lwia czesc obowiązków spadnie na Ciebie.

Jezeli uznasz ze psu bedzie u Was dobrze, to przygotuj najpierw córke na przyjecie domownika - podrzuc jej kilka lektur na temat psychiki psów, sposobu postrzegania przez nie swiata, wychowania, uczenia itd...
Cos, co dzieciaka nie znudzi tylko zainteresuje i zmobilizuje do zajmowania sie psem...

Napisałam to ja, była nastolatka która kiedys miała własnego psa a która dzis jest matka dorosłego juz dziecka. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej, sorrki, że zakłócam kolejny problemartyczny temat wyboru rasy ale mam pytanko.
Wracając do mojej rasy przeglądałam dziś różne katalogi psów i ...
Okrótnie spodobał mi się spaniel bretonski .
Ma może ktoś tego cudnego psiaka...??
Wiem, że jest troszkę większy, niż moje wymagania by wskazywały, ale jak jest z pozostałymi rzeczami??
Będzie dla mnie o.k. ?? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania74']Czy takie psy mogą jeździć samochodem w troszke dłuższe podróże np.nad morze[/quote]

zależy od psa, znam dużo maltanów, które bardzo lubią jazdę samochodem, dla mojego to też nie problem. ;)

pamiętaj tylko, że maltańczyk to nie zabawka, nie jest to też jak się wydaje piesek kanapowy, który cały dzień będzie spał.
Tzn. wiadomo, że i na takiego psa można trafić, ale zazwyczaj te psy mają bardzo dużo energii.
Taki piesek potrzebuje też codziennej pielęgnacji, włos się kołtuni jeżeli nie jest wystarczająco często czesany. Rasa ma też często problemy z oczami (zaciekami), o które także trzeba dbać.

zanim się zdecydujecie proponuję poczytać o rasie na forum o maltańczykach lub na portalu maltańczykowym (mogę podać adresy na pw, proszę tylko napisać).

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Maltanczyki bardzo przywiazuja sie do swojego opiekuna. Potrafia chodzic zanim krok w krok, nawet gdy spia a pan/pani sie ruszy zaspane ida zanim. Potrafia byc wybrede co do pokarmu (moja była) pielegnacja nie jest trudna jezeli jest regularna. Mozna strzyc ale nalezy sie liczyc z wydatkiem na fryzjera ( lub robic to samemu) kosmetyki : szmpon dla białasków, odzywka po myciu, odzywka przy czesaniu, zeby nie niszczyc włosa( no chyba ze sie chce miec małego stracha na wroble )minimalna cena w miare dobrego szamponu czy odzywki to 20-30 zł. Czasami konieczne sa ubranka gdy sie ma psa zmarzlaka (ja miałam) torba dla małych piesków tez sie przydaje wrazie gdy pogoda jest nie bardzo zbiera sie na deszcz. Maltanczyki uwielbiaja przebywac w ogrodzie chodzic na spacerki biegac z opiekunem. Moja mała gdy nie mogła wyjsc wygladała jakby miała depresje. Ozywała gdy wychodziła na spacerek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania74']jakie są mniej więcej koszty takiego maltańczyka bez rodowodu ?[/quote]
Nie :mad:
No błagam.
[B]Rasowy=Rodowodowy[/B]
[url=http://www.stoppseudohodowcom.org]STOP pseudohodowcom! | STOP pseudohodowcom! Rasowy = Rodowodowy.[/url]

Jeżeli chcesz maltana kup z RODOWODEM, bo tak napędzasz interes pseudo, dzięki któremu psy są porzucane, bo york Pimpek wygląda jak AST czy jamnik -.-

Moze mnie poniosło lekko.

Dlaczego bez? Polskie schrony i tak są przepełnione...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania74']no dobrze a więc jakie są mniej więcej koszty maltańczyka z rodowodem ?[/quote]

Zależy to od wielu czynników.

Czy krycie było zagraniczne, czy szczeniak ma wystawowe zadatki, czy moze po prostu jest PETem ;) itd.

To może tak - ile jesteś w stanie przeznaczyć na szczeniaka?

Link to comment
Share on other sites

no i tu sie pojawiaja schody bo cena maltanczyka z rodowodem nalezy do dosyc wygorowanych.
poza tym uwazam ze dla dziecka mozna poszukac psa rownie malego, bezproblemowego a tanszego, czesto tz. Peta (domisie) i kupic go za 800 zlotych a nie 3500 zl.
no a jak ktos juz sie uprze to mozna zawsze pogadac o kupnie psa na raty.

a i sa jeszcze schronisk, a maltanczyk w rekach malej dziewczynki wyrosnie raczej na malego strachliwego pieska, no chyba ze rodzice uzo poczytaja o socjalizacji, co w przypadku tak malych pieskow jest waznym czynnikiem (zreszta to jest najwazniejsze u wsyztskich psow)

ps. Watpie bys za dwa tys. kupila maltanczyka z rodowodem, jezeli bez kosztuja 1500 zl. :]

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Może być maltańczyk,ale radzę wybrać z prawidłowym włosem,jeżeli będzie miękki i dużo podszerstka i się zafilcuje to współczuję, mogą mieć wady zgryzu,podatne na kamień.A może sznaucerek min.pieprz i sól tylko prawdziwy niemiecki.
Pozdrawiam groomer.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...