Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Martens, bardzo mi sie podoba Twoje podejscie odnosnie wyboru danej rasy i pozniejszego jej utrzymania. Takich swiadomych ludzi teraz malooo.
Wiekszosc by jednak wybrala tego bc albo maline. Gratki!!!
Moze Whippecik, boskie som:loveu:i frisbee z takim whipecikiem mniam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Proponuję cairn terriera! Charakter cudny po prostu, miły, uroczy łobuziak, zero agresji, ruchliwy i z wielkim temperamentem, wpatrzony we właściciela. Mały i poręczny. Zgodny, tolerancyjny. Praktyczny (nie linieje, nie brudzi się zanadto, łatwy w pielęgnacji). Dla mnie osobiście cairn to fantastyczny pies!

Link to comment
Share on other sites

To ja w kwestii praktyczny polecę collie. Cholerstwo do torebusi się nie zmieści ale jak się wypaskudzi na spacerze to i tak myć nie trzeba. Ma tak oleistą sierść, że cały brud odpada i ląduje na podłodze.
A jako poręczny niech będzie szelciak. Jak się go capnie na ręce to dłoń odgryzie.Słodziak.

Link to comment
Share on other sites

A bo wy nie wiecie, że ja wredna jestem... najpierw niuniam, a jak się nie da to kaganiec ubieram... wtedy już się nie muszę tak przejmować :diabloti:.

[B]Władczyni [/B]a Su tak kocha pracować, że pewnie w tydzień byś ją nauczyła samej wskakiwać do torby i jeszcze ją za sobą zapinać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaaaaaaaaaa jesteś GENIALNA!!! Od jakiegoś czasu szukałam dużego kartonu żeby zrobić taką sztuczkę a nie wpadłam na torbę sportową/walizkę. Bonsai KOCHAM CIĘ!!!

Jak ją włożę i każę siedzieć to zrobi to, ale ludzie mnie zlinczują - bo zrobi taaaakie oczy [IMG]http://lh4.ggpht.com/_0RYSYnoRPyQ/SVky2DUmpNI/AAAAAAAAAkk/uHQJ6S3C1mU/s640/wigilia%20014.JPG[/IMG]:diabloti:

Pogryzienie by nie groziło, ale to trochę jak łapanie pcheł z łapaniem mojego psa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Władczyni[/B] ekhm.. jakby co to... ja wolę chłopców :diabloti:...

Su w robieniu biednej i niewinnej miny jest prawie tak dobra jak Birma :lol:... Jednak u Birmy bardzo dużo daje ta długaśna grzyweczka u wystające kosteczki, jak udaje bitego psa :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

to jeszcze nie jest popisowa mina - w kagańcu robi lepsze:evil_lol: i zawsze się znajdzie ktoś kto próbuje się ulitować w metrze 'oj titi biedulko choć ja ci zdejme kaganiec':angryy:
Bonsai nie kochasz mnie?:placz:




Co syn chce z psem robić? Doświadczenie z psami? Ile lat ma syn?

Link to comment
Share on other sites

żaden pies nie nadaje się dla dzieci, pies to nie zabawka a przede wszystkim obowiązki. jak się psu zaspokaja wszystkie potrzeby to pies jest super kumplem - także dla dziecka, jednak to na Was jako rodziców spadnie odpowiedzialność za zwierzaka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basset1975']syn ma 12 lat a co chce robić po prostu chce mieć psa,zastanawiamy się nad bassetem,co to za pies czy nadaje się dla dzieci[/quote]

Co to znaczy "mieć psa"? Ile czasu będziecie psu poświęcali? Macie doświadczenie w szkoleniu? Syn nie jest pełnoletni, więc pies nie będzie syna, tylko wasz. I to wy będziecie za niego odpowiedzialni.

Pies, także basset, z dobrej hodowli, socjalizowany, właściwie szkolony, jeżeli dziecko będzie umiało się z nim dobrze obchodzić, będzie "nadawał się do dzieci". Ale w tym już wasza głowa - syn jest za mały żeby sam mógł zajmować się takimi rzeczami jak szkolenie czy pielęgnacja psa.

Link to comment
Share on other sites

A jak chcę słonia;) chęć posiadania psa rozumiem, tylko czy Wy - rodzice zapewnicie psu wszystko, przez całe psie życie jeżeli syn tego nie zrobi? Co z wyjazdami? Szkoleniem psa? Regularną pracą? Bo basset to nie kanapowiec.
Żaden pies nie nadaje się 'dla dziecka' bo to nie dziecko jest za psa odpowiedzialne.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to syn ma być głównym właścicielem psiaka to on też powinien decydować przy wyborze rasy ;). Co z tego, że polecą wam np, basseta, jeśli syn na niskopodłogowe psy będzie reagował alergią - w efekcie nie będzie się chciał nim zajmować :razz:

[B]Kateczka[/B] poszukaj większej torebki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

:roll: dla dziecka jest pies........pluszowy;)Najlepiej sie bedzie nadawac...
Czemu basset,co wiecie na temat tej rasy,wychowania,szkolenia,psychiki psa,karmienia,zdrowotnosci?Ile jestescie w stanie czasu poswiecic dla psa ?Co z wakacjami,wyjazdami?
Mam nadzieje ze odpowiedzieliscie sobie na te pytania...
I podstawowe pytanie czy WY chcecie psa...Dziecko moze chciec slonia i co tez mu kupicie?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja chcę wieloryba, mamusiu kupisz mi?:loveu::loveu::cool1:

[quote name='WŁADCZYNI']to jeszcze nie jest popisowa mina - w kagańcu robi lepsze:evil_lol: i zawsze się znajdzie ktoś kto próbuje się ulitować w metrze 'oj titi biedulko choć ja ci zdejme kaganiec':angryy:
Bonsai nie kochasz mnie?:placz:[/QUOTE]

szczurzy jeszcze kładzie łapkę na nodze/ręce:mdleje: jeżeli to nie ja to jest 'biedaczek, mizimizimizi tuli, zabierać ten kaganiec'' i wpycha nos pod rekę:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...