Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='desto']Zastanawiam się nad trzema rasami:Owczarek Niemiecki,Amstaff lub Rottweiler

Witam mieszkam w Warszawie w mieszkaniu 50 metrów niedaleko parku Skaryszewskiego.Mam własną firme i moge zabierać psa ze mną do biura.Jestem także dość aktywnym człowiekiem biegam i jeżdże na rowerze więc wybieganie psa nie było by problemem.Mam troche doświadczenia z psami jako dziecko miałem Owczarka Szkockiego a potem jako nastolatek Sznaucera Średniego którego wytresowałem praktycznie samemu.Którą z powyższych ras polecilibyście mi,zależy mi na inteligętnym ,wiernym i posłusznym psie a także takim który w sytuacji zagrożenia by mnie bronił jako że codziennie musze się przemieszczać po Warszawie żeby zebrać pieniądze a potem pojechać do banku i je wpłacić.Czułbym się pewniej mając takiego towarzysza przy boku.

Oraz witam jako że to mój pierwszy wiadomość na forum :)[/QUOTE]

...a może "coś" pośredniego pomiędzy ONem i rottweilerem; na przykład owczarek francuski beauceron? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Jamniki to nie są grzeczne misiaczki, do bloku jeśli nie ma windy absolutnie odradzam.
Byłabym za cavalierem, buldożkiem, yorkiem, maltańczykiem, ew.westem.[/QUOTE]

Chodzi o jamnika króliczego konkretnie. Nie ma problemów z noszeniem ;)

cavalier nie jest szorstkowłosy, york też nie, tak samo maltańczyk

west z kolei jest większy od jamnika a zależy tej osobie na psie małym, coś w stylu JRT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']Chodzi o jamnika króliczego konkretnie. Nie ma problemów z noszeniem ;)

cavalier nie jest szorstkowłosy, york też nie, tak samo maltańczyk

west z kolei jest większy od jamnika a zależy tej osobie na psie małym, coś w stylu JRT[/QUOTE]

Myślę, że jamniś, to świetny wybór :) Są towarzyskie, inteligentne, niewielkie, potrzebują umiarkowanego ruchu. Należy jednak pamiętać, że ten ruch musi być, to psy myśliwskie! No i trzeba włożyć sporo pracy w posłuszeństwo, jamniki wyhodowane są do pracy samodzielnej :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']Chodzi o jamnika króliczego konkretnie. Nie ma problemów z noszeniem ;)

cavalier nie jest szorstkowłosy, york też nie, tak samo maltańczyk

west z kolei jest większy od jamnika a zależy tej osobie na psie małym, coś w stylu JRT[/QUOTE]

gapa ze mnie nie doczytałam, że ma być szorstkowłosy. To może być jeszcze cairn terrier.

Link to comment
Share on other sites

Znajoma szuka psa dla siebie.

Warunki spoko, jest ogród (ale nie za duży), spacery miałby 2-3 razy dziennie, łącznie ok. 2-3 godzin biegania plus w weekendy dłuższe wypady. Przebywanie z psami sprawia jej frajdę, lubi dlugie spacery, nie po parkach tylko na łonie natury :p

W domu jest już cocker spaniel, fajny pies, taka ciapa, uległy. Jest też małe dziecko (3 lata), dlatego pies ma być rasowy, szczeniak, znajoma chce od początku sama układać ich relację.

Wymagania:
-pies duży rozmiarowo (nie ma górnej granicy wagi/wzrostu)
-z rodzaju groźnych/wyglądających na groźne/ potrafiących pokazać zęby- rozchodzi się o to, że w tej okolicy często chodzą różne dziwne typki a spanielowata ciapa wszystkich by ukochała zamiast pogonić w razie czego.
-długość kłaka nie ma znaczenia, ale im krótszy tym lepiej
-rasa średnio aktywna fizycznie
-stosunek do obcych psów jest jej w sumie obojętny, wazne żeby nie zeżarł spaniela :)

Pies będzie mieszkał w domu, ale będzie też miał postawiony na zewnatrz kojec z budą gdyby latem wolał siedzieć na podwórku.

Znajoma chce z psem uczestniczyć w szkoleniu, jest osobą konsekwentną (spaniel nie wszedł jej na głowę choc jest bardzo uparty jak to spaniel no i ma te slodkie oczyska), łatwo łapie posłuch wśród psowatych więc można jej też polecić bardziej wymagające rasy ;)

Link to comment
Share on other sites

Akita inu- psy jednego pana, świetnie dogadują się z dziećmi, nieufne do nieznajomych osób.
Shar pei- uparta rasa, skłony do obrony, ale nie wykazujący agresji, czujny i towarzyski.
Doberban- przyajcielskie psy, groźny wygląd, nie sprawia problemów przy kontakcie z innymi psami. Potrzebuje konsekwentnego wychowania.

Bullmastif- towarzyski, czujny, nie wykazuje agresji, potrafi obronić, jest nieufny, szybko się uczy.

Bulldog Amerykańaki- oddany właścicielowi,łatwy w pielegnacji, lubi dominować nad wlaścicielem wiec potrzebuje dobrego wychowania.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Doberban-[B] przyajcielskie psy[/B], groźny wygląd, [B]nie sprawia problemów przy kontakcie z innymi psami.[/B] Potrzebuje konsekwentnego wychowania.[/QUOTE]
Przeczytałaś to w książce o psach? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Ewenementem jest samiec dobermana który toleruje inne samce.[/QUOTE]

Amber maly off top- za kazdym razem jak patrzylem na Twoj podpis to widzialem jak twoj doberman lezie z gazeta w pysku (w stylu GW), dopiero dzisiaj sie skapnalem ze to rekaw :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Ja bym tu na molosy postawiła. Leonberger, mastify, rottweiler.[/QUOTE]

Dodałabym jeszcze ONa, wychowany od małego z dzieckiem i innym psem powinien być w relacjach bezproblemowy, jeśli w gre wchodzi szkolenie to super, ponadto beauceron, sznaucer olbrzym, super dogadują się z dziećmi, a straszą samym wyglądem.
Zastanowiłabym się nad bullterierem, to tak na prawde łagodne, super psiaki, rodzinne, a ludzie boją sie ich jak ognia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Dodałabym jeszcze ONa, wychowany od małego z dzieckiem i innym psem powinien być w relacjach bezproblemowy, jeśli w gre wchodzi szkolenie to super, ponadto beauceron, sznaucer olbrzym, super dogadują się z dziećmi, a straszą samym wyglądem.
Zastanowiłabym się nad bullterierem, to tak na prawde łagodne, super psiaki, rodzinne, a ludzie boją sie ich jak ognia ;)[/QUOTE]

Jeszcze zależy, co dla kogo znaczy "średnio aktywny" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rooob90']Amber maly off top- za kazdym razem jak patrzylem na Twoj podpis to widzialem jak twoj doberman lezie z gazeta w pysku (w stylu GW), dopiero dzisiaj sie skapnalem ze to rekaw :evil_lol:[/QUOTE]

ja też myślałam, że to gazeta... wiele razy się zastanawiałam, jak powstało to zdjęcie i czy to fotomontaż :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Może dog canario. Znam dwa, pies pewien czas siedział w schronie i był głodzony i jest 70kg przytulanką. Tylko mogą być nie delikatne bo to cielaczki więc trzeba uważać aby dziecka nie przestraszyły.
Samce mogą mieć problemy z innymi samcami, ale znajomi żyją w mieszkaniu z 2psami i cieczkującą suką i strat w ludziach/psach nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ja też myślałam, że to gazeta... wiele razy się zastanawiałam, jak powstało to zdjęcie i czy to fotomontaż :evil_lol:[/QUOTE]
To oryginał, dla ciekawych :lol:

[url]http://i.imgur.com/OQm6xBl.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...