Jump to content
Dogomania

superpies

Members
 • Posts

  100
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by superpies

 1. Pięciotygodniowe szczeniaki należy dokarmiac. Mogą jeśc mięso, twaróg, gotową karmę dla szczeniąt. Pokarm powinien byc podany w formie łatwej do połknięcia papki i nieco podgrzany. W zależności ile pokarmu ma suka, szczeniaki trzeba dokarmiac 4-5 razy dziennie. Jeżeli zdecydujesz się na karmę, kup ją w specjalistycznym sklepie lub u weta, nie w supermarkecie. Warto pomyślec o odrobaczeniu szczeniaków! Porozmawiej z weterynarzem i kup odpowiedni środek również dla suczki. Szczeniaki najwcześniej mogą pójśc do nowych domów 8 tygodniowe. Powinny byc do tego czasu odrobaczone i zaszczepione.
 2. Myślę, że śmiało mogę napisać, że jeżeli beauceron do filmu, to Astra Canina :cool1: Moje psy zagrały w: 1 serii "Blondynki"- Theemin i Czarta , w "Ojcu Mateuszu"- Czarta, Theemin i Bellatrix, oraz ostatnio w projekcie artystycznym "Fade to Black" Dextera. Wyszkolone, sterowne, powtarzalne i socjalne. Co ważne, obyte z planem (właściciel-trener, też :cool3: )
 3. 2go maja o świcie wyjeżdżam z Mszczonowa (ok 50 km od Warszawy), wieczorem będę w Lille (Normandia, Francja). Przejeżdżam niedaleko: Poznania, Berlina ,Hanoweru, Dortmundu, Antwerpii. Mam miejsce dla psa, osoby z psem, lub samego człowieka, albo jakiejś przesyłki :) 5go maja wracam.
 4. [quote name='Mrt_']Beauceron to pies pasterski zarowno pilnujacy jak i zaganiajacy.[/QUOTE] Dokładniej jego przodkowie wywodzili się od mastifów typu górskiego. Pczątkowo zwany był "matin" od mastin. Gdy jego środowisko zurbanizowało się, a drapieżniki zostały wybite, beauceron został przekwalifikowany na owczarka. Ale świetnie sobie radzi z monitorowaniem dużych przestrzeni, jest mocno terytorialny, a jednocześnie jest sprawnym psem zaganiającym.
 5. Tak, australian cattle dog jest wynikiem krzyżowania psów pasterskich przywiezionych z Europy, głównie z Wielkiej Brytanii z dingo. Więcej możesz dowiedziec się na forum poświęconym rasie: [url]www.cattledog.pl[/url]
 6. [quote name='desto']Zastanawiam się nad trzema rasami:Owczarek Niemiecki,Amstaff lub Rottweiler Witam mieszkam w Warszawie w mieszkaniu 50 metrów niedaleko parku Skaryszewskiego.Mam własną firme i moge zabierać psa ze mną do biura.Jestem także dość aktywnym człowiekiem biegam i jeżdże na rowerze więc wybieganie psa nie było by problemem.Mam troche doświadczenia z psami jako dziecko miałem Owczarka Szkockiego a potem jako nastolatek Sznaucera Średniego którego wytresowałem praktycznie samemu.Którą z powyższych ras polecilibyście mi,zależy mi na inteligętnym ,wiernym i posłusznym psie a także takim który w sytuacji zagrożenia by mnie bronił jako że codziennie musze się przemieszczać po Warszawie żeby zebrać pieniądze a potem pojechać do banku i je wpłacić.Czułbym się pewniej mając takiego towarzysza przy boku. Oraz witam jako że to mój pierwszy wiadomość na forum :)[/QUOTE] ...a może "coś" pośredniego pomiędzy ONem i rottweilerem; na przykład owczarek francuski beauceron? :)
 7. Tatuaż jest zupełnie nieczytelny...trudno namierzyc hodowcę, jeśli nie jest tym zainteresowany... Miotów beauceronów jest coraz więcej, trudno spamiętac gdzie i kiedy się rodziły :shake:
 8. Ano, jest czarny piesek, sprowadzony z Niemiec :) Mł.Zw.KL'12 Francis du Petit Filou (PT1, PT2) ur: 02.10.2011 będzie wystawiany w Poznaniu.
 9. [url]http://www.schronisko.in/1426-12.html[/url] ...i czekam na więcej informacji
 10. Są cudne, ale na moich psach zupełnie się nie sprawdziły. Np, taka krowa odpadła na pierwszym spacerze, zanim pies wyszedł za bramę...
 11. Może hodowca przyjął by Salmę z powrotem?
 12. Pies przebywa u hodowcy, gdzie regeneruje się po stresach. Jednak nadal poszukuje stałego domu. Jeśli się nie uda, pozostanie w hodowli. Ale ACD lubi miec swojego człowieka na wyłącznośc, no więc chętnie komuś wzbogaci życie :cool3:
 13. Ta, gwiazdor filmowy ;)
 14. Tytułowy Theemin ma się dobrze :) Znów można go było w "Blondynce" pooglądac :loveu:
 15. W Polsce , takie mixy, funkcjonują pod nazwą "belgon". :cool3: Spotkałam kilka, nie stanowiły zabójczej broni. Zależy jak selekcjonuje się materiał hodowlany. Twórcom X chodziło o psa do zadań specjalnych, więc oczywiste, że nie nadaje się na kanapowca!
 16. Do dyspozycji cała tylna kanapa :)Jadę na dwa dni. Ruszam (mniej więcej) z Warszawy.
 17. PSIA SZKOŁA [URL]http://www.szkoleniepsow.pl/[/URL] Zaprasza na szkolenie dla psów ras myśliwskich przygotowujące do Konkursu Psa Tropowca wg regulaminów PZŁ. Dyplom uprawnia psa do prezentowania w klasie użytkowej na wystawach psów rasowych oraz do Międzynarodowego Championa Piękności C.I.B.
 18. A ile fanów za wami przyjedzie? Zgłoście się, w kategorii "owczark holenderski" już macie 1 miejsce :P
 19. Beauceron jest normalnym psem, nie jest ani bardziej groźny od owczarka niemieckiego, a już na pewno nie tak szczekliwy jak ON ;), ani bardziej energiczny od przeciętnego laba. Jednak w planowanych wydatkach na psa, radziłabym uwzględnic szkolenie, wtedy będzie reagował na to co się do niego mówi. Niestety, większośc psów nie odróżnia obcych osób znanych przez właścisiela, od osób obcych , właścicielowi nie znanych :D. Wyszkolony, będzie po prostu reagował na polecenia. Jak większośc owczarków i beauceron, gdy dorośnie może (ale nie jest to regułą) nie tolerowac obcych psów tej samej płci , zwłaszcza na swoim terytorium.
 20. Mój pradziadek miał owczarki podchalańskie, zawsze to była suczka- Baca, zawsze dbał o czystośc rasy, jak? W okresie cieczki suka była przywiązana do dębowego stołu w kuchni, nie było szansy na mezalians :) Ale jeśli obawiasz się hord psów w okół domu , wysterylizuj sukę ok roku, czyli pewnie po pierwszej cieczce i z głowy...
 21. Proszę bardzo , tu bez koczka, a co :razz: [IMG]http://i43.tinypic.com/j8cqr7.jpg[/IMG]
 22. [QUOTE]AHA... [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/wink333.gif[/IMG] Pozdrawiam [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/images/smilies/bye.gif[/IMG]... i już znikam z Waszej dyskusji. [/QUOTE] Ty nie znikaj , tylko się udzielaj!!!
 23. Cieczka może się trafic już u 6 miesięcznej suczki, a może i u ok. rocznej. Potem powtarza się w cyklach 4-8 miesięcznych. Czasu sterylizacji nie określałabym ilością cieczek, tylko wiekiem suki, ok 1,5 roku. Zwylke należy odczekac 2 miesiące po cieczce. Teoretycznie można wysterylizowac bardzo młodą sukę, nawet szczenie...Jednak ja bym się na to nie zdecydowała, zawsze sterylizowałam dorosłe. A może warto zastanowic się nad kastracją psa? Na pewno będzie taniej :razz:
 24. Ja w tym roku minimalizuję się z wystawami do połączenia hodowlanki z championatem więc jadę z Dexą do Łodzi , a potem na Klubówkę do Chorzowa. Może jeszcze Warszawę zaliczymy, bo blisko...
×
×
 • Create New...