Jump to content
Dogomania

superpies

Members
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

About superpies

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.astracanina.com

Converted

 • Location
  Korabiewice, Mazowsze
 1. superpies

  Pomóżcie:czym dokarmiać 5 tygodniowe szczenięta?

  Pięciotygodniowe szczeniaki należy dokarmiac. Mogą jeśc mięso, twaróg, gotową karmę dla szczeniąt. Pokarm powinien byc podany w formie łatwej do połknięcia papki i nieco podgrzany. W zależności ile pokarmu ma suka, szczeniaki trzeba dokarmiac 4-5 razy dziennie. Jeżeli zdecydujesz się na karmę, kup ją w specjalistycznym sklepie lub u weta, nie w supermarkecie. Warto pomyślec o odrobaczeniu szczeniaków! Porozmawiej z weterynarzem i kup odpowiedni środek również dla suczki. Szczeniaki najwcześniej mogą pójśc do nowych domów 8 tygodniowe. Powinny byc do tego czasu odrobaczone i zaszczepione.
 2. Myślę, że śmiało mogę napisać, że jeżeli beauceron do filmu, to Astra Canina :cool1: Moje psy zagrały w: 1 serii "Blondynki"- Theemin i Czarta , w "Ojcu Mateuszu"- Czarta, Theemin i Bellatrix, oraz ostatnio w projekcie artystycznym "Fade to Black" Dextera. Wyszkolone, sterowne, powtarzalne i socjalne. Co ważne, obyte z planem (właściciel-trener, też :cool3: )
 3. superpies

  Owczarek pirenejski

  Ano, jest czarny piesek, sprowadzony z Niemiec :) Mł.Zw.KL'12 Francis du Petit Filou (PT1, PT2) ur: 02.10.2011 będzie wystawiany w Poznaniu.
 4. superpies

  Beauceron szuka nowego domu

  Może hodowca przyjął by Salmę z powrotem?
 5. Pies przebywa u hodowcy, gdzie regeneruje się po stresach. Jednak nadal poszukuje stałego domu. Jeśli się nie uda, pozostanie w hodowli. Ale ACD lubi miec swojego człowieka na wyłącznośc, no więc chętnie komuś wzbogaci życie :cool3:
 6. superpies

  Nowa rasa pod nazwa X

  W Polsce , takie mixy, funkcjonują pod nazwą "belgon". :cool3: Spotkałam kilka, nie stanowiły zabójczej broni. Zależy jak selekcjonuje się materiał hodowlany. Twórcom X chodziło o psa do zadań specjalnych, więc oczywiste, że nie nadaje się na kanapowca!
 7. Do dyspozycji cała tylna kanapa :)Jadę na dwa dni. Ruszam (mniej więcej) z Warszawy.
 8. PSIA SZKOŁA [URL]http://www.szkoleniepsow.pl/[/URL] Zaprasza na szkolenie dla psów ras myśliwskich przygotowujące do Konkursu Psa Tropowca wg regulaminów PZŁ. Dyplom uprawnia psa do prezentowania w klasie użytkowej na wystawach psów rasowych oraz do Międzynarodowego Championa Piękności C.I.B.
 9. superpies

  czy dam rade?

  Beauceron jest normalnym psem, nie jest ani bardziej groźny od owczarka niemieckiego, a już na pewno nie tak szczekliwy jak ON ;), ani bardziej energiczny od przeciętnego laba. Jednak w planowanych wydatkach na psa, radziłabym uwzględnic szkolenie, wtedy będzie reagował na to co się do niego mówi. Niestety, większośc psów nie odróżnia obcych osób znanych przez właścisiela, od osób obcych , właścicielowi nie znanych :D. Wyszkolony, będzie po prostu reagował na polecenia. Jak większośc owczarków i beauceron, gdy dorośnie może (ale nie jest to regułą) nie tolerowac obcych psów tej samej płci , zwłaszcza na swoim terytorium.
 10. superpies

  Damy sobie radę z beauceronem?

  Mój pradziadek miał owczarki podchalańskie, zawsze to była suczka- Baca, zawsze dbał o czystośc rasy, jak? W okresie cieczki suka była przywiązana do dębowego stołu w kuchni, nie było szansy na mezalians :) Ale jeśli obawiasz się hord psów w okół domu , wysterylizuj sukę ok roku, czyli pewnie po pierwszej cieczce i z głowy...
 11. superpies

  Beauceron Theemin

  Proszę bardzo , tu bez koczka, a co :razz: [IMG]http://i43.tinypic.com/j8cqr7.jpg[/IMG]
 12. superpies

  Damy sobie radę z beauceronem?

  Cieczka może się trafic już u 6 miesięcznej suczki, a może i u ok. rocznej. Potem powtarza się w cyklach 4-8 miesięcznych. Czasu sterylizacji nie określałabym ilością cieczek, tylko wiekiem suki, ok 1,5 roku. Zwylke należy odczekac 2 miesiące po cieczce. Teoretycznie można wysterylizowac bardzo młodą sukę, nawet szczenie...Jednak ja bym się na to nie zdecydowała, zawsze sterylizowałam dorosłe. A może warto zastanowic się nad kastracją psa? Na pewno będzie taniej :razz:
 13. superpies

  Umaszczenie arlekin.

  Ja w tym roku minimalizuję się z wystawami do połączenia hodowlanki z championatem więc jadę z Dexą do Łodzi , a potem na Klubówkę do Chorzowa. Może jeszcze Warszawę zaliczymy, bo blisko...
 14. superpies

  czy to beauceron? proszę o opinię

  Jeśli ma stabilny charakter, możesz śmiało mówic , że to beauceron, ja się nie obrażę! Psisko piękne. Może miec domieszkę bosego, może nawet jest potomkiem beauceronów, które do hodowli się nie załapały. Czarna głowa nie jest wadą dyskwalifikującą w ogóle psa, tylko obniża ocenę. Natomiast prosty ogon (nieładnie nazywany krowim ) jest dużą wadą, a brak podwójnych ostróg wyklucza psa z wystaw i hodowli. Głowa beaucerona powinna byc klinowata z miernie wysklepionym czołem, podobna do głowy owczarka niemieckiego. Ale takie głowy, jak u tego z obrazka, też się trafiają. Uszy niecięte , wyciągnięte do przodu, sięgają wewnętrznego kącika oka. Idealne powinny byc załamane w 2/3 ich wysokości, ale zwykle opadają tuż przy nasadzie. Nigdy nie mogą byc stojące, jeśli nie są obcięte.
×