Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[B]omry[/B], dziękuję, miło mi :) Jest równie piękna, co wredna ;)
napisałam PW

A żeby zostać w temacie wątku, powiem jedno: jak ktoś chce kupić afgana, niech się najpierw milion razy zastanowi ;)

I broń Boże nie sugerujcie się tylko tym, że to piękne psy... Oj tak, płynący po wystawowym ringu afgan z rozwianym jedwabistym włosem jest nazywany "King of Dogs" lub "Supermodel of the Dog World" ;), ale pod tym pięknym futrem kryje się samodzielny (nie potrzebuje przewodnika, raczej opiekuna - sam podejmuje decyzje), błyskawiczny (startuje w sekundę, jakby ktoś petardę w d... wsadził) i zabójczy myśliwy (pysk długi jak u krokodyla, a zęby aż po sam żołądek chyba...). Charakterek toto ma bardzo specjalny - znacie ranking Corena o tzw.inteligencji użytkowej psów?:evil_lol:
A samo futro - bajka :loveu:, chyba że po czterogodzinnym, cotygodniowym seansie kąpielowo-pielęgnacyjnym, nasza psinka wlezie w rzepy lub inne kolczaste roślinki, wykąpie się w mulistym stawie a potem ruszy na piasek, ewentualnie wytarza w świeżo skoszonej trawie :diabloti: Bajka, tylko palce bolą od wyciągania tego wszystkiego...

Ale... ja chyba jakaś dziwna jestem, bo mi to bardzo odpowiada :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
ja niezgadzam się z opiniami odnośnie labradora - że nie nadają siedo dziecie i są bardzo niegrzeczne (niszczą).
Ja mam małą suczkę i bardzo jestem z niej zadowolony. Wspólnie sie wychowujemy.
Jest czas na zabawę, spanie i karę jak jest niegrzeczna.
Idzie ją bardzo szybko wychować. Jest inteligentna.
W dodatku bardzo lubi inne zwierzęta. Mam świnki morskie więc sieładnie z nimi zaprzyjaźnia.
Oczywiście jak zawsze pojawiają się problemy :-).
Ale to są problemy, które idzie i należy rozwiązywać.
Oczywiście suczka ma bardzo dużo zabawek i gryzaków, aby zapobiec zniszczeniu mieszkania.
Mam nadzieję, że przekonałem. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Suczka ma dopiero 8 tygodni i bardzo szybko pochłania nowe wiadomości i uczy sie komend.
Pozdrawiam,
Daniel:p
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danielw_2']Witajcie,
ja niezgadzam się z opiniami odnośnie labradora - że nie nadają siedo dziecie i są bardzo niegrzeczne (niszczą).
(...)
Suczka ma dopiero 8 tygodni i bardzo szybko pochłania nowe wiadomości i uczy sie komend.
[/QUOTE]

To wszystko tłumaczy :diabloti:
Wypowiedz się może za pół roku ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,
mój brat ma labradora, kuzynka ma labradora, babcia ma labradora a teraz ja mam w swoim mieszkaniu.
Mam już jakieś doświadczenie z tymi psami. Więc mogę tę rasę polecić i nie muszę czekać do pół roku.
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ale czym innym jest obcowanie z danym psem, bo sąsiad/babcia/wujek ma, a czym innym wychowanie własnego psa na "przykładnego obywatela" ;) Może trafiłeś na "spokojny" egzemplarz, a może suka da Ci jeszcze popalić - więc nie wypowiadałabym się tak kategorycznie na Twoim miejscu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale też nie można z góry mówić, że suczka Daniela będzie diabłem :) Mi się trafił właśnie taki wyjątkowo grzeczny egzemplarz.. trzymać tylko kciuki by Twoja sunia również była grzeczna. ;) Ale co do dzieci to akurat za nimi nie przepada, nigdy nie miał z nimi dłuższej styczności i je po prostu ignoruje, może też dlatego, ze dzieci są troszkę nachalne, a on nie lubi nadmiernego przytulania...

Link to comment
Share on other sites

Za to moje kundlowate zło wcielone, które za obcymi nigdy nie przepadało i nie dało się nikomu obcemu 'męczyć' ostatnio bardzo mnie zaskoczyło. Otóż gdy przyszli goście z dziećmi 5 i chyba 3 lata, Nana zachowywała się wzorowo. nie skakała na dzieciaki, dała sobie robić wszystko dosłownie. Dzieci ją głaskały (niezbyt umiejętnie i widać było, że nie sprawia jej to przyjemności), a ona cierpliwie to znosiła i nawet uciekać nie próbowała. Bawily się jej ogonem, łapami i uszami, zaglądały do pyska. Istny anioł się z niej zrobił na te kilka godzin.Po prostu wcielenie cierpliwości.
Myślę, że stosunek psa do dzieci zależy w dużym stopniu od konkretnego psa. Rasa też się oczywiście liczy, ale to raczej tylko kwestia tego czy psy danej rasy są spokojne, czy nie, czy są poważne, czy same potrzebują stałej opieki. A samo to czy pies będzie lubił dzieci nie jest 'wpisane' w rasę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Dzieci ją głaskały (niezbyt umiejętnie i widać było, że nie sprawia jej to przyjemności), a ona cierpliwie to znosiła i nawet uciekać nie próbowała. Bawily się jej ogonem, łapami i uszami, zaglądały do pyska.[/QUOTE]

Lepiej nie opisuj takich rzeczy, bo ludzie sobie pomyślą, że można na to pozwalać (lub wręcz należy)... I tu rasa faktycznie nie ma znaczenia... Dziwi mnie, że bardziej liczy się dla Ciebie absolutny komfort dzieci gości, niz komfort Twojego psa... A taka zabawa nie była dla dzieciaków zbyt edukacyjna. Jeszcze uwierzą, ze tak należy kontaktowac się z psami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S'][B]Victoria[/B], jakiego masz psa ( chodzi mi o rase) ?
Zauważyłam, ze masz dwa psy, tak? o jakim psie wyzej pisałaś?[/QUOTE]

Victoria ma yorka i kundelka, wyżej pisała o 'kundlowatym', jak to sama napisała na początku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rasa ma pewne cechy, ale wychowanie ma większe znaczenie. Miałam dalmatyńczyka, bestię w psiej skórze. Dzieci wychowywał po swojemu, parę razy mnie ugryzł. Potem był doberman - sama łagodność. Owczarek niemiecki - odpowiednio wychowany, przyjaciel i opiekun dzieci; nie pozwalał na zbyt wiele, ale bez agresji. Teraz mam mixa amstaffa - totalna przytulanka. Ludzi kocha, nie goni rowerzystów, biegaczy, dzieci. Natomiast w lesie musi być na smyczy lub lince. Dzika zwierzyna budzi w nim instynkt łowny. Na osiedlu jest cudowna labradorka i wredny labrador (zaatakował mnie i mojego psa), golden ugryzł mojego męża, amstaffowi sąsiada dzieci mogą zrobić wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
a ja polecam rasę: labrador. Mam od niedawna małego pieska. Co prawda jak każdy szczeniak lubi swoje napsocić ale bardzo łatwo idze go uczyć podstawowych zachowań jak załatwianie się na dworze czy zostanie samemu w domu.
Pozdrawiam,
Daniel:cool3::cool3::cool3:
[url]http://naszezwierzakidomowe.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...