Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='puchu']Do proponowanych ras dałabym jeszcze grzywacza chińskiego. Też inteligentne, ruchliwe stworzonko, w górach też da sobie radę. Może jeszcze Papillon albo Phalene.[/QUOTE]taaa, ale na długie wyprawy musi byc ładna pogoda hihihi:D ale rzeczywiście polecam.
A ja bym dorzuciła Jack lub Parson teriera, a jak z Border Collie?

Link to comment
Share on other sites

Wilczak mojego taty jest bardzo przyjaźnie nastwiony do psów, od szczenięcia ma ich wokół siebie sporo, poza tym jest bardzo ułożona, i słucha mojego taty bezgranicznie:P zapatrzona jest w niego jak w obrazek:D w poprzedni weekend wyjechał na 7 dni i ja z nią zostałam (wilczak to suczka) nie jadła nic przez 4 dni z tęsknoty i cały czas biedna piszczała, przez kilka dni nawet nie chciała wyjść na siku... masakra... noo... cóż, to są takie przylepy właśnie.

Dziękuję wszystkim za pomoc:) Ale chyba podjęłam decyzję. Mam nadzieję że najpóźniej w sierpniu zawita do nas pudelek miniaturka:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']
A ja bym dorzuciła Jack lub Parson teriera, a jak z Border Collie?[/QUOTE]

Ja myślę, że przy braku naprawdę dużej ilości czasu na szkolenie nie ma co rozważać małego teriera ani bordera ;)

[quote name='ginger08051989']Wilczak mojego taty jest bardzo przyjaźnie nastwiony do psów, od szczenięcia ma ich wokół siebie sporo, poza tym jest bardzo ułożona, i słucha mojego taty bezgranicznie:P zapatrzona jest w niego jak w obrazek:-D w poprzedni weekend wyjechał na 7 dni i ja z nią zostałam (wilczak to suczka) nie jadła nic przez 4 dni z tęsknoty i cały czas biedna piszczała, przez kilka dni nawet nie chciała wyjść na siku... masakra... noo... cóż, to są takie przylepy właśnie.

Dziękuję wszystkim za pomoc:smile: Ale chyba podjęłam decyzję. Mam nadzieję że najpóźniej w sierpniu zawita do nas pudelek miniaturka:-D[/QUOTE]

Wypada pogratulować tak ułożonego psa, bo z różnych opowieści na wilczakowym forum wynika, że nie wszystkie suki są tak przyjaźnie nastawione do świata ;)

Hodowla już wybrana? :cool3: Powodzenia i mam nadzieję, że pochwalisz nam się zdjęciami malucha :)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście psiak będzie rodowodowy?

Bo pieski po kilkaset zł z Allegro itp są.. nieprzewidywalne jeśli chodzi o charakter i zdrowie. Mogą być lękliwe i agresywne i nie będą dobrym towarzystwem dla małego dziecka.

Link to comment
Share on other sites

huhu, pomyślałam sobie, że i ja zapytam, chociaż nim kupimy drugiego psa, minie dobre kilka lat :) niestety.

border, aussie, czy może jeszcze coś innego? szukam psa aktywnego, wytrzymałego, sprawnego-do sportu. akceptującego inne zwierzaki w domu, drugiego psa, gryzonia, koty, choć to zwykle jest do wypracowania. ważne, żeby lubił też dzieci, bo w ciągu jego życia z pewnością założę rodzinę ;)
wielkość nie jest bardzo istotna, ale nie jestem fanką mini piesków :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']huhu, pomyślałam sobie, że i ja zapytam, chociaż nim kupimy drugiego psa, minie dobre kilka lat :) niestety.

border, aussie, czy może jeszcze coś innego? szukam psa aktywnego, wytrzymałego, sprawnego-do sportu. akceptującego inne zwierzaki w domu, drugiego psa, gryzonia, koty, choć to zwykle jest do wypracowania. ważne, żeby lubił też dzieci, bo w ciągu jego życia z pewnością założę rodzinę ;)
wielkość nie jest bardzo istotna, ale nie jestem fanką mini piesków :evil_lol:[/QUOTE]
jak chcesz psa do sportu, to nie szukaj teraz, sprecyzuj bardziej swoje wymagania, szkól swojego, będziesz wiedziała co ci się u niego podoba a co nie i tych fajnych cech będziesz szukała u przyszłego psa, bo
teraz nie ma sensu się decydować na cokolwiek ;) a psy do szkolenia to nie tylko aussie i bordery, wbrew pozorom wybór nie jest taki łatwy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a psy do szkolenia to nie tylko aussie i bordery, [B]wbrew pozorom wybór nie jest taki łatwy[/B][/QUOTE]

No właśnie. BC (working bądź show), aussie, ale także maliny, w ogóle wszelkie belgi jak ktoś lubi, może holendry, dobermany, czy też nawet ON użytkowy. O, albo pudle. Z drugiej strony są też wszelkie terriery, które są wielkie duchem ;) a w sporcie sprawdzają się wyśmienicie, chociaż ich szkolenie może już nie być takie proste - zaczynając od JRT, przez staffiki, parę innych pewnie też by się znalazło, jak choćby erdele ;) Może jeszcze sznaucer średniak albo olbrzym też by się sprawdził do szkolenia? Ostatnio na przykład widziałam pięknie pracującego z panem czernysza (CTR) :loveu: To nie takie proste w ogóle z tym wyborem drugiego psa :evil_lol:

Też powoli szukam psa do sportu dla siebie "na kiedyś", powiedzmy, że jestem na etapie testowania i kontaktu z przedstawicielami różnych ras ;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No właśnie. BC (working bądź show), aussie, ale także maliny, w ogóle wszelkie belgi jak ktoś lubi, może holendry, dobermany, czy też nawet ON użytkowy. O, albo pudle. Z drugiej strony są też wszelkie terriery, które są wielkie duchem ;) a w sporcie sprawdzają się wyśmienicie, chociaż ich szkolenie może już nie być takie proste - zaczynając od JRT, przez staffiki, parę innych pewnie też by się znalazło, jak choćby erdele ;) Może jeszcze sznaucer średniak albo olbrzym też by się sprawdził do szkolenia? Ostatnio na przykład widziałam pięknie pracującego z panem czernysza (CTR) :loveu: To nie takie proste w ogóle z tym wyborem drugiego psa :evil_lol:

Też powoli szukam psa do sportu dla siebie "na kiedyś", powiedzmy, że jestem na etapie testowania i kontaktu z przedstawicielami różnych ras ;) :evil_lol:[/QUOTE]

no, wcale to nie jest proste ;) z tych co wymieniłaś, podobają mi się tylko bordery, aussie, JRT i staffiki ;) jakoś trudno mi sobie wyobrazić agilitującego staffa :D ale tego, co pisała tu Martens, jak najbardziej by się nadawał...
z drugiej strony myślę, że duży i aktywny pies to nie jest dobre połączenie dla dzieci, co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']To nie takie proste w ogóle z tym wyborem drugiego psa :evil_lol:[/QUOTE]
oj tak...:evil_lol:

Staffiki mogą agilitować, ale mają niezbyt fajną budowę ciała, trzeba by z nimi ćwiczyć technikę skoku i wydaje mi się, że ciasne zakręty też nie dla nich. Oczywiście staffki to zwinne, fajne psy, ale jednak budowa ciała je trochę "ogranicza" ;) Tutaj najlepiej byłoby pogadać z agilitowcami ;)

Wg mnie każdy pies nadaje się do dzieci to kwestia wychowania jednego i drugiego ;) Chociaż wiadomo, że taki np. dog niemiecki może niechcący coś zrobić dziecku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No właśnie. BC (working bądź show), aussie, ale także maliny, w ogóle wszelkie belgi jak ktoś lubi, może holendry, dobermany, czy też nawet ON użytkowy. O, albo pudle. Z drugiej strony są też wszelkie terriery, które są wielkie duchem ;) a w sporcie sprawdzają się wyśmienicie, chociaż ich szkolenie może już nie być takie proste - zaczynając od JRT, przez staffiki, parę innych pewnie też by się znalazło, jak choćby erdele ;) Może jeszcze sznaucer średniak albo olbrzym też by się sprawdził do szkolenia? Ostatnio na przykład widziałam pięknie pracującego z panem czernysza (CTR) :loveu: To nie takie proste w ogóle z tym wyborem drugiego psa :evil_lol:

Też powoli szukam psa do sportu dla siebie "na kiedyś", powiedzmy, że jestem na etapie testowania i kontaktu z przedstawicielami różnych ras ;) :evil_lol:[/QUOTE]
z owczarków jeszcze kelpie, mudi, pyrki, owczarek kataloński, chorwacki, pumi, shipperkie, sheltie, beauceron, może nawet bearded collie czy PON ;) a no i oczywiście collie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sorata']oj tak...:evil_lol:

Staffiki mogą agilitować, ale mają niezbyt fajną budowę ciała, trzeba by z nimi ćwiczyć technikę skoku i wydaje mi się, że ciasne zakręty też nie dla nich. Oczywiście staffki to zwinne, fajne psy, ale jednak budowa ciała je trochę "ogranicza" ;) Tutaj najlepiej byłoby pogadać z agilitowcami ;)

Wg mnie każdy pies nadaje się do dzieci to kwestia wychowania jednego i drugiego ;) Chociaż wiadomo, że taki np. dog niemiecki może niechcący coś zrobić dziecku ;)[/QUOTE]

poszukam, może gdzieś znajdę agilitującego staffika? tym bardziej, że to jedna z nielicznych ras, która naprawdę podoba się mojemu facetowi ;)

z tymi dziećmi, w sumie racja. same też by ze sobą nie zostawały przecież

Link to comment
Share on other sites

Znajdziesz agilitujące staffiki. ;) Staffik został mistrzem Polski w 2005 w klasie medium (Na Przykład DUCHESS). Z tym, że biorąc staffika nastawiałabym się na super pracę i zabawę, a nie na wygrywanie - jednak przy np. szelciakach, które są lekkie, długołapne i w ogóle, to szanse duże nie są. :eviltong:

Część hodowców zapomina, że staffik to ma być silny i ZWINNY pies - a masywny klocek na przykrótkich łapach zwinny NIE JEST. Do agility zdecydowanie warto się zainteresować psiakami z fajniejszą, sportową budową. Nie za krókie łapy, nie przesadnie masywny, zwinny, fajny psiak bez przykrótkiej mordki (bo i taką modę jakiś czas temu widziałam...). No i raczej suczkę, ze względu na budowę i wielkość przede wszystkim.

Moim ulubieńcem jest Cest (Dark Side Tak Wiele Miłości) :loveu: , na żywo robi nieziemskie wrażenie, burza na torze, przebiegając przez tunel rozprostowuje go itd. :P To był pierwszy staffik, jakiego pokazałam na żywo mamie, najpierw ją zamurowało, a potem "...rozumiem, czemu chcesz psa tej rasy". :diabloti:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=jGi9Cmsm4YA[/url]

Jest też Buba (Bella Black Sortis), bardzo fajna sunia:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=Hu8Won_G7kc[/url]

Łącznie co najmniej 7 staffików biega na zawodach. Znam też jednego pięknego rudzielca, kundelka w typie, który też biega.

EDIT: Ach, no i nie można zapomnieć o cudnej opcji jaką jest bull miniaturowy. :loveu: U nas na pewno biega Drago (Seayess HOT LOVE margins), którego wielką fanką jestem już od jego maleńkości. :) Sukcesy ma - dwa razy 3 miejsce w mistrzostwach Polski ( 2006 i 2008 ), 2 miejsce w Pucharze Polski Agility 2007.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szura']Znajdziesz agilitujące staffiki. ;) Staffik został mistrzem Polski w 2005 w klasie medium (Na Przykład DUCHESS). Z tym, że biorąc staffika nastawiałabym się na super pracę i zabawę, a nie na wygrywanie - jednak przy np. szelciakach, które są lekkie, długołapne i w ogóle, to szanse duże nie są. :eviltong:

Część hodowców zapomina, że staffik to ma być silny i ZWINNY pies - a masywny klocek na przykrótkich łapach zwinny NIE JEST. Do agility zdecydowanie warto się zainteresować psiakami z fajniejszą, sportową budową. Nie za krókie łapy, nie przesadnie masywny, zwinny, fajny psiak bez przykrótkiej mordki (bo i taką modę jakiś czas temu widziałam...). No i raczej suczkę, ze względu na budowę i wielkość przede wszystkim.

Moim ulubieńcem jest Cest (Dark Side Tak Wiele Miłości) :loveu: , na żywo robi nieziemskie wrażenie, burza na torze, przebiegając przez tunel rozprostowuje go itd. :P To był pierwszy staffik, jakiego pokazałam na żywo mamie, najpierw ją zamurowało, a potem "...rozumiem, czemu chcesz psa tej rasy". :diabloti:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=jGi9Cmsm4YA[/URL]

Jest też Buba (Bella Black Sortis), bardzo fajna sunia:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Hu8Won_G7kc[/URL]

Łącznie co najmniej 7 staffików biega na zawodach. Znam też jednego pięknego rudzielca, kundelka w typie, który też biega.

EDIT: Ach, no i nie można zapomnieć o cudnej opcji jaką jest bull miniaturowy. :loveu: U nas na pewno biega Drago (Seayess HOT LOVE margins), którego wielką fanką jestem już od jego maleńkości. :) Sukcesy ma - dwa razy 3 miejsce w mistrzostwach Polski ( 2006 i 2008 ), 2 miejsce w Pucharze Polski Agility 2007.[/QUOTE]

dzięki :) już poszukałam, popatrzyłam, pokochałam tą parę:

[URL]http://www.youtube.com/user/Gerwia#p/u/27/RnOjQjPfhFM[/URL]

właściwie, to właśnie zależy mi na tym, żeby pracować z psem, żeby było nam razem fajnie, a wygrywanie... nie jest takie ważne ;)
tylko raz widziałam na żywo staffika i właśnie był klockiem na krótkich łapkach, stąd mój początkowy brak przekonania, ale teraz widzę, że to faktycznie zwinne psy. no i te pychole słodkie :loveu:
a może polecasz jakieś hodowle, które właśnie mają zgrabne psiaki, a nie klocki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']
a może polecasz jakieś hodowle, które właśnie mają zgrabne psiaki, a nie klocki?[/QUOTE]

Najlepiej pojeździć na wystawy, obejrzeć psy i osobiście wybrać, jakie nam się podobają i po jakich rodzicach chcemy szczeniaka ;)

Prawdziwemu staffikowi daleko do kloca; to raczej mięśniata sprężyna nie do zdarcia... Skacze jak piłka i biega po ścianach :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

.. a ja przychodze z nieco innym pytaniem... może za jakieś 2 lata zakupię psa sportowego no i mam dylemat aussie czy border collie?:niewiem: oba wydają się podobne a widziałam że bordery występują też w masci red merle jaka mnie interesuje:)?
znacie jakieś hodowle takich psiaków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Najlepiej pojeździć na wystawy, obejrzeć psy i osobiście wybrać, jakie nam się podobają i po jakich rodzicach chcemy szczeniaka ;)

Prawdziwemu staffikowi daleko do kloca; to raczej mięśniata sprężyna nie do zdarcia... Skacze jak piłka i biega po ścianach :diabloti:[/QUOTE]

najchętniej wybiorę się na wystawy w Warszawie :D

ale po analizie doszłam do wniosku, że jednak wolę 1 grupę... a najbardziej aussie i bordery. ale postanowiłam wpierw przeczytać wszystko co się da, popatrzeć na wystawach, pogadać z hodowcami nim podejmę ostateczną decyzję, czyli akurat dobre kilka lat :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']najchętniej wybiorę się na wystawy w Warszawie :D

ale po analizie doszłam do wniosku, że jednak wolę 1 grupę... a najbardziej aussie i bordery. ale postanowiłam wpierw przeczytać wszystko co się da, popatrzeć na wystawach, pogadać z hodowcami nim podejmę ostateczną decyzję, czyli akurat dobre kilka lat :evil_lol:[/QUOTE]
ja to samo właśnie napisałam że zastanawiam się nad aussie albo borderem:diabloti:
no i u mnie też nie będzie to szybko, a na wystawę się wybiorę też jakoś do warszawy;) w lipcu jest chyba ")

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...