Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Kolaczek, chyba najmniej pobudliwy na punkcie polowan (biorac pod uwage teren), jak to owczarkowaty, chetny do pracy z czlowiekiem, dobrze bedzie dzieci zaganial ;).
PS. ZNow posty skacza, powyzsze bylo pod adresem Darianny.

Tinka, to, ze szczylek 3 m-czny tyle wytrzymywal, to wyjatek potwierdzajacy regule. Co bedzie, jak dziewczyna sie zalamie, bo 6 miesieczny bedzie jeszcze zasikiwal podloge. Zreszta, zdarzy sie to nawet starszemu, jesli mocno go przycisnie.

Link to comment
Share on other sites

To ja może poproszę o poradę dla mnie

Mam 25 lat, mieszkam z narzeczonym w 70m2 mieszkaniu, trzecie piętro, na przedmieściach, za oknem łąka i rzeka.

Chciałabym psa raczej większego, tak jakoś od wzrostu goldena wzwyż, ale i bez przesady. Ze względu na to trzecie piętro odpadają molosy, to raczej nie dla ich stawów (o ile się orientuję).

Chciałabym psa łagodnego, raczej nieszczekliwego (mieszkanie w bloku), który będzie się słuchał zarówno mnie jak i partnera (czyli nie psa "jednego pana"). W przyszłości chcę mieć dzieci, więc dobrze żeby nie był zaborczy w uczuciach i akceptował kolejnych domowników.

Obecnie mogę poświęcić właściwie nieograniczony czas na zajmowanie się i spacery. Zaś za jakiś czas (jak będę pracować), w grę wchodzą 3 krótkie wypady po 30 minut + jeden długi 2 godzinny. I co sobotę kilkugodzinny wypad za miasto.

Długość sierści nie stanowi dla mnie problemu, nie chcę jedynie psa szorstkowłosego. Raczej nie planuję go szkolić do konkretnych sportów, zależy mi bardziej na towarzyszu. Ale towarzyszu raczej łatwo uczącym się :)

Rasy które dotąd brałam pod uwagę: seter irlandzki i angielski, collie długowłosy, golden, flat,toller. Jak myślicie, która z nich najlepiej do moich potrzeb pasuje?

Link to comment
Share on other sites

collie jest psem potrzebujacym duzo pracy ,a setery bardzo bardzo duzo ruchu (rower,bieganie dobrze by bylo z takim psem chodzic na polowania lub tropienie).
Czy masz doswiadczenie w zajmowaniu sie psami?
Pamietaj ze[B] kazdy[/B] pies potrzebuje pracy-szkolenia.
Odpowiedni bylby chyba toller-retriver z nowej szkocji(lagodne ,pojetne psy)lub flat ,ew goldeny ,moze labradory ,ale przy dzisiejszej popularnosci trudno znalezc dobra hodowle(gdzie szczeniaki sa po przebadanych rodzicach itp)

Link to comment
Share on other sites

W rodzinnym domu mam jamniczkę (niestety bardzo przyzwyczajona do miejsca, ma już 13 lat i nie chcemy ryzykować przeprowadzki na stare lata). Zajmowałam się też często rottkiem cioci (uosobienie łagodności...), zaś w wakacje mieszkałam z nim jak wyjeżdżali - nie wiem, czy to też się liczy jako doświadczenie z psami, ale na wszelki wypadek piszę ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Dariqnnq [/B]od razu pomyślałam o collaku, ewentualnie flacik :razz:,
to rodzinne psy, ale oczywiście potrzebują jak każde dużo uwagi, pracy i ruchu :)

[B]ryu_o - [/B]ja tam nic nie chcę mówić ale basenji?[B]:razz:[/B], a tak poważniej to bardzo wymagająca rasa, potrzebuje niesamowicie dużo ruchu, cierpliwości i konsekwentnego prowadzenia, za to w domku jest kochany, no i nie szczeka ;). Z tego co piszesz myślałabym faktycznie nad przygarnięciem kilkulatka - szczególnie martwi mnie to zostawanie na przeszło 8 godzin szczeniaka :shake:, chyba, że jak ktoś wspominał masz zaufaną osobę, która wpadałaby do pieska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ryu_o']Z tego co czytałam cardigan jest bardzo szczekliwy a to mi bardzo nie pasuje... a poza tym są niby słodziutkie ale jakoś ich wygląd nie przemawia do mnie. Wiem wybredna jestem. Wygląd nie jest dla mnie ważny ale jeśli mogę wybierać to wygląd też ma znaczenie...[/QUOTE]
Wiesz, każdy ma takiego psa jakiego sobie wychowa :razz:
Mój nie szczeka w mieszkaniu (nawet ja domofon czy dzwonek do drzwi zadzwoni) Na spacerach baaaardzo rzadko.
Ale ok. Przecież nie ma co na siłę przekonywać ;)

Link to comment
Share on other sites

Długo zastanawiałam się nad goldenem, znalazłam hodowle w okolicy itp. .... Ale (jak zwykle) pojawiło się 'ale'. Rodzice stwierdzili, że potrzeba psa, który będzie miał choć trochę 'zdolności' obronne, ale i łagodny dla rodziny, w stostunku do dzieci, pojętny. Pierwsze 2 mies będzie miał zapewnioną ciągłą opiekę (wakacje), później będzie trzeba go zostawić na pare godzin... może to być nawet 8 godzin(1-2 w tyg.). Czesać mogę go co 3 dni, dłuższe spacery (1 godz. i wyżej) codziennie i 2-3 krótkich (dodatkowo mam dom z ogrodem), wielkość psa... od beagla do owczarka niemieckiego. Jaki pis byłby odpowiedni?

Link to comment
Share on other sites

Czy wy przypadkiem nie chcecie zbyt dużo od psa :razz:. Ma być łagodny do rodziny, bronić, kochać dzieci, być posłusznym... pewnie to wszystko ma umieć jeszcze zanim do was trafi :diabloti:...

Wiem, wiem... złośliwa jestem :diabloti:
Tak naprawdę każdego psa da się wychować, przyzwyczaić do dzieci, każdy normalny pies będzie łagodny do rodziny ;) Przy czym pies o jakim mówisz może pojawić się praktycznie w każdej rasie, a pies rasy polecanej jako "stróżująca" może kochać cały świat :razz:. Pomijam już fakt, że psa można bardzo łatwo otruć czy się go po prostu pozbyć, bądź pewna, ze złodziej potrafi :razz:
Do pilnowania posesji to prędzej alarm polecę, niż jakąkolwiek rasę :diabloti:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze'][B]ryu_o - [/B]ja tam nic nie chcę mówić ale basenji?[B]:razz:[/B]...[/quote]
Czytam sobie o nich i piszą że to nie jest dobry pierwszy pies a ja po raz pierwszy tak naprawdę będę wychowywać czworołapka. I trochę się obawiam a wydaje mi się uroczy... :p :shiny:

[quote name='jamnicze']...Z tego co piszesz myślałabym faktycznie nad przygarnięciem kilkulatka...[/quote]
nie wykluczam tego bo w domu rodziców takowy jest i jest po prostu boski ale chcę też wiedzieć coś więcej, jakaś inna możliwość.

[quote name='jamnicze']... martwi mnie to zostawanie na przeszło 8 godzin szczeniaka :shake:, chyba, że jak ktoś wspominał masz zaufaną osobę, która wpadałaby do pieska[/quote]
mnie też ale jeśli będzie bejbi to na pewno wyczaruje choć trochę czasu albo kogoś a najlepiej i jedno i drugie połączę i będzie i wilk syty i owca cała:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ryu_o']mnie też ale jeśli będzie bejbi to na pewno wyczaruje choć trochę czasu albo kogoś a najlepiej i jedno i drugie połączę i będzie i wilk syty i owca cała:cool3:[/quote]
Do nas 1-2 razy w tygodniu tez przyjeżdża mój tata do mojej Sajduni :loveu:, staramy sie aby nie zostawała sama dłużej niż 4-5 godzin, teraz już ok.6 :razz:

A co myślisz o collaku krótkowłosym? - tyle, że to już spory pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Czy wy przypadkiem nie chcecie zbyt dużo od psa :razz:. Ma być łagodny do rodziny, bronić, kochać dzieci, być posłusznym... pewnie to wszystko ma umieć jeszcze zanim do was trafi :diabloti:...

Wiem, wiem... złośliwa jestem :diabloti:
Tak naprawdę każdego psa da się wychować, przyzwyczaić do dzieci, każdy normalny pies będzie łagodny do rodziny ;) Przy czym pies o jakim mówisz może pojawić się praktycznie w każdej rasie, a pies rasy polecanej jako "stróżująca" może kochać cały świat :razz:. Pomijam już fakt, że psa można bardzo łatwo otruć czy się go po prostu pozbyć, bądź pewna, ze złodziej potrafi :razz:
Do pilnowania posesji to prędzej alarm polecę, niż jakąkolwiek rasę :diabloti:...[/quote]

Nie, nie chcemy. Ewentualnie moi rodzice, bo ja jedynie od psa chciałabym odwzajemnionej miłości, odrobiny posłuszeństwa. Może być niewiadomo jak niezdarny, ale i tak będe go kochać, więc nie do mnie pretesja ;p I nie będzie tego umieć, bo to teoretycznie i praktycznie niewykonalne.

A alarm mamy. Niestety, nie każdy rozumie, że jeśli mamy alarm, to pies nie musi być 'obronny' (rodzice).

Po prostu pytam, który pies bedzie odpowiedni, ponieważ jedne potrzebują wiekszej ilości ruchu, silniejszej ręki, nie moga zostać same na taki okres czasu, potrzebują róznych rodzai pielęgnacji. Nie chce, zeby później pies poczuł się skrzywdzony samotnością, za małą jak dla niego ilością ruchu...

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, chyba jednak wiem jak będzie... Będzie albo adopcja sierotki albo shiba inu (ale muszę jeszcze dużo poczytać i poznać osobiście te śliczne sierściuchy :evil_lol: ) Im więcej czytam o shibkach i im bardziej im sie przygladam tym bardziej jestem zauroczona... :loveu:
Wszytkim dziekuje za pomoc. Zobaczymy jak to bedzie. Musi mi się życie wyklarować... ;)

Link to comment
Share on other sites

[B] Kisses_xox[/B] A może bokser? Wiem, że te psy w teorii są bardzo ruchliwe ale z doświadczenia wiem, że to słodkie leniuchy. Teoretycznie pies bronny ale zazwyczaj kochają wszystko i wszystkich, uwielbiają dzieci. Miałam 2 i każdy kiedy zostawał sam w domu spał a zostawał po 8 godzin.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Hej. Jestem nowa na forum, więc może na początku napiszę minimum o sobie. Mam na imię Wioletta, 14 lat i od 4 lat interesuję się psami. W wakacje planuję zakup szczeniaka. Nie jestem pewna co do rasy, i tu rodzi się pytanie. Jaka rasa będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Chcę dużego psa, do domu z ogrodem, który lubi dużo ruchu (frisbee i agility) ale będzie mógł zostać w domu na czas, kiedy mam zajęcia w szkole. Oczywiście przed szkołą był by 40 minutowy spacerek :)

Najbardziej (chyba) odpowiada mi golden retriever. Zastanawiam się również nad labladorem, huskym i wyżłem weimarskim.

Pozdrawiam wszystkich z Dogomanii ;)

PS. Dodam, że na psa jestem zdecydowana w 100%, świadoma obowiązków, kosztów i oczywiście przyjemności :D[/QUOTE]
te rasy które wymieniłaś do frisbee raczej się nie nadają, są ciężkie i większość figur byłaby po prostu awykonalna ;) do tego wyżeł i husky to trudne do wychowania psy, szczególnie że masz 14 lat. No i czy poradzisz sobie z tak dużymi i ciężkimi psami? może jednak coś mniejszego?

Link to comment
Share on other sites

Hej. Jestem nowa na forum, więc może na początku napiszę minimum o sobie. Mam na imię Wioletta, 14 lat i od 4 lat interesuję się psami. W wakacje planuję zakup szczeniaka. Nie jestem pewna co do rasy, i tu rodzi się pytanie. Jaka rasa będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Chcę dużego psa, do domu z ogrodem, który lubi dużo ruchu (frisbee i agility) ale będzie mógł zostać w domu na czas, kiedy mam zajęcia w szkole. Oczywiście przed szkołą był by 40 minutowy spacerek :)

Najbardziej (chyba) odpowiada mi golden retriever. Zastanawiam się również nad labladorem, huskym i wyżłem weimarskim.


Osobiście chciałabym wziąć psa ze schronu, ale rodzice. Nie da się ich na to namówić :shake:


Pozdrawiam wszystkich z Dogomanii ;)

PS. Dodam, że na psa jestem zdecydowana w 100%, świadoma obowiązków, kosztów i oczywiście przyjemności :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...