Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='adamadam23']witam, a nie myślałeś o[B] biszonie kedzierzawym[/B] co ważne o tych biszonach nie sa alergicznei bardzo lubia długie spacery, zyja nawet do 18 lat szybko sie ucza i sa mega posłuszne, sa tylko białe ale niebrudza sie szybko wbrew pozorom, czesanie regularnie i mozna cieszyc się ładnym pieskiem. Jeśli chodzi o psa dla osoby chorej nie chce sie ypowiadac lepiej zapytac w hodowlach albo u tresera profesjonalnego.pzdr AW[/QUOTE]

Nie ma psów "niealergicznych".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adamadam23']poczytaj troche o tej rasie to znjadziesz na to wyjasnienie, masz w ogóle psa? ta rasa nie uczula tylko tyle chcialem napisac;/ podobnie jak yorki czy chichuachua[/QUOTE]

Każda rasa uczula. Tak samo jak yorki, pudle, chiłki (skąd tutaj pomysł, że nie uczulają?), maltany, hawańczyki. Wszystkie rasy mają białka na skórze, które to właśnie białka uczulają. Alergia na sierść to ułamek wszystkich uczuleń. U niektórych reakcja alergiczna będzie większa w przypadku psów z sierścią, iż z tzw. włosem, bo sierść jest doskonałym nośnikiem - co nie oznacza, że nagie psy czy psy z włosem nie uczulają. Mówię to jako właścicielka psa, dom tymczasowy mający rożne psy (w tym pudla mini, który mnie uczulił tak samo, jak zwykły kundel z dłuższą sierścią), alergiczka i astmatyczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adamadam23']poczytaj troche o tej rasie to znjadziesz na to wyjasnienie, masz w ogóle psa? ta rasa nie uczula tylko tyle chcialem napisac;/ podobnie jak yorki czy chichuachua[/QUOTE]

Mitologia...
Wejdź głębiej w temat alergii, to dowiesz się, że nie ma na świecie rzeczy, która na 100% u nikogo nie wywoła reakcji alergicznej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cześć. W zasadzie nie szukam psa ale szukam nazwy rasy, niestety jedynie wiem jak wyglądają te psy. Moglibyście mi pomóc? ;] Piesek niewielki o "dość"(do ziemi) długiej sierści, coś jak maltańczyk albo terrier cairn. Kojarzycie coś takiego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalie.M']Cześć. W zasadzie nie szukam psa ale szukam nazwy rasy, niestety jedynie wiem jak wyglądają te psy. Moglibyście mi pomóc? ;] Piesek niewielki o "dość"(do ziemi) długiej sierści, coś jak maltańczyk albo terrier cairn. Kojarzycie coś takiego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.[/QUOTE]

Zbyt mało informacji żeby coś podpowiedzieć. Maltany mają białą sierśc, jedwabistą do ziemi, Carin ma szorstką i niezbyt długą. Sprecyzuj troszkę.

Link to comment
Share on other sites

Pieska nie miałam okazji niestety dotknąć, jednak nie był to Maltan, bo miał sierść w kolorze siwym. Jak chodził przypominał maleńką "szczotkę" która posuwała się sama po ziemi. dodam ze długa sierść miał na tułowiu głowę miał jakby przystrzyżoną(?) nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

Co do Yorka raczej odpada, a co do powyższych .. całkiem możliwe, bardzo dziękuję ;]
EDIT: W zasadzie to jeszcze jedno .. Czy ta sierśc jest taka długa od czubka grzbietu czy tylko końcówki?(chodzi mi tu o teriera szkockiego) i jaki stosunek obie te rasy mają do innych zwierząt? Psy, koty , króliki itp ?

Edited by Natalie.M
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalie.M']Co do Yorka raczej odpada, a co do powyższych .. całkiem możliwe, bardzo dziękuję ;]
EDIT: W zasadzie to jeszcze jedno .. Czy ta sierśc jest taka długa od czubka grzbietu czy tylko końcówki?(chodzi mi tu o teriera szkockiego) i jaki stosunek obie te rasy mają do innych zwierząt? Psy, koty , króliki itp ?[/QUOTE]

Najlepiej popytać o to właścicieli i hodowców oraz poczytać opisy rasy.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem psa rasowego. W moim domu były zawsze psy i koty. Obecnie zostały nam kundel, pies w typie yorka i dwa koty europejskie. Fajna rodzinka, nie powiem. Jednak z uwagi na to, iż nie byłam nigdy w posiadaniu psa rasowego, pod koniec tego roku, chcielibyśmy spełnić to marzenie. Pies będzie przede wszystkim przyjacielem. Zaliczymy psie przedszkole, PT i IPO, mamy zamiar ćwiczyć sporty, takie jak agility, i w przypadku psów myśliwskich-tropienie. Nie mało nad zakupem myśleliśmy, gdyż w lipcu miną 4 lata. Jesteśmy pewni, że to wystarczy. Mieszkamy w bloku z windą, jednak niedaleko domu, mamy duże tereny, gdzie zawsze można wybrać się na długi i ,,soczysty" spacer. Psu z pewnością nie zabraknie ruchu, mamy też wystarczająco pieniędzy, by utrzymać pięć pyszczków i ogonków, nawet jeśli, któreś zachoruje. Nie mam jakiś specjalnych wymagań, dlatego wybrałam cztery rasy, które kocham od wczesnych lat, jednak nie powiem, acz kol wiek, nadal jestem młoda. Proszę nie myśleć, że pies przykładowo mi się znudzi. Mieliśmy kiedyś więcej o jedną mordkę w postaci rotki ze schronu. Niestety zmarła na raka 5 lat temu :placz::placz::placz:. Dobra za dużo gadania, bierzemy się do działania! :cool3:

1.Seter szkocki Gordon

2.Chart Perski Saluki

3.Pudel królewski

4.Owczarek francuski Beauceron


Wiem, jestem rozbieżna w swoich wyborach :loveu::loveu:. Każdy z tych psów ma inny charakter, ale cóż poradzę. Taki mam gust.


Mieszkam z mamą i z bratem. Jeśli to kogo interesuje. Proszę o odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Tylko czwóreczka wg. mnie do ipo się nadaje.
Zmierzasz wystawiać psa?[/QUOTE]


Każdy się nadaje. Moja przyjaciółka była na IPO z afganem i dobrze im się pracowało. Tylko trzeba chcieć. Jak to się mówi :

[QUOTE]nawet z yorka da się zrobić obrońcę. Tylko musi nam wystarczyć siły i chęci[/QUOTE]

I tak. Myślimy nad reproduktorem. Od dawna interesuje się handlingiem, jednak nigdy jeszcze psa nie wystawiałam. chodź mam zamiar się starać o młodego prezentera, w pomaganiu Warszawskim hodowlą. Wiesz, żeby nabrać wprawy :D

Link to comment
Share on other sites

seter szocki gordon niezbyt spelnia twoje kryteria:)))

sama mam dwa i nigdy bym nie polecila tej rasy jako spelniajacej te kryteria. nawet jesli chodzi o tropienie...
seter zostal stworzony do pracy gornym wiatrem. warto zdawac sobie z tego sprawe zakladajac "cwiczenie tropienia".

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Każdy się nadaje. Moja przyjaciółka była na IPO z afganem i dobrze im się pracowało. Tylko trzeba chcieć. Jak to się mówi :[/COLOR][/QUOTE]
No cóż powodzenia życzę w takim razie, biorąc pod uwagę fakt, że np. gordon jest inaczej uwarunkowany i on się bardziej nadaje do dogoterapii niż do ipo. I podziwiam tok myślenia koleżanki, nie wiem jakim trzeba być mózgiem, żeby na siłę robić z yorka psa obronnego. Zapytaj koleżankę jak taki york ma doskoczyć na wysokość ponad metr i jeszcze wgryźć się w rękaw pozoranta, o jego wartości w tym aspekcie nie wspominając.

Znam parę seterów i są to psy łagodne, owszem jedna właścicielka mi mówiła, że skutecznie odstrasza obcych, ale obrona i pilnowanie podwórka ma się tak, jak pięść do nosa. Należy się też liczyć z pielęgnacją przy tych rasach, bo to nie są pryz, które wystarcz przeczesać szczotką przed wystawą, jeżeli nie masz zamiaru wydawać kasy na groomera, to lepiej sobie darować.

Piszesz, że chcesz pomagać hodowlom w wystawianiu psa, no sorki, ale jeżeli nie masz nawet zaliczonych paru wystaw w MP, to nikt, kto chce, żeby jego pies zdobył jakiś tytuł, nie powierzy Ci pieska, bo zwyczajnie nie zaufa Ci, ze dobrze go zaprezentujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosso']Każdy się nadaje.[/QUOTE]
nie każdy. i nie patrzyłabym tu aż tak na rasę, a na predyspozycje osobnicze. bo afgan Twojej przyjaciółki świetnie będzie skakał na rękaw, co nie znaczy że inny afgan również będzie to robił i będzie miał z tego frajdę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no wiesz...moj pies starszy z bardzo duzym oddaniem mnie zawsze broni mimo zerowych wlasciwosci obronnych:)))))[/QUOTE]

hehehe :lol: myślę jednak, że jeśli ktoś marzy o IPO, to gordon nie jest dla niego stworzony, chyba się zgodzisz? ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]seter to jest pies mysliwski, a nie pies do dogoterapii.[/COLOR]

[COLOR=#000000]uwazam, ze z tej listy to powinniscie rozwzyc pudla.[/COLOR][/QUOTE]
Żadna rasa nie jest do dogoterapii. Wg. Ciebie skoro husky czy golden zostały wyhodowane, powiedzmy do zaprzęgu/wyławiania z wody to moją tylko to wykonywać? A osoby, które istotnie potrzebują takiego kontaktu z psem, przedszkolaki, które muszą uczestniczyć w pogadankach niech sobie żyją dalej i niech odczuwają ogromny stres pryz zobaczeniu psa w odległości 100m?

[QUOTE][COLOR=#000000][INDENT]po co na siłę robić z psa obrońcę, jeśli jest tyle ras, które będą to robić z prawdziwą pasją?[/INDENT]
[/COLOR]
[/QUOTE]

Dodam od siebie, że nie każdy przedstawiciel rasy dedykowanej do np. IPO sprawdzi się w tym sporcie. Tak samo jak nie każdy pies z rodowodem ma na tyle wysoką wartość hodowlaną, aby robić z niego reproduktora.

A_niusia, nie widzę związku z tym, że pies Cię broni, mnie mój też i absolutnie go nie widzę w IPO, wg. mnie to typowy odruch w przypadku zrównoważonego psa że stara sie chronić pana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']


Dodam od siebie, że nie każdy przedstawiciel rasy dedykowanej do np. IPO sprawdzi się w tym sporcie. Tak samo jak nie każdy pies z rodowodem ma na tyle wysoką wartość hodowlaną, aby robić z niego reproduktora.[/QUOTE]

no tak, ale większe jest prawdopodobieństwo, że w IPO sprawdzi się malina, niż gordon czy, Boże jedyny, york

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...