Jump to content
Dogomania

Bite, głodzone.. ostatnia szansa Klembów k.Wołomina-potrzebni wolontariusze


anouk92

Recommended Posts

[quote name='Astaroth']i co udało się jakiegoś wybrać?[/QUOTE]

Oczywiście :)

Jeśli dobrze kojarzę psiaka, to do domu pojedzie sunia: (Kinia popraw mnie jesli chodzi o innego psa)

nr 151

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1186/fff70cbfb76190f2med.jpg[/IMG]

EDIT: Kinia plany się zmieniły ;) na 99% sunia zostanie już jutro zabrana przez DS :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Zupełnie nie mogę zrozumieć skąd ta zajadłość w stosunku do Fundacji, której nikt nie prosił, a jednak przyszła z pomocą dla głodnych psów.
Kago, nie wystarczy umieć czytać, trzeba jeszcze rozumieć co się czyta.
Dla Fundacji KASTOR priorytetem są działania zmierzające do zmniejszenie populacji niechcianych zwierząt poprzez kastrację/sterylizację.
Ze środków Fundacji nie pokrywamy kosztów utrzymywania psów w hotelach, czy DT. Pokrywa je z własnych funduszy Prezes Zarządu, jednocześnie Fundator Emilia Hanley i pisze o tym we wklejonym linku do FB. Polecam lekturę tegoż, jak również sprawozdania finansowego zamieszczonego na stronie Fundacji.Można się tam przekonać, na co Fundacja przeznacza środki otrzymane od darczyńców.
[url]www.fundacjakastor.org[/url][/QUOTE]



Nie ma zajadłości , zapytałam czy pomożecie psu z Klembowa który w trybie natychmiastowym tego wymaga ( my już niestety nie damy rady i bardzo nad tym ubolewamy) oczekiwałam prostej odpowiedzi TAK czy NIE i tyle w tym temacie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AGA35']Nie ma zajadłości , zapytałam czy pomożecie psu z Klembowa który w trybie natychmiastowym tego wymaga ( my już niestety nie damy rady i bardzo nad tym ubolewamy) oczekiwałam prostej odpowiedzi TAK czy NIE i tyle w tym temacie .[/QUOTE]
Nie ma prostych odpowiedzi w takich sytuacjach. Nie jesteśmy milionerkami. Nie podejmujemy zobowiązań, jeśli nie wiemy czy im podołamy.
Jestesmy w stałym kontakcie z Pania Celina i w tej sprawie także będziemy się z nią kontaktować.
Obecnie koncentrujemy się na tym, aby wszystkie psy nie były głodne. Jesli będzie to leżało w granicach naszych możliwości finansowych, to na pewno pomożemy.
Po to powołałyśmy fundację, żeby pomagać potrzebującym zwierzętom.

Link to comment
Share on other sites

Byłam na wątku ze zdjęciami psów, jest tam troche psów w typie danej rasy, np. amstaffy, może napiszemy do fundacji, które zajmują się danymi rasami, żeby pomogły czy to w ogłoszeniach czy inaczej???

Jeszcze co do psów adopcyjnych i nieadopcyjnych, różnie bywa, bo czasem sama byłam zdziwiona, że te "nieadopcyjne" poszły do domków szybciej niż te "adopcyjne", zależy od tego kto trafi na ogloszenie. Dwa razy miałam sytuacje, gdzie psy nieadopcyjne poszły do nowych wspaniałych domków, bo przypominały swoim właścicielom ich poprzednie pieski, a miałam przepiękną sunię szczeniaka, w typie labka, no cudna była i charakter cudowny i siedziała tak długo w dt, że już była dorosłym psem jak poszła do nowego domu. Róznie bywa.

Edited by paula91
Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Oczywiście :)

Jeśli dobrze kojarzę psiaka, to do domu pojedzie sunia: (Kinia popraw mnie jesli chodzi o innego psa)

nr 151

[IMG]http://images37.fotosik.pl/1186/fff70cbfb76190f2med.jpg[/IMG]

EDIT: Kinia plany się zmieniły ;) na 99% sunia zostanie już jutro zabrana przez DS :)[/QUOTE]

super:) będzie szczęśliwa...jest cudna i taka pojętna, już wczoraj Pani Marta nauczyła ją siad:)

Mam pytanie czy w weekend był ktos w Klembowie robić foty? bo pamiętam że były takie plany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AGA35']Bardzo dziękuję za odpowiedz i mam nadzieję że uda wam się pomóc temu psu[/QUOTE]
Bardzo proszę.
Czy pomożemy będzie zależało od tego, czy pomoc będzie możliwa w schronisku. Jeśli z uwagi na rodzaj stosowanych środków wymagane będzie DT, nic nie poradzimy, bo nie mamy takich możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zrozumiałam fundacja Kastor może pomóc wsterylizacjach / kastracjach. A z tego co wcześniej czytałam azylu w Klembowie musi ograniczać sterylizacje. Rozwiązanie, które się nasuwa i umożliwia współpracę to np. pomoc w sterylizacjach i kastracjach zwierząt, które mają być wyadoptowane.

I jeszcze prośba do AGA35 (bo chyba ona prowadzi wątek zdjeć klembowskich psiaków) - czy można dopisać przy numerkach psów, które są już wyadoptowane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']W związku z organizowaną zbiórką w zaprzyjaźnionym przedszkolu mam pytanie czy przydadzą się Wam dywany. Bardzo prosze o szybka odpowiedź bo musze z tym uciekać ;/ Pare inncyh rzeczy też się znajdzie :)[/QUOTE]

Owieczko na szybko to Celina może odpowiedzieć: tel: 504-649-287

Ale takich rzeczy jak dywany, eczniki itp... to nigdy za wiele w takich miejscach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anouk92']Owieczko na szybko to Celina może odpowiedzieć: tel: 504-649-287

Ale takich rzeczy jak dywany, eczniki itp... to nigdy za wiele w takich miejscach[/QUOTE]

Jest też trochę kocy, ciut karmy, i mam mrożone mięso, dlatego wcześniej pytałam czy ktos moze ze mną pojechac do schroniska...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia256']Z tego co zrozumiałam fundacja Kastor może pomóc wsterylizacjach / kastracjach. A z tego co wcześniej czytałam azylu w Klembowie musi ograniczać sterylizacje. Rozwiązanie, które się nasuwa i umożliwia współpracę to np. pomoc w sterylizacjach i kastracjach zwierząt, które mają być wyadoptowane...[/QUOTE]
Fundacja nie szuka poklasku i dlatego nie o wszystkim co robi, pisze na wątkach.
Rozmowy w sprawie sterylizacji/kastracji psów,a zwłaszcza tych które idą do adopcji już były przeprowadzane. Ostatnio w dniu dzisiejszym prosiłam Panią Celinę, aby nie wydawała do adopcji psów zdolnych do rozrodu.
Ponieważ osobą odpowiedzialną za psy i która najlepiej wie co psom jest potrzebne, a co mniej jest Pani Celina, proszę do niej zgłaszać swoje propozycje co do zakresu pomocy. Fundacja KASTOR będzie współpracowała z Panią Celiną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Rozmowy w sprawie sterylizacji/kastracji psów,a zwłaszcza tych które idą do adopcji już były przeprowadzane. Ostatnio w dniu dzisiejszym prosiłam Panią Celinę, aby nie wydawała do adopcji psów zdolnych do rozrodu.
Ponieważ osobą odpowiedzialną za psy i która najlepiej wie co psom jest potrzebne, a co mniej jest Pani Celina, proszę do niej zgłaszać swoje propozycje co do zakresu pomocy. Fundacja KASTOR będzie współpracowała z Panią Celiną.[/QUOTE]

Elik nie bardzo rozumiem Twojego posta (?) Czy to oznacza że np. jak będę chciała zabrać jakąś sukę która nie jest wysterylizowana to jej nie dostanę?
Bo jesli tak to uważam to za bardzo zły pomysł, a przede wszystkim krzywdzący dla tych wszystkich osób ktore od miesięcy pomagają jak mogą.

Mam nadzieje że się mylę ale przyszło mi do głowy że dziewczyny od Huskich nie wyciągneły żadnego psa właśnie dlatego że Celina sugerowała się Waszym ustaleniem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik'] /ciach/ Ostatnio w dniu dzisiejszym prosiłam Panią Celinę, aby nie wydawała do adopcji psów zdolnych do rozrodu.
[/QUOTE]

Nie za bardzo rozumiem tego zdania... czyli jutro jest szansa na to, że suka wklejona przeze mnie powyżej nie pojedzie do super DS, bo jest ona jeszcze zdolna do rozrodu??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anouk92']Elik nie bardzo rozumiem Twojego posta (?) Czy to oznacza że np. jak będę chciała zabrać jakąś sukę która nie jest wysterylizowana to jej nie dostanę?
Bo jesli tak to uważam to za bardzo zły pomysł, a przede wszystkim krzywdzący dla tych wszystkich osób ktore od miesięcy pomagają jak mogą.
Mam nadzieje że się mylę ale przyszło mi do głowy że dziewczyny od Huskich nie wyciągneły żadnego psa właśnie dlatego że Celina sugerowała się Waszym ustaleniem :([/QUOTE]
Anouk92, [B]jestem nastawiona pozytywnie, ale proszę nie oczekiwać, że przyjemność sprawia mi tłumaczenie się z każdego postu, to chyba normalne. [/B]
Przed wydaniem do adopcji psy będą poddawane zabiegom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Elik, a czy nie lepiej z p.Celiną ustalić jednak by bezpośrednio ludziom nie były wydawane nieciachnięte, ale osobom z dogo (da się to przecież sprawdzić), także te gotowe do rozrodu? To chyba byłoby optymalne rozwiązanie...[/QUOTE]
Przyznam, że jestem zdziwiona. Czy ludziom z dogo przeszkadza w czymś sterylizacja/kastracja ?
Właśnie głównie osoby z dogo proszą o sfinansowanie zabiegów, żeby dzieciom tych wydanych nie szukać kiedyś domów, płacić za DT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Przyznam, że jestem zdziwiona. Czy ludziom z dogo przeszkadza w czymś sterylizacja/kastracja ?
Właśnie głównie osoby z dogo proszą o sfinansowanie zabiegów, żeby dzieciom tych wydanych nie szukać kiedyś domów, płacić za DT.[/QUOTE]
Sądzę że chodzi o to, że do dogomaniaków można mieć zaufanie, że i tak ciachną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Przyznam, że jestem zdziwiona. Czy ludziom z dogo przeszkadza w czymś sterylizacja/kastracja ?
Właśnie głównie osoby z dogo proszą o sfinansowanie zabiegów, żeby dzieciom tych wydanych nie szukać kiedyś domów, płacić za DT.[/QUOTE]
To jest nadinterpretacja, więc nie napinaj się. W sytuacji głodu, wg mnie lepiej wyadoptować psa gotowego do rozrodu do dogomaniaka aktywnego w "psach w potrzebie" (i zaufać, że on zadba o ciachniecie psa) niż go nie wyadoptować lub czekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Przyznam, że jestem zdziwiona. Czy ludziom z dogo przeszkadza w czymś sterylizacja/kastracja ?
Właśnie głównie osoby z dogo proszą o sfinansowanie zabiegów, żeby dzieciom tych wydanych nie szukać kiedyś domów, płacić za DT.[/QUOTE]

i ja czytam bez zrozumienia?????

Link to comment
Share on other sites

To jest jakiś obłęd, działamy na rzecz schronu w Klembowie od 2 lat. Wojujemy z Urzędami, robimy adopcje i tylko dzięki temu, że tam jesteśmy te zwierzaki w ogóle mają jakąś szansę. RAZ jeden jedyny zdecydowałyśmy się na szerszą akcję typu krakvet i szukanie pomocy w wyżywieniu 350 zwierzaków i natychmiast zrobiła się awantura wokół schronu... Co z Wami ludzie???? Tych, którzy są z psiakami na co dzień nie trzeba w niczym wyręczać!!! Im trzeba pomóc - piszę o pracownikach schronu. Prośba była o karmę, środki na pasożyty i pomoc w adopcjach. Czy to aż tak trudne do zrozumienia???

Po kiego diabła cała ta afera, te mądrości Kastora o adopcyjnosci i nieadopcyjności zwierząt. Macie możliwość to pomóżcie, nie - to nie pomagajcie. Po cichu otrzymujemy pomoc ze strony ludzi, którzy sami mają mało, a się dzielą , bo pamiętają jak to było kiedy sami musieli prosić o pomoc...

Kiedy już ta pomoc dotrze do Klembowa, a spodziewamy się, że będzie to w czwartek/piątek napisze sama wielkimi literami nazwę organizacji i wierzcie mi, że nigdzie nie znajdziecie ani słowa z ich strony na temat nowego zarządzania, wybierania adopcyjnych lub nie, ani transparentności.

Oni po prostu są tutaj, bo dzisiaj to my potrzebujemy pomocy.:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Czy można wszystkich zadowolić ?
Bez komentarza.[/QUOTE]

[quote name='elik']Przyznam, że jestem zdziwiona. Czy ludziom z dogo przeszkadza w czymś sterylizacja/kastracja ?
Właśnie głównie osoby z dogo proszą o sfinansowanie zabiegów, żeby dzieciom tych wydanych nie szukać kiedyś domów, płacić za DT.[/QUOTE]

A ja jednak skomentuję.

Nie jestem członkiem Fundacji Zwierzaki w Potrzebie, ale nie jednemu psu z Klembowa znalazłam dom. I nie wyobrażam sobie, aby mi nagle zabroniono wziąć psa do DS, bo Fundacja Kastor tak postanowiła. Mało tego, napiszę więcej. Skoro pies ma już znaleziony DS, to po co blokować psa w schronie i Go na siłę sterylizować z pieniędzy Fundacji Kastor skoro na sterylizację czeka jeszcze przynajmniej setka suk?

Stwierdzenia w takim stylu są naprawdę krzywdzące, przynajmniej dla mnie, ale zapewne również dla Dziewczyn ze Zwierzaków w Potrzebie. Taki stwierdzenia wręcz sugerują, że domy, które my znajdujemy nie sterylizują suk, a może jeszcze rozmnażają psy.

[U][B]ELIK - to zadam jasne pytanie - czy suka o imieniu BONA zostanie jutro wydana p.MArcie, która po Nią przyjedzie z Mężem?? Dzisiaj p.Marta rozmawiała z Panią Marianną i wszystko było ok. Ale nie chcę, aby doszło do takiej sytuacji, że Pani Marta odwołała swój wyjazd na ferie, a pojedzie do Klembowa i nie zostanie wpuszczona.
Bona jest bez sterylki. I nie wiem na ile Ci wystarczą moje zapewnienia, że Bona będzie wysterylizowana. Nie będę opisywać tutaj na forum stopnia pokrewieństwa z p.Martą, bo to nie o to chodzi.[/B][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Anouk92, [B]jestem nastawiona pozytywnie, ale proszę nie oczekiwać, że przyjemność sprawia mi tłumaczenie się z każdego postu, to chyba normalne. [/B]
Przed wydaniem do adopcji psy będą poddawane zabiegom.[/QUOTE]

Elik z całym szacunkiem do tego co robicie ale nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Nie dziw się że powoli większość osób zaczyna irytować ta sytuacja.
Jestem w Klembowie od początku ich istnienia, dziewczyny ze Zwierzaków W Potrzebie od ok. 2 lat, inne osoby z dogo również pomagają np. Mikro psy.
Pojawiacie się Wy osoby które nawet nie wiedzą jak wygląda Klembów i zaczynacie stawiać warunki przez co utrudniacie nam pomoc.

Cieszyłam się że się pojawiła się nowa fundacja która chce pomóc, ale w tej sytuacji nie widzę możliwości współpracy. Utrudniacie nam coś co wypracowałyśmy sobie w Klembowie.

Nie wyobrażam sobie że będziecie w stanie wysterylizować kilkadziesiąt suk z Klembowa - taka sytuacja może mieć miejsce ale pod warunkiem współpracy wszystkich osób zaangażowanych w los Klembowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...