Jump to content
Dogomania

2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY


jusstyna85

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=3]Wątek zakładam na prośbę Jaagi,która cały swoj czas poświęca tym biedom...[/SIZE][/CENTER]


[CENTER][SIZE=3]Tak sobie czasem myśle, że to przeznaczenie kieruje Naszym życiem...To ono skierowało Jaage do *******.Tam wśród innych psów był boks z napisem [SIZE=4][COLOR=red][U][B]"chore"[/B][/U][/COLOR][/SIZE]Jak to ładnie brzmi "uśpić",a nie ZABIĆ...[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]teraz pewnie wszyscy myślą, że znajdowały sie tam psy nieuleczalnie chore, mocno stare...Jakież było zdziwienie kiedy sie okazało, że jedna sunia do uśpienia********a druga ma [B]*******[/B][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]To przecież takie poważne powody...[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Jaaga przygarnęła je na DT,ale nawet nie zastanowiła sie jak sobie da rade finansowo...niestety tak to jest czasem, że jak się wali jedna sprawa,to powoli wali się wszystko...[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=red]WRAK SUNI NR 1[/COLOR][/SIZE]
[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img118.imageshack.us/img118/8227/dsc02420im6.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us/"][SIZE=3][IMG]http://img389.imageshack.us/img389/2654/dsc02412kv8.jpg[/IMG][/SIZE][/URL][/CENTER]

[CENTER][URL="http://imageshack.us/"][SIZE=3][IMG]http://img352.imageshack.us/img352/756/dsc02419sm3.jpg[/IMG][/SIZE][/URL][/CENTER]

[CENTER][URL="http://imageshack.us/"][SIZE=3][IMG]http://img389.imageshack.us/img389/6354/dsc02416tj8.jpg[/IMG][/SIZE][/URL][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]JEST BARDZO POGRYZIONA, MA CHORĄ SKÓRE, SKRAJNIE WYGŁODZONA , WYCZERPANA I MA COŚ Z ŁAPKĄ, MOŻE NIEDOWŁAD ŁAPKI.[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]SUNIA NR 2[/SIZE]
[URL="http://imageshack.us/"][SIZE=3][IMG]http://img404.imageshack.us/img404/8227/dsc02406lh1.jpg[/IMG][/SIZE][/URL][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]LEPIEJ WYGLĄDA,ALE MA UCZULENIE NA PCHŁY, TAKIE ŁYSE PLACKI...[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Ciężko nazwać to,co widać na zdjęciu...[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Potrzebna jest pomoc finansowa w opłaceniu weterynarza i badań :( być może suczka nr 2 jest w ciąży :([/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Może ma ktoś też jakąś zbędną karme?[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]może ktoś pomoże wystawić aukcje cegiełkową na allegro?[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]POTRZEBNE WSPARCIE FINANSOWE[/SIZE][/CENTER]

[CENTER]"Owczarka widziałam wczoraj, ale dzis już może został uspiony, bo miał być weterynarz. On jest 2 x w tygodniu i robi w schronisku jedno :roll:. Na Miau przez niektórych nazywany jest "doktor śmierć". Wczoraj, kiedy pracownik wyciągał z kojca tą drugą sunię, to rottek rzucił się na onk, chwycił za gardło i go sponiwierał. Dopiero, kiedy pracownik strzelił smyczą, to go zostawił. Onek wstał i skulony odszedł w kąt. Wygląda na zdrowego, tylko jest szczupły i raczej ma słabą psychikę. Jest bardzo ładny. Chyba nawet jego wzięłabym odruchowo po tym ataku, ale w miedzyczasie wyrwała sie na wolność moja sunia i wiedziałam, że gdyby ją pracownik wsadził z powrotem do boksu, to zostałaby zagryziona za ten spacer i zwracanie uwagi. Poza tym ona jest kundelkiem i na pewno do teraz nie dożyłaby. Może lekarz widział onka i stwierdził, ze jest zdrowy. Mogę mieć tylko nadzieję. [/CENTER]

[CENTER]Zostałam tam wprowadzona przez cioteczke z Miau. Dziewczyny są wpuszczane tam i nie chcą kłopotów. nie mogę im tego zrobić, bo dla tamtejszych kotów to wyrok śmierci. [/CENTER]

[CENTER]Ja nie mam sama jak jechać do schroniska sprawdzić, czy onek jest nadal, bo to właśnie ta znajoma z Miau mnie zawiozła. Zresztą i tak pewnie nie wydaliby mi go, bo przecież wzięłam już na siebie te dwie suczki.[/CENTER]

[CENTER]Szkoda, ze nikt nie interesuje się tymi psami. Psy i suki są razem w boksach, o czym pisałam już na moim wątku. Suk jest zdecydowanie mniej, nie ma szczennych, więc wiadomo, co się dzieje z tymi, co zajdą w ciążę.[/CENTER]

[CENTER]Nie jestem pewna, czy suczka, którą wzięłam jako drugą nie jest w ciąży. nie mam teraz pieniędzy na zabieg. Być może byłby nawet dla niej dom stały, ale po sterylce. Ona jest w dobrej kondycji, gruba, tylko ma przełysienia na grzbiecie od pcheł. Możnaby ją wyciąć, zaszczepić i wydać.[/CENTER]

[CENTER]Natomiast Zgrozia to tragedia. Jest bardzo chuda, ma chorą skórę, cały czas trzęsie się. Do tego ma niewładną stopę w tylnej nodze i jak stoi, to ją wwija pod spód. Na wszystkich nóżkach ma krzywicę. Jest bardzo młoda, wygląda na 1-2 lata.[/CENTER]

[CENTER]Karmię ją suchą karmą, bo po kurczaku miała biegunkę. Niesamowicie dużo pije. Leży w legowisku bez ruchu i tylko co jakiś czas wstaje, żeby zjeść kilka ziarenek karmy.[/CENTER]

[CENTER]Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Najpilniej potrzebna jest sterylka dla tej suni w dobrej kondycji i specjalne łatwo strawne, kaloryczne jedzenie, Calo pet dla Zgrozi.
Zgrozia nie nadaje sie na dzień dzisiejszy do adopcji. Nie wstaje, nie wychodzi na zewnątrz, załatwia się w mieszkaniu. nie mam sumienia tego obolałego szkielecika wlec na spacery. U mnie musi mieszkać w łazience, bo mam za duzo swoich zwierząt, ale jej to chyba pasuje, bo ma ciszę i spokój. "[/CENTER]


[CENTER][B]ROZLICZENIE:[/B][/CENTER]

[CENTER][B]WPŁATY:[/B]
[B]Jo37 - 40 zł[/B]
[B]POKER - 50 zł [/B]
[B]iwona D. 50 zł,[/B]
[B]Renata5 50 zł[/B]
[B]Emilia2280 70 zł[/B]
[B]Anna Bloom 345 zł[/B]
[B]Lucy 30 zł[/B]
[B]Jaaga 100 zł[/B]
[B]735[/B][/CENTER]



[CENTER][B]WYPŁATY:[/B]
[B]50 zł wet[/B]
[B]170 zł wet [/B]
[B]250 zł sterylka[/B]
[B]25 zł Nivalin[/B]
[B]25 Nivalin [/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=5][COLOR=red]+ 215zł[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]


[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=black]na razie nie liczmy wpłat z allegro-podliczy sie po zakończeniu[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]allegro[/SIZE][/B]
Dostałam wpłaty z aukcji cegiełkowej:
Ewa58_2007-10 zł,
slaughterhouse5-10 zł,
Aleksandra512 - 5 zł.
martaf 1973 20 zł
Tamaryszek 10 20 zł
Mag 1510 10 zł
Justyna Bak 5 zł
Apacz 5 zł
patka 1984 10 zł.
Gigant 262 - 5 zł,[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kaa']Naprawdę powodem uśpienia tych psów miała być,alergia na pchły, i wychudzenie :crazyeye:,bo mi się to w głowie niemieści.Na pewno nie wiek,bo na pierwsz rzut oka staro niewyglądają.Jestem ciut w szoku -nierozumiem.[/quote]


Pani Kasiu-Pani jeszcze mało widziała...

suczki są bardzo młode, ta jedna ma max rok,może 1,5 roku..

w boksie śmierci został przepiękny Owczarek Niemiecki,niestety nie miał go kto wziąć :( pewnie już po nim :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka'][A wiadomo co było owczarkowi??
może jeszcze żyje....????[/quote]


Może i żyje,chociaż Jaaga wątpi w to...:(

Mówiła Israelowi,ale oni powiedzieli, ze mają pod swoją opieką za dużo psów :(

Nie wiadomo co mu było, ale pewnie to też jakaś błahostka...

zapomniałam dodać, ze w tym boksie gryzł go Rottek i rzucał nim :(

Link to comment
Share on other sites

Justyna!
Ty to zawsze "odkopiesz" aferę lub okropną bidę!:-(
Co do schronu w *****,to może warto trochę o nim pisać,bo od dawna uważam,że tam się fatalnie dzieje- tzn. o podejście do psów.
Wolontariatu brak- jedynie *** ma wejścia,ale pewnie dlatego,że cicho siedzi i nie walczy z kierowniczką!
Mam trochę żalu,że *** tak rzadko na dogo bywa i nie zakłada nowych wątków- może brak czasu?
Ale przecież jest tam trochę dziewczyn-pamietam,że od ogłoszeń zawsze była***- szkoda tamtejszych psów,bo prawie nie są ogłaszane!:-(

Link to comment
Share on other sites

Chce pomóc Jaadze,bo wiem ze ma w domu straszny młyn z powodu psiaków...Ona mi bardzo pomogła,więc czas na rewanż...

Ja też nie miałam pojęcia jak tam jest,doznałam szoku jak mi Jaaga poopowiadała,co widziała...

Rybce dalłam już znać :)

Trzeba wziąć sie za schron w Sosnowcu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Justyna!
Ty to zawsze "odkopiesz" aferę lub okropną bidę!:-(
Co do schronu w Sosnowcu,to może warto trochę o nim pisać,bo od dawna uważam,że tam się fatalnie dzieje- tzn. o podejście do psów.
Wolontariatu brak- jedynie Lucy ma wejścia,ale pewnie dlatego,że cicho siedzi i nie walczy z kierowniczką!
Mam trochę żalu,że Lucy tak rzadko na dogo bywa i nie zakłada nowych wątków- może brak czasu?
Ale przecież jest tam trochę dziewczyn-pamietam,że od ogłoszeń zawsze była Rybka39- szkoda tamtejszych psów,bo prawie nie są ogłaszane!:-([/quote]


zaraz rozesle link i prosbe o ogloszenia
aukcja allegro cegielkowa...hmmm potrzebne pewnie bedzie podpiecie pod jakas fundacje, o ile pamietam
czy jest to mozliwe

zaraz sie spece od ogloszen wypowiedza


k a t a s t r o f a!

bidulinska sunia, coz ona winna komukowliek ze sie na tym swiecie pojawila
ze tylko skora i kosci pozostaly, a jej oczy oczy wieksze od glowy...taki szkielecik

druga niby lepiej fizycznie wyglada ale za to jesli sszczenna...hmmm i te placki, skora siersci slady...


a ONek moze jeszcze zyje? israel czy mozesz sie dowiedziec?

Link to comment
Share on other sites

nie mam kasy na komórce, wystarczy wysłać smsa i podać mi kod zwrotny, czcionka wyróżnienia zależy od smsa...

Wyślij SMS o treści [B]G5[/B] na numer [B]7136[/B] koszt 1,22 zł (1 zł +22%VAT). Otrzymasz zwrotnym SMSem kod, który wpisz w pole poniżej a następnie zatwierdź klikając na przycisk WYRÓŻNIJ ogłoszenie

Wyślij SMS o treści [B]G0[/B] na numer [B]7355[/B] koszt 3,66 zł (3 zł +22%VAT). Otrzymasz zwrotnym SMSem kod, który wpisz w pole poniżej a następnie zatwierdź klikając na przycisk WYRÓŻNIJ ogłoszenie

Wyślij SMS o treści [B]G3[/B] na numer [B]7936[/B] koszt 10,98 zł (9 zł +22%VAT). Otrzymasz zwrotnym SMSem kod, który wpisz w pole poniżej a następnie zatwierdź klikając na przycisk WYRÓŻNIJ ogłoszenie

[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1727215_szkielety_psow_nie_odwracaj_sie_tylem.html"]alegratka suczek[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Dobrze, że te 2 malizny zabrane. Ale mnie siedzi w głowie gryziony onek - czy jeszcze nie dość że czeka go śmierć, to jeszcze ból i strach jest mu pisany.
Nie mam juz pojecia jak można.[/quote]

Jesli on jest nadal w****...a nikt nie da mu DT, to można już się z nim pozegnać.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje wszystkim za odzew...

Wykasuje z 1. postu powody uśpienia,bo byłoby źle,gdyby to dotarło do schroniska...kasuje też miejscowość dla dobra innych psiaków...

Za aukcje cegiełkową Jagna byłaby bardzo wdzięczna, w 1 kolejności trzeba zrobić sterylke tej drugiej suni,bo być może jest w ciąży...poza tym ta w gorszym stanie cały czas sie trzęsie, te problemy skórne są raczej powazniejsza...byleby tylko to nie była grzybica :(

Potrzebne wsparcie na karme,weterynarza i sterylke :(

Jagna będzie tutaj wieczorem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...