Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Patisa']Ale wogóle? Dlaczego nie?[/quote]


moj pies ma allergie to raz. (Jajko oprocz miesa wolowego i oczywiscie mleka jest jednym z pokarmow o najwiekszej allergennosci - czy jak to się mowi:oops:)

a dwa nie zjadlby jajka. Ale to ten maly piesek. Natomiast dalmat u rodzicow dostaje jajko. ale bez skorupki, bo nie bylam pewna jak sie to podaje. ale skoro dziewczyny mowia ze w calosci, to tez bedzie dostawal cale:)

Link to comment
Share on other sites

Ja może tez zacznę podawać skorupkę... Tylko nie wiem czy razem z białkiem. Kiedyś wet nam odradził białko i powiedział, że może to mieć negatywny wpływ na florę jelitową (czy jakos tak..), a moja Tina jest wrażliwym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']Ja może tez zacznę podawać skorupkę... Tylko nie wiem czy razem z białkiem. Kiedyś wet nam odradził białko i powiedział, że może to mieć negatywny wpływ na florę jelitową (czy jakos tak..), a moja Tina jest wrażliwym psiakiem.[/quote]

:) wlasnie czytalam artykul o tym bialku tzn nie artykul ale informacje (napisane przez tą babke tego genialnego planu ktory wpisalam wczesniej, hehe)

wlasnie wiem ze sa rozne opinie. Ona natomiast pisze ze nie ma powodów nie podawac bialka i zoltka. zaraz poszukam dlaczego i ...oczywiscie wstawie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

" Czy całe jajka są niezdrowe?

NIe, nie są! Panuje takie przekonanie, ponieważ surowe białko zawiera Avidinę (????:lol:), która niszczy Biotyne....Nie ma to jednak znaczenia, jesli podajemy białko razem z żółtkiem, ponieważ wysoka zawartość Biotyny w żółtku przewyższa działanie Avidyny. Oprocz tego cale jajka są bogate w Kalcium, jesli karmimy je razem ze skorupką"...


acha:lol::evil_lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']O dzięki bardzo ;)
Teraz już będę wiedział i będę podawać całe ;)[/quote]

ciekawe co na to wet. ja nie mam pojecia o odzywianiu, chemi, biologi itd, ale czasem cytuje wetowi to co sie tu np. dowiaduje...Jeszcze nigdy nie przyznal(a)- bo to ona, mi racji...Zawsze cos innego wymysli:cool3::lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy całe jajka sa niezdrowe..?
Temat avidyny w jajku jest demonizowany co nieco.
Białko zawiera glikoproteinę awidynę, która unieczynnia biotynę zawartą w żółtku.
Gotowanie unieczynnia awidynę tak samo jak inne proteiny w białku.
Jedzenie wielu białek może powodować niedobór biotyny, ale natura jest mądrzejsza ..i zawartośc biotyny w żółtku jest tak wysoka - jedno z najwiekszych zawartości biotyny w przyrodzie, że z powodzeniem można wcinać całe jaja bez obawy o niedobór biotyny.
Moje psy jedzą jajka całe , ze skorupką lub bez jak im sie zachce , surowe a czasem smażone z mojego talerza- i oszczędza się na zmywaniu..

Link to comment
Share on other sites

nie wiem gdzie spytac, a do weta dopiero w poniedzialek...więc pytam tu...Moj pies byl ostatni tydzien na rybce, od wczoraj dla odmiany na króliku i dzis ma dziwna kupkę. Tzn cala w bialych drobinkach, kuleczkach. tak jakby ktos proszkiem do prania posypal...co to moze byc? jajka robali jakis? (pies czasem zezre cos na dworze, jakas stara rybe co to rybacy porzucili itp:roll:)

Edit: najpierw pomyslalam ze to moze tasiemca wydala. ale to nie sa czlonki zadne, tylko takie male kuleczki. trochę wieksze od kulek proszku do prania..

Link to comment
Share on other sites

geny doszly tabelki?

charly o kurcze-moze weta spytaj co to moze oznaczac?

a ja dzis zrobilam mini zapasik- 3 kg korpusow z fajna skórą tłusta :cool3: , 2 kg łapek i 1.3kg podrobow(kasa sie skonczyla :P ). no i bedzie jesc ^^
Ostatnio Tosce siersc wypada w znacznej ilosci.. myslicie ze to poprostu linienie(tzn okrywowa warstwa)? bo rodzice mowia ze ma jakies niedobory :roll: ale ja mysle ze to poprostu obfite linienie.... wyczesalam ja wczoraj porzadnie i mniej z niej leci.

wlasnie ide dac jej jesc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...