Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='furciaczek']Betty ja nie mialam na mysli Ciebie ani nawet nikogo z dogo:p
dziwi mnie po prostu to ze ludzie wciaz wierza w zabobony ot co;)[/QUOTE]

aha rozumiem juz! bo jakos wzielam to do siebie :P a ze Charly jeszcze potwierdzila :]

no sa zabobonni, tak jak facet w rozmowie o prace na moja odpowiedz czym karmie psa, skomentowal ze tym sposobem nigdy nie wyzywie dobrze psa, kazdy weterynarz mi to powie... :roll:

[B]Taila[/B] podaj maila wysle Ci tabelki obliczajace ile jedzenia sie powinno dawac dziennie psu na "x" kg wagi.

Link to comment
Share on other sites

Taila jeszcze jedna ważna rzecz - pamiętam, że Tabliczka wagowa to nie świętość, czasami trzba dane troszkę zmienić... moja suka, które wg. tabliczki powinna jeść ok 600 g dziennie je pełen kilogram, bo prowadzi bardzo aktywny tryb życia [inaczej bardzo chudła i wyglądała jak piesek z Etiopii ;)], za to pies głównie leżący tej samej wagi będzie tył juz przy 500 g dziennie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A ile waży Tinka? Bo od tego dużo zależy ;)[/quote] Całe 27kg

[quote name='bonsai_88']Taila jeszcze jedna ważna rzecz - pamiętam, że Tabliczka wagowa to nie świętość, czasami trzba dane troszkę zmienić... moja suka, które wg. tabliczki powinna jeść ok 600 g dziennie je pełen kilogram, bo prowadzi bardzo aktywny tryb życia [inaczej bardzo chudła i wyglądała jak piesek z Etiopii ;)], za to pies głównie leżący tej samej wagi będzie tył juz przy 500 g dziennie[/quote] Dobrze będę pamiętać ;)

[quote name='betty_labrador']
[B]Taila[/B] podaj maila wysle Ci tabelki obliczajace ile jedzenia sie powinno dawac dziennie psu na "x" kg wagi.[/quote]
[B][email protected] [/B]natal[B]ii[/B]a przez 2 '[B]i[/B]'[B]!
[/B]Dziękuje wszystkim;)
Jeszcze ponawiam pytanie jakie mięso? Jestem w tym kompletnie zielona i nie wiem ile mięsa, a ile kości.

Link to comment
Share on other sites

[B]Talia[/B] to twoja Tinka chyba powinna jeść właśnie kilogram dziennie ;)... Birma ma 20 kilo i powinna jeść te wyżej wspomniane 600 gram, więc jakąś tak by wychodziło proporcją :). Chociaż i tak najlepiej jest dawać na oko - pies chudnie? daję więcej... pies tyje? daję mniej :D
Co do rodzaju mięsa to już pisałam - Birma dostaje głównie kurczaka i wołowinkę... każdy pies ma swoje gusta i będzie chciał jeść co innego, każda kieszeń ma swoje możliwości i będzie mogła kupić co innego [pod tym względem Birma jest fajna - lubi najtańsze mięso :D]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Talia[/B] to twoja Tinka chyba powinna jeść właśnie kilogram dziennie ;)... Birma ma 20 kilo i powinna jeść te wyżej wspomniane 600 gram, więc jakąś tak by wychodziło proporcją :). Chociaż i tak najlepiej jest dawać na oko - pies chudnie? daję więcej... pies tyje? daję mniej :D
Co do rodzaju mięsa to już pisałam - Birma dostaje głównie kurczaka i wołowinkę... każdy pies ma swoje gusta i będzie chciał jeść co innego, każda kieszeń ma swoje możliwości i będzie mogła kupić co innego [pod tym względem Birma jest fajna - lubi najtańsze mięso :D][/quote]

czemu kilo? dla mnie wszystkiego wychodzi 540 gram dla psa 27 kg. zaraz tu cos wstawie:diabloti: oczywiscie mozna dac wiecej jak duzo sie rusza, albo po prostu wiecej chce i nie tyje. (kazdy pies ma tez troche inna premiane materii)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']43 kg= 860 gram

60 kg=1200 gram

furciaczek...przeciez Ty wiesz...czemu pytasz? czy musze niuchac jakis podstęp?hihi[/quote]

Z ciekawosci sie pytam bo nigdy nie tabelkowalam:lol:
ja na oko daje i wychodzi ze daje duuuzo za duzo... bo dostaja tak srednio 2kg dziennie na glowe a chude jak szkapy dalej...
ale one non stop w ruchu sa...

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][FONT=Arial][B][FONT=Arial]Bez zboza na dzien dla psa 30 kg niekastrowany, srednia aktywnosc[/FONT][/B][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial][B][FONT=Arial]30 kg x 0, 02 = 0, 600 kg= 600 gramow (dobrze licze?) te 2 to jest minimum. moj pies dostaje cos pomiedzy 2, 5 i 3 . szczeniaki jeszcze wiecje. do 5 [/FONT][/B][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial][B][FONT=Arial]na caly dzien więc 600 gramów:[/FONT][/B][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial][FONT=Arial]1.roslinne produkty:20% z całości czyli 20% z 600 g= 120gram produktow roslinnych[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial]2.zwierzęce produkty: 80% z całosci czyli z 600g= 480 gram[/FONT][/FONT][FONT=Arial][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]1a)warzywa 75% z 120 g= 90 g [/FONT]
[FONT=Arial]1b)owoce 25% z 120 g =30 g [/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]2a) Mieso (mieśnie) 50% z 480 gram =240 gram[/FONT]
[FONT=Arial]2b) żwacze, platy żoładka 20% z 480 gram= 96 gram[/FONT]
[FONT=Arial]2c) wnętrznosci 15% z 480g = 72 g[/FONT]
[FONT=Arial]2d) kosci miesne, chrząstki 15% z 480g= 72 [/FONT][/LEFT]


[LEFT][FONT=Arial][B]i plan menu [/B][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]poniedzialek:[/FONT]
[FONT=Arial]rano: mieszanka warzywna + mięso[/FONT]
[FONT=Arial]wieczor: szyja kurczaka lub indyka +1[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]wtorek:[/FONT]
[FONT=Arial]r:mieszanka warzywna plus wątróbka[/FONT]
[FONT=Arial]w:mieso + miesne kosci+2[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]sroda:[/FONT]
[FONT=Arial]r:mieso z miescia sercowego +2[/FONT]
[FONT=Arial]w:szyja kurczaka lub indyka +jajko + 1[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]czwartek:[/FONT]
[FONT=Arial]r: owoce+ jogurt lub warzywa[/FONT]
[FONT=Arial]w: mięso + miesne kosci +2[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]piątek:[/FONT]
[FONT=Arial]r: meiszanka warzywna + mięso[/FONT]
[FONT=Arial]w: szyja kurczaka lub indycza+ jajko+ 1[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]sobota:[/FONT]
[FONT=Arial]r. zwacze[/FONT]
[FONT=Arial]w:zwacze[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]niedziela: [/FONT]
[FONT=Arial]r: post (hehe) lub owoce+ jogurt lub warzywa[/FONT]
[FONT=Arial]w: post (hihi)[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]legenda;)[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]1= olej zmieniac miedzy oleje lniany, oliwkowym, rybnym, z ostu, konopie, (pestki winogron jest chyba tez bardzo dobry)[/FONT]
[FONT=Arial]2= algi albo mieszanka z alg i ziól[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]mięsne kosci: np. mostek wolowy (stosunek miesa do kosci ca. 50/50 ...hehe super)[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]mięso (60-70% miesnie, 10%- 20% tłuszcz, sciegna mniej niz 5%,wnętrznosci 10%, chrząstki mniej niz 5%)....NIe wiem kto to liczy i jak to zrobic. ale chodzi o mniej więcej pojecie zeby ktos nie rzucil wolowego skladajacego sie z 50 % tłuszczu np;)[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial]dodatkowo: to juz nie na 30 kg pies, ale im mniejszy tym jednak mniej dac, czyli np pol lyzeczki itd)[/FONT]
[FONT=Arial]1 do 2 razy na tydzien lyzeczka tranu[/FONT]
[FONT=Arial]1do 2 razy na tydzien szczypta soli morskiej lub krystalicznej[/FONT]
[FONT=Arial]3 razy tygodniowo max ząbek czosnku ( na robaki itd, ale nie musi byc)[/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Arial][B]ilosci na tego 30 kg psa[/B][/FONT]
[FONT=Arial]mieszanka warzywna: ca. 1 duza filizanka kawy[/FONT]
[FONT=Arial]mięso/serce/ zwacze: 300-500 gram w zaleznosci od aktywnosci, stanu zdrowia itd[/FONT]
[FONT=Arial]szyja kurza 500 gramow. Jedna szyja wazy mniej wiecej 500 gramow[/FONT]
[FONT=Arial]mięsne kosci: 200 gram[/FONT][/LEFT]



[FONT=Arial]zaznaczam inna szkola niz propagowana na forum. wiecej mięsa niz miesnych kosci wedle zasady, ze na dziko kosci stanowia max. 15% zlapanego zwierzaka, nie na odwrot.[/FONT]
[LEFT][FONT=Arial]Zywienei propagowane w Niemczech. Zywienie wedle forum to propagowane w USA. (zaznaczam ze nie bede sie z nikim klocic:diabloti:)[/FONT][/LEFT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']charly czytajac Twoje tlumaczenia mam silne wrazenie ze moja wiedza o BARFIE maleje po takich postach. No bo nie wiem zbyt duzo, tylko tyle co z tego watku plus jedna strona Magdy Michalskiej.[/quote]

betty moj dalmat ( bo maly tylko królika) dostaje szyje kurze, indycze, udka kurze i indycze, mieso wolowe na kosci, warzywa, owoce i rozne ziolka, olej i jajko. To wszystko. ulozylam rodziocm plan i dzielnie karmia:)

nie trzymam sie tego powyzszego. ale chodzi o to zeby przedstawic o co biega. bo sa ludzie jak np. ja ktorzy nie jadaja miesa i nie maja pojecia jak powinno wygladac itd.

Link to comment
Share on other sites

wiecie czego absolutnie nie czaję: na samej gorze mamy wyliczone gramy na dzien dla tego 30 kg psa....potem jest podana ilosc zaokraglona na tydzien, potem menu na kazdy dzien, a potem do tego ilosci. I nagle te ilosci są inne od tych wyliczonych gramow na samej gorze.

nie czaje i nigdy wczesnie tego nie zajarzylam. dawalam wedlug menu ale z ilosciami podanymi na samej gorze.

czy ktos z Was to rozumie?:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']A jakie i jak wy podajecie owoce i warzywa? Myślę, ze mojej suni raczej to się nie spodoba.[/quote]


w sumie mozesz podawac wszytko oprocz avocado i winogron. Ale musi byc wszytko starte, zmiksowane lub wycisniete przez sokowirowke (wtedy podajesz sok zmieszany z miązszsem). Moj dalmat wcina jak szalony, malemu przemycalam w miesku. robilam dziure i wciskalam do srodka;). Ale ma alergie, wiec mu sie upieklo. nie dostaje prawie wcale warzyw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...