Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Nasz rudy to amstaffowaty kastrat. Jak do nas przyszedł ze schroniska ważył 23 kg i był drobniutki. Po 5 miesiącach u nas zmężniał i waży 25 kg. Na BARF-ie dostawał jakieś 700 g jedzenia dziennie. Teraz je mniej. Sam to sobie ustala. Nie tyje, bo dużo biega (10 km ciągnąc na szelkach rower, cały czas w galopie), codziennie przynajmniej 2 godziny spaceru (bieganie osobno). Jak na kastrata jest dynamiczny i zadziorny i nadal ugania się za laskami ;-)

Link to comment
Share on other sites

Czy powinnam się bardzo przejmować jedno/dwu dniowymi głodówkami?
pierwszy raz Lenny odmawia jedzenia, po prostu nie chce, a załatwia się normalnie, brzuch ma miękki.. Wczoraj nie zjadł nic, pije normalnie i zachowuje się normalnie.. nie wiem czy dziś zjadł śniadanie bo TŻ dziś go karmił a wspaniałomyślnie nie zabrał telefonu do pracy, albo totalnie mnie olewa :P
przyznam że oboje się martwimy, bo nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, nawet jak dostawał coś co mu nie podchodziło to prędzej czy później to zjadał.. a wczoraj podroby zostawił :(

Link to comment
Share on other sites

moja Fiśka robi sobie głodówki , nieraz trwa to jeden dzień , nieraz dwa , ostatnio parę dni temu nie jadła 3 dni , nie powiem żebym się nie denerwowała , ale tak jak piszesz pies zachowuje się normalnie , nic go nie boli ... więc się uspokajam , pije wodę , nie je to widocznie nie chce
kiedyś w czasie ciąży urojonej nie jadła 2 tygodnie tzn jadła podtykane pod pysk kęsy ... rumen tabs załatwił sprawę
ja się nie przejmuję jak nie je 1-2 dni , ale każdy pies inny

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się że kupiłam "trefne" jajka przepiórcze. Niby data przydatności na dwa tygodnie do przodu, a tymczasem już trzecie z opakowania okazuje się zbukiem. I tak sobie myślę, że może pies z powodu tych jajek trochu się pochorował - bo nawet jak nie bylo zepsute, to jednak pewnie było mocno nieświeże.

Link to comment
Share on other sites

Tosce dzis zrobilam pełne badania krwi, watroba jest juz ok :) a pol roku temu po babeszji miala podwyższone ATP. Wetka mowila zeby nie karmic surowym bo za duzo białka , a tu Tosca jedzie na surowym i ma idealne wyniki :eviltong: ale wet teraz(inny) powiedział mi, żeby ja odrobaczyć, bo ma za mało Albumin i za mało kwasów chłonnych-a to oznacza ze może mieć robaki.

No i sterylizuje ja za ok 2 tygodnie :roll: boje sie..ale ufam ze bedzie ok. eh.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Tosce dzis zrobilam pełne badania krwi, watroba jest juz ok :) a pol roku temu po babeszji miala podwyższone ATP. Wetka mowila zeby nie karmic surowym bo za duzo białka , a tu Tosca jedzie na surowym i ma idealne wyniki :eviltong: ale wet teraz(inny) powiedział mi, żeby ja odrobaczyć, bo ma za mało Albumin i za mało kwasów chłonnych-a to oznacza ze może mieć robaki.

No i sterylizuje ja za ok 2 tygodnie :roll: boje sie..ale ufam ze bedzie ok. eh.[/QUOTE]
Mój Bullet miał badania przed kastracją, wetka powiedziała, że tak idealnych jeszcze nie widziała. Shara to samo. A oba to psy po dużych przejściach, Shara przez ostatni rok żywiona chlebem moczonym w wodzie...
Nie bój się sterylki, suczki błyskawicznie dochodza do siebie, Shara zaraz po powrocie do domu rzuciła się na Bulleta, który się solidarnie obok niej położył :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hecia13'].... Shara zaraz po powrocie do domu rzuciła się na Bulleta, który się solidarnie obok niej położył :eviltong:[/QUOTE]

psy po narkozie jak się wybudzają to często reagują agresywnie, bo są zdezorientowane i nie wiedzą co sie dzieje ;-)

Link to comment
Share on other sites

ja jak swoją po tygodniu odebrałam po sterylce ze szpitala (bo tak zaplanowałam zabieg, ze w tym czasie wyjechalam służbowo a przecież nikomu psa po operacji nie zostawię do pilnowania, więc została w szpitalu przy klinice) to nawet szwów widac nie było - wszystko zagojone jak na psie. Oczywiście wyniki krwi rewelacyjne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']głodówka to nic złego jesli trwa niezbyt długo a pies pije wodę. Ludziom tez by się przydało cos takiego.
w barfie powinno sie raz na tydzien robic psom głodówkę (przyznam się że przez miesiąc tak robilam a potem nie.....)[/QUOTE]

Jakbym mojej robiła głodówkę raz na tydzień to by się pewnie pobawiła w architekta wnętrz :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tusia&NN - na stronie Aspolu pisze, że gwarantują dostawę zamrożonego mięsa w ciągu 24h w całej Polsce. Nie korzystałam z tej opcji, bo nam mięcho przywozi kierowca z Aspolu.

Z tymi głodówkami coś jest. Mój pies też potrafi nie jeść dzień albo dwa :roll: Wściekam się wtedy ale już nie panikuję, tym bardziej, że poza tym jest wesoły, biega itd.[B][B][URL="http://www.dogomania.pl/members/122197-Tusia-amp-NN"][/URL][/B][/B][B][URL="http://www.dogomania.pl/members/122197-Tusia-amp-NN"][/URL]

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Jakbym mojej robiła głodówkę raz na tydzień to by się pewnie pobawiła w architekta wnętrz :eviltong:[/QUOTE]
no ja swoim robilam pzrez miesiąc - jak miałam akurat czas wyjazdowy na wystawy, więc na wyjazd nie karmiłam, bo to dla psa niezdrowe a i dla opiekuna czasem obrzydliwe 9jak zwroci sniadanie prosto na nowe buty), ale teraz nie mam tej "motywacji" wystawowej to i głodówek nie ma.... no i zima idzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Jestem pod wrażeniem, jak się młodej przez te kilka dni wyczyściło uzębienie - co prawda na razie najbardziej z przodu, ale mam nadzieję, że na trzonowce i inne też przyjdzie czas ;)[/QUOTE]
Przyjdzie, przyjdzie i na nie czas. Z naszego doświadczenia wynika, że najdłużej oczyszczają się kły - u dołu po wewnętrznej stronie. Na razie znika to, co może zniknąć pod wpływem innej chemii śliny (miękki osad), z czasem zniknie i to, co wymaga czysto fizycznego ścierania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']panbazyl-chciałaś odpowiedzi to proszę. Karmię mojego psa suchą karmą royal canin yorkshire terrier adult. Ale jeśli myślisz ,że zamierzam kontynuować tamtą dyskusję to jesteś w błędzie. Przestaję się tłumaczyć z tego czym karmię psa i dlaczego.[/QUOTE]


bo w sumie kogo to interesuje ;) wiele ludzi karmi woje yorki royalem i psy zyja i niech maja sie najlepiej.

[B]Mam pytanko - proszę o odpowiedz. Kupiłam kotu w Primexie gęś z kością mielona i strusia z kością mielonego.. bedzie ok jak będzie dostawał? czy to dobre proporcje takie mięso z kością dla kota? do tego ma czyste mięso z indyka, kurczaka , serca i żołądki kurze.[/B] [B]Tzn wszystko na zmiane dostaje. [/B]
[B]Ale nie wie co to jajko czy ser [/B]:roll:

A co do sterylki staram sie myśleć pozytywnie że tyle suk ma zabiegi i żyją.. np nasza Tizzy. po prostu strach bierze czasem górę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...