Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

hello .

wczoraj usłyszałam nowa "Rewelacje" od klientki, ktora kupuje u mnie co miesiac ok 25 puszek mięsnych i tym karmi psa(tam jest 100% miesa), plus ryż, i jakies warzywa gotowane.
No i wczoraj przybyła po szampon, i zaczela cos o kamieniu nazębnym, czy moj pies ma. Ja mowie ze nie bo je surowe kosci z meisem dosc często i dzięki temu nie ma nic na zębach. A ta sie "rzuciła" ze jej weterynarz powiedzial ze psy absolutnie nie moga jeść żadnych kości i chrzęstnych kości tez... a ja dlaczego? bo niszcza im sie zęby, łamia i niszczą dotkliwie szkliwo :P
ale niesttey nie moglam poprowadzić dyskusji, bo przyszlo dwoch klientow kolejnych, wiec zmilczalam i poszla :P

Link to comment
Share on other sites

To ja ostatnio od sprzedawczyni w zoologicznym usłyszałam że ona ma hodowlę owczarków niemieckich i karmi psy tylko i wyłącznie mięsem, głównie wołowiną bo psy nie mogą jeść kości bo to źle działa na przewód pokarmowy i muszą dostawać czyste mięso bogate w białko :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest z tym trawieniem na barfie...chodzi o czas...
Bo juz druga noc mój tymczasowiec doberman w nocy chce wychodzic na kupę:roll::mad:Ma troche rozwolnienie...ale on w ogóle to ma problemy z kupami:evil_lol:

Na suchych karmach gazy nie do wytrzymania...na gotowanym przynajmniej raz w miesiącu mega biegunka.....mam nadzieję,ze po barfie bedzie lepiej.
Nie wiem tylko o której dawac ostatni posiłek aby wytrzymał do rana.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli karmisz standardowo 18-19 czy jakoś tak, spróbuj nakarmić go bardzo późno, tuż przed spaniem, np. 23-24 - ale nie u wszystkich psów to działa. Generalnie na barfie wiele osób karmi raz dziennie, więc jeśli pies jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań, to spróbuj tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jeśli karmisz standardowo 18-19 czy jakoś tak, spróbuj nakarmić go bardzo późno, tuż przed spaniem, np. 23-24 - ale nie u wszystkich psów to działa. Generalnie na barfie wiele osób karmi raz dziennie, więc jeśli pies jest zdrowy i nie ma przeciwwskazań, to spróbuj tak.[/quote]

nie przeczytalam calego problemu, ale nie rozumiem w czym karmienie przed spaniem ma byc dobre. ja wlasnei zwracam uwage na to, zeby maly co najmniej 3 godziny przed snem nie jadl. Tak zeby organizm odpoczywal i sie odnawial w czasie snu, a nie pracowal trawiąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Jak to jest z tym trawieniem na barfie...chodzi o czas...
Bo juz druga noc mój tymczasowiec doberman w nocy chce wychodzic na kupę:roll::mad:Ma troche rozwolnienie...ale on w ogóle to ma problemy z kupami:evil_lol:

Na suchych karmach gazy nie do wytrzymania...na gotowanym przynajmniej raz w miesiącu mega biegunka.....mam nadzieję,ze po barfie bedzie lepiej.
Nie wiem tylko o której dawac ostatni posiłek aby wytrzymał do rana.[/quote]

Przyzwyczai się do karmy,ale moze karmisz zbyt pózno. Ja karmie teraz tylko raz dziennie ( przeszlam z dnia na dzien) .Karmie tak ok. 15 po poludniu (tą porę pies sam sobie wybral- oczywiscie wieczorem po spacerze leci patrzec czy mu się czasem stoliczek nie nakryl, ale przewaznie nie, chyba ze pies wyraznie pokazuje, ze dzis akurat ma szczegolnego gloda- czyli lazi, weszy i lize po rękach). Na wieczorny spacer wychodze ok. godziny 20 ( czasem 19 czasem 21). Potem raz jeszcze zanim polozę się spac, czyli cos miedzy 23 a 1 w nocy i jest spokoj.

edit: teraz np. wrócilam z ostatniego spaceru ( jest 23:00). I mały zrobił kupkę, mimo, że po wieczornym spacerku nei dostal już jesc i na wieczornym nie zrobil kupy. Gdybym z nim nie wyszla teraz, to mam raczej pewne, ze mnie o 4 w nocy obudzi.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś tak właśnie czytałam, i chodziło o to, że niektóre psy karmione właśnie wczesnym wieczorem koniecznie muszą oddać kał właśnie 3-4 nad ranem, nawet jeśli były wyprowadzone przed snem. Sama znam 2 przypadki kiedy właśnie przesunięcie karmienia na bardzo późny wieczór przesunęło i tę ich kupę na bardziej znośną porę 6-7 rano.
Ale każdy pies jest inny i nie zawsze musi to pomóc. Zresztą to też kwestia przyzwyczajenia, moja suka np. zawsze kupę robi na "środkowym" spacerze, czasem na wieczornym - rano praktycznie nigdy, nawet jeśli łazimy długo.

Link to comment
Share on other sites

Doberman ma biegunkę:roll: Ale wczoraj były warzywka....po jakim czasie sie to wszytko reguluje?
Dzis tez wymiotował, ale trawy sie najadł....mam nadzieje,że to od tego, bo zaczynam panikować. Na barfie psy sa od tygodnia dopiero.

Owczarkowi nic nie jest.

Sama nie wiem co z tym jedzeniem robic-dzis bez problemu wytrzymał , ale chyba trochę przyspisze drugi posiłek-zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Doberman ma biegunkę:roll: Ale wczoraj były warzywka....po jakim czasie sie to wszytko reguluje?
Dzis tez wymiotował, ale trawy sie najadł....mam nadzieje,że to od tego, bo zaczynam panikować. Na barfie psy sa od tygodnia dopiero.

Owczarkowi nic nie jest.

Sama nie wiem co z tym jedzeniem robic-dzis bez problemu wytrzymał , ale chyba trochę przyspisze drugi posiłek-zobaczymy.[/quote]

Ja nie wiem czy biegunka to normalny objaw. Raczej mysle ze nie....Moj mial przez kilka dni miękka kupe. ale biegunka...hm...

najadl się trawy, bo mu cos na zoladku siedzi i chcial zwymiotowac. Wiesz co, napisz moze co on je. taki jadlospis, i jak to przyrządzasz..

Link to comment
Share on other sites

Je porcje rosołowe-czyli grzbiety kurczaka, kości z chrząstką wieprzowe, skrzydełka, podroby
papka warzywna....normalne barfowe żarcie

On niestety ma problemy z tymi biegunkami...myśle,ze poczekam jeszcze z tydzien i jak nie przejdzie to wróce u niego do suchej karmy.

Ares- dobek- w ogóle od zawsze odkąd go znam zjada trawe jak krowa:crazyeye:

Miał robione badania pod katem tych problemów , ale nic nie wykazały złego..

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia Pusia
[*] też żarła trawę jak krowa, wychodziłam z nią na dwór a ta pasła się jak krowa :evil_lol:. nawet doszło do tego że musiałam zlikwidować donice z trawką dla kota bo kot jej nie jadł tylko pies. A była zdrowa, wszystkie badania OK. po prostu lubiła trawę.

[B]Charly[/B] z tym że pies nie powinien jeść bezpośrednio przed snem nie zgodzę się, spójrz na dzikożyjące zwierzeta mięsożerne, zawsze po posiłku jest drzemka, fakt może są zmęczone po polowaniu :-) ale wydaje mi się że posiłek przed smen nie szkodzi w niczym psu.
Lana zawsze przed snem zjada trochę suchego do którego zawsze ma dostęp, a jak miska ostatnio stała pusta to Lana szurała miską po całej kuchni i jak nasypałam suche to zjadła troche i poszła spać (oczywiście oprócz BARFu które dostaje codziennie, chociaż ostatnio zaczęła już maksymalnie wybrzydzać, przestał jej smakować indyk, kurczak, wołowina już nawet wieprzowniy nie chce ruszyć i chyba muszę kupić porcje z kaczki).

Link to comment
Share on other sites

a Misia zaczela sie drapac bardzo ,niewiem po czym (?)
czy to mozliwe ze po kosciach jakis ?
nie przeszlam calkiem na barf ,tylko w poludnie daje jej surowe kosci , mieso + warzywa ,owoce a wieczorem sucha karme

daje jej np po dwa skrzydla na jeden posilek a ma 12 kilo czy to nie za malo? ...:oops:
mam duzo watpliwosci...ale jej to samakuje :multi:

i czy lapki kurze tez dawac surowe czy lepiej podgotowac? kupilam 1 kg :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Może uczulenie na któryś ze składników pokarmu, który jej podałaś, może na któryś rodzaj mięsa?

Łapki surowe, tylko pazurki obetnij.

Nie no nie za mało, moja suka 25 kg na 1 posiłek dostaje 2-3 skrzydełka :razz:

Ja bym chyba nie mieszała mimo wszystko suchego i barfu, nawet w różnych posiłkach, bo to może psuć przyswajanie, no ale sporo osób tak roni i nic się nie dzieje. Choć ja osobiście jestem sceptyczna.

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens[/B] to ja przemilczę, ile ja moja 15 kg suka, bo wszyscy by doszli do wniosku, że psa głodzisz :evil_lol:

[B]Gops[/B] jeśli sunia nie chudnie/nie tyje to znaczy, że dostaje dobrą ilość jedzenia :p. Są psy, które nie pasują do norm wagowych [np. u mnie jedna suka je góra 1% dziennie, a druga min. 5% dziennie :evil_lol:].

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...