Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Tinka dostała właśnie udko z kurczaka. Na razie dałam jej bez kości żeby nie było sensacji. Na poczatku nie wiedziała co z tym zrobić bo jej sie ślizgało. Dopiero po jakimś czasie znalazła sposób i zjadła ze smakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Tinka dostała właśnie udko z kurczaka. Na razie dałam jej bez kości żeby nie było sensacji. Na poczatku nie wiedziała co z tym zrobić bo jej sie ślizgało. Dopiero po jakimś czasie znalazła sposób i zjadła ze smakiem.[/quote]

:errrr: mojemu psiakowi musialam kostke trzymac na początku..inaczej nie jadł....tak się ślizgała....:errrr::errrr:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']hej a powiedzcie, drogo wychodzi takie barfowanie?[/quote]


to zalezy jakie mieso dajesz, jaki duzy pies ile wciagnie itd.

np. drób nie jest drogi. (jesli chcesz podawac czasem filet to juz drozej np). Wolowe mieso czy z koscia czy bez, drozsze jest od drobiu...itd... Krolik ktorym karmie ja, kosztuje 33 zl za kg, ale moj pies jest maly: 7 kg. Mnie zarcie wychodzi około 40 zl na tydzien...(mało warzyw- bo moj pies nie lubi i bo jest alergikiem, wiec za bardzo nie moge mu mieszac). ale tylko dlatego az tyle z powodu tego krola, dawalabym drob i wolowe to duzo taniej by wyszlo...No i male rasy jedza strasznie duzo...wiec to nie wzrasta proporcjonalnie. Np 7 kg zeby bylo syte i nie jęczało cały dzien, ze głodne, zezre 200-250 gram zarcia dziennie, natomiast 25 kg (dalmatynczyk) żre okolo 350-500 w zaleznosci od dnia, pory roku i ochoty...koszt utrzymania dalmata (suka 25 kg lat 11- mało ruchu) 50-75 zł miesięcznie, koszt utrzymania allergicznych 7 kg: 160 zl miesięcznie...

na drobiu, wolowinie, warzywach i oleju na pewno nie wychodzi drozej niz na karmie. Jest taniej niz na sredniej jakosci karmie i o niebo taniej niz na karmach premium..

Link to comment
Share on other sites

Ale ostrzegam... pies się robi co raz aktywniejszy - więcej je, bo może za szkielet robić - robi się jeszcze aktywniejszy... moja suka biega tyle, że jak mamy codzienne treningi [po za paroma godzinami spacerków dochodzi ponad godzina jazdy na rowerze i zabawy z psami] to zamiast 05 kg je cały kilogram ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Ale ostrzegam... pies się robi co raz aktywniejszy - więcej je, bo może za szkielet robić - robi się jeszcze aktywniejszy... moja suka biega tyle, że jak mamy codzienne treningi [po za paroma godzinami spacerków dochodzi ponad godzina jazdy na rowerze i zabawy z psami] to zamiast 05 kg je cały kilogram ;)[/quote]

to fakt...choc u nas nie trwalo to wiecej niz 2 miesiące...potem maly przystopowal....Uff

jednak....mialam go do rozpoczęcia barfowania juz 3 miesiące. byl zywy, zdrowy i silny, jednak nadal nie na tyle by wchodzic po schodach...Juz chcielismy z wetem RTG robic......Wierzyc sie nie chce, ale tydzien po zaczeciu BARFa maly zacząl wchodzic po schodach....I następne Uffff:evil_lol::multi:. Bo targac 7 kg na 3 piętro w kamienicy 5 razy na dzien to na moje plery za duzo....

Link to comment
Share on other sites

hej! przeczytalam zaleglosci :) najlepsze to z królikiem i reakcja na jego smak :evil_lol:

hehe to niezle! tzn ze stawy sie umocnily przez obrost w tkanke mięśniową? wow :-o

Tosca ostatnio odyzwia sie dosc monotonnie, bo nie mam glownie kasy by dokupic jakies przelyki, czy podroby ... narazie je to co kupilam na poczatku sierpnia czyli korpusy, kosci schabowe z miesem, lapki kurze i szyje indycze. A warzyw narazie niet bo sokowirowka sie spsuła i czekam na nową :roll:

czy taka monotonność narazie jej nie zaszkodzi? :roll: tzn do konca sierpnia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']hej! przeczytalam zaleglosci :) najlepsze to z królikiem i reakcja na jego smak :evil_lol:

hehe to niezle! tzn ze stawy sie umocnily przez obrost w tkanke mięśniową? wow :-o

Tosca ostatnio odyzwia sie dosc monotonnie, bo nie mam glownie kasy by dokupic jakies przelyki, czy podroby ... narazie je to co kupilam na poczatku sierpnia czyli korpusy, kosci schabowe z miesem, lapki kurze i szyje indycze. A warzyw narazie niet bo sokowirowka sie spsuła i czekam na nową :roll:

czy taka monotonność narazie jej nie zaszkodzi? :roll: tzn do konca sierpnia ;)[/quote]

jak na moje oko to wcale nie monotonnie:)

a widzisz nie myslalam o tych stawach. Alez oczywiscie ze pewnie o to biegalo. maly jak go wzięłam ze schronu wazyl 4 kg. kilka tygodni pozniej wazyl juz 6, 8. Teraz wazy 7kg i nie jest absolutnie gruby. I mysle ze odpowiednie zarcie plus fura energi odbudowala to co sie wczesniej samo zeżarło...hm..

Link to comment
Share on other sites

Myslalam ze czasy mitow i sredniowiecza juz sa za nami, tymbradziej ze BARF dosc popularny sie zrobil.
Przywieziono mi dzisiaj psa na tymczas, pytam sie wiec znajomej u ktorej pies byl przez ostatnie dni co je itd... pytam sie czy dawala mu kosci itp... nie tylko gotowane z warzywkami. Mowie ze moje na surowym bo zdrowsze..
"A to one nie robia sie agresywne od miesa?? bo slyszalam ze nie wolno bo pies jak czuje krew to robi sie niebezpieczny"... o dziwo dosc latwo udalo mi sie wyprowadzic ja z bledu:evil_lol:

Jakie rodzaje ryb dajecie?? Przyznam ze moje jesli chodzi o ta czesc diety nie maja zabytniego urozmaicenia praktycznie:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Myslalam ze czasy mitow i sredniowiecza juz sa za nami, tymbradziej ze BARF dosc popularny sie zrobil.
Przywieziono mi dzisiaj psa na tymczas, pytam sie wiec znajomej u ktorej pies byl przez ostatnie dni co je itd... pytam sie czy dawala mu kosci itp... nie tylko gotowane z warzywkami. Mowie ze moje na surowym bo zdrowsze..
"A to one nie robia sie agresywne od miesa?? bo slyszalam ze nie wolno bo pies jak czuje krew to robi sie niebezpieczny"... o dziwo dosc latwo udalo mi sie wyprowadzic ja z bledu:evil_lol:

Jakie rodzaje ryb dajecie?? Przyznam ze moje jesli chodzi o ta czesc diety nie maja zabytniego urozmaicenia praktycznie:oops:[/quote]

sluchaj tu na dogo tez czytalam takie kwiatki. i to raczej osoba o ktorej myslalam ze raczej takich rzeczy pisac nie bedzie:evil_lol:

moj filip jadl wszystkie ryby swego czasu. morskie, slodkowodne. najchetniej z naszego elblaskiego kanalu od rybakow:)
ale juz nie: raz bo je tylko krolikaz powodu alergi, a dwa bo TZ kategorycznie zabronil karmienia rybami..Ma bardzo dobry węch i jeszcze wrazliwszy zoładek...

Link to comment
Share on other sites

Mnie ostatnio przekonywano, że w czasie wakacji moja suka stała się agresywna z powodu BARFowania... niestety a) była agresywna [nerwy] od dnia wyjazdu do dnia powrotu, w domu z powrotem była dużo spokojniejsza, b) na wakacjach była karmiona zwykłą karmą ;).... no i c) BARFujemy od dawna, a poziom agresji jej sie zmniejsza :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']tak myslalam :-(

czy nie mozna miec czasem wątpliwosci?[/quote]

czemu placzesz? To chyba dobrze ze nie o Tobie czy nie?


watpliwosci jak najbardziej. jestem wielka chodzącą ucielesniona watpliwoscia, ale....nie lubie jak ktos mi na watku piszse, ze BARF to jest glupi wymysl, ze psy i tak tego nie lubia a oprocz tego sa od barfu agresywne...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']czemu placzesz? To chyba dobrze ze nie o Tobie czy nie?


watpliwosci jak najbardziej. jestem wielka chodzącą ucielesniona watpliwoscia, ale....nie lubie jak ktos mi na watku piszse, ze BARF to jest glupi wymysl, ze psy i tak tego nie lubia a oprocz tego sa od barfu agresywne...;)[/QUOTE]

nie placze ale nie wiem czemu zaraz gadacie ze niespodziewalyscie sie tego po mnie ze bede takie kwiatki pisac :cool1:

a gdzież ja napisalam ze BARF to glupi pomysl albo psy tego nie lubia lub co gorsza ze sa agresywne ? ;)

ja tylko spytalam o moja wątpliwosc czy jej obecny jadłospis nie jest za mało urozmaicony :diabloti: a tu od razu mowienie ze ja kwiatki wypisuje

a ze o mnie gadacie to sie tylko cieszyc :P ale tak bezosobowo to bylo :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']nie placze ale nie wiem czemu zaraz gadacie ze niespodziewalyscie sie tego po mnie ze bede takie kwiatki pisac :cool1:

a gdzież ja napisalam ze BARF to glupi pomysl albo psy tego nie lubia lub co gorsza ze sa agresywne ? ;)

ja tylko spytalam o moja wątpliwosc czy jej obecny jadłospis nie jest za mało urozmaicony :diabloti: a tu od razu mowienie ze ja kwiatki wypisuje

a ze o mnie gadacie to sie tylko cieszyc :P ale tak bezosobowo to bylo :eviltong:[/quote]


acha...o to chodziło:lol::loveu:. Ojej Betty piszesz tak jakos skomplikowanie dla mnie.

ps. a propos czy wiesz cos na temat Matusza i banerka dla miss. czy on zniknął?:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']acha...o to chodziło:lol::loveu:. Ojej Betty piszesz tak jakos skomplikowanie dla mnie.

ps. a propos czy wiesz cos na temat Matusza i banerka dla miss. czy on zniknął?:lol:[/QUOTE]

ja skomplikowanie!!!? nie gadaj :eviltong::diabloti: grunt ze zrozumialas juz moj przekaz :multi:

apropos- wiem ze Mateusz zyje i ma sie dobrze, ale co z bannerkiem? nie wiem. Przed chwila byl na n-k, ale zniknal. Ma swoje zajecia pewnie i zapomnial juz o konkursie ktory sam zalozyl ;)

Link to comment
Share on other sites

Tinka dziś rano dostała 2 porcje surowego kurczaka. O dziwo nie było rozwolnienia- kupki miodzio ;)
Tylko ja nie mam pojęcia ile jej czego dawać...
Jakie niedrogie mięska polecacie z wyjątkiem wieprzowiny?
Ja patrzałam w sklepie na kurze udka, skrzydełka, ćwiartki tylnie, piersi, pałki, indycze szyje i gulaszowe wołowe. Nie wiem co jeszcze. Chciałabym sie tak zmieścić w stówie na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...