Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

Gonienie psa, który ma frisbee - najlepszym pomysłem to to nie jest. No chyba, że bardzo chcemy oduczyć przynoszenia talerzyka ;-)
Co do samego dysku, moja suka po sznurkowym nie chciała twardego CSa i jednak musiał być ten typ pośredni w postaci Softa. Tylko ona to inny przypadek, na początku miała całkowity wstręt do frisbee, jak pies aż takiego podejścia nie ma, to można zaryzykować z twardszym, z drugiej strony, jak nie masz aż takiego "parcia", to spokojnie Soft wystarczy znów na jakiś czas.

Nam się tak dyski powyginały tragicznie.. kupiłam już nowe, ale nie są na tą pogodę. Jakbym już chciała, by temperatury podbiły w górę :roll:

Tu jak jeszcze nie wyglądały aż tak źle :eviltong:
[img]http://img121.imageshack.us/img121/988/p1070341x.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='vpassione']

Nam się tak dyski powyginały tragicznie.. kupiłam już nowe, ale nie są na tą pogodę. Jakbym już chciała, by temperatury podbiły w górę :roll:

Tu jak jeszcze nie wyglądały aż tak źle :eviltong:
[IMG]http://img121.imageshack.us/img121/988/p1070341x.jpg[/IMG][/QUOTE]

Widzę, że masz Sonic Xtra 215 :)
Bardzo lubię te dyski za to jak latają :D a co do wyginania się, to jest to normalne dla dysków z serii Xtra. Nie powstają na nich takie zadry jak na zwykłych ale zużywają się właśnie poprzez wyginanie :( ale co ciekawe, nawet powyginane latały dobrze. Do kosza poszły jak swoim wyglądem przestały przypominać dysk :)
Jeśli chcesz wypróbować dysk o podobnej charakterystyce lotu a zdecydowanie baaardziej wytrzymały, to polecam SuperSonic. U nas zdały egzamin na 5.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Gonienie psa, który ma frisbee - najlepszym pomysłem to to nie jest. No chyba, że bardzo chcemy oduczyć przynoszenia talerzyka ;-)
Co do samego dysku, moja suka po sznurkowym nie chciała twardego CSa i jednak musiał być ten typ pośredni w postaci Softa. Tylko ona to inny przypadek, na początku miała całkowity wstręt do frisbee, jak pies aż takiego podejścia nie ma, to można zaryzykować z twardszym, z drugiej strony, jak nie masz aż takiego "parcia", to spokojnie Soft wystarczy znów na jakiś czas.

Nam się tak dyski powyginały tragicznie.. kupiłam już nowe, ale nie są na tą pogodę. Jakbym już chciała, by temperatury podbiły w górę :roll:

Tu jak jeszcze nie wyglądały aż tak źle :eviltong:
[IMG]http://img121.imageshack.us/img121/988/p1070341x.jpg[/IMG][/QUOTE]


Boofy jest nauczony oddawania zabawki, więc z tym chyba problemu nie ma :)
Hmm, no i właśnie nie wiem, czy będzie miał wstręt czy nie.
Chociaż ktoś powiedział mi, że skoro lubi bardzo nosić, biegać z plastikowymi butelkami to nie powinnam się tak martwić..

:D

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam swojemu psu Competition standard i jestem MEGA zadowolna, dysk, po 2 tyg użytkowaniu po śniegu i gryzieniu przez psa jest prawie taki sam! Super "lata" więc mimo krążocych opini, nadaje się i polecam, napewno nie każdemu psu, (bo też zalezy od pieska), Ale dla małych/średnich psów polecam jak najbardziej. (mam cocker spaniela ang)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dog']Ja kupiłam swojemu psu Competition standard i jestem MEGA zadowolna, dysk, po 2 tyg użytkowaniu po śniegu i gryzieniu przez psa jest prawie taki sam! Super "lata" więc mimo krążocych opini, nadaje się i polecam, napewno nie każdemu psu, (bo też zalezy od pieska), Ale dla małych/średnich psów polecam jak najbardziej. (mam cocker spaniela ang)[/QUOTE] Ja mam średniego psa i nie chwyta jakoś strasznie mocno, nie ma też okazji mielić dysku dłużej, a jednak taki CS to jednorazówka, dokładnie to samo jest z Hero Air 235, który w teorii ponoć jest mocniejszy.

Hero Xtra u nas sprawdzają sie najlepiej. Wolę odkształcenia po używaniu ich X czasu, niż dziury na wylot po jednym rzucie. Są mocne, a jednocześnie nie tak ciężkie jak jawzy, więc dobrze latają.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Jami']Cześć ;)
Szukam CS pup lub Hero Pup 160 używanego (ale nie zniszczonego strasznie) na początki nauki :)
Koleżanka nie ma na razie kasy, a chce zacząć trening tak więc jakby co to proszę na PW ;p[/QUOTE]

ja również chętnie takie kupię

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam jaki dysk na początek nauki? Mamy gumowy z trixie i pies za nim szaleje ;) wiec szukamy czegoś lepszego...
dla psa w wieku 8 miesiecy rasy stafik wiec musi byc wytrzymałe... głównie do wybiegania stwora a nie na profesionalna zabawę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']witam jaki dysk na początek nauki? Mamy gumowy z trixie i pies za nim szaleje ;) wiec szukamy czegoś lepszego...
dla psa w wieku 8 miesiecy rasy stafik wiec musi byc wytrzymałe... głównie do wybiegania stwora a nie na profesionalna zabawę ;)[/QUOTE]
SuperSonic (firmy Hero) - jest bardzo wytrzymały i ma 21,5cm średnicy, czyli troszkę mniej niż standardowe dyski, które w zależności od modelu mają 23-24cm. Jest jednocześnie większy niż dyski pup i dzięki temu zdecydowanie łatwiej się nim rzuca.
A stafikowi wygodniej będzie nosić mniejszy dysk.
W Polsce kupisz takie na whippy.pl i w karusek.com.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
chce sprobowac z moja suczka frisbee, ale jest maly problem z dostepnoscia talerzy tu gdzie mieszkam (UK), czytalam ze najlepsze na poczatek sa CSy ale u nas ich w ogole nie ma, nie znalazlam nawet w jednym sklepie internetowym. Ale znalazlam cos takiego [url]http://animalia.pl/produkt,16041,Trixie_Frisbie_Dog_Activity.html[/url] Czy bedzie to dobre do szarpania i rollerow? To bedzie nasze pierwsze spotkanie z frisbee wiec nie chcialabym suczy zniechecic. Czy lepiej sprowadzic z Polski?
Jeste tez cos takiego [url]http://animalia.pl/produkt,9108,66,Trixie_Dysk_nylonowy.html[/url] ale to raczej bedzie na jeden raz.
adresy www polskie ale takie same produkty znalazlam w moim sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak- nie ufam dyskom plastikowym (taki jak ten z trixie) innych firm niż Hero, Hyperflite etc. Na pierwszy raz polecam coś z Hero lub właśnie Hyperflite. Jeśli nie możesz tego zdobyć to może to: [url]http://animalia.pl/produkt,4698,66,Trixie_Dysk_gumowy.html[/url] Nie wiem jak z wytrzymałością, ale wieele osób zaczyna przygodę z psem i frisbee właśnie na tych gumiakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka'][URL]http://discdogs.pl/Super_miekkie_SoftFlite-k29-0-3-default.html[/URL]
Używał ktoś?
Szukam dysku dla psa z niepełnym uzębieniem i musi być miękki.[/QUOTE]
Używałem ze mlodymi psami i polecam. Bardzo miękkie i napewno nie zranią psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarolineS']Ja mogę tylko powiedzieć, że CS zupełnie nie nadaje się do psa większego i z mocniejszymi zębami, bo zaraz jest zniszczony. U mnie po 2 dniach pojawiły się dziury wyrządzone kłami.[/QUOTE]
Sprawa jest na tyle indywidualna, że mimo wszystko unikałbym takich uogólnień.
Zdarza się, że małe psy niszczą dyski jak szalone, zdarza się, że jest zupełnie odwrotnie.
Częste są przypadki, gdzie rottwailer (albo chociażby mój labrador) potrafił "użytkować" CS'a (Competition Standard) przez długi czas.

Link to comment
Share on other sites

Mam 6-cio latkę w typie dobka, ma obsesje na punkcie frisbee, ale ma wrażliwe dziąsła, więc używamy gumowych. Jeden talerz trixi drugi troche lepszy, ale jednak nie lataja tak jakbym chciał. Sa jakieś porządne firmówki, ale gumowe albo z miękkiego plastiku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borysus']Mam 6-cio latkę w typie dobka, ma obsesje na punkcie frisbee, ale ma wrażliwe dziąsła, więc używamy gumowych. Jeden talerz trixi drugi troche lepszy, ale jednak nie lataja tak jakbym chciał. Sa jakieś porządne firmówki, ale gumowe albo z miękkiego plastiku?[/QUOTE]
HeroXtra są dość elastyczne, my osobiście używamy SonicXtra215, polecam sklep: [URL]http://www.whippy.pl/wytrzymale-c-16_10.html[/URL] tam zawsze chętnie ktoś doradzi :)

Link to comment
Share on other sites

Dla początkujących (zarówno ludzi jak i psów) doskonałym pierwszym dyskiem jest DODGEBEE [url]http://www.whippy.pl/materialowe-dyski-psow-ludzi-c-16_47.html[/url]
Jest to materiałowy dysk, który świetnie lata i rzuca się nim bardzo łatwo. Jednocześnie nie ma możliwości aby był zbyt twardy dla początkującego psa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='dembol']Sprawa jest na tyle indywidualna, że mimo wszystko unikałbym takich uogólnień.
Zdarza się, że małe psy niszczą dyski jak szalone, zdarza się, że jest zupełnie odwrotnie.
Częste są przypadki, gdzie rottwailer (albo chociażby mój labrador) potrafił "użytkować" CS'a (Competition Standard) przez długi czas.[/QUOTE]

Popieram! Mój lab ma CSy sporo ponad rok, dwa dyski(którymi się szarpiemy) mają może 5 naprawdę niewielkich wgłębień, reszta jak nowa. Żadne frisbee nie poszło do kosza u Nas :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hej po wielu perypetiach z frisbee w końcu decydujemy się na cos porządnego :) chcę zainwestować w jawz bo z tego co słyszałam są najtwralsze, a moja suka niestety zwykły plastik dziurkuje .. :/ tylko teraz nie wiem które dla staffika?
jawz x-comp czy jawz hyperflex ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...