Jump to content
Dogomania

Jaki w ogóle dysk


w-lenka

Recommended Posts

[quote name='roda']Jeśli Twój pies nie ma zgryzu killera, to dziur nie zobaczysz, dysk będzie się zużywał przez wgłębienia i odkształcanie (te dyski są wytrzymałe, ale nie są niezniszczalne)[/QUOTE]
No właśnie nie jestem do końca przekonana, czy nie ma zgryzu killera, bo młoda "wczapia się" w dysk, a ja mogę nią w powietrzu dookoła kręcić. W każdym razie dyski są perfecto, właśnie o coś takiego mi chodziło.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 778
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No a ja mam psa średniego wzrostu, kundelek, szczęki mniej więcej wielkości dużego szpica.
Kupiłam taki dysk [url]http://animalia.pl/produkt,12348,66,Camon_Frisbie_b%C5%82yszcz%C4%85ce_w_ciemno%C5%9Bci.html[/url] i po jednym spacerze są wielkie wgłębienia, w niektórych miejscach się po przedziurawiał. To znaczy, że powinnam kupić mocniejszy? Jaki proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znów proszę o radę ;)
Za waszą namową zakupiłam Hero Atom 185 R-S. Ja i pies jesteśmy bardzo zadowolone z tego dysku, wspaniale lata (jak na moje umiejętności jest bardzo dobrze), psu się podoba i chętnie go łapie. Wkraczamy w świat floaterów, do niedawna były tylko rollery, ale dziś całkiem nieźle nam szło z latającym frisbee. Planuję kupić kolejne, bo dwa dyski to jednak dla mnie troszeczkę za mało ;) A mój spaniel musi być zachęcony drugim dyskiem, żeby przyjść z pierwszym. Na pewno zostaniemy przy rozmiarze 185 mm i Hero Atom. Ale teraz moje pytanie - kupić drugi R-S czy może Hard? Rubber lata bardzo fajnie, jest lekki i miękki, ale zbyt wytrzymały nie będzie. Po paru treningach nie jest w złym stanie, ale idealnym też nie. No i wydaje mi się, że twardszy dysk będzie miał stabilniejszy lot. Z drugie strony nie chcę zniechęcić psa do frisbee. Który wybrać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest papillonek

czytałam trochę o dyskach na stronie whippy i podobno Hero Atom 185 R-S można zginać we wszystkie strony,tak?Ja bym zostala przy R-S ,albo wzięła na spróbowanie Hard,bo chyba są podobne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bordercollie']hej a ja nie do tematu czy wiecie jak się zarejstrować na psiaki.pl??[/QUOTE]

Zamiast zadawać pytania nie na temat, należało się przyjżeć lepiej forum, tam jest taki napis, rejestracja, trudno przeoczyć...

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu czytalam sporo ad dyskow, szukalam czegos dla mojej "seniorki". Kupilam trixie gumowy na sam poczatek, ale to zupelnie nie to - zalezy mi na czyms miekkim i milym dla psa, ale nie gumowym, bo ta guma jej totalnie nie pasuje. Trixie rollerow tez nie da sie zrobic, a w ten sposob chce sucz nakrecic na dysk. Pomozcie co kupic?
Czyli zeby w miare latalo, bylo w miare miekkie i nadawalo sie do rollerow. Z gory dzieki:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A seniorzy mogą udzielać się jeszcze w frisbee?? Ja myślę że nie za bardzo a materiałowy?? jeśli ma ostre zęby to nie proponuje:) Weisz ja mam to samo moja seniorka nie chce też gumowych ją to wogóle nie interesuje jak już to tylko są sztuczki sztuczki:) Gumowe do rollerów hmm... nie za bardzo trochę nie wychodzą a ja mam pytanie ile sunia ma??

Link to comment
Share on other sites

A czy frisbee to oznacza tylko wyskoki po dysk? Nie sadze...Nie wiem wiec, czemu "senior" ma miec zakaz w takich zabawach. Sucz ma 7,5 lat

[B]Voute[/B], dziekuje za odpowiedz :) Zobacze, moze ktos cos jeszcze doradzi
Kurcze widzialam na spacerze wczoraj fajny dysk (tak mi sie wydaje), jak pies gryzl to po dzwieku doszlam do wniosku, ze ma "domieszke" gumy, latalo fajnie, nie wiem jak rollery

Link to comment
Share on other sites

Ten za maly, ale mysle nad tym - Sonic Xtra 215- po lekturze tego watku, sklaniam sie ku niemu, wielkosc ok, jest lekki, wygodnie sie rzuca i wygodny dla psa, powinien byc ok..

czy moze jednak xtra 235? tylko ktory...:roll: za duzo tego

Link to comment
Share on other sites

My mamy dyski Hero gummy 215, niby lekkie i mniejsze ale Hero to jedne z najszybszych dysków. Strasznie szybko pocinają, moja Koda często nie nadąża z dobiegnięciem, teraz chcę kupić najzwyklejsze fastbacki ;)
Także jeśli twój pies nie jest demonem prędkości radziłabym coś wolniejszego w locie.

Link to comment
Share on other sites

Oj zdecydowanie nie jest, tzn szybko sie meczy jesli ma kilka szybkich aportow (np). Ok, a rozumiem ze kontrola predkosci w przypadku tych dyskow do prostych rzeczy nie nalezy? Co w takim razie? Hero 235? (np freestyle) czy zupelnie nie hero?

Link to comment
Share on other sites

Hero Atom R-S odpada, bo będzie mały, no i rollery też takie fajne nie są.
Zwykłe Hero Xtra 235 są twardymi dyskami. Ja miałam do czynienia z Hero Praxis 235 Freestyle, gdyż miałam 2 takie dyski. Z Sonicami (to też Hero) styczności nie miałam.
Kontrolować dysk jest ciężko, szczególnie jak się ktoś dopiero uczy rzucać :)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

my już mamy hero pup 160 ,ale moja sucz nie lubi plastiku i nie reaguje na niego ;( co myslicie o przyklejenie gąbki i na to materiału,żeby jakoś ją zachęcic?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...