Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aftanazka']A dla 7 miesięcznego papillonka jakie frisbee polecacie? Możecie podać jakiegoś linka, bo nie wiem jaka średnica była by idealna dla mojego chłopca (18?). Z tego co doczytałam na początek radzicie softa;)[/QUOTE]

Ja bym juz radziła Competition Standard albo jak chcerz to puppy ja kupuje włąsnie Wenie która ma 8 miesięcy i myśle ze dobre by były;)

Link to comment
Share on other sites

CS'y na początek? Moim zdaniem nie.
Jeśli już to SoftFlite Pup, Hero Atom 185 R-S. Te dyski mają średnicę 18 i 18,5 cm, sama posiadam 2 Atomy i według mnie na pierwsze dyski idealne. Na początek jakiś miękki, bo łatwiej psa nakręcić niż na plastikowy, twardy dysk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Słuchajcie, są może jacyś frisbee'arze ze Śląska? :) Chciałam zapytac, czy znacie jakieś fajne miejsca do treningu (koniecznie z małym zaludnieniem :D) :)[/QUOTE]
ze śląska...hmmm a której części? :p
ja też poszukuję kogoś do wspólnej nauki, miejsce się znajdzie -zapraszam do Wisły, jeszcze tu nikogo nie spotkałam kto by ćwiczył frisbee, ja zaczynam...
mogę do Bielska dojechać, lub Cieszyna czy gdzie tam, chętnie pogadam na gg, tel, meil wszystkie dane kontaktowe na mojej stronie, myślę tez o zorganizowaniu seminarium tu w okolicy ( byłam teraz na semi z DR w Łodzi ) ...kto z bliska niech się odezwie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Witam! Od jakiegoś czasu myślę nad rozpoczęciem zabawy z frisbee. Bardzo pomocny temat, z waszych postów dowiedziałam się mnóstwo istotnych informacji! Mam tylko jeden dylemat, a mianowicie zakup odpowiedniego modelu frisbee.

Moja sunia ma 2 lata, jest kundelkiem, ale ma niesamowicie mocne szczęki. jakiś czas temu kupiłam za gorsze zwykłe plastikowe freesbi. Rzuciłam jej na spróbowanie trzy razy, podobało jej się niesamowicie, ale zaraz zgryzła brzegi i poraniła dziąsła :( Wiem, że taka zabawa będzie jej się podobała tym bardziej, że za zwykłą piłeczką może biegać do upadłego ;)

Zastanawiam się nad tym modelem - [url]http://www.daktari.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=29[/url]

Podobno mocny i miękki, więc wydaje się dla mojej Kafki idealny. Czy ktoś z was używa może tego frisbee? Nie chciałabym kupować w ciemno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kafka2009']
Podobno mocny i miękki, więc wydaje się dla mojej Kafki idealny. Czy ktoś z was używa może tego frisbee? Nie chciałabym kupować w ciemno.[/QUOTE]

W moich obserwacji najmocniejszy jest Jawz, ja używam w wersji Hyperflex:
[url]http://discdogs.pl/Jawz_Hyperflex_miekkie-k36-0-3-default.html[/url]
polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aftanazka']A dla 7 miesięcznego papillonka jakie frisbee polecacie? Możecie podać jakiegoś linka, bo nie wiem jaka średnica była by idealna dla mojego chłopca (18?). Z tego co doczytałam na początek radzicie softa;)[/QUOTE]
Moim zdaniem tylko i wyłącznie Soft :)
[url]http://discdogs.pl/Super_miekkie_SoftFlite-k29-0-3-default.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym spróbować frisbee z moja Iskrą ale szczerze mówiąc kompletnie nie wiem czy jej się spodoba :) Mala bardzo lubi aportować piłeczkę - z tym, że kręcą ją głownie te piszczące :) Dodatkowo jest bardzo skoczna. Wiec myślę, że ma potencjał.

Czy moglibyście doradzić od jakiego frisbee zacząć? Czytałam, że na początek lepsze są miękkie talerze. Czy w takim razie gumowy Trixie (np: [URL]http://www.kuchniapupila.pl/pies/zabawa1_i_nauka/zabawki1/trixie_doggy_disc_zabawka,p219392226[/URL])byłby dobra opcja? Jak bardzo miękkie one są? Da się nimi zrobić "rollera"? Czy jednak lepiej wybrac jakis talerz bardziej profesjonalny? Co polecacie? Przyznaje, ze na początek wolałabym coś niedrogiego żeby w ogóle zorientować się czy psicy to podpasuje :)

A no i jeszcze jakiej średnicy powinien być talerz dla 12kg psiaka o wzroście 47-48cm w kłębie?

Link to comment
Share on other sites

Frisbee z Trixie to zwykły, gumowy, miękki talerzyk. Mam, nie jest najgorszy, ale nie najlepiej lata. Osobiście z "gumiaków" wolę Hero Atom 185 R-S, ale on występuje tylko w średnicy 18,5 cm, nie wiem, czy dla was nie za mały. Trixie też ujdzie, choć rollery bardzo marne i trzeba umieć zrobić... Atomem zresztą podobne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lazanka']Chciałabym spróbować frisbee z moja Iskrą ale szczerze mówiąc kompletnie nie wiem czy jej się spodoba :) Mala bardzo lubi aportować piłeczkę - z tym, że kręcą ją głownie te piszczące :) Dodatkowo jest bardzo skoczna. Wiec myślę, że ma potencjał.

Czy moglibyście doradzić od jakiego frisbee zacząć? Czytałam, że na początek lepsze są miękkie talerze. Czy w takim razie gumowy Trixie (np: [URL]http://www.kuchniapupila.pl/pies/zabawa1_i_nauka/zabawki1/trixie_doggy_disc_zabawka,p219392226[/URL])byłby dobra opcja? Jak bardzo miękkie one są? Da się nimi zrobić "rollera"? Czy jednak lepiej wybrac jakis talerz bardziej profesjonalny? Co polecacie? Przyznaje, ze na początek wolałabym coś niedrogiego żeby w ogóle zorientować się czy psicy to podpasuje :)

A no i jeszcze jakiej średnicy powinien być talerz dla 12kg psiaka o wzroście 47-48cm w kłębie?[/QUOTE]

ja zaczynałam właśnie od tego dysku i na samo nakręcanie dobrze się nada. Z rollerami raczej ciężko przy nim, ale na upartego można zrobić, chociaż podejrzewam, że przy każdym gumiaku rollery będą słabe. No i na coś więcej niż nakręcenie ten dysk już się nie nada, słabo lata, zresztą do dzisiaj nie potrafię nim rzucać, a mam go od ładnych kilku lat.

Link to comment
Share on other sites

Voute & dagaa111: dziekuje za informacje. Troche mnie zmartwilo, ze do tego dysku trzeba umiec dobrze rzucac zeby cos z niego wykrzesac. Bo ja tak samo jak Iskra bede poczatkujaca calkiem :) Hmm mozew takim razie polecicie tez jakis dysk do latwiejszy do rzucania a dobry na poczatek?
Przyznaje ze te gumiaki wydaly mi sie ciekawe glownie ze wzgledu na przeciagania i nakrecanie - ale czy da sie nakrecic jak to nie lata? (a moze jak zle pojmuje nakrecanie?)

No i ponawiam prosbe o pomoc w wyborze srednicy talerza :) Bo zupelnie nie orientuje sie jaki powinien byc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lazanka']Voute & dagaa111: dziekuje za informacje. Troche mnie zmartwilo, ze do tego dysku trzeba umiec dobrze rzucac zeby cos z niego wykrzesac. Bo ja tak samo jak Iskra bede poczatkujaca calkiem :) Hmm mozew takim razie polecicie tez jakis dysk do latwiejszy do rzucania a dobry na poczatek?
Przyznaje ze te gumiaki wydaly mi sie ciekawe glownie ze wzgledu na przeciagania i nakrecanie - ale czy da sie nakrecic jak to nie lata? (a moze jak zle pojmuje nakrecanie?)

No i ponawiam prosbe o pomoc w wyborze srednicy talerza :) Bo zupelnie nie orientuje sie jaki powinien byc...[/QUOTE]

przy nakręcaniu nie rzuca się od razu dyskiem, żeby pies po niego skakał ;) najpierw tylko i wyłącznie rollery, przeciąganie, potem skakanie do dysku trzymanego w ręce. Wszystko trzeba stopniowo. Potem już do poważniejszych treningów ze skakaniem po dysk można zainwestować w plastikowy. I rzucanie dyskiem najlepiej najpierw poćwiczyć bez psa, bo rzucanie dyskiem to nie aż tak łatwa sztuka do opanowania, a pies nie złapie prawidłowo dysku, jeśli nie będzie on prawidłowo rzucony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lazanka']Voute & dagaa111: dziekuje za informacje. Troche mnie zmartwilo, ze do tego dysku trzeba umiec dobrze rzucac zeby cos z niego wykrzesac. Bo ja tak samo jak Iskra bede poczatkujaca calkiem :) Hmm mozew takim razie polecicie tez jakis dysk do latwiejszy do rzucania a dobry na poczatek?
Przyznaje ze te gumiaki wydaly mi sie ciekawe glownie ze wzgledu na przeciagania i nakrecanie - ale czy da sie nakrecic jak to nie lata? (a moze jak zle pojmuje nakrecanie?)

No i ponawiam prosbe o pomoc w wyborze srednicy talerza :) Bo zupelnie nie orientuje sie jaki powinien byc...[/QUOTE]

Na początku i tak psu rzucać nie będziesz nic prócz rollerów, więc gumiak się nada ;) Do nauki rzucania dobry jest np. Hero Air 235, ale to już jest twardy, plastikowy dysk. Jak nakręcisz psa na gumowy talerzyk, to możesz spróbować z twardszym, ja mogę polecić Hero Praxis 235. Nie jest tak twardy jak Air, ale to już plastikowy dysk jest, fajnie lata i rollery są równie fajne. Odkąd porządnie zaczęłam nakręcać psa na frisbee odkryłam, że to bardzo przyzwoity dysk, a wcześniej mi się w szafie kurzył ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi :) Ja sie odnioslam do tej wypowiedzi:

[quote name='Voute']Trixie też ujdzie, choć rollery bardzo marne i trzeba umieć zrobić... Atomem zresztą podobne ;)[/QUOTE]

Bo wlasnie wydawalo mi sie, ze "nakrecanie" polega na zainteresowaniu psiaka dyskiem (przeciaganie itp) i puszczaniu rollerow. A jesli nawet do rollerow przy takim talerzu trzeba specjalnych umiejetnosci to klops bo ja niestety sie na tym nie znam i bedziemy musialy sie z Iskra uczyc razem :) No nic - tak czy inaczej zamowie chyba tego gumiaka z Trixie a jesli sie okaze ze rollery nim mi kompletnie nie ida to dokupie tez plastikowy dysk i sprobuje mala nakrecac na dwa :)

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba specjalnych umiejętności :) Miałam na myśli to, że rollery nie toczą się zbyt długo i lubią "skręcać". A plastiowy, sztywniejszy dysk o szerszych krawędziach dobrze puszczony toczy się długo po linii prostej. Ale na początek ci gumiak wystarczy. Mała dygresja - ja mam śr. 18 cm a znajoma bodaj 22. Jak dla mnie ten 22 to porażka, to jest wręcz chwiejący/lejący się dysk, ja tym nic nie umiałam zrobić. Chyba, że kwestia zużycia (bo trochę był używany), ale 18 cm zdecydowanie sztywniejszy (co nie oznacz twardszy).

Link to comment
Share on other sites

lazanka, a jakiej wielkości jest Twój psiak?

Edit: dobra, doczytałam :oops:

Jeśli Ci to coś pomoże, ja mam sukę ~10kg, 40cm w kłębie i bawi się "normalnymi" talerzami - 235mm średnicy bodajże. Chwilowo mamy fastbacki flexy, ale zastanawiam się czy nie powinnam zmienić ich na coś bardziej trwałego, bo te obecne wyglądają jak po wojnie :evil_lol: Ale z drugiej strony trochę się boję, że sucz się nie będzie chciał bawić cięższymi dyskami... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']Mała dygresja - ja mam śr. 18 cm a znajoma bodaj 22. Jak dla mnie ten 22 to porażka, to jest wręcz chwiejący/lejący się dysk, ja tym nic nie umiałam zrobić. Chyba, że kwestia zużycia (bo trochę był używany), ale 18 cm zdecydowanie sztywniejszy (co nie oznacz twardszy).[/QUOTE]

A 18tka nie bedzie za mala dla Iskry? Ja jakos wlasnie myslalam o 22cm dla niej... i znow nie wiem co kupic :) (dac babie wybor :mad:) No i z to co napisala [B]evel[/B] potwierdza w sumie ze 18cm moze byc za maly dla mojej psicy... Jesli jej piesa lapie 23,5cm to moja pewnie by i 24 dala rade...:razz:

[B]evel: [/B]a od jakich dyskow zaczynalyscie z Zu? Od razu od plastikowy czy guma na poczatek?

Link to comment
Share on other sites

Zaczynałyśmy od gumowego czegoś wielkości patelni :evil_lol: Wyglądało to strasznie i miało bodajże 26 (!!!) cm średnicy: [URL]http://img835.imageshack.us/img835/4003/sdc10325t.jpg[/URL] :evil_lol:

Przy przestawieniu na flexy nie było jakichś problemów ze strony psa :)

Pozwolę sobie jeszcze zacytować się:

[QUOTE]Podpowiem Ci coś od razu - nie kupuj [B]jednego[/B] talerza, bo później będziesz miała problem taki jak ja na początku przy przestawianiu psa - pies łapie dysk i spieprza, bo jest przyzwyczajony, że był dotąd tylko jeden ;-) Ale już sobie radzimy z tym. Gdybym wiedziała, że tak będzie to bym od razu kupiła dwa gumiaki, ale mądry Polak po szkodzie ;-)[/QUOTE]

Mniejszymi dyskami jest trudniej rzucać. Najfajniej byłoby, gdybyś sobie mogła wziąć, dotknąć i porównać, ale moim zdaniem dyski "standardowe", czyli np. 215mm, 235mm są wygodniejsze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...