Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

Każdy pies się nadaję do tego sportu :D No może z wyjątkiem psów otyłych i których stan zdrowia wyklucza je z tego sportu. Jeżeli pies lubi się bawić to nie ma przeciwskazań ;) A z młodym możesz już zacząć pracę, ale odpowiednio do jego wieku czyli żadnych wysokich skoków itp. tylko nakręcanie - szarpanie się, rollerki. Jak masz jakies pytania to pisz :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='evel']Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, nie jesteśmy aż tak zaawansowane :eviltong: Zresztą ostatnio pogoda nam krzyżuje plany ciągle, bo albo upał i szkoda mi psa męczyć, albo potworne chmary komarzysk :roll:[/QUOTE]
My mamy dokładnie ten sam problem z pogodą. A wieczorem nie ma co ćwiczyć, bo pies nie widzi dysku :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a ja mam mega psa który się zbyt szybko rozprasza i też mogę o zawodach frisbee zapomnieć :roll:[/QUOTE]

A ja mam psa, który w ogóle sie nie chce bawić, więc mogę zapomnieć nie tylko o zawodach, ale i w ogóle o trenowaniu. Tak więc nie masz najgorzej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']bez ciężkiej pracy nie ma nic :)[/QUOTE]

W moim przypadku nawet z ciężką pracą nie ma nic :) Po prostu mój pies nie lubi się bawić i tyle. Szarpakiem czasami się zainteresuje, ale też okazjonalnie.

EDIT: właśnie wyszłam się z psem pobawić. Z nadzieją, że zechce, bo z tydzień (jak nie więcej) zabawki nie widziała. Wołam ją, pokazuję szarpak, bierze w pysk, ale zaraz wypuszcza, więc nawet się poszarpać nie mogę. To rzucam zabawkę na parę kroków i uciekam w drugą stronę, wołam. Leci do mnie wooolnym truchcikiem, przyszła, znów chcę się poszarpać, wypuściła zabawkę i poszła. Cała ta zabawa trwała niecałą minutę i nie było "najlepszego momentu", gdzie mogłabym ją przerwać, bo pies w ogóle się nie interesował szarpakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']W moim przypadku nawet z ciężką pracą nie ma nic :) Po prostu mój pies nie lubi się bawić i tyle. Szarpakiem czasami się zainteresuje, ale też okazjonalnie.

EDIT: właśnie wyszłam się z psem pobawić. Z nadzieją, że zechce, bo z tydzień (jak nie więcej) zabawki nie widziała. Wołam ją, pokazuję szarpak, bierze w pysk, ale zaraz wypuszcza, więc nawet się poszarpać nie mogę. To rzucam zabawkę na parę kroków i uciekam w drugą stronę, wołam. Leci do mnie wooolnym truchcikiem, przyszła, znów chcę się poszarpać, wypuściła zabawkę i poszła. Cała ta zabawa trwała niecałą minutę i nie było "najlepszego momentu", gdzie mogłabym ją przerwać, bo pies w ogóle się nie interesował szarpakiem.[/QUOTE]
a smakołyki od czego są? mój pies dzięki smakołykom pokochał zabawki ;) kiedyś też tak samo reagował, identycznie wręcz, teraz piłeczki kocha i uwielbia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a smakołyki od czego są? mój pies dzięki smakołykom pokochał zabawki ;) kiedyś też tak samo reagował, identycznie wręcz, teraz piłeczki kocha i uwielbia[/QUOTE]

W moim przypadku smakołyki są od tego, żeby pies zupełnie olał zabawkę i interesował się żarciem. Niestety, w obliczu nawet suchej karmy wartość zabawki spada od 0 do -1 :D Jakieś pół roku temu, będąc totalnie zdesperowana, wygotowałam psu sznur w rosole. Efekt jest taki, że sznur niczym się nie różni od innej zabawki, czyli efektu nie ma. Wcześniej jeszcze frisbee służyło mojemu psu za miskę. A jakiś czas temu zabrałam na spacer Konga z jedzeniem - pies oblizał i poszedł dalej.
Próbowałam także ukształtować psu branie zabawki na komendę - po 1 spojrzeniu i k/s pies patrzył tylko na mnie i na moje smaczki za plecami czy tam w kieszeni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Voute']W moim przypadku smakołyki są od tego, żeby pies zupełnie olał zabawkę i interesował się żarciem. Niestety, w obliczu nawet suchej karmy wartość zabawki spada od 0 do -1 :D Jakieś pół roku temu, będąc totalnie zdesperowana, wygotowałam psu sznur w rosole. Efekt jest taki, że sznur niczym się nie różni od innej zabawki, czyli efektu nie ma. Wcześniej jeszcze frisbee służyło mojemu psu za miskę. A jakiś czas temu zabrałam na spacer Konga z jedzeniem - pies oblizał i poszedł dalej.
Próbowałam także ukształtować psu branie zabawki na komendę - po 1 spojrzeniu i k/s pies patrzył tylko na mnie i na moje smaczki za plecami czy tam w kieszeni.[/QUOTE]

to jak ty uczysz czegokolwiek tego psa skoro on patrzy tylko na smakołyki? one nie są od tego żeby były głównym zajęciem psa, ty masz być jego głównym zajęciem a smakołyki wydajesz jak coś zrobi...

Link to comment
Share on other sites

Nie patrzy cały czas na smaki, bo z reguły są schowane. Skupia się na mnie, może w poprzednim poście źle się określiłam. Ale mojego psa zabawka po prostu nie interesuje, ciężko wyklikać branie zabawki skoro pies nie patrzy na nią, tylko na mnie.
I owszem - nagroda jest wydawana za dobrze wykonane ćwiczenie, a nie żeby pies je wykonał. I losowo.
Wiem, że spaprałam to jak mój pies był szczeniakiem, bo wtedy miała głownie sama do dyspozycji jakieś gryzaki, a ja z nią się mało bawiłam, i zazwyczaj w domu. Bo w pokoju, jeśli nie pracujemy z jedzeniem, nie ma problemu z zabawą - pies się przeciąga, aportuje itd. Gorzej w ogródku, a poza nim, na spacerze, w ogóle poziom zainteresowania jest -1000.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie kształtuję, pisałam, że nie wyszło, bo pies spojrzał raz, potem czekałam, ale pies patrzył tylko na mnie i jedyne, co robił, to zmieniał pozycję z waruj na siad....
Ale ja się nie bawię w kształtowanie, to był wyjątek, z regły psa naprowadzam, udało mi się tylko ukształtować dotykanie pudełka nosem (bo pachniało karmą ;) )

Link to comment
Share on other sites

W takim razie od kształtowania czego powinnam zacząć? Nie sprawdzi się wchodzenie na coś/do czegoś, bo jak tylko kładę na podłodze książkę, to mój pies od razu na nią wchodzi (to też było naprowadzane).
Mój pies już uruchomił mózgownicę - w ogrodzie zawsze myśli, czy powinna pobiec pod płotem, czy nie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...