Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

[quote name='Bura']Niestety u nas jest kwestia spondylozy i związanych z tym zaburzeń perystaltyki jelit. Więc kości są nam zabronione, w każdej postaci. A jak się zatkała? Normalnie. Zaczęłą wymiotować i nie robiła kupencji przez jakiś tydzień. Robiliśmy rtg itd, wyszło, że to kwestia braku ruchomości jelit. Ot, starość...[/quote]

Bura - mam prośbę możesz mi napisać więcej o spondylozie - własnie wczoraj mojej kolezance - u jej suni stwierdzono to schorzenie - ma kłopoty z chodzeniem ale wcześniej własnie miała często wzdęty brzuch - moze to własnie jest przyczyna ???????? napisz mi na pw lub na gg proszę:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hejka - u mnie po barfie w kostkach zapchały sie oba psy ,,boksery''
staruszek to rozumiem jeszcze,
ale młoda?
i to mimo podawania jogurtu, jabłek i takich tam tam

młodą odetkałam dosc szybko, ale dziadunio wspominał jeszcze jeden dzień ,,eksperyment'' żywieniowy swojej opiekunki, czyli mój

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']... Będziecie może z mrożonkami na wystawie w Katowicach???[/quote]

Oczywiście, że będziemy :D zapraszamy na stoisko. W tym roku wszystkie stoiska handlowe usytuowane są na zewnątrz. Tam też proszę nas szukać ;)

Co do jak to piszecie "zapchania" karmię BARFem dobrych kilka lat, nie tylko swoje psy, ale również zwierzaki wyciągane ze schronów. Przewinęło się tego towarzystwa sporo. I jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się taka sytuacja...
Kupa barfowa musi być zwarta, mała i twarda.

Link to comment
Share on other sites

mała i zwarta sie zgodze
no straaasznie twarda również no nie wiem może moje psy tak akurat mają (oba),że chodziły zgarbione i nie mogły wydalić
przeszły na kostki z suchego od razu - to fakt, bez rozwolnień,
al e też natychmiast dostały zatwardzenia,
ale moze to ich cecha osobnicza (oba schroniskowe) ;)
teraz jedzą surowe mięsko z leclerca z dodatkami i kupki wyślizgują sie pięknie

Mięsko (Barf) do kupienia na modzelewskiego, 8 zł jeśli kupujesz 5 kg jednorazowo

Link to comment
Share on other sites

Hej!
Jesli juz przy takim s-kupionym temacie - moje mają na kostkach mrożonych mniejsze, twardsze i jak się wpada w domu przytrafi to na szufelkę zmiatam bez śladów! Lux!
W tym sezonie nie mam zamiaru sprzatac z wiadrem i łopatą trawnika wokól domu, bo sam się posprząta (mam taką nadzieję...)

A w Lublinie trafiłam na kostki mrożone w zoo sklepie na Dr. Męcz. Majd, - tam jest chyba jeden sklep.

Link to comment
Share on other sites

u nas psinka wyła aż nie mogąc się załatwić, niemniej jednak tak jak wspomniałam uporaliśmy się z tym problemem i i tak zadowolona jestem bardzo z kostek BARF tylko muszę po prostu dodawać mięska troszkę, a dodam że piesek był wcześnie karmiony BARFem, tyle że z racji malutkich ząbków (maltańczyk) dostawał raczej więcej chrząstek niż kości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bandida']Oczywiście, że będziemy :D zapraszamy na stoisko. W tym roku wszystkie stoiska handlowe usytuowane są na zewnątrz. Tam też proszę nas szukać ;)

Co do jak to piszecie "zapchania" karmię BARFem dobrych kilka lat, nie tylko swoje psy, ale również zwierzaki wyciągane ze schronów. Przewinęło się tego towarzystwa sporo. I jeszcze nigdy nie przytrafiła mi się taka sytuacja...
Kupa barfowa musi być zwarta, mała i twarda.[/quote]

Nie, no to nie tak. Ja barfa stosowałam prawdopodobnie jaki jedna z pierwszych w Polsce, suka była na "prawdziwym" barfie przez jakieś 6 latek swojego życia i było bosko, ale potem przeszliśmy na inną wersję... To nie tak, że nie jestem świadoma jak to należy zrobić, po prostu mój pies już tak nie może. Kupy którymi się zatkała wcale twarde nie były. To po prostu kwestia perystaltyki jelit i tyle, podaliśmy środki wspomagające tą wlaśnie perystaltykę i dzięki temu właśnie, że kupa była miękka, nie doszło do perforacji jelit. U na skupa nie może być twarda, bo co jeśli znowu w jelitach światło zgaśnie? Popędzenie jelit przy twardej kupie to murowane kłopoty. Więc jak już napisałam, mój pies, ten konkretny nie może i będzie musiał się zadowolić mrożonką bez kości :)

Link to comment
Share on other sites

oto kilka słów z innego forum ,gdzie była sunia York po porodzie i nic nie jadła ,niknęła w oczach , widziałam ja osobiście i powiem szczerze ,ze byłam bardzo zaniepokojona czy ona aby chwyci się za barfowe jedzenie a tu sami przeczytajcie:


a my dzielnie BARFujemy
wczoraj Fibi dostała:
śniadanie BARF z wazrywami dla młodych psów
drugie sniadanie żwacz
obiad twaróg z kefirem
podwieczorek jabłko, suchej karmy garść
kolacja to co na śniadanie
łącznie 250 g BARFa

dzisiaj: śniadanie BARF dla młodych
drugie śniadanie papka warzywna ze zmieloną wątrobą wołową
w obiad kawał wołowiny :)
na kolację dostanie BARF indyczy

słuchajcie Fibi w przeciągu tygodnia się poprawiła niesamowicie, do tego poprawiła się laktacja i przestało jej nieciekawie z pyszczka pachnieć.
Tosa jesteś wielka [IMG]http://pkpr.nazwa.pl/forum/images/smiles/icon_mrgreen.gif[/IMG]



:evil_lol::evil_lol::evil_lol: [SIZE=4][COLOR=Magenta]To balsam na moje serce jak coś takiego czytam!!![/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do Jeany
Widziałam na stronie BARF, że hurtownia w Ożarowie nie jest już Waszym dystrybutorem. Dzwoniłam dziś do nich, mają coś od Was ale nie umieli mi dokładnie powiedzieć co. Proszę o informację bo nie chcę jechać w ciemno, tym bardziej, że pracują w godzinach mojej pracy.

Link to comment
Share on other sites

Hurtownia w Ożarowie nadal jest naszym dystrybutorem, tylko że oni zamawiają tylko dwa produkty i w dodatku w małych ilościach. Jakoś nie chcą się dać przekonać do większej ilości produktów. Jutro dowiem się, czy mają jeszcze nasze kostki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dziewczyny...jestem zainteresowana zmianą diety mojego balerona ( jest obecnie na BK ), mieszkam w Jastrzębiu ( śląskie ). Gdzie znajdę najbliższego dystrybutora i ile musiałabym tego żarełka zamówić, coby dowieźli mi do domciu??:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja również jestem zadowolona z kostek, daję barfa wołowego z warzywami... rano pół kubka orijena, wieczorem kostka barfa. Pies wygląda świetnie, schudł elegancko, zachowując mięśnie, ma mnóstwo energii, wypróznienia wzorcowe.

Link to comment
Share on other sites

W koncu obkupiłam sie w barfa polskiego , wzielam wszystkiego po trochu, razem 30 kg:cool3:. Wiec mam pytanie, wiem, ze czerwony primex zawiera tylko mieso i kosci, niebieski full zestaw z warzywami, ale co z tymi w foliach ???
[URL="http://www.naszepotworki.pl/index.php?p3612,primex-barf-z-indyka-500g-produkt-gleboko-mrozony-tylko-dla-mieszkancow-szczecina"]Primex - Barf z indyka 500g Produkt głeboko mrożony - tylko dla mieszkańców Szczecina! :: naszepotworki.pl[/URL]

Pani w sklepie poinformowala mnie,ze one takze zawieraja warzywa, ale na opakowaniu nie pisza o tym ani slowa :roll:, tylko mieso, kosci chrzastki, jak to w koncu jest ??:


A tak przy okazji te papierowe opakowania w niebieskim barfie ([URL="http://www.naszepotworki.pl/index.php?p3608,primex-barf-dla-psow-doroslych-1kg-4x250g-produkt-gleboko-mrozony-tylko-dla-mieszkancow-szczecina"]Primex - Barf dla psów dorosłych 1kg (4x250g) Produkt głeboko mrożony - tylko dla mieszkańców Szczecina! :: naszepotworki.pl[/URL] ) troche odstraszaja :oops:, jakby byly z takiego samego papieru jak czerwony primex, byloby znacznie lepiej. Mam nadzieje, ze to sie zmieni :p. Poniewaz niebieski barf jest najbardziej atrakcyjny: wszytskie gatunki miesa razem zmieszane i oczywsicie warzywa + owoce, dodatkowo male porcje;).

Link to comment
Share on other sites

Poli w tych przezroczystych workach jest to co jest napisane na etykietce. W niektórych są same kości i mięso, a w niektórych również warzywa. Generalnie ja do wszystkich kostek dokładam warzyw, siemię lniane, olej i nabiał. Traktuje kostki po prostu jako zakup mięska :)

P.S. Poli mam nadzieję, że nie wykupiłaś wszystkiego bo ja dzisiaj jadę zapasy zrobić :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']
P.S. Poli mam nadzieję, że nie wykupiłaś wszystkiego bo ja dzisiaj jadę zapasy zrobić :mad:[/quote]

Nie wykupiłam:evil_lol:, jeszcze mieli sporo, a pani obsługująca mowila ,ze po swietach maja dostawe i nawet mowila cos o miesie ze strusia :-o.

Link to comment
Share on other sites

tak u nas juz wszystko ze strusia jest w naszej dystrybucji , sa żoładki , lotki,szyje, chrząstki ....

I cieszy nas bardzo ,że na wystawie w Grudziądzu spore zaintersowanie Barf-em - sprzedaliśmy ok 200kg i zebraliśmy zamówienia.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...