Jump to content
Dogomania

Wielka akcja Krężel k/Chynowa-KOSZMAR PSOW POWRACA


emilia2280

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='gamoń']Emilia a wiesz może w jakim stanie są psiaki czy wet je oglądał i zrobił selekcję który musi być leczony ??[/QUOTE]
Tak, psy sá ogólnie zabiedzone- potrzeba je odkarmic, odrobaczyc. Czésc ma nuzycé, te majá najmniejsze szanse, nie wiem czy oddadzá je do schronów z nuzycá, jesli zbyt chore- uspiá. W wielu przypadkach DT uratowalby zycie- potrzeba im pielégnacji i dobrego odzywienia. W schronie - to wyrok dla chorych, w klinice nie bédá wszystkich leczyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Apelujemy, jesli znacie schroniska w swojej okolicy- spytajcie czy nie przyjéliby 2-3 psów chocby.[/quote]

Podkreśliłabym , jeżeli dobrze znacie, macie pewność że w razie czego pies będzie leczony i macie zaufanie. Te psy nie mogą trafić z deszczu pod rynnę. Schronisko musi być przygotowane na ewentualny zły stan psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']juz żem to uczyniła... emilia, oferowałam pomoc, choć z ograniczeniami, na jutro, ale nie wiem - chcecie czy nie? wychodze za 10 min z pracy, jutro rano wejde na dogo. tylko jeśli jutro byłby wóz potrzebny, to musze jak najwcześniej wiedzieć, żeby zacząć namawiać koleżankę :cool3:.



dobry pomysł.[/QUOTE]
Sleeping, pomoc bédzie na pewno potrzebna- dzis, jutro, potem. tylko dzwoncie jesli na jutro- umówcie sié wieczorem z kims kto jest na miejscu.

Z tego co wiem jest na miejscu tez Doddy od amstafów- wziéla jednego.

Link to comment
Share on other sites

A może by poprosic o pomoc wszystkie fundacje aby pomogła ARCE i EMIR.
Przecież nużyca nie jest chorobą nieuleczalną i nie można z tego powodu usypiać psiaków.
Razem [B]fundacje[/B] zdziałałyby więcej .Oni znają przepisy i mają dane kto podejmie sie leczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BajkaB']Napiszcie czy byłaby szansa na zebranie na hotelik,to załatwiałabym miejsca.Dziewczyna jest ofiarna dba jak o swoje psiaki o wszystkie[/quote]
poczekalabym z hotelikiem- taka ilosc psów, ze bez konkretnych deklaracji nie rezerwowalabym miejsc platnych. pod koniec dnia, jak juz zabiorá psy, te które da sie uratowac, wtedy bédzie wiadomo jaka zostanie liczba z tych 220.

[quote name='gamoń']A może by poprosic o pomoc wszystkie fundacje aby pomogła ARCE i EMIR.
Przecież nużyca nie jest chorobą nieuleczalną i nie można z tego powodu usypiać psiaków.
Razem [B]fundacje[/B] zdziałałyby więcej .Oni znają przepisy i mają dane kto podejmie sie leczenia.[/quote]
oprócz arki i emira jest straz dla zwierzát, asty, nie wiem o innych, mozliwe ze jest wiécej.

Link to comment
Share on other sites

Przecież jest jeszcze AFN ,Psi Anioł Stowarzyszenie Niczyje ,w okolicach Łodzi też jest Stowarzyszenie ,fundacja Canis
Przeciez dla 220 psiaków nie znajdzie sie miejsca w innych schronach.
Może lepiej zostawić na razie tu gdzie są i poprostu fundacje zawarłyby umowe z wetem ,który by dojeżdzał do mniej potrzebujących i leczył .A na właścicielkę nałożyc kare pienieżną aby ją przekazała na konto fundacji ,która będzie płaciła za leczenie .
Tak sobie tylko myślę a nie wiem na ile jest to do zrealizowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BajkaB']Moze poprosic o pomoc Wieluńskie schronisko?Mają tam dobre warunki,niewiele psiaków i ofiarna szefową

Jeśłi sie do czegoś przydam to piszcie[/QUOTE]
Bardzo proszé, niech Pani zadwoni i spyta. Moze Emir juz dzwonila wczoraj tam, ale moze nie- warto sprawdzic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gamoń']Przecież jest jeszcze AFN ,Psi Anioł Stowarzyszenie Niczyje ,w okolicach Łodzi też jest Stowarzyszenie ,fundacja Canis
Przeciez dla 220 psiaków nie znajdzie sie miejsca w innych schronach.
Może lepiej zostawić na razie tu gdzie są i poprostu fundacje zawarłyby umowe z wetem ,który by dojeżdzał do mniej potrzebujących i leczył .A na właścicielkę nałożyc kare pienieżną aby ją przekazała na konto fundacji ,która będzie płaciła za leczenie .
Tak sobie tylko myślę a nie wiem na ile jest to do zrealizowania.[/quote]
Moze czésc psów zostanie na miejscu i ktos z org. na miejscu z nimi zostanie- do jutra czy do czasu znalezienia choc awaryjnych miejsc. Jest taka opcja, na razie nie wiadomo, czy trzeba bédzie siédo niej uciec, to w sumie najgorsze rozwiázanie, idealnie by bylo, gdyby wszystkie zywe zwierzéta zostaly zabrane z tego syfu i trupów.

Nie wiem czy te org. wymienione przez Ciebie sá we wspólpracy z tá akcjá- mozliwe, jesli masz mozliwosc, rozpusc wici proszé i spytaj.

[quote name='dorotikus']Bełchatów to też dobre schronisko, dowiem się czy pomogą .[/quote]
Pytaj prosze. Jak juz bédá jakies konkretne miejsca- umieszczé info w pierwszym poscie- jaki schron i przez kogo zalatwiony.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie jest ten Chynów? Jestem z Olsztyna, mam samochód, ale czas dopiero od piątku rano. Będę szukała wstępnie miejsc na DT (to już od teraz). Jutro rano zapytam też w schronisku - to dobre schronisko.
Do kiedy można wysyłać na podany adres: karmę, miski, obroże....?

Link to comment
Share on other sites

Dopiszcie w pierwszym poście również nr konta na które chętni mogliby wpłacać jakis grosz na leczenie tych psiaków .Przecież tej ilości zwierzaków nikt nie będzie leczył za darmo.Każda złotówka sie przyda na ratowanie życia tych biedaków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pluciarz']Gdzie jest ten Chynów? Jestem z Olsztyna, mam samochód, ale czas dopiero od piątku rano. Będę szukała wstępnie miejsc na DT (to już od teraz). Jutro rano zapytam też w schronisku - to dobre schronisko.
Do kiedy można wysyłać na podany adres: karmę, miski, obroże....?[/QUOTE]
to pod Warszawá, sprawdz na mapie internetowej zumi. narazie mozna wysylac- akcja dopiero sié zaczéla, nie wiadomo kiedy skonczy, zawsze te rzeczy bédá potrzebne, nawet jak psy zostaná poumieszczane w schronach czy DT.

spytaj w schronie prosze.

Link to comment
Share on other sites

Tragedia...
To najwłaściwsze określenie tego miejsca na dzień dzisiejszy i tego co się tam działo.

My zabraliśmy amstaffa, pojechał od razu na sggw. Ogólnie wyglądał najlepiej ze wszystkich psów tam...

Psy są w koszmarnym stanie, poranione, połapane, z dziurami, łyse...

Najlepiej wszystko opiszą Emir i ARKA.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o wstawienie również w pierwszym poście numeru konta Fundacji Emir, która na pewno zabrała z tego miejsca psy i jak znam życie te w najcięższym stanie (wiem też, że priorytetem były suki , które mogą być zaciążone -zabiegi sterylizacji)

[B] [FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]Konto Fundacji: [/COLOR][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2] Bank Śląski O/Grodzisk Maz.[/SIZE][/FONT][/B] [B] [FONT=Tahoma] 88 1050 1924 1000 0022 6878 6056

[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#ff0000]Przelewy zagraniczne:
[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2] ING Bank Śląski S.A.
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#ff0000]Kod SWIFT ING Banku:
[/COLOR][/SIZE][/FONT] INGBPLPW
[FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#ff0000]IBAN:
[/COLOR][/SIZE][/FONT] PL 88 1050 1924 1000 0022 6878 6056[/SIZE][/FONT][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...