Jump to content
Dogomania

POMOCY!! Potrzebny dom natychmiast dla setera. MA DOM :))


joaaa

Recommended Posts

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Psy w domu same ustalaja hierarchie- Problem jest w tym ze atak jest rozwiazaniem szybkim i ostatecznym- zastraszenie konkurenta- co jak wiadomo nie jest przez nas ludzi akceptowane.A przeciez tak skuteczne w naturze.

Faworyzowanie Pepe przez Alfe- Pati-c nic nie pomoze- zaogni sytuacje.

Caly szkopul jest w tym zeby obu psom wbic do glowy- ze moga ustalic hierarchie ale pod jednym warunkiem: bez eskalacji agresji i walki- i tu rola Pati-c. Ktory pies w pozniejszym okresie okaze sie dowodzacym- to juz nie wazne. Wazne ze oba musza respektowac zasady ustanowione przez Pati-c. A Pati-c zadba zeby zadnemu nic nie zagrozilo, zeby zabawki, pieszczoty itd- byly rowno dzielone itd.

Najgorzej jak ludzie mysla ze moga mowic psom ktory w jakiej kolejnosci w stadzie jest. Wtedy sie rodza problemy.

ps. a najgorzej jest jak musimy ustalac hierarchie w stadzie gdzie kazdy pies ma swojego wlasciciela i kazdy wlasciciel uwaza ze jego pies jest psem dowodzacym....to moze sie przysnic jako koszmar.I nie psiaki stanowia problem....

Link to comment
Share on other sites

He, he, no właśnie, nie czytate i nie wiedzą, że człowiek
wymyslił teorię dominacji. :eviltong:

Katcherine, zgadzam się z Tobą!
Bywam na spotkanich, gdzie wśród ludzi kręci ok. 20 psów.
I wszystkie muszą się dogadać ze sobą bez agresji i wtrącania
właściceli. I tak się dzieje, oczywiście ludzie mają sytuację
cały czas pod kontrolą.
Wtedy można zaobserwować bardzo piękne wysyłanie CS-ów,
co często umyka nam w codziennych kontaktach z naszymi psami.
No ale to temat na inny wątek.

Skupiamy się na szukaniu domu tymczasowego, a najlepiej stałego.

Link to comment
Share on other sites

O,widzę,że dyskusja na całego ;)

Nocka minęła spokojnie. Dziś chłopaki musiały dogadać się jeszcze dodatkowo z dwoma samcami i...cztery psiaki latają właśnie zgodnie po ogrodzie :)
Jeszcze dla jasności-nikt nie jest i nie był faworyzowany, wszytko jest po równo.

Jutro wyjeżdżam. Pepe i Remik jadą ze mną. Wracamy w piątek (22.08 ) i jeszcze raz przypominam,że wieczorem ktoś MUSI ode mnie przejąć Remika,bo w sb.(23.08 )znowu wyjeżdżam i po pierwsze nie mogę go zabrać,po drugie nie mam gdzie go zostawić.

Nie będę miała dostępu do netu,więc w razie czego zostawiam swój nr tel.:
698 61 62 50

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']Psy w domu same ustalaja hierarchie- Problem jest w tym ze atak jest rozwiazaniem szybkim i ostatecznym- zastraszenie konkurenta- co jak wiadomo nie jest przez nas ludzi akceptowane.A przeciez tak skuteczne w naturze.

Faworyzowanie Pepe przez Alfe- Pati-c nic nie pomoze- zaogni sytuacje.

Caly szkopul jest w tym zeby obu psom wbic do glowy- ze moga ustalic hierarchie ale pod jednym warunkiem: bez eskalacji agresji i walki- i tu rola Pati-c. Ktory pies w pozniejszym okresie okaze sie dowodzacym- to juz nie wazne. Wazne ze oba musza respektowac zasady ustanowione przez Pati-c. A Pati-c zadba zeby zadnemu nic nie zagrozilo, zeby zabawki, pieszczoty itd- byly rowno dzielone itd.

Najgorzej jak ludzie mysla ze moga mowic psom ktory w jakiej kolejnosci w stadzie jest. Wtedy sie rodza problemy.

ps. a najgorzej jest jak musimy ustalac hierarchie w stadzie gdzie kazdy pies ma swojego wlasciciela i kazdy wlasciciel uwaza ze jego pies jest psem dowodzacym....to moze sie przysnic jako koszmar.I nie psiaki stanowia problem....[/quote]
:angryy: Mam rozumieć,że Pati-c kierowana odruchem litości i chęci niesienia pomocy będzie brała na DT pieska w potrzebie a Pepe,by się utrzymać w stopniu hierarchii ma ją ciągle zdobywać???ma o nią walczyć???Cyt"który pies w póżniejszym okresie okaże się dowodzącym-to już nieważne".Czy przypadkiem już nie ustalono,że Remik ma zostać na stałe u Pati-c?.Na jej miejscu odstawiła bym natychmiast Remika do pobliskiego schroniska i już nigdy nie przyjęła bym pieska na DT.I ostatnie zdanie cyt"Najgorzej jak ludzie mogą mówić psom,który..itd...:angryy: Mogą..bo to oni są ALFA..decydują o wszystkim..o kolejności w stadzie również

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']
Bywam na spotkanich, gdzie wśród ludzi kręci ok. 20 psów.
I wszystkie muszą się dogadać ze sobą bez agresji i wtrącania
właściceli. I tak się dzieje, oczywiście ludzie mają sytuację
cały czas pod kontrolą.
[/quote]
:roll:Czy to nie jest dominacja?Czy to nie jest działanie osobnika Alfa tj czuwanie nad zachowaniem sfory??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']:angryy: Mam rozumieć,że Pati-c kierowana odruchem litości i chęci niesienia pomocy będzie brała na DT pieska w potrzebie a Pepe,by się utrzymać w stopniu hierarchii ma ją ciągle zdobywać???ma o nią walczyć???Cyt"który pies w póżniejszym okresie okaże się dowodzącym-to już nieważne".Czy przypadkiem już nie ustalono,że Remik ma zostać na stałe u Pati-c?.Na jej miejscu odstawiła bym natychmiast Remika do pobliskiego schroniska i już nigdy nie przyjęła bym pieska na DT.I ostatnie zdanie cyt"Najgorzej jak ludzie mogą mówić psom,który..itd...:angryy: Mogą..bo to oni są ALFA..decydują o wszystkim..o kolejności w stadzie również[/QUOTE]
Kurcze, Werbena, ale właściwie o co Ci chodzi??? :crazyeye:
Na szczęście dla wszystkich nie jesteś na miejscu Pati.

[quote name='werbena520']:roll:Czy to nie jest dominacja?Czy to nie jest działanie osobnika Alfa tj czuwanie nad zachowaniem sfory??[/QUOTE]
Nie Werbena, nie jest to dominacja i osobnik alfa. ;)

A teraz proponuję wrócić do tematu watku!
Szukamy domu dla psiaka!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

joaaa,mnie chodzi oto,żeDt dla potrzebującego nie może się odbywać kosztem zagrożenia dla psa właścicielki.Ponadto Pati-c prosi o pomoc tj o zabranie Remika w sytuacji podbramkowej i nikt jej nie udziela pomocy.To dlatego DT tak mało,bo jeśli już ktoś zdeklaruje się pomóc to potem zostaje sam..Marne są organizacje,które po umieszczeniu pieska w DT umywają ręce.I proszę się nie obawiać...u mnie DT nie będzie na 100%.Po przeczytaniu tych postów oraz innych np GAME-BOY wiem już o co chodzi.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']joaaa,mnie chodzi oto,żeDt dla potrzebującego nie może się odbywać kosztem zagrożenia dla psa właścicielki.Ponadto Pati-c prosi o pomoc tj o zabranie Remika w sytuacji podbramkowej i nikt jej nie udziela pomocy.To dlatego DT tak mało,bo jeśli już ktoś zdeklaruje się pomóc to potem zostaje sam..Marne są organizacje,które po umieszczeniu pieska w DT umywają ręce.I proszę się nie obawiać...u mnie DT nie będzie na 100%.Po przeczytaniu tych postów oraz innych np GAME-BOY wiem już o co chodzi.Pozdrawiam[/quote]

Werbena nie wiem skad u ciebie przekonanie o umywaniu rak, jestesmy w ciaglym kontakcie z Pati-C, ja, jayo, joaaa, wierz mi ze jesli Pati poprosi o natychmiastowe zabranie psiaka to nie bedzie z tym wiekszego problemu, poki co Pati daje rade i wszystko jest monitorowane, nie piszemy o wszystkim na watkach bo nie mamy na to czasu, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzwonily o setera 3 osoby - juz mialam nadzieje, ze cos z tego wyjdzie...
- jeden pan stracil swojego setera na zawal, i rodzina dalej sie boi
- drugi sie konsultuje z rodzina juz od trzech dni i nic
- trzeci to mysliwy, chce setera do swojej rodowodowej suni gonczego.. najlepiej wykastrowanego, z mieszkaniem na wybiegu.. moze go "obejrzec" w piatek jub niedziele

I dalej sie miotam.. a co najgorsze - zabijcie mnie - posialam w notatkach nr telefonu do dziewczyny z Grodziska, ktora proponowala tymczas.. :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jayo']dzwonily o setera 3 osoby - juz mialam nadzieje, ze cos z tego wyjdzie...
- jeden pan stracil swojego setera na zawal, i rodzina dalej sie boi
- drugi sie konsultuje z rodzina juz od trzech dni i nic
- trzeci to mysliwy, chce setera do swojej rodowodowej suni gonczego.. najlepiej wykastrowanego, z mieszkaniem na wybiegu.. moze go "obejrzec" w piatek jub niedziele

I dalej sie miotam.. a co najgorsze - zabijcie mnie - posialam w notatkach nr telefonu do dziewczyny z Grodziska, ktora proponowala tymczas.. :shake::shake:[/quote]

mam pytanie- planujecie kastracje ? jezeli tak daj znac.

ps. mysliwy ma u mnie duzy punkt- naogol upieraja sie nad niekastrowanymi psami a za jakis czas sa szczeniaki...bo pies jest taki suuper uzytkowo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']mam pytanie- planujecie kastracje ? jezeli tak daj znac.

ps. mysliwy ma u mnie duzy punkt- naogol upieraja sie nad niekastrowanymi psami a za jakis czas sa szczeniaki...bo pies jest taki suuper uzytkowo...[/QUOTE]

jasne, ze planujemy - ale po kastracji pies powienien byc najlepiej juz u siebie - a my od jutra dalej nie mamy domu dla niego..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']dobrze,ze chociaz jest odzew z ogloszeń....to daje nadzieje.[/QUOTE]

tyle ze nieskuteczny....
dzis znow zglosila sie osoba do pomocy dla setera - ma suke przygarnieta i bardzo duzy teren ogrodzony wokol domu.
Ale na nim kurki i pawie, a w domu koty. I pewnie nie byloby to problemem, dopoki nie sprawdzimy reakcji Remika na towarzystwo - gdyby nie "pawica siedzaca na jajkach" na terenie otwartym (bez woliery) - w zwiazku z wysiadywaniem - suka jest aktualnie przypieta..na lancuchu.. I seter mialby tam pojsc... nie wiem gdzie mieliby trzymac psa mysliwskiego....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...