Jump to content
Dogomania

POMOCY!! Potrzebny dom natychmiast dla setera. MA DOM :))


joaaa

Recommended Posts

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chętnie bym go przechowała gdyby nie zadymy z moim psem,który został z tego powodu wywieziony do przyjaciela,który zgodził się przetrzymać go do dnia DZISIEJSZEGO.
Po drugie-jak pisałam wcześniej 19.08 wyjeżdżam (już nawet kombinowałam jak zabrać Remika ze sobą, ale w obecnej syt.jest to niemożlwe)

Link to comment
Share on other sites

Pati dala sie ublagac i do wtorku sprobuje wytrzymac z chlopakami - o ile wprowadzenie jej Pepe z powrotem do domu sie w ogole uda :-(:-(
Ale dalej mamy jeszcze dwa dodatkowe dni do czwartku.

Bedziemy dalej kombinowac, ale zmiany czeste Remikowi tez nie posluza..

Link to comment
Share on other sites

Ludki,nie jest źle :razz:
Chłopaki się nie zjadły, z dwa razy ostrzej na siebie powarczały,ale potem poszły zgodnie na sofę i nawet położyły się jeden blisko drugiego. Przy jedzeniu też nie odstawiły cyrku (wcześniej też zresztą były grzeczne przy miskach)
Trzymać kciuki za pokój na świecie! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati-c']Ludki,nie jest źle :razz:
Chłopaki się nie zjadły, z dwa razy ostrzej na siebie powarczały,ale potem poszły zgodnie na sofę i nawet położyły się jeden blisko drugiego. Przy jedzeniu też nie odstawiły cyrku (wcześniej też zresztą były grzeczne przy miskach)
Trzymać kciuki za pokój na świecie! ;)[/QUOTE]

Trzymamy !!!!!! szyskie dostepne !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati-c']Ludki,nie jest źle :razz:
Chłopaki się nie zjadły, z dwa razy ostrzej na siebie powarczały,ale potem poszły zgodnie na sofę i nawet położyły się jeden blisko drugiego. Przy jedzeniu też nie odstawiły cyrku (wcześniej też zresztą były grzeczne przy miskach)
Trzymać kciuki za pokój na świecie! ;)[/quote]
:shake:....Ale dojdzie wkrótce do walki...Nie chcę się wtrącać,ale,by uniknąć walki pomiędzy nimi musisz sama jednego w obecności drugiego faworyzować.To Pepe jest najważniejszy...Remik ,jeśli chce być przy Tobie,musi się starać,zabiegać o Twoje względy...To Pepe bym głaskała,przytulała,podała mu smakołyk...W stosunku do Remika okazuj mniej wylewności,bądż chłodniejsza w okazywaniu uczuć.Remik musi zabiegać o Twoje względy.Sorry,że się wtrącam,ale to już przeszłam.Efekt mam taki,że dominuje u mnie pies z charakteru łagodny,wrażliwy a podporządkowany był niewychowany,rozzuchwalony agresor,który po czasie zamienił się przemiłego psiaczka.Pati-c,proszę musisz pomóc Pepe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']:shake:....Ale dojdzie wkrótce do walki...Nie chcę się wtrącać,ale,by uniknąć walki pomiędzy nimi musisz sama jednego w obecności drugiego faworyzować.To Pepe jest najważniejszy...Remik ,jeśli chce być przy Tobie,musi się starać,zabiegać o Twoje względy...To Pepe bym głaskała,przytulała,podała mu smakołyk...W stosunku do Remika okazuj mniej wylewności,bądż chłodniejsza w okazywaniu uczuć.Remik musi zabiegać o Twoje względy.Sorry,że się wtrącam,ale to już przeszłam.Efekt mam taki,że dominuje u mnie pies z charakteru łagodny,wrażliwy a podporządkowany był niewychowany,rozzuchwalony agresor,który po czasie zamienił się przemiłego psiaczka.Pati-c,proszę musisz pomóc Pepe.[/quote]

To co piszesz Pati-C powinna była zrobić przy wejsciu psa, teraz już jest troche pozamiatane, teraz to tylko modlitwy pozostają, remika trzeba dotrzymać do wyjścia, najważniejsze to nie zaogniać konfliktu, czyli obu równie zlewać... ale ja amator jestem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']:shake:....Ale dojdzie wkrótce do walki...Nie chcę się wtrącać,ale,by uniknąć walki pomiędzy nimi musisz sama jednego w obecności drugiego faworyzować.To Pepe jest najważniejszy...Remik ,jeśli chce być przy Tobie,musi się starać,zabiegać o Twoje względy...To Pepe bym głaskała,przytulała,podała mu smakołyk...W stosunku do Remika okazuj mniej wylewności,bądż chłodniejsza w okazywaniu uczuć.Remik musi zabiegać o Twoje względy.Sorry,że się wtrącam,ale to już przeszłam.Efekt mam taki,że dominuje u mnie pies z charakteru łagodny,wrażliwy a podporządkowany był niewychowany,rozzuchwalony agresor,który po czasie zamienił się przemiłego psiaczka.Pati-c,proszę musisz pomóc Pepe.[/QUOTE]
Ło matko, Werbena, co Ty piszesz?! :crazyeye:
Pati, bardzo Cie proszę, nie próbuj nawet stosować tych rad, bo możesz mieć w domu jatkę.
Nie możesz faworyzować żadnego z nich, a jak widzisz sytuację napiętą, to nejlepiej odejść od nich i to w miarę szybko. Bez słowa.
I jak najmniej wtrącać się w ich stosunki, chyba, że leje się krew, wtedy rozdzielać.
Ale nie krzyczeć, nie pociszać, nie utulać, bo to może nakręcić sytuację jeszcze bardziej.
Może mój artykulik trochę Ci pomoże:
[url]http://www.bokserywpotrzebie.pl/wprowadzanienowegopsa.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

werbena- wielkie dzięki za rady! ja zawsze popełniam ten sam błąd -jestem zbyt wylewna w uczuciach..i na psiaki (i na ludzi) to działa..a potem same problemy..:roll:
Syt.jest opanowana-trochę stanowczości czyni cuda ;)
Zmodyfikowałam "nieco" mój wyjazd i Remik jedzie z nami. Wyjazd we wt.,powrót w pt.
Ale zaznaczam-w pt.wieczorem ktoś MUSI przejąć Remika- to termin ostateczny..naprawdę już nic więcej nie jestem w stanie pomóc,bo w sb.jadę z Poldkiem (psiak z dogo) do Zakopca,a wracam ok.28.08.

Link to comment
Share on other sites

joaaa- ostatnio zaczęłam wychodzić w takich syt.do łazienki (jedyne pomieszczenie z drzwiami) i pierdoły zgodnie (mimo wcześniejszych nieporozumień) czekały grzecznie i spokojnie ,aż wyjdę.. a jak wyszłam to była ogólna radość i spokój :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati-c']joaaa- ostatnio zaczęłam wychodzić w takich syt.do łazienki (jedyne pomieszczenie z drzwiami) i pierdoły zgodnie (mimo wcześniejszych nieporozumień) czekały grzecznie i spokojnie ,aż wyjdę.. a jak wyszłam to była ogólna radość i spokój :)[/QUOTE]
no i super! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati-c']Ludki,nie jest źle :razz:
Chłopaki się nie zjadły, z dwa razy ostrzej na siebie powarczały,ale potem poszły zgodnie na sofę i nawet położyły się jeden blisko drugiego. Przy jedzeniu też nie odstawiły cyrku (wcześniej też zresztą były grzeczne przy miskach)
Trzymać kciuki za pokój na świecie! ;)[/quote]

Pati- pierwsza zasada- to ty ustalasz hierarchie w stadzie a nie one- wiec- dlaczego ty akceptujesz warczenia?

Jak widzisz zasada wspolnej kary (ty do lazienki a one ''porzucone'' ) dziala- wiec czemu np. jak zaczynaja warczec- to oba nie sa odeslane na miejsce itp.?

jezeli nie sluchaja- to zlap oba za obroze i zaprowadz na miejsce.I brak mozliwosci wyjscia z miejsca nim sie nie uspokoja. Glaskanie tylko kiedy Ty zawolasz i kiedy ty glaszczesz oba- zasada rownosci.a nie kiedy jakis krecik przyjdzie i cie ublaga o mizianko, a za chwile drugi krecik zaineresowany przyjdzie sprawdzic co mu ''kradna'' i za chwile wybuch bomby bo pierwszy krecik drugiemu krecikowi chce powiedziec'' spadaj''' jam wazniejszy...

Dzieki temu Dropus u mnie nie zjadl Grysia, a po jakims czasie zapanowala przyjazn- bo oba nie czuly sie zagrozone. Nadmienie ze oba- bardzo duze zazdrosniki. Nie mowiac juz o tym ze ''ochlodzenie'' mojego stosunku na poczatku umozliwilo im obu zbudowanie relacji- no bo pancia ''be'' i nas nie kocha- to sie sami razem pobawimy, powspieramy itp...


wspolne dostawanie lakoci (raz jeden, raz drugi) tez im dalo sygnal- jestesmy razem, kazdy dostaje po rowno, nie ma zadnej krzywdy.

Mizianko itp- wtedy kiedy niusie grzeczne i znowu ''po rowno''!

Link to comment
Share on other sites

joaaa niestety nie masz racji...patic-c osobnok ALFA w sytuacjach podbramkowych ucieka do łazeinki...No już gorzej być nie może.A gdzie hierarchia w stadzie?To przecież nie Pepe się ulitował nad niedolą Remika tylko Ty.Teraz pozwalasz,by Pepe chcąc utrzymać swoje miejsce w stadzie/czyli drugi po Tobie/musi o nie walczyć?.Proszę spójrz z psiego punktu widzenia.Remik ...już mu się podoba u Ciebie..chciałby mieć Cię na własność..na pszeszkodzie stoi niczemu winny Pepe.W tej sytucji rozpoczął walkę..zepchnąć Pepe na dalszy plan...na koniec.Ty w takim układzie litując się nad niedolą Remika karzesz Pepe wysyłając na noc z domu gdzieś tam..Hierarchia Remika automatycznie wzrasta..już prawie jest za Tobą,czyli zaraz po osobniku Alfa.W każdej chwili może dojść do jatki,bo Remik pokaże Pepe,że jego miejsce jest na końcu.Ponadto uciekasz do łazienki...automatycznie obniżasz swoją hierarchię...Remik to widzi..Wkrótce da Ci do zrozumienia,że to On będzie chciał decydować o wszystkim...No i rzeczywiście agresja gotowa.A przecież nie oto chodzi prawda?Nie wiadomo,na jak długo zostałaś uszczęśliwiona tym psem.Kiedy konkretnie zostanie udzielona Ci pomoc.Kiedy Remik znajdzie DS.Jedyne co możesz teraz zrobić to podnieśc swoją hierarchię/ALFA/ w górę i Pepe również..Tzn...np Do domu wchodzisz i z domu wychodzisz Ty pierwsza..za Tobą Pepe..potem Remik.Zawsze pierwszego glaskaj Pepe...potem Remika.Podając smakołyk ..pierwszy Pepe...potem Remik.Główny pokarm podawaj ...OSOBNO...Pierwsza jesz TY...potem podaj miskę Pepe...Jeśli obawiasz się,że Remik może go zaatakować to przwiąż ...nie poza mieszkaniem..tylko w miejscu skąd będzie mógł wszystko obserwować.Nawet nie wiesz jak szybko ustalisz /bez rozlewu krwi/Kto tu rządzi...,że zawsze Pierwsz będziesz TY..potem Pepe...A Remik?...szybciej niż się spodziewasz ...będzie chciał zostać z WAMI.Masz wielkie serce,że pomagasz psiakom w niedoli...

Link to comment
Share on other sites

Pati się nie chowa do łazienki, ona odbiera im swoje towarzystwo (które jest swego rodzaju nagrodą, a na pewno przyjemnością) w przypadku zachowań nieporządanych.
Zniknięcie jej powoduje też, że żaden z nich nie czuje w niej oparcia,
czyli nie czuje się silniejszy niż drugi.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, Werbena, teoria dominacji już się nieco zestarzała,
jeżeli chodzi o współczesne podejście do behawioru psów. :p
Ale z niektórymi Twoimi słowami się zgadzam, tylko nie okreslałabym
tego w kategoriach dominacji.

Pati, tak tyrzymać!
I prosimy o nowe zdjęcia i wieści.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...