Jump to content
Dogomania

Mieszkamy w szklanej pułapce w zoo:(


Moniek193

Recommended Posts

[quote name='zofia&sasza']Za pozwoleniem, porównania do Eichmanna są co najmniej nie na miejscu. Holocaustu z niczym porównywać nie wolno, moim zdaniem! Byłam rok bez pracy (a mam zwierzęta). Rzucić pracę łatwo, tylko co potem. Nie zarzucajcie KaRa, że boi się narazić siebie i zwierzyniec na dłuższą głodówkę.[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Porównanie może cokolwiek drastyczne, ale jak najbardziej uzasadnione. Nie ma czegoś takiego jak: „mniejsze zło”. Jeżeli jestem miłośniczką zwierząt, to jestem nią z wyboru, z nakazu wewnętrznego, w każdym czasie, w każdym miejscu, w pracy i na wakacjach, w środę i w niedziele, we śnie i na jawie, publicznie i prywatnie, w pracy i w zabawie. Bo cóż warte jest moje „deklarowane miłowanie zwierząt”, wyrwane z kontekstu, z życia, z praktyki? Kompromis z własnymi przekonaniami? Cóż warte są gołosłowne deklaracje, gdy w chwili próby nie chce zapłacić żadnej ceny? Niewiele, prawda?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Niestety, takie sytuacje zdarzają nam się w życiu. Weźmy bezprawne obcinanie psom uszu i ogonów. Ale to już inny temat.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niceravik - ja też jestem skrajnie przeciwna temu procederowi! Kopiowaniu również! Jestem jednak także skrajnie przeciwna porównywaniu męczenia szczeniaków w sklepowych klatkach do planowej eksterminacji milionów ludzi. I zdania nie zmienię. Nie chodziło mi o sedno wypowiedzi Berek, ale o użyte porównanie - tylko i li ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie cofam...

:lol:

Mechanizm psychologiczny jest ten sam. Pewnie kazdemu z nas zdarzają się tego typu , hm, "wygibasy etyczne".
Szczerze mówiąc było dla mnie drażniące - jednak - że w wypowiedzi tamtej brzmiał ton samozadowolenia. :p Być może to nie było zamierzone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza']Za pozwoleniem, porównania do Eichmanna są co najmniej nie na miejscu. Holocaustu z niczym porównywać nie wolno, moim zdaniem! [/quote]

Nie tylko to nie jest na miejscu. ;)
Dla mnie wypowiedź KaR-y dotycząca cyganów również :shake:
Dlaczego na to nikt nie zwraca uwagi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']Matko jedyna! Przeciez to horror! Czyli co? Nikt nie zabral chorego szczeniaka do weterynarza, tylko tak umieral na oczach tlumow???? :shake:

Dla mnie ten jeden przyklad mowi wszystko![/quote]

Obawiam się, ze to nie jest jeden a już drugi przykład ;)
Dowodów brak. Sklep się tym nie będzie chwalił. :shake:
Zastanawiam się nad dokumentacją ... czego się czepić?
Przecież zwłok psa nie można tak sobie wyrz;)ucić? I jak to powinno wyglądać w papierkach sklepu? Ma ktoś handlowe doświadczenia? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie można wyrzucać;)
Tam gdzie pracują zdarzyło się,że np. królik zdech (z racji padaczki,bo hodowca się nie postarał- mioty wsobne dla rozmiarów czy kolorów:angryy:) to hododowcy oddawaliśmy. Albo weterynarz zabiera. W sklepie co pracuję weterynarz przychodzi co tydzień i na szczęście takich przypadków jest bardzo mało, gdyż mamy dokładnego Pana doktora;)

Link to comment
Share on other sites

NIe mozna wyrzucac.. Ale jak mozna doprowadzic do sytuacji, ze zwierze umiera w takim miejscu? Jak sie opiekowano tymi zwierzakami, ze nie zauwazono, ze on jest umierajacy? No chyba nie wmowia nam, ze szczeniak umarl na zawal...?!?
Prawo w Polsce jest kulawe i byle jakie. I jesli dzieje sie tak takze w Europie i Stanach, to tam takze takie jest. Czyste barbarzynstwo. (Dla wyjasnienia - sprzedaz i kupno psow na bazarach takze jest takim barbarzynstwem)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']NIe mozna wyrzucac.. Ale jak mozna doprowadzic do sytuacji, ze zwierze umiera w takim miejscu? Jak sie opiekowano tymi zwierzakami, ze nie zauwazono, ze on jest umierajacy? No chyba nie wmowia nam, ze szczeniak umarl na zawal...?!?
Prawo w Polsce jest kulawe i byle jakie. I jesli dzieje sie tak takze w Europie i Stanach, to tam takze takie jest. Czyste barbarzynstwo. (Dla wyjasnienia - sprzedaz i kupno psow na bazarach takze jest takim barbarzynstwem)[/quote]
ptaków, gryzoni i rybek również...a one pomijane...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']...
Zastanawiam się nad dokumentacją ... czego się czepić?
Przecież zwłok psa nie można tak sobie wyrz;)ucić? I jak to powinno wyglądać w papierkach sklepu? Ma ktoś handlowe doświadczenia? :razz:[/quote]
Najczęściej szczeniory biorą w KOMIS, to nie ma problemu. A jeżeli szczenior jest sklepowy (bardzo rzadko), to po śmierci robi za UBYTEK NATURALNY. W końcu może wylądować jako żarcie dla tchórzofretek :angryy: .
[COLOR=black][FONT=Verdana]Makabra.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Najczęściej szczeniory biorą w KOMIS, to nie ma problemu. A jeżeli szczenior jest sklepowy (bardzo rzadko), to po śmierci robi za UBYTEK NATURALNY. W końcu może wylądować jako żarcie dla tchórzofretek :angryy: .
[COLOR=black][FONT=Verdana]Makabra.[/FONT][/COLOR][/quote]
Z tym się stanowczo nie zgadzam...
Wam się wszystkim wydaje,że Ci co w zoologicznych pracują to psychopaci, nie znający się na niczym, i nie mający serca do niczego....
Przykro mi,że osoby pracujące w tej branży są dla Was bezdusznymi osobami...my też mamy zwierzaki, my się do zwierząt w sklepie przywiązujemy, nadajemy nawet niektórym imiona... no nic wiem jestem BE bo pracuje w zoologicznym gdzie są zwierzęta...

Link to comment
Share on other sites

NIe mowie o pracownikach, a o wlascicielach takich przybytkow, bo to oni ustalaja zasady. Co do pracownikow, to nie mam zamiaru generalizowac, wiem, ze moga byc i tacy, ktorzy ulza doli tych zwierzat i tacy, ktorym bedzie to totalnie powiewac. Natomiast to wlasciciel ustala, jak bedzie funkcjonowac jego firma i czym handlowac. I na nim wedlug mnie spoczywa moralna odpowiedzialnosc za to, co sie dzieje z zywymi stworzeniami w jego sklepie. I czy w ogole sie tam znajda.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Po konsultacjach z prawnikami i znającymi się na prawie autorskim osobami, poprawiłem to i owo i juz chyba nikt mi nie może zarzucać iż naruszam coś tym filmikiem...

Więc się pojawia na nowo, z małymi zmianami:

[url=http://pl.youtube.com/watch?v=eYW0gMSCLs8]YouTube - Rzeszów 04[/url]

A&A

PS
Reszta moich psich filmików jest jak zwykle tutaj:

[url=http://pl.youtube.com/profile?user=piespokladowy&view=videos]YouTube - Kanał użytkownika piespokladowy[/url]

Link to comment
Share on other sites

[U]
DOstałem list od pani ze sklepu - zamiesciłem ale po namysle skasowalem bo szkoda sobie nerwy strzepic...

[/U]
A&A


Dziś poniedziałek - to może od poniedziałku jakieś nowe wieści ode mnie?

Jak wcześniej napisałem dostałem w piątek takowe pismo:

[URL=http://s293.photobucket.com/albums/mm45/andrzejodaki/dogo/?action=view&current=Pict0023c.jpg][IMG]http://i293.photobucket.com/albums/mm45/andrzejodaki/dogo/th_Pict0023c.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://s293.photobucket.com/albums/mm45/andrzejodaki/dogo/?action=view&current=Pict0024c.jpg][IMG]http://i293.photobucket.com/albums/mm45/andrzejodaki/dogo/th_Pict0024c.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://s293.photobucket.com/albums/mm45/andrzejodaki/dogo/?action=view&current=Pict0025c.jpg][IMG]http://i293.photobucket.com/albums/mm45/andrzejodaki/dogo/th_Pict0025c.jpg[/IMG][/URL]

Po dokładnym przeanalizowaniu pisma i zastanowieniu dogłębnym, żal mi serce ścisnął...

Droga Pani - która czytujesz nasze posty!

Dlaczego postanowiłaś za pomocą adwokata napisać donos do szkoły?

Dlaczego wybrałaś do zastraszania akurat dwie gimnazjalistki a nie kogoś innego, z tego Forum lub kogoś kto naprawdę mocno pisał w dyskusji na Onecie / w której zresztą Sama wzięłaś udział/ - po artykule Pani Zofii?

Czy Wasze pismo nie narusza aby Kodeksu Etyki Adwokackiej?

Podobnie - czy nie jest czymś bezprecedensowym szantażowanie dzieci - podobnie jak Pani groźby wystąpienia o odszkodowanie za krytykę formy sprzedaży?

Sądzę, że ciekawe by było pismo do Rady Adwokackiej w Rzeszowie z prośbą o opinię na ten temat.

Podobnie jak pismo do Federacji Konsumentów - w sprawie odbierania konsumentom prawa do własnych opinii...

Ciekawe byłoby podejscie do sprawy Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka...
[FONT=Arial][SIZE=2]
Andrzej

PS

Tak z samego rana postanowiłem coś zrobić w tej sprawie - czyli naszych Forumowiczek...

Napisałem emalię do szkoły - może coś podpowiecie lub sami napiszecie - jak pomóc Dziewczynom, bo najbardziej mi ich żal...

Ja zrobiłem to tak:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Do:

[/SIZE][/FONT][email protected]

Do:
[I]
Marian Pietryka

Dyrektor Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie

Szanowny Panie Dyrektorze!

Niewątpliwie otrzymał Pan zadziwiającą korespondencję z Kancelarii Adwokackiej reprezentującą sklep "Świat Zwierząt".

Jako jedna z osób wymieniona w tym piśmie - obok Pańskich Uczennic - chciałem napisać kilka słów wyjaśnienia...

W końcu sierpnia osoba znana w świecie kynologii, Pani Zofia Mrzewińska, zwróciła się do mnie osobiście z prośbą o sprawdzenie i ewentualne uwiecznienie na fotografiach faktu który jakoby miał miejsce w jednym z centrów handlowych w Rzeszowie - mianowicie - sprzedaży szczeniaków w sklepie zoologicznym.

Dyskusja na ten temat trwała już od jakiegoś czasu na forum internetowym "Dogomania.pl" ...

Moja wizyta w sklepie zaowocowała zdjęciami i filmem ilustrującym fakt przetrzymywania zwierząt w warunkach niekorzystnych dla ich psychiki i rozwoju oraz fakt kopiowania ogonów - co stanowi wykroczenie w świetle obowiązującego prawa.

Na ten temat - zilustrowany przeze mnie - trwała dalej dyskusja na forach internetowych, także na portalu ONET.pl, gdzie spory artykuł napisała Pani Zofia Mrzewińska...

[url=http://pies.onet.pl/15108,19,24,szczeniak_ze_sklepu,artykul.html]Onet.pl Pies[/url]

Na ogół dyskutanci nie zostawiali suchej nitki na osobach które w ten sposób zarabiają pieniądze.

Nasze prawo nie zabrania takiej działalności o ile zwierzęta nie są maltretowane lub przetrzymywane w złych warunkach. Ale z drugiej strony - w wielu innych krajach europejskich nie ma jakiejś specjalnej regulacji prawnej - bo nikt by nie pomyślał nawet że coś takiego jest możliwe...

Sprzedaż szczeniaków w sklepach zoologicznych jest praktykowana w USA, ale chyba nie wszystko co stamtąd pochodzi musi być koniecznie u nas wprowadzane?

Poza dyskusjami na forach internetowych, Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt interweniowało "drogą służbową" i o ile wiem procedura wyjaśniania całej sprawy jeszcze trwa...

Dlatego moje zupełne zdumienie wywołało pismo Kancelarii Adwokackiej, reprezentujące Właścicielkę Sklepu, skierowane między innymi do Pana Gimnazjum, a sugerujące, że Pana Uczennice brały lub biorą udział w jakimś "procederze"...

Dla mnie jest to forma piętnowania i zastraszania osób wykazujących się obywatelską postawą ...

Wydaje mi się że pełna zaangażowania i serca postawa Pana Uczennic zasługuje na głęboki szacunek i wdzięczność.

Zauważyły że coś się dzieje nie tak jak powinno i podzieliły się tą wiedzą z innymi.

Nie naruszyły niczyjej godności...

Jestem szczerze wzruszony ich postawą i jak widać wspaniałym udziałem Rodziców i Szkoły w ich dobrym wychowaniu...

Dlatego gratuluję Panu takich Uczniów i myślę, że praca Pana Szkoły i Rodziców przynosi wspaniałe owoce...

Z wyrazami szacunku

Andrzej Wąsowski[/I]
[FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Czy mam rozumiec, ze wlasciciele sklepu usilowali sklonic nieletnich do przekazania pieniedzy na cel wskazany przez nich?????

Szok, to jak wejde do sklepu i stwierdze, ze cos mi sie nie podoba i nie bede tu kupowac, to znaczy, ze narazam na szwank dobre imie wlasciciela sklepu????
To moje prawo jako konsumenta wyrazac opinie o sposobie oferowania mi jakiegokolwiek towaru. Chyba trudno juz bardziej do siebie zrazic klientow, niz takim wystąpieniem.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Rany, co za....baba!:angryy: Niewinność skrzywdzona, szlag by to trafił! Przestan kobieto sprzedawać żywe, czujące istoty jak buty i przestan zastraszać dzieci! Choroba, wszystko, byle kasiore mieć, co za ludzie, pewnie żałuje że niemowlętami nie da sie handlować...:shake:

Dobrze ze ten skan sie tu znalazł, oby jak najwięcej potencjalnych klientów go przeczytało - akurat co do tego, ze 90% psiarzy przychodzących do tego reala Dogomanię czyta- to nie mam watpliwosci :cool3: A nikt, kto kocha psy, nie uwierzy w bzdurę, ze w odosobnieniu, na wystawce sklepowej, bez trawy, słonca i swieżego powietrza jest im dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Polecam lekture - strona druga
[URL="http://www.dogs.gd.pl/kliker/agresja/ohara.html"]'The canine aggression workbook' James O'Heara /notatki/[/URL]

z bardzo dokladnym uzasadnieniem, dlaczego sprzedaz szczeniat w sklepach powinna byc zakazana. I czym to skutkuje dla psychiki zwierzęcia.

Zofia
PS jest tam informacja, ze w Norwegii sprzedaz psow w sklepach tez jest juz zakazana - i bardzo slusznie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ,czy szczeniaki sa jeszcze w realu ,czy nie. Dla mnie oczywiste jest ,ze sklep to nie miejsce do sprzedazy szczeniaków. Niestety u nas wiedza na temat zwierząt,również psów jest zadna.Niby tyle tych psów w naszych domach,ale jednak niewiele osób tak do końca zna ich potrzeby.

Tylko edukowanie odniesie skutek.Już od najmłodszych lat. Wszedzie- bo nie zawsze mozna liczyc na rodzine.
Ci ludzie z dziećmi zachwycają się szczeniakami w sklepie i nie zdają sobie sprawy ,ze te maluchy cierpią,że tak nie może się dziać.
pamiętam jak wiele, wiele lat temu widziałam szczeniaki w jakimś sklepie we Włoszech i też sie nimi zachwycałam i do głowy mi nie przyszło ,że sklep to nie miejsce dla szczeniaka. Nie jest ważny wybieg,czyste posłanie ,czy weterynarz raz w tygodniu. W sklepie pies staje się rzecza.
Kilka lat temu w Warszawie sprzedawano szczeniaki w sieci"Anna-zoo".
Być może było już to napisane w poprzednich postach.
Pomogło nagłośnienie sprawy. Nagłasnianie,nagłaśnianie,ciągłe nagłaśnianie i uprzytamnianie ludziom ,ze dzieje się krzywda-psom ,a będzie działa również nabywcom,którzy kupią psa jak "kota w worku". Nie był to jeden artykuł ,czy program w telewizji.
Trzeba właścicieli sklepów tak długo nękac( w ramach prawa),aż im się odechce,bo w którymś momencie nazwa ich sklepu zacznie się zle kojarzyc.
szkoda,ze mieszkam daleko od Rzeszowa

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No a rzeszowski sklep chce nękac dziewczęta, ktore zauwazyly, ze ich zdaniem zwierzetom dzieje sie krzywda w sklepie.
Bylam w tym sklepie. I takze moim zdaniem szczeniakom dzieje sie tam krzywda.
Jesli sklep wystapi do sądu z oskarzeniem naszych forumowych dziewczat, ja zglosze sie na swiadka w ich sprawie. I mam nadzieje, ze prasa mocno zainteresuje sie procesem, w ktorym sklep oskarza swoich potencjalnych klientow, najskuteczniej chyba zniechecajac ich do jakichkolwiek zakupow.

Zofia
PS nie uzywam tu zadnego pseudonimu. Piszę wszystko pod wlasnym imieniem i nazwiskiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']No a rzeszowski sklep chce nękac dziewczęta, ktore zauwazyly, ze ich zdaniem zwierzetom dzieje sie krzywda w sklepie.
[/quote]
Szok:crazyeye: To wprost nie do uwierzenia:shake: Dlaczego akurat młode dziewczyny, gimnazjalistki?To tak żenujące, że aż brakuje słów:shake:

Link to comment
Share on other sites

Na kims wlascicielka sklepu chciala swoja zlosc wylac, a najlatwiej bylo jej wybrac osoby najmlodsze ktore jeszcze nie bardzo wiedza jak sie bronic.
Wynika z tego ze nie ma dosc odwagi zmierzyc sie z osobami doroslymi w obawie ze moze ta walke przegrac. Nie dosc ze dorabia sie kosztem biednych zwierzat to jeszcze jest nikczemnym tchorzem. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to jest chamstwo kwalifikowane :mad:.

Ale patrząc na to z drugiej strony, im bardziej kretyńskie są wystąpienia sprzedawcy tym lepiej dla nas. Przecież ośmieszanie się i robienie z siebie barana, w tym kraju, nie jest zabronione :evil_lol: .
Powiem więcej: [B]taka jest najnowsza moda i "trynd" :eviltong:.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...