Jump to content
Dogomania

Mieszkamy w szklanej pułapce w zoo:(


Moniek193

Recommended Posts

To ja moźe dodam coś od siebie.

Ludzie posiadający komercyjne sklepy zoologiczne, takie jak właśnie te w hipermarketach, na każdym kroku łamią prawo i świetnie im idzie, bo mają porządne plecy.
Łamią prawo pracy, przepisy podatkowe, sanepidowskie, weterynaryjne i bhp. Mają w nosie ZUS i PIP.
Przywożą psy i koty bez książeczek, bez szczepień, załatwiają lewe papiery bo mają ustawionego weta. Oszczędzają na kosztach jak tylko się da. Przywożą gady w kieszeniach spodni i rzucają pracownikom na ladę. żeby się nimi "zajęli". Papiery na egzotyczne gatunki też mają pozałatwiane. Sprzedają zwierzęta jako legalne, a tak naprawdę są z nielegalnego importu. Pracowników traktują tak samo jak te zwierzęta, więc nie ma co się dziwić ze dziewczyny za lada nie pisną ani słowa.
Psów nie wypuszczają z klatek, bo im nie wolno. Za to można wylecieć z roboty.

Zetknęłam się z przypadkiem takiej kanalii tu na śląsku, miał kilka sklepów w marketach, szczeniaki woził z Czech, podobnie jak egzotyczne zwierzęta. Wszędzie miał znajomych.
Trudno takiemu zaszkodzić, zwłaszcza jak z braku argumentów straszy "kolegami" - ale oczywiście trzeba próbować.
Powodzenia.
Pamiętacie sławną historię sprzed lat, kiedy w sklepie Anna-Zoo w Warszawie udało się wywalczyć zakaz sprzedaży psów. Skoro wtedy się udało, to dlaczego nie w innych przypadkach ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mrzewinska']Moniek193, czym dojezdza sie z glownego dworca PKP do tego sklepu?

Zofia[/quote]

Z głównego do Reala- będzie problem.Wychodzi mi na to, ze albo nie będzie to spod samego dworca albo nie do samego Reala. Najlepiej byłoby przejść kawałek na piechotę. Wtedy jest znacznie więcej autobusów MPK.
Tu mapka i trasy autobusów: [url]http://www.infores.pl/infores/index.htm[/url]

Real jest na ulicy W. Witosa.

Czy mogę w czymś pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, to link do dzisiejszego artykułu w rzeszowskich Super Nowościach:
[url]http://www.pressmedia.com.pl:8080/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=3491&Itemid=40[/url]
To jest dopiero koszmar, który gotują "ludzie" setkom a może tysiącom psów...Warto byłoby może wysyłać komentarze do autorki artykułu, niech temat będzie kontynuowany, przecież to bestialstwo:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Wystarczyloby zmiana przepisow o odszkodowaniu - gdyby bylo wyplacane tylko tym rolnikom, ktorzy zainstaluja darmowe elektryczne ogrodzenie, byloby po problemie.
Karmi, napisalam na pw - wybieram sie do tego sklepu.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='millarca']Pies na łancuchu ma uchronic uprawy...super.[/quote]

Uchronić ale tak ,,nie za bardzo". ;)
System odszkodowań PZŁ jest chory. Uprawy można zabezpieczyć. Tylko po co? Skoro pieniądze należą się za ,,nicnierobienie" :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Wystarczyloby zmiana przepisow o odszkodowaniu - gdyby bylo wyplacane tylko tym rolnikom, ktorzy zainstaluja darmowe elektryczne ogrodzenie, byloby po problemie.
Karmi, napisalam na pw - wybieram sie do tego sklepu.

Zofia[/quote]
Wydaje mi się, ze zmianą przepisów żadna ze stron nie jest zainteresowana.
Myśliwi mają możliwość polowania (argument ochrony upraw przed ,,szkodnikami") a rolnicy łatwe odszkodowania...

Wracając do tematu. Byłam w Realu. Pieski są. Handel się rozwija. Przybyło sporo małych zwierzaków (gryzoni) a także... papuga żako kongijskie. Publika chwilowo wydaje się być najbardziej zainteresowana ,,gadającym ptakiem":shake:

ps. Dziękuję za pw. W takim razie MPK nie będzie potrzebne. ;)

Link to comment
Share on other sites

Na razie z braku czasu i w związku z obiektywnymi problemami i trudnościami - właśnie zrobiłem / tylko i aż.../ - "klip" artystyczno-publicystyczny, reklamujący Real i to co tam sfilmowałem...

Za jakąś godzinkę będzie na JejTubie w "psiepokładowym":

[URL]http://pl.youtube.com/profile?user=piespokladowy[/URL]

A&A

PS
Może w poniedziałek wpadnie tu do nas Pani Zofia Mrzewińska....

PS2
Czekam na opinię...

Czy nie przesadziłem, a może za lekko potraktowałem temat?

[B]PS3
Zofio!
Ja służę swoim autem i swoim czasem - jakbyś tu wpadła do nas do Rzeszowa!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję!!!!!!!!

filmik jest juz wgrany tutaj:

[url]http://pl.youtube.com/watch?v=4VfjJ9xQ89A[/url]

Pozdrowienia

A&A

PS1
Wszystkie dni sa mozliwe...

Rzeszowa - unikać jak ognia należy w dniu 18.09 - z uwagi na zamkniete całkowicie i sparaliżowane miasto - w centrum będzie organizowany wyscig Tour de Pologne!!!!!

PS2
Kochani!
A co z moimi propozycjami, żeby zrobić listę pytań, jakiś list protestacyjny napisać, zrobić bazę adresów gdzie to wysłać?

Ja jestem w niedoczasie - na razie tylko znalazłem czas na ten klip...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andrzej-Aka']Dziękuję!!!!!!!!

filmik jest juz wgrany tutaj:

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=4VfjJ9xQ89A[/URL]

Pozdrowienia

A&A
[/quote]
[SIZE=4]Andrzeju, przeogromny szacun[/SIZE] :loveu::klacz:[SIZE=6]![/SIZE]
[SIZE=4]Film jest genialny[/SIZE][SIZE=6]![/SIZE]
Zauważyłam, że niektóre szczeniory maja obcięte ogony :mad:!

Już pojechałam z nimi, wysłałam stanowczą PETYCJE do PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA.
Każdy może wysłać protest. Nie ma na co czekać!

[B]mail: [/B][EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL]

Pokażmy, że jesteśmy przeciwni takim formom sprzedaży.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie myślę, ze sklep sam dostarczył nam argumentów do walki :-)
Wcześniej szczeniaki były w akwarium. Kontakt z ludźmi był ograniczony. Dotykanie i głaskanie niemożliwe. Teraz psiuki są za płotkiem. Proponuję więc wrócić również do wariantu ,,zarazki". Pisałam o ty we wcześniejszych postach.
Aaa i proszę nie zapominajcie, ze tam są też inne zwierzęta. Papuga ma - przepraszam za wyrażenie- dosłownie przegwizdane: tłumy gapiów a każdy z nich chce zwrócić uwagę ptaszydła i spowodować, żeby coś ,,powiedziała". Wokoło słychać więc: gwizdanie , świstanie, cmokanie i wszystkie możliwe dźwięki.
Klatki ze zwierzakami są ustawione ,,do zewnątrz sklepu".Zapewne ma to przyciągnąć potencjalnych kupujących - nie sposób ich nie zauważyć. Każdy przechodzący pasażem może podejść pogadać z papugą lub pogłaskać pieska. Obsługa nie widzi lub udaje, ze nie widzi. Nie reaguje :-(
Ps. Andrzeju świetny film!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Doskonała robota - proponuję filmik wyslac do prezydenta.

Zofia
Umowimy sie szczegolowo co do przyjazdu, poniedzialek albo sroda.[/quote]

...i do vice. Nie zaszkodzi W większości spraw zwierzakowych spychano nas właśnie do vice. I obowiązkowo szefowie Reala! To im powinno najbardziej zależeć na dobrym obrazie firmy :cool3: W ostatniej ulotce reklamowej informują o promocji artykułów dla zwierzaków z okazji Światowego dnia zwierząt.:razz:
ps. Andrzej wyprzedził mnie w propozycji. ;) Tak czy siak MPK nie pozwolimy się Pani wozić. A w Rzeszowie będzie nam bardzo miło Panią gościć. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Część szczeniaków ma obciete ogony, to moze jeszcze pod filmik do prezydenta podłączyć artykuł ?:razz:
W końcu jak zamawiałi towar to mogli zamówic bez ogonów.

[B]Art. 27. ustawy o ochronie zwierzat[/B]: [COLOR=navy]1. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.[/COLOR]
Zgodnie z [B]Art. 37.[/B] tej ustawy:
[COLOR=navy]1. Kto narusza nakazy albo zakazy określone w art. 9, art. 12 ust. 1-6, art. 13 ust. 1, art. 14, art. 15 ust. 1-5, art. 16, art. 17 ust. 1-7, art. 18, art. 19, art. 22 ust. 1, art. 22a, art. 24 ust. 1-3, art. 25, [B][U]art. 27, [/U][/B]art. 28 ust. 1, 5 i 8-9, art. 29 ust. 1 i art. 30, podlega karze aresztu lub grzywny. [/COLOR]
[COLOR=navy]2. [B][U]Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo do czynu określonego w ust. 1 jest karalne. [/U][/B][/COLOR]
[COLOR=navy]3. W razie ukarania za wykroczenie, o którym mowa w ust. 1, można orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących, jak również można orzec przepadek zwierzęcia. [/COLOR]
[COLOR=navy]4. W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, można orzec nawiązkę w wysokości do 1.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt.[/COLOR]

[COLOR=black]A tak mi jeszcze przyszło do glowy. Moze trzeba naslac kogoś aby sprawdził, czy maja na psy fakture zakupu? Bo zdaje sie ze aby to było legalnie to na wszystko co sie sprzedaje w sklepie, trzeba miec fakture lub inny dokument zakupu[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Filmik rewelacyjny!!!
[B][SIZE=4]Popieram![/SIZE][/B]Trzeba ukrocic ten proceder!A co bedzie jak inne sklepy zaczna tak robic:roll:[/quote]
[B][SIZE=4]Popierać[/SIZE] [/B]najlepiej czynem :razz:.

Napisałaś o swoim poparciu do Prezydenta Rzeszowa?

[EMAIL="[email protected]"][B][SIZE=4][email protected][/SIZE][/B][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Karmi, Andrzeju, napisze jutra na priva o terminie przyjazdu, o pewnych pomyslach.
Byli tu dyskutanci, najwyrazniej zainteresowani, aby sprzedaż kwitla.
Chyba sie rozumiemy, prawda?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Według życzenia.
Ja również chętnie douczę się w tym czasie np z ,,zarazków" :razz:[/quote]

Brak kwarantanny, szczególnie ze szczenieta są z róznych miejsc, co grozi wybuchowi epidemi i przyciagnięcia choroby z róznych miejsc w kraju

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą miałem w domu najście - wizytę dwóch Panów - właścicieli sklepu "Swiat Zwierząt".

Dotarli szybko i celnie - przyjechali z Lublina. Sfilmowane mam tylko ich przyjazd, wejście i wyjście z firmy - bo rozmowy w środku z udziałem świadka , mojej córki - nie zostały chyba? uwiecznione w związku z pracami konserwacyjnymi mojego systemu monitorowania w dniu dzisiejszym.

Zadziwiło mnie, że dotarli tak szybko - po 24 godzinach od pojawienia się "klipu" na Jejtubie!

Klipa ani dyskusji na Dogomanii - ci sympatyczni Panowie nie widzieli ani nie czytali!

Bazują na opinii Szanownej Małzonki jednego z Panów - którą - ta drogą bardzo serdecznie pozdrawiam - bo widzę, że z uwagą czyta o wszystkim co się tutaj dzieje...

Ale chyba nie dość uwaznie czyta - albo bez zrozumienia - bo:

Zostałem potraktowany jako sprawca główny całego zamieszania!
Jak wiecie - sprawa sprzedaży psów przez rzeczony sklep w Rzeszowie - toczy się od ponad miesiąca...

Ja dowiedziałem się o wszystkim od Zofii - z prośba o sprawdzenie co i jak, oraz o zrobienie jakichś zdjęć dokumentalnych.

Wyszedł filmik - w którym wyrażam swój sprzeciw wobec takiego traktowania zwierząt.

Pokazuje, że pieski mają kopiowane uszy i ogony / nie komentowałem tego w filmie - kto wie o co chodzi - chyba zrozumie że nie jest to zgodne z obowiązującym prawem/...

Pokazuje stres i hałas w jakim przebywają szczeniaki...

W domyśle - dla kazdego cokolwiek wiedzacego o kynologii - jest jasne, że tak "socjalizowane" pieski mają dużą szansę wkrótce znaleźć się w schronisku.

Schronisko rzeszowskie - wzorcowo prowadzone przez "Kundelka" - jest na garnuszku Miasta. Miasto co roku przeznacza pieniądze nie tylko na schronisko ale też na dokarmianie i sterylizację kotów.

Więc z jednej strony Miasto dba o zwierzęta a zdrugiej strony okiem łaskawym patrzy na sytuację w którek zwierzeta mają dużą "szanse" trafić na garnuszek miasta.

Psy są przebadane weterynaryjnie, sa dobrze odżywiane, mają książeczki - tak twierdzi Własciciel sklepu.

Nie wiem - czy przy sprzedaży psa dają jakąś umowę, paragon fiskalny. Nie wiem - co z ew. "wadami ukrytymi" - "towaru".

Nie rozmawialiśmy na te tematy...

"Delikatnie" proszono mnie o usunięcie klipu lub/i usunięcie twarzy Pani Pracownik sklepu - która teraz boi się o swoje życie....

Zagrożono mi sprawa sądową...

Mój pies został oglądnięty - łaził po "obejściu" - tak samo jak "całokształt". A że były przypadki w moim sąsiedztwie trucia psów - postanowiłem przemyśleć sprawę...

Na razie zawieszam rzeczony "Klip"...



Pozdrawiam

Andrzej

PS
Proszę Was o radę, pomoc, szczególnie mile widziane są opinie prawników - najlepiej na PW

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...