Jump to content
Dogomania

Wojna z wiatrakami


zbyś

Recommended Posts

[quote name='bonsai_88']Wiesz co? Jeśli tak ma wyglądać kynologia w Polsce, to... wolałabym się wypisać ze związku i zajmować kundlami niż wejść w tą kompletnie pokręconą sieć...[/quote]

Proszę o więcej wypowiedzi niezawierających merytorycznych argumentów.

Im więcej takich wypowiedzi - tym lepiej dla mnie.

Z punktu widzenia Twoich interesów lepiej było by założyć wątek gloryfikujący grzebanie się w mule polskiej kynologii w jedynie słusznym wydaniu.

Poważnie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo proszę - staram się zrozumieć o co chodzi w tym całym układzie, a już się gubię.. jako hodowca amator cały czas musiałabym uważać, co by przez przypadek nie mieć hodowli profesjonalnej i tym samym nie przechodzić do innej grupy... jako hodowca profesjonalny musiałabym ciągle pilnować ilość suk, co by do hodowli amatorskiej nie spaść [ba, w takim świetle "hodowla amatorska" brzmi jak jakaś banda partaczy]. Niestety mam to do siebie, że chciałabym znać regulamin sędziowski i regulaminy obu rodzai hodowli [na wypadek zmiany grupy]. Do tego to całe zamieszanie - tu reklama, tam komputer, jeszcze gdzie indziej natychmiastowe wprowadzanie danych [np. na wystawach... a takie "natychmiastowe" niestety też trwa i przedłuża wystawę]...

Żeby nie było - nie podoba mi się to, co dzieje się obecnie w związku... ale to co ty orzedstawiłeś nie podoba mi się jeszcze bardziej...

Link to comment
Share on other sites

A co z sędzią, który jest hodowcą ?

[B]zbyś[/B], czy ty masz psa, czy wystawiasz, czy hodujesz ? Czy tylko chciałbyś nabyć tanio wybitnego labradora ?

Ceny psów zależą od popytu głównie ! Jest moda na yorki ( a suki rodzą ich niewiele) to ceny są bardzo wysokie, nawet tych nierodowodowych z pseudohodowli. Nie ma mody na foxy i za grosze nawet nie można sprzedać rodowodowych po wybitnych rodzicach.

Ocena rodziców po potomstwie ? Niestety hodowla ma w sobie czasem coś z ruletki. Po średnich rodzicach może wyść jeden wybitny szczeniak w miocie i odwrotnie po wybitnej parze cały miot średniaków.

Organizacja federacyjna jest niezła (i tak jest zorganizowane mnóstwo krajowych organizacji kynologicznych). Ale nie w tak dziwacznym modelu, jaki proponujesz. Jest to zwykle federacja klubów ras, a czasem miks jakby, klubów ras i lokalnych organizacji kynologicznych wielorasowych.

Mam psy, hoduję i wystawiam i są sprawy, które czasem mi się nie podobają, ale tak w czambuł bym nie potępiała wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']A co z sędzią, który jest hodowcą ?[/quote]
A co z lekarzem, który jest brydżystą?

[quote name='bajadera'][B]zbyś[/B], czy ty masz psa, czy wystawiasz, czy hodujesz ?[/quote]
Mam psa. Nie wystawiam. Nie hoduje.

[quote name='bajadera']Ocena rodziców po potomstwie ? Niestety hodowla ma w sobie czasem coś z ruletki. Po średnich rodzicach może wyść jeden wybitny szczeniak w miocie i odwrotnie po wybitnej parze cały miot średniaków.[/quote]
No i co z tego? Psu tytuł jest niepotrzebny. Poza tym zdaje się, że celem hodowli jest doskonalenie rasy. A cóż innego świadczy lepiej o jego osiągnięciu niż piękne szczeniaki?

[quote name='bajadera']Organizacja federacyjna jest niezła (i tak jest zorganizowane mnóstwo krajowych organizacji kynologicznych). Ale nie w tak dziwacznym modelu, jaki proponujesz. Jest to zwykle federacja klubów ras, a czasem miks jakby, klubów ras i lokalnych organizacji kynologicznych wielorasowych.[/quote]

Ja się nie upieram przy moim modelu. Zaproponowałem taki a nie inny, bo nie narusza stref wpływów obecnego układu, a może wyewoluować w dowolnym kierunku.

Twierdzę z uporem maniaka, że Matrix jest chory, a sugestie, że można założyć sobie swoją organizację - cyniczne.

[quote name='bajadera']Mam psy, hoduję i wystawiam i są sprawy, które czasem mi się nie podobają, ale tak w czambuł bym nie potępiała wszystkiego.[/quote]

Nie potępiam wszystkiego. Stwierdzam, że przy obecnym modelu może być tylko coraz gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Żeby nie było - nie podoba mi się to, co dzieje się obecnie w związku... ale to co ty orzedstawiłeś nie podoba mi się jeszcze bardziej...[/quote]
Ale to tylko moja propozycja. Hodowla z wymaganym przez statut amatorstwem nie nic wspólnego (ciekawe kiedy miała). Jak się zaczyna od niezauważania fikcji w kwestiach kardynalnych, to fikcja się mnoży jak króliki na wiosnę.

Zaproponowałem taki a nie inny model, bo z posiadanej przeze mnie wiedzy i doświadczeń wynika, że wydzielenie grup interesów do niezależnych organizacji się sprawdza. Wiadomo kto kogo reprezentuje, jakie ma potrzeby i cele. Propozycja dwóch (na starcie) organizacji hodowców wynika z tego, że inne są potrzeby, cele i interesy rodziny z jedną kanapową sunią, a inne z całym zestawem aktualnie "trendowatych".

Zaproponowany model zachowuje status-quo. Żaden uczciwy (a nawet [I]uczciwy inaczej[/I] w granicach tolerowanych przez Związek) członek nie traci praw, prestiżu, przywilejów i wpływów.

[B]Ale można zaproponować inny model.[/B]

Dopóki nie będzie się opierać się o jedyną słuszną, niby powszechną a elitarną, organizację albo na stworzeniu konkrurencyjnego kolosa na glinianych nogach chętnie zweryfikuję swój.

Ponawiam przykład ekologów: setki organizacji, każda robi swoje, a jak trzeba nie mają najmniejszego problemu we wspólnym wystąpieniu, czy określaniu i przestrzeganiu standardów.

Link to comment
Share on other sites

[B]zbysiu[/B], większość sędziów to aktywni hodowcy, a reszta byli hodowcy. I najlepsi sedziowie specjaliści, to ci, którzy hodują daną rasę i to nie na zasadzie "jedna suczka i jeden miot", tylko mają kilka sztuk, hoduja przez wiele lat, z jakąś konkretna myślą przewodnią. Jak rozdzielisz ich strefy zinteresowań i wpływów. Zresztą kiedyś, aby zacząć startować na sędziego, trzeba się było w ogóle wykazać najpierw hodowlą. Teraz nie wiem, bo wiele sie pozmieniało.

Wiesz, byłam na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Znam sporo zakulisowych plotek. I cuda dzieją się nie tylko u nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Wiesz, byłam na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Znam sporo zakulisowych plotek. I cuda dzieją się nie tylko u nas.[/quote]

Sugerujesz, że wprowadzenie bezwzględnej uczciwości i transparentności spowoduje wykluczenie ZKwP z FCI? :cool3:

No to jest poważny argument, za tym, żeby nic nie zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzicie, że ta dyskusja jest lekko bezproduktywna i nic z niej nie wynika. Zbyś zaproponował jakiś model, mnie osobiście niezbyt się podoba. Zaczyna się dyskusja o przekrętach... Ludzie!! w każdym "sporcie" gdzie nie ma wymiernego wyniku podanego w metrach sekundach itp zawsze będą przekręty, bo ocena jest uzależniona od subiektywnej oceny. A ludzie są różni przekupni i uczciwi, gust różne.
Zbyś a twoje wywody nad tym żę wystawy i papierki są psom niepotrzebne... jak w takim razie ludzie w swoich amatorskich hodowlach mieliby wiedzieć czy ich psy są wartościowe? Przecież nie wszyscy są takimi fachowcami. I wystawy w jakichś sposób to weryfikuja.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie zdanie że hodowcy czasem żyją z miotów. Dajmy na to psa po 2500 tys. W miotach jest 5-10 szczeniąt. Gro jest takich ludzi co rozmnaża co cieczkę i się do tego nie przyznaje na forach.Bo są tępieni.
Z drugiej strony nie było by może ,,zapsiaczenia" w schronach? psy by nie były porzucane? ....

Link to comment
Share on other sites

A zatem dominuje pogląd, że lepszy jest stary wróg, ale swój :evil_lol:, tak jak u tych, którzy są z TEJ BAJKI:

[COLOR=black][FONT=Verdana]BYŁEM UCZCIWYM, WZOROWYM OBYWATELEM,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]WSZYSCY LUDZIE MNIE LUBILI I SZANOWALI.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]I WTEDY OBUDZIŁEM SIĘ I USŁYSZAŁEM – [/FONT][/COLOR]
[B][I]„PROSZĘ PODNIEŚĆ RĘKĘ I NACISNĄĆ PRZYCISK”[/I][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/Andrzej Mleczko, POLITYKA nr 12/2008/[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']Zbyś a twoje wywody nad tym żę wystawy i papierki są psom niepotrzebne... [/quote]

Gdzie to napisałem lub chociażby zasugerowałem?!?

Jesteś kolejną osobą, która stosuje bardzo brzydką metodę polemiki. Żeby to chociaż było zmanipulowanie cytatu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']I drugie takie ot sobie, co zrobiłeś żeby te piękne idee wprowadzić w czyn, bo piszesz o konkretach a sam jakie masz konkrety oprócz wydumanego systemu.[/quote]
Największym konkretem jest to, że swoją osobą i swoimi składkami nie firmuję działań środowiska które doskonale wie o wałkach i sprawia wrażenie, że świetnie się przy tym bawi. Niektórych ludzi z wysokim poczuciem przyzwoitości pewne sprawy po prostu brzydzą.

Jak to było? ... zaraz ... A-cha, już wiem:

"Prawda was wyzwoli"

No ale to w sumie ten co to powiedział też był oszołomem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja'][COLOR=red]"No i co z tego? Psu tytuł jest niepotrzebny"[/COLOR]

[COLOR=black]to nie jest negowanie wystaw?[/COLOR][/quote]

To nie jest negowanie wystaw.

Sugerujesz, że psu tytuł jest do czegoś potrzebny? Wie, że sobie pociupcia? Czy że lepszą karmę dostanie?

Tyluł jest potrzebny właścicielowi a nie psu. Jakby system był mniej zdegenerowany mogłby być również potrzebny hodowli (ogólnie).

Poza tym: ta wypowiedź miała kontekst. Chodziło o formalne wliczanie sukcesów wystatowych potomstwa do "utytułowienia" rodziców...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']A Ty niceravik jesteś członkiem ZK, coś w nim próbowałaś zrobić, czy tylko umiesz tyle mówić ?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie rozśmieszaj mnie :razz:. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]A nawet jak gdyby, to co? [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Z zewnątrz lepiej wszystko widać :p . [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Poza tym ja się specjalizuję w gadaniu. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ścisła specjalizacja. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kumasz :lol: ?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Nie rozśmieszaj mnie :razz:. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]A nawet jak gdyby, to co?[/FONT][/COLOR][/quote]

Na prawdę nie dostrzegasz historycznych analogii?

Hiszpańska Inkwizycja szczuła motłoch na Żydów, żeby się chrzcili.

I wcale nie chodziło o zbawienie. Tylko o nieodprowadzane podatki i brak kontroli nad wykonywaniem intratnych zawodów. A jeszcze bardziej o to, że nieochrzczonego Święte Officjum nie mogło pojmać, przesłuchać i spalić na stosie.

Link to comment
Share on other sites

Prawda, inkwizycja - same wielkie słowa i kolejny "uzdrawiacz" tego zgniłego ZK - byle z zewnątrz. Jak to fajnie wytknąć tym niedobrym hodowcom, nastawionym wyłącznie na zysk jacy źli. I jak fajnie pogadać sobie na forum a potem ogonek pod siebie i do ciepłego łóżeczka.

A może tak trochę cywilnej odwagi i próba zmiany od wewnątrz. Ale nie, za trudne. :mad:

To, że nie płacisz składek to dla mnie żaden konkret. Coś mi się wydaje, że się w nienajlepszych okolicznościach z ZK rozstałeś (a może ZK z Tobą) i teraz swoje żale tu wylewasz.

Zmień coś, choćby mały kawałeczek i wtedy pogadamy. Ale nie, przecież od razu trzeba cały świat zmieniać. Bohatera w niebieskim lateksie udawać.

Pogadamy za parę lat. Ty ze swoim niepłaceniem składek i ja ze swoim płaceniem i hodowlą i wtedy porównamy komu i co się udało zmienić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Prawda, inkwizycja - same wielkie słowa i kolejny "uzdrawiacz" tego zgniłego ZK - byle z zewnątrz.[/quote]

Niech ZK robi co chce. Byle nie blokował możliwości realizacji potencjalnych pasji ludziom, którzy nie chcą legitymizować praktyk, którym niekt nie zaprzecza.

[quote name='Han Sharn']Jak to fajnie wytknąć tym niedobrym hodowcom, nastawionym wyłącznie na zysk jacy źli. I jak fajnie pogadać sobie na forum a potem ogonek pod siebie i do ciepłego łóżeczka.[/quote]

Póki co ogonek pod siebie i do ciepłego łóżeczka uskuteczniają członkowie ZK, którzy wiedzą, widzą, ale dla świętego spokoju (wersja optymistyczna) siedzą cicho.

[quote name='Han Sharn']A może tak trochę cywilnej odwagi i próba zmiany od wewnątrz. Ale nie, za trudne. :mad:[/quote]

Oooo, Wallenrodyzm. Niestety bliżej mi do pozytywizmu niż romantyzmu.

I wracamy do punktu wyjścia... Jakbym miał z 15 lat mniej to bym postulował, żeby wjechać buldożerem/prokuratorem/ustawowym nadzorem i pogonić towarzystwo.

Ponieważ lat mam tyle ile mam, proponuję rozwiązanie, w którym posiadający wpływy, władzę, czy pieniądze zachowują je w całości, a ludzie chcący wejść na "wyższy poziom" dbania o swoje zwierzaki będą mogli to robić bez tytłania się w ... .

[quote name='Han Sharn']Coś mi się wydaje, że się w nienajlepszych okolicznościach z ZK rozstałeś (a może ZK z Tobą) i teraz swoje żale tu wylewasz. [/quote]

Źle ci się zdaje. Nie byłem i nie jestem członkiem żadnej kynologicznej organizacji. I nie będę (chociaż bym chciał) dopóki ten sposób realizowania psiej pasji wymaga "niezauważania" zasad na jakich to działa.

[quote name='Han Sharn']Zmień coś, choćby mały kawałeczek i wtedy pogadamy. Ale nie, przecież od razu trzeba cały świat zmieniać. Bohatera w niebieskim lateksie udawać.[/quote]

Nie cały świat. Kawałek. Chcę podyskutować o miejscu dla ludzi, którzy chcą się zajmować psami, a nie tym co dookoła.

A nie da się, bo sytuacja jest gorsza niż w PRL'u. Wtedy był choć pozorny wybór między PZPR, ZSL i SD.

Ze znudzeniem, po raz kolejny, powtarzam: nie chcę naruszać czyichkolwiek kompetencji, uprawnień, wpływów, interesów czy biznesów.

Nie walczę o kingsajz dla każdego (bo wtedy faktycznie nie miał by kto koniom grzyw pleść). Szukam rozwiązania, w którym chęć skorzystania z tego co w ruchu dobre nie zmusza do legitymizowania tego co złe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...