Jump to content
Dogomania

Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Carianna

Recommended Posts

Fuka,

Pewnie masz racje! Tak sie sklada, ze mieszkam przy samych Kabatach. Lasu wiec mamy pod dostatkiem. Moze wiec dlatego, tak czesto widze Pania lub Pancia foksikow truchtajacych w buraczkowych pasach ;) w tamtym kierunku a tak rzadko ich psy, ktore wlasnie mialy cos waznego do zalatwienia w gestych kniejach :lol: Tak czy siak uwielbiam terriery, ale w domu wole miec swojego ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wind - ja tak sobie myśle patrząc na foksiarzy w kraju i za granicą - że największym problemem jest to, że oni nie trenuja spuszczania ze smyczy od małego, a potem jest ganianie z obłędem w oczach za swoim psem... A najgorsi sa tacy niedzielni spuszczacze :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem co z Foksmaniakami, ale kto się nie poznał niech teraz załuje, bo Łezka juz jest w Poznaniu!

f622a93d.jpg

f622a94c.jpg

I to u kogos kto nie dosć, że ja bedzie kochał, to jeszcze powystawia a jak przyjdzie pora to pokryje pieknym psem, a jak by było trzeba to do niego pojedzie nawet daleko!

f61d2c2f.jpg

NIEDOWZIĘCIA :sweetCyb: ŁEZKA z Fox-Klanu

Link to comment
Share on other sites

Jak byłam tydzień temu w Stanach, to akurat puszczali w telewizji National Dog Show z Filadelfii, więc se oglądnęłam. W grupie terierów zauroczył mnie gładki fox - to chyba była suczka i była rewelacyjna. Sędziowała Annie Rodgers-Clark, najbardziej uznana sędzina w Stanach. No i... gładki fox wygrał grupę!

Niestey nie pamiętam nazwy tego foxa (może Fuka wie? a jeśli nie i kogoś interesuje, to mogę się pewnie dowiedzieć). Ale poza tym, ze był piękny, to i umaszczenie miał superowskie: cały biały, tylko prawe pół głowy - dokładnie pół! - jakby wsadzone do wiaderka z ciemną farbą. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam gładkie z twarza klauna. Nie mam pojecia jak sie ten Twoj nazywa, w ogole malo wiem o gładkich - ale jakbyś znalazła jakieś zdjecia - PROSIMY!

Cieszę sie, ze Łezka nie dość, że poszła do hodowcy, to jeszcze do kogoś kto ma psy w mieszkaniu a nie w psiarni:)

Link to comment
Share on other sites

Ha, a ja dostałam email od właścicielki Łezki, cała rodzina oszalała na jej punkcie i już planuja jej pierwszy sezon wystawowy - mała ma 9tygodni....

A najważniejsze, że została zaakceptowana przez Burka - ich nastoletniego foxa. :multi:

Ciekawe czy mają już dla niej męża?

Bo jej mama albo ciocia pojadą najprawdopodobniej do

CH. Sunrise Blaze of Glamorgan's

blaze.gif

zdjęcie pochodzi z http://www.foxterrier.nl/glamorgans/pedegree/sunrise2.htm

i nie mogłam się oprzeć żeby go nie wkleić :oops:

Mam jeszcze jedno jego zdjęcie, zrobione dzień przed Cruftem,

doskonale obrazuje do czego służy gładki fox....

f5fe9a21.jpg

dwóch zwyciezcow Crufta :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że bedą. Napiszę do nich - moze by sami weszli na dogomanie? Na razie podobno zareklamowali miot Gochy w poznanskim związku - padło określenie, że to szczeniaki dla koneserów... w ustach miedzynarodowego sędziego i hodowcy brzmi to nieżle całkiem :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Milosnikow foksterierow jak na lekarstwo, wiec mam nadzieje, ze moja obecnosc poprawi statystyki ;-). Przez 12 lat bylam bardzo szczesliwa posiadaczka foksa. Jego historie opisuje w dziele Teczowy Most - post Pozegnanie. Korek zaszczepil we mnie tak wielka milosc do tej rasy, ze nie wyobrazam sobie domu bez foksteriera. On na zawsze pozostanie w moim sercu, ale jest tam tez miejsce dla nowego malucha. Daltego jutro jade wybierac pieska :-)). Jestem umowiona z Pania z hodowli a losy szczeniaczlow sledze od samego urodzenia. Skonczyly juz 3 tygodnie i moge wybrac jednego z dwoch pieskow, pozostale dwie to suczki. Co prawda przyjdzie mi jeszcze poczekac miesiac zanim zabiore go do domu, ale juz nie moge sie doczekac

Link to comment
Share on other sites

Tanito, witaj wśród nas! :D

Napisz koniecznie więcej o swoim nowym foksiku!

No właśnie cała rodzina ąż drży z niecierpliwości na jutrzejszy dzień. Jedziemy silną 6- osobową ekipą bo nikt nie chce zostać w domu :). Na razie widzieliśmy tylko zdjęcia maluchów i jesteśmy w stałym kontakcie z Panią z hodowli. Powiem szczerze, że zasypywałam ją mailami. Hehe. Wszyscy kochamy foksy i nie możemy się doczekać rozrabiaki. Nasz Korek był żywym zapalnikiem, więc wiemy czego się spodziewać.

Aha podaje jeszcze link strony gdzie są zdejcia mojego Korusia.

http://republika.pl/korek12/

Nigdy cię nie zapmnę piesku...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam już trzeciego foksa . Ten na zdjęciu i jeszcze jeden odeszły :cry: tragicznie . Ale trzeba od razu mieć następnego - Zreszytą co to za życie bez psa ???? Sam czasami chciałbym mieć drugiego i jak patrzę na te śliczne foksiki to ........ .

Pozdrawiam wszystkich Foks maniaków !!

Link to comment
Share on other sites

Ja mam już trzeciego foksa . Ten na zdjęciu i jeszcze jeden odeszły :cry: tragicznie .

Bardzo mi przykro z powodu Twoich piesków. Wiem, że każda strata przyjaciela bardzo boli a foksteriery podbijają sece natychniastowo i bezwarunkwo. Tragiczna śmierć w przypadku tej rasy jest o tyle częsta, że są to psy których cholernie trudno upilnować z ich tendencja do niezależności i podbijania świata. Mój wet wielokrotnie mi powtarzał, że mój Korek zginie tragicznie kiedy po raz setny przychodził pocharatany w jakiejś bójce. Ponieważ według Korka godnymi dla niego przeciwnikami były psy o wielkości np. rotwailerów, więc możecie sobie wyobraźić jak to wyglądało...;-)

A ja właśnie zbieram się do wyjazdu do hodowli, dziś już zobaczę małe szczeniaczki i wybiorę sobie łobuza :-) badzo sie juz cieszę

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...