Jump to content
Dogomania

Dorka i dwa cairn terriery urwisy - Lexi i Legenda ... a w pamięci na zawsze Gaja (') i Saba (')


Katerinas

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='PIKA']Kasia jeszcze zatęsknisz za tym, ze Ci [b]tylko[/b] psy kopaly :roll:[/quote] No żebyś wiedziała... zatęsknię :roll:

Jutro będę miała tuż przed tarasem ogromniasty dół ... (będą się dokopywać do rur od studni)...
Może by od razu basen wkopać :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'][quote name='Katerinas']Jutro będę miała tuż przed tarasem ogromniasty dół ...[/quote] Aaa... to od tyłu Was biorą... [/quote] Nie ... od przodu [size=2](ale to brzmi) :wink: :lol: [/size]
Idą od frontu, wzdłuż domu, do tarasu. A dlatego w ten sposób, że przed tarasem mamy studzienkę (zakopaną w ziemi, ciągnie wodę głębinową). Tam się wkopujemy i pod tarasem wbijamy się przez mur do piwnicy. W piwnicy będzie zrobione przełączenie z wody głębinowej na wodociagową. Skomplikowane :roll: I kosztowne :roll: Następny kredyt :roll:

Patrz co Cię czeka :roll: Chyba, że Truskaw już ma wodociąg... Jak tam u Was na wsi?
A kanalizacja to chyba zatrzymała się na Mościskach, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas']Patrz co Cię czeka :roll: Chyba, że Truskaw już ma wodociąg... Jak tam u Was na wsi?[/quote] Nie ma wodociągu, ale ja chyba wolę własną wodę :roll: Jak to takie kosztowne, to ja się wypinam, nie chcę :evil:
[quote]A kanalizacja to chyba zatrzymała się na Mościskach, nie?[/quote] Nie mam pojęcia, ale wolę kanalizację niż wodociągi :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas'] W piwnicy będzie zrobione przełączenie z wody głębinowej na wodociagową.[/quote]

Bleee :grab: nawet jakby mi doplacali to bym nie zamienila wody glebinowej na wodociagową :siara:

A Wy musicie jeszcze za to placić :o

Link to comment
Share on other sites

Nie... przymusu nie ma. Tyle że później, jak już zamkną inwestycję, kosztowałoby to ZNACZNIE więcej (nowe plany geodezyjne, pozwolenia, ekipa do robót, etc ...)

I nie myślcie sobie, że rezygnuję z wody głębinowej. Jeszcze nie zwariowałam. :o :stupid: :lol: Tymbardziej, że nasza woda z głębin jest bardzo dobra :)
Weźcie pod uwagę, że w momencie jak siada prąd w Izabelinie, to ja nie mogę korzystać z wody, to znaczy mam ograniczone możliwości. Wodę ciągnie pompa a pompa jest na prąd.
Poza tym woda wodociągowa będzie służyć do podlewania ogrodu (a jest tego dużo :-? ). Wyjdzie taniej niż głębinowa (znów kwestia prądu) i nie marnuję głębinówki (ta podwodna rzeka też ma swoje możliwości... i aż boję się myśleć co będzie jak się skończy :roll: ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'][quote name='Katerinas']Patrz co Cię czeka :roll: Chyba, że Truskaw już ma wodociąg... Jak tam u Was na wsi?[/quote] Nie ma wodociągu, ale ja chyba wolę własną wodę :roll: Jak to takie kosztowne, to ja się wypinam, nie chcę :evil: [/quote] No ja pamiętam jak dawno, dawno temu podłączali do Izabelina gaz. I mój dziadek (wówczas) zapłacił i dostał przyłącze, zaś sąsiedzi powiedzieli, że się wypinają. No i parę lat później zachciało im się tego gazu... oj wówczas dopiero płakali... Bo wyniosło ich to znacznie drożej niż gdyby się od razu zdecydowali (nowe plany geodezyjne, decyzje, rozkopywanie i przyłączanie się na nowo do sieci) :roll:



[quote name='adda'][quote]A kanalizacja to chyba zatrzymała się na Mościskach, nie?[/quote] Nie mam pojęcia, ale wolę kanalizację niż wodociągi :roll:[/quote] Nooo... kanalizacja przydałaby się... Bo następny kredyt będzie na zrobienie szamba :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'][quote name='Katerinas']Patrz co Cię czeka :roll: Chyba, że Truskaw już ma wodociąg... Jak tam u Was na wsi?[/quote] Nie ma wodociągu, ale ja chyba wolę własną wodę :roll: Jak to takie kosztowne, to ja się wypinam, nie chcę :evil: [/quote]
No zależy co znaczy dla kogoś "kosztowne" :roll: Są tacy co płacą pewnie z marszu. My musimy wziąć pożyczkę bo inaczej będzie krucho :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kasia, nie zazdroszczę wykopków. My wodociąg mamy od 2-3 lat, nie pamiętam dokładnie, a kanalizację zakładali nam nie dalej jak w ubiegły czwartek. Wodę z pompy mamy do podlewania, taniej wychodzi,, ale pompa nadaje się do remontu, bo ma ze 30lat, więc jak nie urok to .... :evil: A widziałaś w galerii jak wyglądały moje stwory jak pobiegały po tej nieubitej ziemi :evil: zapiaszczone jak prosięta :wink:
Górale, którzy budowali u nas dom zachwalali wodę głębinową, ale ja tam nie wiem, tyle ludzi u nas ma poprzebijane szamba, wylewają wodę z pralek w ogródki i tym podobne historie, że nie wiem co lepsze wodociąg czy głębinowa. Ponad 10 lat temu przeprowadzili się nasi sąsiedzi z małym dzieckiem do stojącego od paru lat domu . Z ciekawości dali wodę do przebadania i suma sumarum wozili wodę do picia przez kilka lat z Warszawy :-? Z czasem się unormowało.
PZDR

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ciacho']mam pytanko do dziewczyn z Izabelina i Truskawia - czy znacie kogoś kto sprzedaje działkę w tamtych okolicach? przymierzam się do budowy domu i ta otulina Kampinosu mnie zachwyciła[/quote] Działek Ci tutaj jak na lekarstwo, bo rejon chodliwy i piękny. A ostatnio rozmawiałam z sąsiadem, który też szuka i mówił, że działki są tutaj po 100 dolców za metr :roll:

Link to comment
Share on other sites

[b]Ciacho[/b] bo tutaj rzeczywiście mało działek jest :roll: Tym bardziej, że wg. nowego czegoś tam nie można się budować na mniejszej działce niż chyba 1000m, o ile nie więcej. Tutaj dużo ludzi jeździ i szuka działek :roll:

Link to comment
Share on other sites

[b]Ciacho[/b]
Jedna działka jest, ale na początku wsi Laski. Średnio ciekawa. Jak chcesz, to TZ jak będzie przejeżdżał weźmie numer telefonu.
Jakiś rok temu była działka niedaleko naszej, 85 $ z metra. Lokalizacja według mnie dobra. Czy jeszcze jest, nie wiem... Może dziś będziemy wyjeżdżać z domu to podjedziemy i zobaczę czy kartka jeszcze wisi.
Generalnie ceny są różne w zależności od tego czy teren blisko drogi głównej /ul. 3-go Maja/ czy bardziej w głąb.
Jakby interesiło Cię coś bliżej Wawy, to od conajmniej 5 lat próbuje się sprzedać działka przy ul. Arkuszowej - dojazdowa do Mościsk.

---------

bosz... A ja mam wykopki na ogrodzie :roll: Koszmar :roll:
Trzeba będzie zakupić wór nasion trawy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas'] Lokalizacja według mnie dobra. [/quote] ...tylko, że wiesz... dzieci psy drażnią... jacyś brudni faceci działkę Ci ryją... :lol: :lol: :lol:
[quote]Jakby interesiło Cię coś bliżej Wawy, to od conajmniej 5 lat próbuje się sprzedać działka przy ul. Arkuszowej - dojazdowa do Mościsk.[/quote] Ale tam jest głośno, brudno i do Kampinosu daleko :roll:
[quote]bosz... A ja mam wykopki na ogrodzie :roll: Koszmar :roll:
Trzeba będzie zakupić wór nasion trawy :roll:[/quote] A ja dzisiaj przejeżdżałam i wszystko było po staremu, specjalnie [b]patrzałam[/b] :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justi0022']Kasia, nie zazdroszczę wykopków. My wodociąg mamy od 2-3 lat, nie pamiętam dokładnie, a kanalizację zakładali nam nie dalej jak w ubiegły czwartek. Wodę z pompy mamy do podlewania, taniej wychodzi,, ale pompa nadaje się do remontu, bo ma ze 30lat, więc jak nie urok to .... :evil: [/quote] [b]Justi[/b] - :hmmmm: A my wyliczaliśmy, że woda z wodociągu wyjdzie taniej niż prąd do pompy... muszę raz jeszcze przeliczyć :niewiem:
Generalnie chodzi o to, że w przypadku odcięcia od prądu, nawalenia pompy czy problemów ze studnią głębinową (uszkodzenie rury, zatkanie się filtra głębinowego - czego boję się najbardziej bo studnia ma już ponad 30 lat) nie zostajemy "na lodzie" i nie musimy wozić z Wawy baniaczków wody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adda'][quote name='Katerinas'] Lokalizacja według mnie dobra. [/quote] ...tylko, że wiesz... dzieci psy drażnią... jacyś brudni faceci działkę Ci r**ą... :lol: :lol: :lol: [/quote] :evilbat: :lol:
Działka o której pisałam, nie jest przy 3-go Maja, ale w bocznej uliczce, blisko Poczty :P


[quote name='adda'][quote]Jakby interesiło Cię coś bliżej Wawy, to od conajmniej 5 lat próbuje się sprzedać działka przy ul. Arkuszowej - dojazdowa do Mościsk.[/quote] Ale tam jest głośno, brudno i do Kampinosu daleko :roll: [/quote] No tyż prawda :roll:


[quote name='adda'][quote]bosz... A ja mam wykopki na ogrodzie :roll: Koszmar :roll: Trzeba będzie zakupić wór nasion trawy :roll:[/quote] A ja dzisiaj przejeżdżałam i wszystko było po staremu, specjalnie [b]patrzałam[/b] :D[/quote] To przejedź teraz :roll: I się przyjrzyj... Nie mówiąc o tym co się dzieje na tyłach domu koło tarasu... 2 m dół w ziemi :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas']Działka o której pisałam, nie jest przy 3-go Maja, ale w bocznej uliczce, blisko Poczty :P [/quote] To dlaczego się nie sprzedaje :o Musi być coś z nią nie tak, albo diabelnie droga :-?
[quote] To przejedź teraz :roll: I się przyjrzyj... [/quote] Jak będę wracała to się przyjrzę 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katerinas'] [b]Justi[/b] - :hmmmm: A my wyliczaliśmy, że woda z wodociągu wyjdzie taniej niż prąd do pompy... muszę raz jeszcze przeliczyć :niewiem:
[/quote]
A u nas wychodzi drożej :D
Na czas wykopków psy były zamknięte w domu. Co tam się działo :evilbat: Pół soboty sprzątałam :evil: Jak wyszły na sikanie, musiałam Borcia gonić, bo on koniecznie chciał do rowu :x Lary się denerwował panami, panowie się go bali :shocked!: co chwila zerkali czy on się nie zerwie ze smyczy i że ja go na pewno nie utrzymam...Dom wariatów :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...