Jump to content
Dogomania

Podpalili Psa Filmowali Jak Kona


Rafka

Recommended Posts

[quote name='Nikki']no właśnie, przecież nie sądzę aby co jakiś czas sprawdzano KAŻDEGO, któremu został odebrany zwierzak[/QUOTE]

... a od czego życzliwi sąsiedzi?
najwyższy czas aby skończyć z obojętnościa na ludzkie i zwierzęce cierpienie!

zachęcam Was do rozsyłania po znajomych linku do strony [url][B]http://www.zobacz-uslysz-powiedz.pl/[/B][/url] dotyczacej przemocy wobec dzieci ( to tez ogromny i wazny problem społeczny).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I co takie rozsyłanie łańcuszków daje? To jak tłum gapiów, który stoi z otwartą buzią i podziwia nieszczeście. Dopóki nie zmieni się mentalność ludzi w naszym kraju i człowiek, który szanuje zwierzęta i kocha je / miłością mądrą, bo miłośnicy czasem zapominają, że istnieją ludzie, którzy krzywdy zwierzakom nie robią ale są one im obojętne i tacy też powinni mieć prawo do życia / nie będzie uważany za wariata, dopóki dzieci, szczególnie na wsiach nie będą oglądały egzekucji na kocich i psich miotach, jeśli dziecko nie wyrośnie w przekonaniu, że łańcuch, buda jest naturalnym środowiskiem psa, jeśli rodzice, otoczenie dziecka nauczy malucha, że pies czuje strach i ból, potrafi się cieszyć, tęsknić, nawet śnić jak my, to nigdy dziecko nie wyrośnie na człowieka pozbawionego empatii.
I niech mnie nikt źle nie zrozumie, bo bronić nikogo ne zamierzam ale przypadki nawróceń w tej kwestii są nieliczne i proces znieczulenia jest zwykle nieodwracalny. Śmieszne jest troszkę powtarzanie "jakbym go dorwał, to...." bo wiadomo, że bym go nie dorwał nawet gdybym stał z nim oko w oko.
I czasem wydaje mi się, że walka z takimi zjawiskami jest bezsensowna, bo zaczyna się to w złym punkcie, kiedy TO już zaistniało.
Rodzice, szkoła, kościół, wszystko to tak ale żeby nauczyć, nawet najostrzejsze przepisy nie załatwią tutaj sprawy tak do końca. Tych, hm... ludzi? też trochę szkoda, nigdy nie dostali chyba szansy, żeby być człowiekiem.

A jak ktoś wykrzykuje ile to dla psów zrobił, to owszem podziwiam, że uratował 5 piesków przed śmiercią ale zawsze mam ochotę zapytać co zrobił, żeby takich psów w potrzebie nie było i potem się napawał swoją szlachetnością. To tak jak z zalanym mieszkaniem. Możemy walczyć ze ścierą i zbierać wodę w nieskonczoność dopóki nie zakręcimy kranu i samo to zbieranie wody takie bezsensowne się wydaje jeśli nie będziemy próbować zamknąc kurek.

Link to comment
Share on other sites

A jak ktoś wykrzykuje ile to dla psów zrobił, to owszem podziwiam, że uratował 5 piesków przed śmiercią ale zawsze mam ochotę zapytać co zrobił, żeby takich psów w potrzebie nie było i potem się napawał swoją szlachetnością. To tak jak z zalanym mieszkaniem. Możemy walczyć ze ścierą i zbierać wodę w nieskonczoność dopóki nie zakręcimy kranu i samo to zbieranie wody takie bezsensowne się wydaje jeśli nie będziemy próbować zamknąc kurek.[/quote]

Przepraszam nie wiem jak sie cytuje kawałek posta.


Ja uważam, że lepiej uratować jednego niż nie zrobić nic.Aby zapobiec aby taki pies był w potrzebie tzreba sie zjednoczyć bo "wołanie" tlumu łatwiej uslyszec.

pumilo przez to, że ludzie uwazaja że nie warto walczyc z takimi przypadkami w Polsce nie robi się nic. A może warto uwierzyc, że są szanse.

Link to comment
Share on other sites

[B]Pumilo[/B] każdy, komu nie jest obojętny los psów stara się na swój sposób... Ja, ponieważ na wolontariat nie mam czasu, staram sie oświecać ludzi, czemu lepiej nie rozmnażać swoich psów, czemu pies musi mieć odpowiednią karmę, opiekę zdrowotną, czemu psa nie wolno bić non stop... ogólnie staram się uczyć ludzi, że zwierzęta trzeba szanować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Psycholog?Psychiatra?
Bez przesady.Tu jest potrzebna kara,anie cackanie się.Przecież to jest sadyzm...Jeśli prawo nieletnim nie jest w stanie nic zrobić,to reagować powinni rodzice.Dobre lanie dane ręką ojca...I jeśli ojciec niezareaguje,to póżniej jemu synowie przyłożą..
I jeszcze pewnie zaczniemy się za jakiś czas zastanawiać nad ich psychiką,by jej nieuszkodzić..Jak można uszkodzić coś co już jest zniekształcone?
Pytam ponownie:co to za określenie,,Ryzuny,,?
Elżbieta[/QUOTE]

I jak będziemy to wyceniać? Za słabe oceny - klęczenie na grochu, znęcanie się nad zwierzętami - lanie, morderstwo - wyrywanie paznokci itd ?! Dziecko to taki sam obywatel, a nikt nie ma prawa podnieść ręki na drugiego człowieka.

[QUOTE]Sprawcami są dwaj bracia - 11-letni Damian i 16-letni Stanisław S. z Motycza i ich kolega 15-letni Piotr D. z Tomaszowic. Wszyscy pochodzą z dobrych rodzin[/QUOTE]
gdyby to była obra rodzina to by nic psu nie zrobili. Takie zachowania nie biorą się z powietrza.

Link to comment
Share on other sites

czy ja napisałam, że nie jest warto walczyć z takimi przypadkami??? napisałam tylko, że walka jak dla mnie powinna inaczej wyglądać

kara ma mieć cel, a dla tych bandytów jaka kara będzie wystarczjąca? co, że im ksiądz z ambony nawsadza, czy mama lanie spuści, czy dostanie kuratora za nasze pieniądze? dla społeczeństwa ci ludzie są straceni i nie oszukujmy się
jak powinno wygladać karanie takich pozwól, że dla siebie zachowam, bo żyję w cywilizowanym kraju i nie chcę na barbarzyńcę wyjść a że mi ich szkoda z drugiej strony, cóż tak myślę, że coś w swoim życiu stracili i nawet nie wiedzą co

pytacie o działanie, pomysły? do tego wszystkiego nie są potrzebne wielkie akcje i masowe porywy serca, każdy powinien przykładem, nawet zwykłą rozmową z sąsiadem pokazać jak to jest
pewnie, że wielką sprawą jest uratować jednego psa i lepiej go uratować niż nie ale jeszcze fajniej oświecić sąsiada, że suka czy kotka nie musi mieć ciągle dzieci, pokazć jak potrafisz jak o psa zadbać, zawstydzić kogoś za warunki w jakiś trzyma psa
mieszkam w podmiejskiej wsi i wiem co mówię, bo to widzę

a wołanie tłumu?? no można krzyczeć, jednoczyć się ... nooo też .... i co dalej ? informacja no dobrze, jedno zdarzenie ktoś wyłowił i każdy się teraz rozczula a takie rzeczy dzieją się KAZDEGO DNIA

Link to comment
Share on other sites

pumilo ... dla Ciebie lańcuszki to śmiech ... dla kogoś kto to zrobił to jakiś pomysł na pomoc więc może to uszanuj? Ja szanuje Twoje wypowiedzi a co myślę o nich to moje. To nie jest wątek do ścigania się kto ma lepszy pomysł, czy łańcuszki są OK czy nie i każdy z nas wie co się na świecie dzieje ... To wątek o skatowanym psie a na nim ludzie którzy do tej pory potrafili ze sobą rozmawiać bez kłócenia się i wierzę to się nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Afi___']dajcie mi znać na PW jak będzie petycja gotowa. Jestem z warszawy i pozbieram podpisy od kogo tylko będę mogła i dokąd będę w kraju... A mam pytanie :oops:... wybaczcie ale czy pod petycją mogą się podpisywać obcokrajowcy? Bo w angli będę i mogę tam coś zebrać jeśli to coś da...[/quote]


Witam,

Niewiem czy rodowici Anglicy, ale Polacy tam mieszkający z pewnością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']To będzie jednego zwyrodnialca mniej na świecie.

A co do rodziców, to co to wogóle za rodzice co coś takiego wychowali o ile wychowywali wogóle. O księżach nie wspominam bo oni tylko patrzą ile forsy na tace w niedzielę kto daje.[/quote]


Zgadzam się w 100%

Link to comment
Share on other sites

[quote name='albiemu']pumilo ... dla Ciebie lańcuszki to śmiech ... dla kogoś kto to zrobił to jakiś pomysł na pomoc więc może to uszanuj? Ja szanuje Twoje wypowiedzi a co myślę o nich to moje. To nie jest wątek do ścigania się kto ma lepszy pomysł, czy łańcuszki są OK czy nie i każdy z nas wie co się na świecie dzieje ... To wątek o skatowanym psie a na nim ludzie którzy do tej pory potrafili ze sobą rozmawiać bez kłócenia się i wierzę to się nie zmieni.[/quote]

no właśnie, największym problemem jest w tym wszystkim zrozumienie i ta nieszczęsna mentalność

szanuję twoją wypowiedz ale co sobie pomyślałam to też moje

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dziecko to taki sam obywatel-a czy ja mówiłam,że nie jest obywatelem??!
Ja tylko twierdzę,że im nalezy się kara..A jak prawo jest bezsilne,to karać winni rodzice!I to laniem!:angryy:A rozmowy z dziećmi..Na to jest za póżno,niestety..Jak ojciec i matka idą w zaparte,że dziecko nigdy tego nie zrobiło?Zrobiło.Przecież rodzice nie powinni być zaślepieni..
Chyba,że właśnie w domu ci sadyści nauczyli się zła.Jeśli tak to faktycznie rodzice nie ukażą,bo sami nauczyli okrucieństwa i sadyzmu.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

A gdyby tak wynająć bilboardy pomiędzy tymi miejscowociami a Lublinem i umieścić na nich zdjęcie tej psiny z odpowiednim komentarzem? Najlepiej na początku roku szkolnego - myślę, że gówniarze nie czuliby się przez to zbyt komfortowo, co o tym sądzicie?
Można by też umieścić je w pobliżu ich szkół.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']no właśnie, największym problemem jest w tym wszystkim zrozumienie i ta nieszczęsna mentalność

szanuję twoją wypowiedz ale co sobie pomyślałam to też moje[/quote]

strasznie pewna siebie jesteś i masz cięty język a ja między wierszami i dosłownie tez umiem czytać ... sprowokować się nie dam jednak :lol: i miłego dnia oraz wszystkiego dobrego!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figbast']A gdyby tak wynająć bilboardy pomiędzy tymi miejscowociami a Lublinem i umieścić na nich zdjęcie tej psiny z odpowiednim komentarzem? Najlepiej na początku roku szkolnego - myślę, że gówniarze nie czuliby się przez to zbyt komfortowo, co o tym sądzicie?
Można by też umieścić je w pobliżu ich szkół.[/quote]

nie znamy ich i ciężko powiedzieć czy nie będzie to ich powodem do dumy jak i ich kolegów że takich popularnych kumpli mają .... Obawiam się że żadna z nas a przynajmniej ja nie będę w stanie zrozumiec ich chorych głów .....

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Cię, niestety miałam kiedyś zatarg z ludźmi tego typu - bardzo prawdopodobne, że tak by to przyjęli oni, i ich najbliższe otoczenie rówieśników, ale gdyby wstawić komentarz typu: "gratulujemy wspaniałych rezultatów wychowania bestii" (no ja nie jestem najlepsza w takich hasłach) to przynajmniej rodzice, nauczyciele, księża i radni tamtych okolic poczuliby się kiepsko i dałoby to im do myślenia na przyszłość.
Na to, że wpłyniemy na poprawę i zrozumienie tego co zrobili przez sprawców tego mordu nie liczyłabym zbytnio.... niestety ale takie gnoje są w większości niereformowalne, a czym skorupka za młodu...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Dziecko to taki sam obywatel-a czy ja mówiłam,że nie jest obywatelem??!
Ja tylko twierdzę,że im nalezy się kara..A jak prawo jest bezsilne,to karać winni rodzice!I to laniem!:angryy:A rozmowy z dziećmi..Na to jest za póżno,niestety..Jak ojciec i matka idą w zaparte,że dziecko nigdy tego nie zrobiło?Zrobiło.Przecież rodzice nie powinni być zaślepieni..
Chyba,że właśnie w domu ci sadyści nauczyli się zła.Jeśli tak to faktycznie rodzice nie ukażą,bo sami nauczyli okrucieństwa i sadyzmu.
Elżbieta[/quote]

Sama sobie zaprzeczasz.


Jeżeli rodzice ich karali biciem to dlatego oni również stosowali przemoc na tym biednym psie. Na rozmowę nigdy nie jest za późno, choć nie wierzę, że oni się "nawrócą", no ale jak ojciec by ich zlał to tez pewnie nie staną się grzecznymi

Czy jeżeli Twój ( oczywiście to jest tylko przykład, żadnych aluzji ani nic takiego ) partner popija sobie z kolegami, awanturuje się też mu spuszczasz lanie czy rozmawiasz?

Link to comment
Share on other sites

Fundacja Dogtor wysyla list do kuratorium w zwiazku z tą sprawą podkreślając koniecznośc edukacji humanitarnej by uniknąc tego typu przypadków.

Chcemy te zredagować list do Archidiecezji Lubelskiej i Katolickiego Uniwerstyteu Lubelskiego - trzeba zrobic cokolwiek.

W USA istnieje program pracy wlasnie z takimi dzieciakami majacy na celu wykrywanie najmniejszych przypadkow znecania sie nad zwierzetami celem ochrony ludzi. Na tej stronie macie wszystko - moze czas aby cos takiego ruszylo i w Polsce..

[url]http://www.hsus.org/hsus_field/first_strike_the_connection_between_animal_cruelty_and_human_violence/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']

a wołanie tłumu?? no można krzyczeć, jednoczyć się ... nooo też .... i co dalej ? informacja no dobrze, jedno zdarzenie ktoś wyłowił i każdy się teraz rozczula a takie rzeczy dzieją się KAZDEGO DNIA[/quote]

mysle, ze masz niewielkie lub zadne doswiadczenie jakie znaczenie ma "wołanie tłumu". Informacje (chocby łancuszek) oceniasz z Twojego punktu widzenia jako zywienia gapiow itd. I za tym przemawia brak doswiadczenia. Przede wszystkim jednak Twoje wypowiedzi duzo mówia o Twoim sposobie zapatrywanie sie na sprawy.
Jest to co prawda "tylko" forum, ale takie osobiste informacje tez są wazne.

Najważniejsze jest jednak, ze twierdzisz iz uswiadamianie jest najwazniejsze. Wszyscy jestesmy po tej samej stronie

Link to comment
Share on other sites

Jakie z tych gnoji bestie:angryy: Jak oni mogli zrobić cos takiego żywej istocie? Bardziej już spodziewała by się że podpaloą dorosłego psa (bez urazy ale to była moja pierwsza myśl gdy wchodziłam na ten temat:lol:), ale gdy zobaczyłam że chodzi o szczeniaka to wszystko się we mnie aż gotowało:angryy::angryy::angryy:Przecierz szczeniak kojarzy się wiekszości jako milutkie, puchate i słodkie zwierzątko:cool3: A te potwory zabiły go w bestialski sposób! Jak będzie petycja to prześlijcie mi na PW, chętnie pozbieram podpisy w Szczecinie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...