Jump to content
Dogomania

A moze zalozymy sobie OFF-a? cz.II


Burchardt

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Replies 658
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwoliłam sobie odświeżyć offa. :cool3:
Tak się wszyscy kłócą - szelki, czy obroża. Spekulacje trwają...
Jak moją Shirę dostanę, to po kilku dniach na rączki i powoli oswajać ze światem zewnętrznym. Martwić się będę później.
A co tu tak cichutko...?

Link to comment
Share on other sites

Dostałam zdjęcia siedmiotygodniowej Shiry i szczerze mówiąc trochę się martwię. :(
Ma jakiś taki kwadratowy pyszczek... Może tak mi się tylko wydaje? Może to dlatego, że ma jeszcze krótkie włoski? :shake:
Niestety to nie ja dowiadywałam się o tym piesku, ale moja mama. Jestem laikiem w tym temacie, więc ogarnijcie mnie ;) i wytłumaczcie : Jeżeli matka była kupiona na wystawie i ojciec też został "wypożyczony" na jednej z wystaw, to psiak będzie rodowodowy?
Mam gwarancję, że rodzice są rodowodowi i że dostanę metrykę?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Gdybym to ja rozmawiała z tą Panią na pewno zapytałabym o tak podstawowe rzeczy. Niestety, to była sprawka mojej mamy... :shake:[/SIZE]
[SIZE=2]Prawdopodobnie nikt nie podzieli tu mojego zdania, ale ja już zdążyłam się w tym piesku zakochać :loveu: nawet jeżeli będzie bez rodowodu.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

My mamy jedynie 1cm ;) Głównie też z tego względu, że Lucky ma chudą szyję, i chyba ciężko coś jemu znaleźć szerszego ale nie za dużego:hmmmm:

[SIZE=1]Aaa... mamy też jakąś obrożę 15mm z Tesco, ale ona też jest za luźna, więc jej nie używamy na codzień ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że 16mm obroża Rogz wygląda i sprawdza się bardzo dobrze (jest za luźna dosłownie o centymetr a że psica nie próbuje wyciągać z niej głowy to jest ok) ale teraz zastanawiam się nad [URL]http://www.lupine.pl/product_info.php/products_id/4924[/URL] gdzie regulacja jest od 23cm więc idealnie. Ciekawa jestem czy ma ktoś może jakieś zdjęcia połączenia yorka np z 18mm :evil_lol:

[SIZE=1]W sumie to między 16mm a 18mm nie ma takiej wielkiej różnicy - jak nie spróbuję to się nie przekonam :diabloti:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']Ah, ten wzór jest super, ale Lucky ma 17cm w szyi kurcze [mierzone 'na styk', a luźno to ~20cm] :roll:[/QUOTE]

Moja ma 20-21cm na styk więc w tych 23 byłoby optymalnie :razz:
Poczekam jeszcze trochę może ktoś już przeprowadzał takie eksperymenty :diabloti:


[SIZE=1]poza tym chwilowo brak kasy.... :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

moi drodzy długo się nad tym zastanawiałam
co Wy na to zeby utworzyć skarpete yorkową, wątek z samymi psami szukajacymi domu, zorganizować się i wyciagac yorkowe pieski ze schronow, oglaszac itd?
każdy może przeciez jakos pomoc a miloscnikow yorkow jest tu duzo
jest wiele do zrobienia: wpłaty nawet niewielkie szukanie sponsorow, bazarki na skarpete yorkową, danie dt jakiejs bidzie, pomoc z transportem, ogłaszanie psow, obecnosc na watku
gdybysmy się zorganizowali moglibysmy np takiego yoreczka z palucha wyciągnąć
moda na yorki powoli mija, co raz wiecej osob chce swoje kilkuletnie psy sprzedac nawet za 150zl, za chwile zacznie sie ogrom tych psiakow w schronach, przygotujmy sie na to, zorganizujmy, zrobmy sobie zaplecze finansowe i zacznijmy działac szerzej co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']moi drodzy długo się nad tym zastanawiałam
co Wy na to zeby utworzyć skarpete yorkową, wątek z samymi psami szukajacymi domu, zorganizować się i wyciagac yorkowe pieski ze schronow, oglaszac itd?
każdy może przeciez jakos pomoc a miloscnikow yorkow jest tu duzo
jest wiele do zrobienia: wpłaty nawet niewielkie szukanie sponsorow, bazarki na skarpete yorkową, danie dt jakiejs bidzie, pomoc z transportem, ogłaszanie psow, obecnosc na watku
gdybysmy się zorganizowali moglibysmy np takiego yoreczka z palucha wyciągnąć
moda na yorki powoli mija, co raz wiecej osob chce swoje kilkuletnie psy sprzedac nawet za 150zl, za chwile zacznie sie ogrom tych psiakow w schronach, przygotujmy sie na to, zorganizujmy, zrobmy sobie zaplecze finansowe i zacznijmy działac szerzej co wy na to?[/QUOTE]
Ja jestem zdecydowanie za ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']moi drodzy długo się nad tym zastanawiałam
co Wy na to zeby utworzyć skarpete yorkową, wątek z samymi psami szukajacymi domu, zorganizować się i wyciagac yorkowe pieski ze schronow, oglaszac itd?
każdy może przeciez jakos pomoc a miloscnikow yorkow jest tu duzo
jest wiele do zrobienia: wpłaty nawet niewielkie szukanie sponsorow, bazarki na skarpete yorkową, danie dt jakiejs bidzie, pomoc z transportem, ogłaszanie psow, obecnosc na watku
gdybysmy się zorganizowali moglibysmy np takiego yoreczka z palucha wyciągnąć
moda na yorki powoli mija, co raz wiecej osob chce swoje kilkuletnie psy sprzedac nawet za 150zl, za chwile zacznie sie ogrom tych psiakow w schronach, przygotujmy sie na to, zorganizujmy, zrobmy sobie zaplecze finansowe i zacznijmy działac szerzej co wy na to?[/QUOTE]
jestem na tak
tylko ...jest skarpeta na plaskate pieski-typu shih tzu i tylu miłośników,a jednak mało się dzieje-a mikrobank?tragedia.....możnabyłoby tam dać yorki....ale nie wiem czy chcecie"dać je"do jednego konta z innymi maluchami

Link to comment
Share on other sites

ja myslę nad tym żeby się skupić tylko na yorkach i to naprawde psach w typie yorka a nie tylko małych i kudłatych...
yorki teraz są modne ale za chwile i to dosłownie chwile bedą zbędne...i zaczną sie masowo pojawiac w schronach jak niegdyś modne teraz wywalane husky i malamuty...przeciec nie można się ogarnac tyle tych psiakow w schronach :-( yorki traktowane są jak zabawki...zwykle niewychowane, zamknięte w sobie bo uczone czegoś na siłe, przerażone małe ciałem a duże duchem psiaki...
ja nie lubie małych psow ale dzięki Filce ['] zabranej z mieliny, bojącej sie własnego cienia suni pokochałam yorki miłością wielką...siedze w adopcjach od kilku lat, pomagałam roznym psom...chciałabym sie skupić na yorkach...ale wiadomo sama tego nie pociagne, potrzebuje pomocy, potrzebuje WAS
mysle ze trzeba nam wątek na biezaco aktualizowany z psami w schronach, trzeba nam zalozyc skarpete, szukac sponsorow, robic bazarki (to naprawde duzo daje), trzeba nam kogos od oglaszania psiakow ktore mamy na watku psow do adopcji, trzeba nam dt ktore beda braly yorki do siebie,trzeba nam konatktow do dobrych wetow ktorzy rbia tansze sterylki, jest bardzo duzo roboty ale licze na was milosnikow yorkow ze spręzymy sie i razem damy rade przygotowac sie na to co nadciąga nieuchronnie...masa yorkow w schronach:-(

Link to comment
Share on other sites

mysle ,ze to genialny pomysl!!!:loveu::loveu::loveu:
ja tez nie lubilam malych psiakow ,az do momentu nastania mojej dziewczyny ;) yorki sa wspanialymi kompletnie nie zrozumianymi psami.
nie wiem jak ja moge pomoc( pewnie najpredzej finansowo ;)) ,ale jestem cala za i trzeba sie tym zajac na juz !!!
od czego zaczynamy ???

Link to comment
Share on other sites

IVV, Borowka ciesze sie ze jestescie na tak:-)
ale pytanie co na to inni? może ktoś inny chce się tym zająć...nie chce nikomu wchodzić w kompetencje;-)
po prostu ten wątek rozrosł się i zgarnia psy zarowno ze schronow jak i zaginione, masa linkow do psiakow ktore ktos chce sprzedac...uwazam ze trzeba nam nowego przejrzystego watku tylko dla yorkow do adopcji (ze schronu bądz z dt czy ds ale do adopcji)
ja moge zalozyc taki watek, tak samo jak skarpete ale trzeba was milosnikow yorkow wiecej, do ogłaszania psiakow, do podrzucania skarpety
nie ma zadnej fundacji pomagajacej yorkom prawda?
Koci Świat zajmuje sie plaskatymi tylko, na dogo jest skarpeta dla kudlaczy preżnie działająca jakby co będziemy tez ich prosic o pomoc jednorazową
ja mam mase spraw do załatwienia na ten weekend ale czekam powiedzmy do niedzieli na pomysły jeszcze i wszelkie propozycje i jakby co w niedziele b ędziemy cos ustalać konkretnego
wiec jak, ma ktos jakies pomysly? im nas wiecej tym lepiej:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...