Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA!!....SZCZENIAKI w jastrzębskim schronie


clockwork

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jamnisia chciałabym wziąć jak najbardziej.Dla mnie ważne jest przede wszystkim aby piesek był mały no i przede wszystkim charakter, żeby był łagodny i przytulak.Wiem, że psiak może złapać ząbkami czy zadrapać liczę się z tym, takie są szczeniaki,choć są te mniej i bardziej delikatne.Myślę, że sobie poradzimy, bo przeszliśmy już próbę z Neską.Gdy Miki się urodził Neska miała już 13 lat.Zawsze była psem jednego pana(czyli moim:razz:)nieufnym do obcych i nielubiła dzieci!Jako mały szczeniaczek doświadczyła niedelikatnych dziecięcych zabaw i potem już jako dorosły pies próbowała dzieci gryźć.Jednak dogadali się wspaniale, raz tylko na niego warknęła jak maluszek czołgając się zajrzał jej w oczy, dostała ostrą reprymendę, a żeby polubiła i zaakceptowała malucha, Miki karmił ją z ręki i robił przy niej wszystko to co lubiła, no i dalej była już tylko miłość i sielanka:loveu:Jako 2 latek spacerował z nią na smyczy, a ona bardzo uważała żeby go nie pociągnąć.;)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie by było jakby ktoś kto odwiedza schronisko mógł go trochę lepiej dla mnie poznać.Bo z tego co mówiła Clockwork to mało o nim wiadomo, no i że trochę dominant :roll:nie wiem za bardzo w jakim sensie, czy dominuje w zabawie inne psiaki, czy odpędza od jedzenia, czy jeszcze co innego.Chętnie dowiedziałabym się o nim czegoś więcej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ziele77']Fajnie by było jakby ktoś kto odwiedza schronisko mógł go trochę lepiej dla mnie poznać.Bo z tego co mówiła Clockwork to mało o nim wiadomo, no i że trochę dominant :roll:nie wiem za bardzo w jakim sensie, czy dominuje w zabawie inne psiaki, czy odpędza od jedzenia, czy jeszcze co innego.Chętnie dowiedziałabym się o nim czegoś więcej :cool3:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]jako najstarszy w psim "żłobku" próbuje rządzić, on dyryguje kiedy należy sie bawić i z kim .. od miski też odgania ale to z racji iż zbyt rzadko dostają jeść :roll:
ucieka z kojca :mad:
biega po schronie radośnie że na wolności.... czasem zdarzy mu się szczekać na przechodzących obok ogrodzenia ludzi- taki terytorialista...

nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć- pytaj a ja bede obserwować...oprócz niego mam na głowie jeszcze 100 psów, ale na konkretne pytania postaram sie odpowiedzieć;)
jestem do czwartku w schronie co dzień, ale co można powiedzieć o psie w extremalnych warunkach :niewiem:

[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie w schronie to trudno coś więcej powiedzieć o charakterze psiaka,a często w domu i tak piesek się może znacznie zmienić.W każdym bądź razie ja deklaruję chęć adopcji jamniorkowatego :lol:Zulugula mówiła coś o tym, że w sierpniu będzie jechała na śląsk i mogłaby przywieść psiaka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ziele77']Faktycznie w schronie to trudno coś więcej powiedzieć o charakterze psiaka,a często w domu i tak piesek się może znacznie zmienić.W każdym bądź razie ja deklaruję chęć adopcji jamniorkowatego :lol:Zulugula mówiła coś o tym, że w sierpniu będzie jechała na śląsk i mogłaby przywieść psiaka :cool3:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]o ile do sierpnia bedzie w schronie :roll:

ale miłoby było gdyby ktos po drodze zabrał miśka do Ciebie

zulugula!! kiedy dokładnie jedziesz??? może na ten czas tymczas jakiś?? :roll:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Zulugula za propozycję pomocy!:cool2:!Boję się tylko, że do 17 to faktycznie może go już nie być.Ja w każdym bądź razie mogę go wziąć w każdej chwili i gdyby był wcześniejszy transport lub jakiś tymczasik do 17 to było super.

Link to comment
Share on other sites

BBeta ma racje,że kilkutygodniowy maluszek +małe dziecko może być problemem i nie wszyscy mogą sobie poradzić.Ja kiedyś wydałam pieska takiej rodzinie i 2 dni później po niego jechałam,bo mimo zapewnień,że będzie ok,że są przygotowani nie dali rady.
Ale już taki starszy szczeniak,który już jest bardziej rozumny to inna sprawa.
Trzeba kogoś z W-wy na wizytę przed adopcyjną do ziele77;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Na transportowym jest taka informacja:[/B]


[B]02.08 będę jechać z Gliwic do Warszawy[/B]
Jak w tytule - dokładna data nie jest jeszcze znana, ale będę mogła przewieźć jakiegoś psiaka.
Niestety jest parę warunków:
-pies musi być mały
-spokojny [będę miała w samochodzie jeszcze moją sukę i dziecko]
-ma być odebrany od razu w Warszawie [nie mogę zwalać się do znajomej z paroma psami - już na moją Bi ledwie się zgodziła].

Jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt z PW ;-)

EDIT:
Znam już dokładną datę wyjazdu - 2 sierpień
__________________

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]jamniś dziś szalał po schronie... zrobił jakieś 200 km. w tą i z powrotem :p gdyby biegł w strone stolycy zaraz byłby u Ciebie ;)[/B] [B]naszczekał na ludzisków chodzących obok schronu i... pierwszy raz podniósł noge do siusiania [/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:multi:[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:multi:[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:roll:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Cholercia!To ja powiem szczerze, że mam coraz większe obawy czy dobrze wybrałam.Może za bardzo wybiegam w przyszłość,ale...jeżeli jamniorek tak szaleje w schroniskowych warunkach to co będzie w domu:crazyeye:On ma bardzo duży temperamet i boję się, że mogę nie sprostać jego potrzebom.Wkońcu swoje będzie musiał odsiedzieć w domu,praca itd.Szukałam i szukam psa/suczki lubiącego się bawić ale bardziej spokojnego i cichego, takiego kanapowca, łagodnego ciapciaka.Jamnior może u mnie nie mieć okazji do takich całodziennych szaleństw:shake:Nie chcę popełnić błędu, może powinnam rozejrzeć się za innym pieskiem, starszym lub o spokojniejszym temperamencie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ziele77']Cholercia!To ja powiem szczerze, że mam coraz większe obawy czy dobrze wybrałam.Może za bardzo wybiegam w przyszłość,ale...jeżeli jamniorek tak szaleje w schroniskowych warunkach to co będzie w domu:crazyeye:On ma bardzo duży temperamet i boję się, że mogę nie sprostać jego potrzebom.Wkońcu swoje będzie musiał odsiedzieć w domu,praca itd.Szukałam i szukam psa/suczki lubiącego się bawić ale bardziej spokojnego i cichego, takiego kanapowca, łagodnego ciapciaka.Jamnior może u mnie nie mieć okazji do takich całodziennych szaleństw:shake:Nie chcę popełnić błędu, może powinnam rozejrzeć się za innym pieskiem, starszym lub o spokojniejszym temperamencie:roll:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]może starszy piesek:roll: szczeniak ma energie i werwe- każden jeden .... szaleństwo- to to co lubią szczeniaczki ;)
jeżeli nie jesteś pewna- pomyśl, bo przy szczeniaku jest trochę pracy- trzeba go uczyć wszystkiego, psy starsze w wielu przypadkach potrafią wiele rzeczy trzeba im tylko przypomnieć ;)
[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halbina']dorasta, mężnieje i testosteron go rozpiera... :evil_lol:[/quote]

:roflt:


[FONT=Arial][COLOR=Red][B]ale potem już robił siq jak paniena ...czyli poniosło go ten 1 raz :p...pomagał w zmywaniu miseczek , słucha jak się go woła , ciotka Alicja klaskala to przybiegał :evil_lol:... nie podgryza , aha ...no i wszystko w biegu , nawet jedzonko :loveu:ale jest kochany [/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale postanowiłam, że się jednak wstrzymam z jamniorkiem i poszukam pieska/suczki o spokojniejszym temperamencie, ale jest tyle potrzebujących psiaków, że teraz to ja już zupełnie straciłam głowę:look3::niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ziele77']Przepraszam, ale postanowiłam, że się jednak wstrzymam z jamniorkiem i poszukam pieska/suczki o spokojniejszym temperamencie, ale jest tyle potrzebujących psiaków, że teraz to ja już zupełnie straciłam głowę:look3::niewiem:[/quote]

Możesz założyć wątek na przygarnę psa opisz jakiego pieska szukasz ,co oferujesz , może że gdzieś z Twojej okolicy dziewczyny na pewno pokarzą jakieś fajne bidy do adopcji i pomogą ;).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...