Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

Dlatego ja nigdy, przenigdy nie posłałabym psa z przesiadką. Gdy musiałam lecieć do miejsca, gdzie nie było lotu nonstop, poleciałam z dwóch odcinkach, z przerwą w miejscu przesiadki.

Wszystkie statystyki wskazują, że bagaż, w tym psy, najczęściej jest gubiony właśnie w trakcie przesiadek - inaczej to się praktycznie nie zdarza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje szczeniaki będą lecieć w marcu do USA liniami KLM, ponoc mają najlepsze warunki dla zwierząt. Wysyłają wszystko (konie wyścigowe, słonie, małpy).

Ale muszą lecieć z przesiadką w Amsterdamie(potem już bezpośrednio) i tu mnie postraszyliście zdrowo tymi zgubionymi bagażami.

Wysyłką zwierząt zajmuje się firma specyjna, więc może w tym wypadku będzie lepiej??

Link to comment
Share on other sites

Wysyłką zwierząt zajmuje się firma specyjna, więc może w tym wypadku będzie lepiej??
To raczej nie ma znaczenia. Ta firma oddaje je liniom lotniczym - z tego co wiem, w trakcie podróży nie mają wpływu na to, co się z nimi dzieje - z jednego samolotu na drugi przekłądają je normalni pracownicy bagażowi na lotnisku. Chyba że firma nadaje psy, tak jak ja, w dwóch odcinkach, odbiera je sama w Amsterdamie i nadaje ponownie. Raczej bardzo wątpię, że tak jest, ale możesz się ich zapytać.

Ja tylko powiem, że gdyby to były moje szczyle, to zawiozłabym samochodem do Amsterdamu i nadała z tamtąd non-stop.

A możesz jeszcze napisać coś na temat tych "najlepszych warunków" w KLM? Na czym to polega?

Link to comment
Share on other sites

Amerykanie ponoć sobie bardzo chwalą te linie, że bardzo dbają o zwierzęta podczas lotów, plus czas postoju piesek spędza w psim hotelu KLM pod opieką psiego trenera (jakkolwiek osoby, która ma o psach pojęcie).

Moi Amerykanie zażyczyli sobie tych lini (a nie są takie tanie), ponieważ ich znajomi byli z nich bardzo zadowoleni (wysyłali psy a także konie wyścigowe).

Ich www: http://www.klmcargo.com/tds/frameset.jsp?http&&&www.klmcargo.com/tds/p_s/fit/fitpetsnederlands.jsp

nie wiem czy całe wyjdzie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dowiadywałam się ostatnio na temat biletu dla psa na trasę Kraków-Amsterdam. W Sky Europe kosztuje on 25euro, pies jest nadany jako bagaż, nie ma mozliwości wzięcia psa na pokład samolotu, nawet jeśli jest to szczeniaczek.

To pewne informacje? Bo ja właśnie jako ostateczność biorę pod uwagę przelot samolotem na tym samym odcinku - Amsterdam-Kraków. Myślałam, że da się załatwić, by psiaka na pokładzie umieścić :( A tak maluszek będzie musiał siedzieć w klatce.

Czy dla takiego szczeniaczka stres związany z przelotem nie stanowi zagrożenia?

Niby to tylko niecałe 2 godziny lotu. Ale do tego dochodzi drugie tyle "pakowania" i "odbierania" :(

Link to comment
Share on other sites

To pewne informacje? Bo ja właśnie jako ostateczność biorę pod uwagę przelot samolotem na tym samym odcinku - Amsterdam-Kraków. Myślałam, że da się załatwić, by psiaka na pokładzie umieścić :(

Oj, może to zależy od lini lotniczych. Bo jestem niemal pewna, że gdzieś czytałam, że małe pieski (zależy od wagi) można wziąć na pokład jako bagaż podręczny.

Mnie się robi słabo jak pomyślę, o locie psa w "bagażowni"... jakoś nie mogę się do tego przekonać... :roll: Umarłabym z nerwów, a nie wykluczone, że czeka mnie taka podróż... :-?

Link to comment
Share on other sites

Goddy, znalazłam:

PLL LOT umożliwiają przewóz zwierząt (pies i kot) jako bagaż pasażerski w kabinie lub bagażniku samolotu. Jest to możliwe po spełnieniu następujących warunków:

-przewożone zwierzęta muszą posiadać książeczki szczepień oraz aktualne zaświadczenia od weterynarza uwzględniające przepisy kraju wylotu, docelowego oraz portów tranzytowych;

-zwierzęta muszą być przewożone w pojemnikach odpowiednich do ich wagi i rozmiarów;

-waga zwierzęcia wraz z pojemnikiem, przewożonego w kabinie pasażerskiej, nie może przekroczyć 8 kilogramów;

:)

Link to comment
Share on other sites

czy maly pies (york) moze podrozowac ze mna czy musi leciec z bagazami??

Odpowiedziałam powyżej ;)

i czy lot z warszawy do nowego yorku to nie za duzy stres dla psa?

Jeśli psa przyzwyczaisz odpowiednio wcześniej do przebywania w transporterze ok. 8 godzin (tyle się leci?) to powinno być wszystko w porządku. Zwłaszcza, ze masz to szczęscie, ze psiaczek będzie mógł być z Tobą w kabinie pasażerskiej 8)

Link to comment
Share on other sites

Dowiadywałam się ostatnio na temat biletu dla psa na trasę Kraków-Amsterdam. W Sky Europe kosztuje on 25euro, pies jest nadany jako bagaż, nie ma mozliwości wzięcia psa na pokład samolotu, nawet jeśli jest to szczeniaczek.

To pewne informacje? Bo ja właśnie jako ostateczność biorę pod uwagę przelot samolotem na tym samym odcinku - Amsterdam-Kraków. Myślałam, że da się załatwić, by psiaka na pokładzie umieścić :( A tak maluszek będzie musiał siedzieć w klatce.

Czy dla takiego szczeniaczka stres związany z przelotem nie stanowi zagrożenia?

Niby to tylko niecałe 2 godziny lotu. Ale do tego dochodzi drugie tyle "pakowania" i "odbierania" :(

Pewne - dzwoniłam do Sky Europe i 2 razy się pytałam czy aby napewno małego psa nie można mieć ze sobą.:(

A LOT nie lata z Krakowa do Amsterdamu.

Są loty tylko z Warszawy i na dodatek bilet wychodzi około 700 złotych! A ile za psa to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój szczeniak leciał z Finlandii do Polski LOT-em w transporterze, niestety w luku bagażowym. Ale ze względu właśnie na niego była tam klimatyzacja.
Gdyby ważył poniżej 8 kg, mógłby lecieć na pokładzie.
I płaciłam 10 euro za kilogram "nadbagażu".
Natomiast siostra mojego psa (o tej samej wadze) leciała do Włoch (więc nie LOT-em :D ) i właścicielka mogła zabrać ją na pokład w takiej dużej torbie.
Czyli co przewoźnik to inne przepisy, albo bardziej wyrozumiali pracowniky linii lotniczych.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Chciałabym trochę odnowić temat.
Interesuje mnie klatka z homologacją na samolot. Nie przez ocean ale na przewiezienie psa z Włoch do Polski.

Mam pytanie czy ktoś może pożyczyć lub za odpłatą wypożyczyć klatkę na 3 dni.

Klatka musiałaby mieć przybliżone wymiary 50x50x70

z góry dziękuję
Kasia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy ktos z Was kupowal psa z USA, ale nie jechal po szczeniaka, tylko czekal na niego na lotnisku? Bo nie wiem jak to wyglada, a chcialabym sobie sprowadzic malucha ze stanow... :roll: Cena za kazdego psa jest taka sama, czyli te 90$ ? Jak wyglada odbior psa z samolotu? Ogolnie, jak to wyglada itd.:D

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy tego nie robiłam, natomiast mogę Ci powiedzieć, że te ok. $90 to koszt przelotu psa gdy leci z kimś. Ceny cargo sa kilkakrotnie wyższe, tak że może opłacać się polecieć po psa i wrócić razem. A na pewno warto poszukać kogoś, kto będzie akurat leciał i poprosić (albo nawet zapłacić mu) żeby przywiózł psa. Zależnie od rozmiaru psa, może się nawet udać przewieźć go w kabinie w specjalnym kontenerku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pewni ludzie chcieliby od nas szczeniorka. Pisałam z zapytaniem do cargo ile kosztowałaby wysyłka leonka 10kg i oto odp
troszke drogo i klatka wielka w porównaniu z tymi co Wy piszecie

Dzień dobry,



Możemy przewieżć na lotnisko w Dallas



Klatka 80 x 55 x 55cm

Całkowity koszt wynosi 2.200.00 PLN ( łącznie z klatką i innymi opłatami)

Warunki przewozowe żywych zwierząt do USA i Kanady



Potrzebna informacja zawierająca

1) Rasa

2) Wiek

3) Wagę i wymiary

4) Termin przewozu

5) Port lotniczy lub stan/prowincja

6) Dokładny adres + tel nadawcy/odbiorcy



Wymagania

1) świadectwo zdrowia, wystawione przez Państwowego Lekarza Weterynarii

(powiatowy), data wystawienia na jeden dzień przed wylotem

2) Książeczka zdrowia z ewidencją szczepień

3) Ukończone dla kota 8 tyg. życia, dla psa 12 tyg.

4) Tatuaż lub mikrochip



Paszport nie jest wymagany.

Link to comment
Share on other sites

Wysylanie psa cargo to na pewno najdrozsza z mozliwych opcji:). Poszukaj jakiegos znajomego lub znajomego znajomego albo jeszcze lepiej pilota lub stewardessy ktorzy lataj za ocean i wezma szczonka jako bagaz na poklad czy tez do luku. Wtedy zaplacisz jakies 100$:)

Link to comment
Share on other sites

Mozna wyslac 8 tygodniowego psa bez problemu wlasnie jestem w trakcie zalatwiania takiej wysylki . Szczeniak jest wtedy mniejszy i cena przelotu tez . Bo jesli wysylasz 12 tygodniowego to obowiazuje cie jeszcze 29 kwarantanna po szczepieniu na wscieklizna , czyli szczeniak jedzie prawie 4 miesiaeczny

Link to comment
Share on other sites

Musi byc , bo 12 tygodniowy szczeniak musi miec juz wykonane szczepienie przecie wsciekliznie ,a po nim nikt do USa nie wpusci psa bez okresu 29 dni po szczepieniu .
Juz ci daje telefon , ja to zalatwiem w cargo LOT-u i w firmie spedycujnej ktora sie tym zajmuje .022 6068088 i do firmy spedycyjnej 022 606 9291

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...