Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

Guest kasioraczek

[B]Witam:cool3: [/B]

[B]Planujemy wyjazd do irlandii w pazdierniku lub listopadzie. problem w tym jak tam przeleciec z HuSkIm?????? jest to dosc duzy pies[/B]
[B]i czy jest to mozliwe... jak to sie odbywa?[/B]
[B]:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: [/B]
[B]pozdrawiam [/B]
[B]kasia:diabloti: [/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest to możliwe ale musisz robiąc rezewacje swojego biletu sprawdzić czy jest możliwość zabrania psa jako bagaż . To zależy od linii lotniczej .Jeżeli nie będzie takiej możliwości to zostaje tylko cargo . Telefon do LOT cargo w Warszawie 22 606-8088 , 22 606 7777. Tam ci powiedzą co musisz załatwić .

Link to comment
Share on other sites

A badanie na przeciwciała juz zrobiłaś?

Poza tym zgodnie z przepisami, pies transportowany do Wielkiej Brytanii (i myślę zę rówież do Irlandii) może być wprowadzony na jej teren tylko określonymi "kanałami", to znaczy [B]tylko[/B] z określonych portów lotniczych. Z
Dobrze było sprawdzić, które lotniska w Anglii / Irlandii przyjmują zwierzęta.


O warunkach przewozu zwierząt najlepiej się dowiedzieć sie w linii lotniczej. Poza tym, fakt przewozu psa musi byc potwierdzony na Twoim bilecie. Juz przy jego rezerwacji należy podać, iż będzie tez leciał pies.

Więcej informacji znajdzeisz tutaj:
[URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm"][B]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm[/B][/URL]

tutaj:
[URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/territory.htm"][B]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/territory.htm[/B][/URL]

a tu są mozliwe polączenia - lotniska odlotu i przylotu i zatwierdzone linie lotnicze: tylko z Warszawy do Londynu Heathrow lun Manchesteru:
[URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/euroutes-air.htm"][B]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/euroutes-air.htm[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[COLOR=darkblue][B]1[/B]. By moc przewiezc zwierzaka samolotem musimy to zglosic odpowiednio wczesniej (nie pozniej niz 24h przed odlotem).

[B]2[/B]. Przewozone zwierze musi posiadac ksiazeczke zdrowia, aktualne szczepienia oraz zaswiadczenia weterynaryjne zgodne z wymogami kraju docelowego, jaki i krajow tranzytowych.

[B]3[/B]. Zwierze przewozone w kabinie pasazerskiej musi znajdowac sie w kontenerze o odpowiednich rozmiarach (ktore to zaleza od lini lotniczej. Np. Lufthansa mowi, ze wymiary kontenera nie moga przekraczac 55 x 40 x 20cm, a np. LOT podaje odzielne wymiary dla kazdego typu samolotu). Waga kontenera lacznie z psem nie moze przekroczyc 8 kg.

[B]4[/B]. Zwierze przewozone w luku bagazowym musi znajdowac sie w kontenerze spelniajacym wymogi IATA oraz posiadac odpowiedni rozmiar (Przepis bardzo oglnikowy - w tej sprawie nalezy kontaktowac sie z linia lotnicza lub agentem).

[B]5[/B]. Kontenery do przewozu zwierzat musza byc na tyle obszerne, by zwierze moglo swobodnei stanac na wyprostowanych nogach, obrocic sie oraz polozyc w naturalnej pozycji.

[B]6[/B]. Zazwyczaj w kabinie pasazerskiej moze przebywac tylko jedno zwierze (wiem, ze linie lotnicze odstepuja od tej reguly w wyjatkowych przypadkach- np. przy przewozie szczeniat. Ale to wszystko sa kwestie indywidualne do ustalenia bezposrednio z inia lotnicza).

[B]7[/B]. Liczba zwierzat mogacych leciec jednym samolotem (lacznie- zwierzeta w luku+zwierzeta na pokladzie) jest ograniczona.

[B]8[/B]. Cena za przewoz zwierzecia jest scisle powiazana z nadbagazem. Na trasach transatlantyckich za zwierze placimy tak jak za dodatkowa sztuke bagazu (jedna stala kwota). Na pozostalych trasach placimy za kazdy kilogram psa, jak za kazdy kilogram nadbagazu (czyli np. 5 EUR x 40 kg = 200 EUR - cena przykladowa). W sprawie dokladnych cen nalezy kontaktowac sie bezposrednio z linia lotnicza lub agentem).

[B]9[/B]. [U]Psy przewodnicy towarzyszace w podrozy niewidomym oraz inne psy niezbedne dla pasazera w podrozy moga podrozowac w kabinie pasazerskiej (bez limitu wagowego) i bez zadnych oplat.[/U] Pies przewodnik powinien posiadac odpowiednia uprzaz i byc zgloszony z odpowiednim wyprzedzeniem.

[B]-[/B]Pozostaje kwestia jakie zwierzeta mozna zabrac na poklad... Z tym bywa roznie- Lufthansa wymienia rowniez "male zwierzeta", a LOT np. zastrzega, ze przepisy dotycza psow i kotow [IMG]http://img.mojeforum.net/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG] Ale psa i kota zabrac bedzie mozna zawsze.

[B]-[/B][U]Niskokosztowi przewoznicy (np. Wizzair, Ryanair) zazwyczaj nie zezwalaja na przewoz zwierzat[/U]. Ale np. w Ryanair dozwolone jest przewozenie psa przewodnika (w kabinie pasazerskiej, przy czym w trakcie jednego lotu w samolocie moga sie znajdowac maksymalnie 2 takie psy), podczas gdy Wizzair zezwala na takiego psa (rowniez w kabinie pasazerskiej) z wylaczeniem tras do/z Wielkiej Brytanii.

Przedstawilam tu bardzo usrednione przepisy dotyczace przewozu zwierzat w samolotach. Bazowalam zarowno na przepisach lotniczych, jak i na doswiadczeniu mojego miejsca pracy (pracuje w biurze sprzedajacym bilety lotnicze). Kazda linia ma swoje odrebne przepisy, a to co jest powyzej to punkty wspolne, ktore pozwalaja sie zorientowac i odpowiednio przygotowac. Szczegolowych informacji dotyczacych waszego lotu udzieli zawsze albo linia lotnicza albo agent.[/COLOR]

[B][IMG]http://img.mojeforum.net/images/smiles/icon_sunny.gif[/IMG] Zycze wszytkim milych podrozy![IMG]http://img.mojeforum.net/images/smiles/icon_sunny.gif[/IMG] [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m'][COLOR=darkblue][B]1[/B]. By moc przewiezc zwierzaka samolotem musimy to zglosic odpowiednio wczesniej (nie pozniej niz 24h przed odlotem).[/COLOR][/quote]

Fakt przewozu zwierzaka najlepiej zgłosić przy rezerwacji biletu (przynajmniej mnie tak powiedziano gdy pytałam o warunki przewozu szczeniaka), bo właśnie na bilecie powienien być potwierdzony przewóz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Fakt przewozu zwierzaka najlepiej zgłosić przy rezerwacji biletu (przynajmniej mnie tak powiedziano gdy pytałam o warunki przewozu szczeniaka), bo właśnie na bilecie powienien być potwierdzony przewóz.[/quote]

Rezerwacje trzeba wykupyic (w zaleznosci od rodzaju taryfy) na 72h czy 48h od zalozenia rezerwacji. Tak wiec umowmy sie, ze trzeba to zglosic przed wykupem biletu.

Link to comment
Share on other sites

Otóż to. Jeśli chodzi o same rezerwacje lotnicze to jakiś czas temu bardzo się pozmieniały warunki rezerwacji i wykupu biletów.
I teraz [B]najczęsciej[/B] (nie zawsze - zależy od taryfy i lini lotniczych) jest tak, że bilet trzeba wykupić w ciągu [B]48/72 godzin od rezerwacji (a nie przed wylotem).[/B]

Ale chodziło mi o to co napisałaś, aby już w momencie rezerwowania zgłosić chęć przewozu psa i wtedy poczekać na potwierdzenie przez linie lotnicze i najlepiej zrobić to jak najwcześniej przed odlotem.
Ja mając zamiar przewieźć psa, na pewno nie czekałabym , aby dopiero 2 czy 3 dni przed odlotem rezerwować bilet plus dla psa (abstra***ąc od przepisów i wymagań wetyerynaryjnych związanych z wywozem psa za granicę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']

Ale chodziło mi o to co napisałaś, aby już w momencie rezerwowania zgłosić chęć przewozu psa i wtedy poczekać na potwierdzenie przez linie lotnicze i najlepiej zrobić to jak najwcześniej przed odlotem.
Ja mając zamiar przewieźć psa, na pewno nie czekałabym , aby dopiero 2 czy 3 dni przed odlotem rezerwować bilet plus dla psa (abstra***ąc od przepisów i wymagań wetyerynaryjnych związanych z wywozem psa za granicę).[/quote]



Napislam odpowiednio wczesniej. Kazdy powinien sobie sam odpowiedziec co to jest odpowiednio wczesniej. A to "nie pozniej niz 24h przed odlotem" wzielam zywcem z przepisow...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']A co w przypadku jak pies jest chory np na epilepsje lub serce ??
Też leci w luku ??[/quote]

Nie slyszalam o takim przypadku :shake:
Mysle, ze to sa wlasnie indywidualne kwestie, ktore linia lotnicza powinna rozwazyc...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Agasia']Czy te przepisy wygladaja tak samo jesli pies leci sam w luku bez osoby towarzyszacej?[/quote]

Tak samo, bo wymiary klatki, oplaty czy obowiazek wykupienia biletu dla psa nie zaleza od tego czy czlowiek leci z psem czy nie ;)Nie wiem tylko ile psow mozesz zglosic na lot, bo to akurat moze sie roznic... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca tak samo.
Bo są równiez przepisy IATA mówiące o tym, jakiej wiekości powinna być klatka w stosunku do wielkości psa (ile pies w pozycji stojącej ma mieć miejsca z każdej strony). I cena za przewóz psa w luku bagażowym jest inna (w kabianie płaci się jak za nadbagaż) inadawany jest na cargo.

Przewożąc psa w kabinie, klatka/torba (z nieprzemakalnym dnem) powinna mieć taką wielkość, aby się zmieściła pod fotelem. Tak więc na dobrą sprawę można "upchnąć":evil_lol: psa w małą torbę, tak aby się zmieścił i miał minimum miejsca. Na pokładzie w czasie lotu moze przebywać jeden pies (chyba że się kapitan zgodzi zabrac więcej, np. 2 małae psy w jednej torbie alo 2 szczeniaki). Najczęściej jest tak, że w czasie lotu mozna trzymać psa na kolankach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Nie do końca tak samo.
Bo są równiez przepisy IATA mówiące o tym, jakiej wiekości powinna być klatka w stosunku do wielkości psa (ile pies w pozycji stojącej ma mieć miejsca z każdej strony). I cena za przewóz psa w luku bagażowym jest inna (w kabianie płaci się jak za nadbagaż) inadawany jest na cargo.

Przewożąc psa w kabinie, klatka/torba (z nieprzemakalnym dnem) powinna mieć taką wielkość, aby się zmieściła pod fotelem. Tak więc na dobrą sprawę można "upchnąć":evil_lol: psa w małą torbę, tak aby się zmieścił i miał minimum miejsca. Na pokładzie w czasie lotu moze przebywać jeden pies (chyba że się kapitan zgodzi zabrac więcej, np. 2 małae psy w jednej torbie alo 2 szczeniaki). Najczęściej jest tak, że w czasie lotu mozna trzymać psa na kolankach.[/quote]

No ale pytanie bylo czy przepisy wygladaja tak samo jesli pies leci [B]bez osoby towrzyszacej[/B] co rozumiem, ze ktos chce go nadac na przesylke a nie leciec z nim samolotem... :roll: Psa chyba nie mozna wsadzic do torby z nieprzemakalnym dnem... Z tego co wiem musi to byc "sztywne" cos typu kontener :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wydaj mi się, że nie ma opcji przywożenia psa na pokładzie jeśli nie ma z nim właściciela...

Niby zdaję sobie sprawę z tego, że tysiące psów latają samolotami i nic im się strasznego nie dzieje ale ja nigdy nie zdecydowałabym się narazić swojego na taki stres. Przeraża mnie już sama temperatura panujące w luku bagażowym - koło 2-6 stopni C czyli tyle co w lodówce... były już przecież przypadki zamarznięcia psa w trakcie długiej podróży!
Dodatkowo ogromny szok, huk, ciemność, samotność... :shake:
Pies wraca później kilka godzin do siebie a czasami przez całe życie boi się np. przejeżdzającej obok ciężarówki ponieważ dźwięk kojarzy mu się z podróżą samolotem :(

Link to comment
Share on other sites

gdziś posiałam namiary na taką firmę z Katowic, może mi ktoś podesłać
i podzielić sie opinią ? z Warszawy znam, są Ok ale Katowice bliżej
mam ,
a może macie namiary na taką firmę z Krakowa ???

nie wiem czy zaraz ktoś nie zakwalifikuje tego jako reklamy więc proszę o namiary na priv,

będę wdzięczna

Link to comment
Share on other sites

Alive, przeraziłaś mnie, jak ten mój malutki Harleyek sobie poradzi? Zimno, głośno, samotnie... :-( Rany, zaraz będę beczeć. No to jeszcze raz spytam - czy jest bezpieczny środek, który można podać 4-miesięcznemu szczylkowi, żeby przespał 3,5 godziny lotu na Cypr?! Ratunku!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']No ale pytanie bylo czy przepisy wygladaja tak samo jesli pies leci [B]bez osoby towrzyszacej[/B] co rozumiem, ze ktos chce go nadac na przesylke a nie leciec z nim samolotem... :roll: [/quote]

Jeśli chce go [B]nadać na przesyłkę[/B], to tylko do luku bagażowego. Zwierzak na pokładze moze lecieć TYLKO z osobą towarzyszącą.

[quote name='lady_m']Psa chyba nie mozna wsadzic do torby z nieprzemakalnym dnem... Z tego co wiem musi to byc "sztywne" cos typu kontener :roll:[/quote]

Takie torby są jak najbardziej dozwolone, ale tylko w kabinie.
Jedna z lini lotniczych do przewozu zwierząt w kabinie dostarcza kartonowe "transportery".
Jesli chodzi o torby to są specjalne, miękkie do transportu zwierząt i jesli zwierzę jest przewożone w kabinie, to łatwiej taką torbę zmieścić po siedzeniem. Z małym transporterkim może być taki problem, że się nie zmieści na wysokość pod siedzeniem i wtedy obsługa może zażądać, aby zwierzę trafilo do luku.
Jeśli leci w luku, to tylko w klatce (z atestem IATA).

Jeśli w luku leci zwierzę, to wtedy włącza się ogrzewanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie tez nie wyobrazam wyslania psa samolotem w luku. Jest sam boi sie. Koszmar. Nawet jak mu sie cos poda - jak sie wybudzi wczesniej?? A wyobrazacie sobie w luku dziecko przetransportowac?? Tak samo boi sie pies i dziecko. W samolocie, na pokladzie to jeszcze rozumiem, jest z wlascicielem, tez sie boi, ale ktos przy nim jest, do kogo ma zaufanie. Cieplo. Druga osoba. Mozna smaczki podawac. A tak to?? Zgroza. Predzej statkiem poplyne - jesli mialabym podrozowac z psem. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Alive, przeraziłaś mnie, jak ten mój malutki Harleyek sobie poradzi? Zimno, głośno, samotnie... :-( Rany, zaraz będę beczeć. No to jeszcze raz spytam - czy jest bezpieczny środek, który można podać 4-miesięcznemu szczylkowi, żeby przespał 3,5 godziny lotu na Cypr?! Ratunku![/quote]
Wydaje mi sie ze obecnie w miejsach w luku w ktorym przewozone są psy temp jest wyzsza i ne są one przewozone razem z bagazami. Tak slyszalam od znajomego pilota z Okęcia. Saskja - nie martw sie, psy latają i dają sobie radę chociaż napewno nie jest to mile przezycie.. Do mnie przylatuje w przyszla srode piesek, leci z przesiadką w Anglii 9 +2 godziny :placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...