Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agaga21']

rinuś, czy jest taka możliwość by pokazać te same zdjęcia w jpg dla porównania? ojciec ciągle mi mówi, żeby przestawić się na rawy ale jakoś nie mogę się do tego zebrać. w jakim programie obrabiasz rawy?[/QUOTE]
To jest zdjęcie już przerobione z RAW-u na jpg, oryginalnego w JPG nie mam, bo ustawiłam sobie zapisywanie tylko na RAW-y na zlocie.
Obrabiam zdjęcia w lightroomie, a w photoscape dodaję tylko podpisbo w lightroomie nie umiem :evil_lol:
Zrób sobie jedną sesję w RAW-ach i obróbkę w LR jeśli masz go na kompie, balans bieli, kolory, wszystko możesz fajnie dopasowywać, na JPG już tego nie zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']To jest zdjęcie już przerobione z RAW-u na jpg, oryginalnego w JPG nie mam, bo ustawiłam sobie zapisywanie tylko na RAW-y na zlocie.
Obrabiam zdjęcia w lightroomie, a w photoscape dodaję tylko podpisbo w lightroomie nie umiem :evil_lol:
Zrób sobie jedną sesję w RAW-ach i obróbkę w LR jeśli masz go na kompie, balans bieli, kolory, wszystko możesz fajnie dopasowywać, na JPG już tego nie zrobisz.[/QUOTE]
A lightroom normalnie czyta rawy, importuje się je tam jak jpegi i tyle, czy coś trzeba więcej zrobić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']szczerze....?
byle jakie. nie rozumiem dlaczego w pierwszym obcięłaś psu głowę, w dodatku z oczami!!! oba prześwietlone ale drugie to już na maksa. poza tym nieostre.


rinuś, czy jest taka możliwość by pokazać te same zdjęcia w jpg dla porównania? ojciec ciągle mi mówi, żeby przestawić się na rawy ale jakoś nie mogę się do tego zebrać. w jakim programie obrabiasz rawy?[/QUOTE]

[quote name='Avaloth']A lightroom normalnie czyta rawy, importuje się je tam jak jpegi i tyle, czy coś trzeba więcej zrobić?[/QUOTE]

Nomalnie czyta rawy tak samo jak jpg, nie zauważysz różnicy w wczytywaniu. Potem jak zapisujesz już obrobione zdjęcie to z automatu zapisuje się w jpg.

Agacia w sumie pokaże Ci co mi wyszło jak zrobiłam w RAW-ie i bez obróbki zmienię na jpg i Ci wstawię to, ale to pewnie jutro jak nie zapomnę.

Link to comment
Share on other sites

Ja też sporo czasu obrabiałam jpgi. Nie chciałam sie przekonac do rawów. W rawach zaczęłam focic zdjęcia na mój dyplom, bo miałam tylko jedna szansę na sesję i chciałam mieć jak największe pole do manewru. Od tamtej pory jpegi poszły w zapomnienie ;)

Ale niestety, przyszła wiosna i.... Nikoś padł
[*] po 4,5 roku pracy pojawił się słynny Err i koniec (ostatnio to jakaś plaga, doczytałam się o celowym zainstalowaniu wadliwej części przez Nikona, nie komentuję tego). Ale przez ostatnie pół roku przygotowywałam sie, ze niedługo może być koniec, migawka swoje nafociła. Nie opłaca się tego naprawiać, bo za koszt naprawy mogę sobie kupić używkę Nikona D80. Ale nie tędy droga, momentami mój D80 już mnie ograniczał i powoli przygotowywałam się do przesiadki na coś innego. Tylko cały czas brakowało funduszy :(
Na razie Nikoś leży na biurku, codziennie go włączam i mam nadzieję, że zadziała, ale niestety.

Rozważałam zakup D7000, ale naczytałam się o kiepskim AF i trochę mnie to zraziło. Później myślałam o D600, w końcu FX, ale półka cenowa obecnie poza moim zasięgiem. Ostatecznie podkręciłam się na D7100 i jeśli w ciągu 2 miesięcy uda mi się na niego odłożyć, to bankowo będzie to właśnie ta puszka.

Co nie zmienia faktu, ze bez aparatu czuję się jak bez ręki i nie mogę się odnaleźć :(

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej opłaca się naprawiać. Ja dałam do naprawy D80 ze słynnym Err.
Facet na nikoniarzach za małe pieniądze usuwa ten błąd. Wszyscy go chwalą. Nie jest to nic skomplikowanego, błąd już potem nie wraca.
Poczytaj: [URL]http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=144768[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czytałam ten wątek. Rozważałam wysłania do tego slynnego już pana, ale chodzi o to, że mój aparat na liczniku swoje już ma i to konkretnie. Gdyby to było coś w granicach 40-60 tys zdjęć to bym oddała go bez wahania.

Aczkolwiek może wątek przyda się innym ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sawmj']

Ale niestety, przyszła wiosna i.... Nikoś padł
[*] po 4,5 roku pracy pojawił się słynny Err i koniec (ostatnio to jakaś plaga, doczytałam się o celowym zainstalowaniu wadliwej części przez Nikona, nie komentuję tego). Ale przez ostatnie pół roku przygotowywałam sie, ze niedługo może być koniec, migawka swoje nafociła. Nie opłaca się tego naprawiać, bo za koszt naprawy mogę sobie kupić używkę Nikona D80. Ale nie tędy droga, momentami mój D80 już mnie ograniczał i powoli przygotowywałam się do przesiadki na coś innego. Tylko cały czas brakowało funduszy :(
Na razie Nikoś leży na biurku, codziennie go włączam i mam nadzieję, że zadziała, ale niestety.

Rozważałam zakup D7000, ale naczytałam się o kiepskim AF i trochę mnie to zraziło. Później myślałam o D600, w końcu FX, ale półka cenowa obecnie poza moim zasięgiem. Ostatecznie podkręciłam się na D7100 i jeśli w ciągu 2 miesięcy uda mi się na niego odłożyć, to bankowo będzie to właśnie ta puszka.

Co nie zmienia faktu, ze bez aparatu czuję się jak bez ręki i nie mogę się odnaleźć :([/QUOTE]

Ja też pożegnałam aparat, również ' Err ' , tyle że po roku i na liczniku nie więcej niż 30 tys. :(

Teraz również czekam na D7100, prawdopodobnie będzie już w tym miesiącu, musi być ;)

I 'bez aparatu jak bez ręki' - 100 % prawdy. Teraz chodzę tylko z psem na spacer i 'A tu przyjdę zrobić zdjęcia jak dostanę aparat' :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika_1584']Ja też pożegnałam aparat, również ' Err ' , tyle że po roku i na liczniku nie więcej niż 30 tys. :(

Teraz również czekam na D7100, prawdopodobnie będzie już w tym miesiącu, musi być ;)

I 'bez aparatu jak bez ręki' - 100 % prawdy. Teraz chodzę tylko z psem na spacer i 'A tu przyjdę zrobić zdjęcia jak dostanę aparat' :P[/QUOTE]

No właśnie mam to samo :D z tą różnicą, że mi się nawet z psem na spacer nie chce iść bez aparatu :evil_lol: takie samo podejście mam do corocznego wypadu w góry, w tym roku nawet nie mam chęci jechać, bo byłam jedyną osobą w ekipie, która posiadała coś w miarę sensownego. I dupa :( Trzymam kciuki, za Twój D7100, tak samo jak za mój :D

[quote name='Unbelievable']a mój d70 liczy sobie już 128tys wyklepanych zdjęć ;) i zużyty, bo zużyty, ale jeszcze żyje[/QUOTE]

Zazdroszczę :( moja osiemdziesiątka ma coś w granicach tego i nie wytrzymała :( Ale oby Twój służył jak najdłużej :D


W ogóle, jak kupowałam swój, to wiązałam z nim przyszłość, haha. Taka szczenięca zajawka, że tak powiem. Z czasem i niepowodzeniem dostania się na wymarzona uczelnię, już nie wiążę przyszłości z fotografia, w sensie zarobkowym. Ale radość fotografowania to jest coś nie do opisania, o tym się nie da zapomnieć. Przez myśl mi przeszło, że może po prostu sprzedam cały ten arsenał jaki miałam do aparatu i zainwestuję, np. w papisia, haha. Ale nie, jednak nie. Nic nie sprzedaję, zbieram hajs na kolejną puszkę.

Link to comment
Share on other sites

A ja dalej się bawię z Heliosem ;)
Od niedawna również robię w RAWach i bawię się lightroomem.
Nie wiem jak wcześniej mogłam robić w jpegach i przerabiać to w photoscape :shake:
Jakieś uwagi?

[img]http://imageshack.us/a/img16/8294/hq64.jpg[/img]



[img]http://imageshack.us/a/img402/1637/1lwx.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarusia']Przeszkadzają mi trochę te prześwietlone miejsca, ale drugie zdjęcie całkiem sympatyczne :)

Dzisiaj ustrzelone:
[url]http://img826.imageshack.us/img826/5695/wersun2.png[/url][/QUOTE]

Cofnęłam się kilka stron wcześniej i ujrzałam Twoje zdjęcie. Jest mega. Chciałam zapytać jakiego obiektywu użyłaś?

Link to comment
Share on other sites

[B]Aleksandrossa[/B] - skoro już robisz w rawach to wykorzystaj je najlepiej - jak dla mnie po tych zdjęciach w ogóle tego nie widać... Są bez kontrastu, nie ma w nich życia. W kadrach jest poprawa w porównaniu z Twoimi starymi zdjęciami, ale pies i tak patrzy w inną stronę i nie wygląda na zainteresowanego...

[B]netheter[/B] - cudowne - sama mam zdjęcie o podobnej koncepcji jeszcze z poprzedniej zimy z moim psem ;)

To coś ode mnie, z wizyty w przytulisku - Lucky, który szuka domku:
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-07SvuJfLXv0/Ua8dkP8uR2I/AAAAAAAACFQ/5F-UTm8SOIs/s720/DSC_5765a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Ola164[/B] dziękuję :) TO był w sumie dość spontaniczny pomysł.
Nie lubię aż tak mocnej winiety na zdjęciach.

[IMG]http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2013/165/d/9/untitled_by_yadira_szara-d68zimd.jpg[/IMG]
To z 30 maja. Niestety nie dało się ściagnąć obroży..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...