Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Unbelievable']zależy jaki ma przebieg ;)
no i d70 ma tylko 6mpx[/QUOTE]

Za kilka dni kupuję stałkę 50 mm 1.8

Wolę lepsze body, moje że tak powiem doprowadza mnie powoli do szału ;) Zdjęcia nie są super ostre, nie jest to taki ładny obraz, na niskim ISO są nie wielkie szumy ale widoczne.

Przebieg to około 30 tys. czyli nie dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']bezag, co ty chrzanisz? Są rzeczy, o których nie dowiemy się sami biorąc aparat do ręki. Np. jak obrabiać zdjęcia do sieci czy druku? Nikt nie rodzi się z wiedzą że do sieci ustawiamy PSa na srgb i 16 bitów, bardzo wielu ciekawych rzeczy dowiadujemy się na warsztatach bo nasza wiedza okazuje się znikoma! Mało tego, na warsztaty przychodzą i profesjonaliści bo człowiek uczy się całe życie. Idąc na studia grafiki zastanawiałam się, czy mnie są w stanie czymś zaskoczyć a przedmiot o DTP wydawał się zajęciem na 2 godziny, okazało się że towarzyszy mi do końca studiów i na nim najbardziej trzeba się skupiać.
Największy błąd popełniany przez ludzi to założenie, że wszystko się już umie i szkoda czasu na takie warsztaty. To nas cofa.

A ja myślę, że 13sto latka nudziłaby się na takich warsztatach z innej przyczyny, wiekowo uczestnicy będą dużo starsi i pewno będą po godzinach sączyć piwko w swoim towarzystwie.[/QUOTE]
Tego wszystkiego można dowiedzieć się z internetu. Nie twierdze, że ktoś wszystko umie, bo człowiek uczy się przez całe życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anka_szklanka']o tak i ślęczy się później nad obróbką 23 godziny dziennie, wypracowując sobie styl i umiejętności. Podstawy obróbki są na youtube w tutorialach a reszta to już własna inwencja. Zresztą nauka PSa nie jest na kilka godzin, raczej na kilka miesięcy (co najmniej).[/QUOTE]
jeszcze nigdy nie siedziełam na obróbką nawet godziny. Moim skromnym zdaniem obróbkę powinno sie ograniczać do minimum

Link to comment
Share on other sites

Ostrość to kwestia obiektywu, natomiast szumy mogą doprowadzić do szału. D70 to nie ma co ukrywać staruszek, natomiast D90 ma masę zwolenników mimo że i ten system nie jest nowy. No i 6mpx to malutko, wiadomo że lepiej by matryca nie była przeładowana (mniejsze szumy) ale obecnie standard to 12mpx.
Nie oczekuj również ostrości po 50tce, nie wiem jak u Nikona, ale u Canona ostrzy od 2.5, a że Canon i Nikon idą łeb w łeb to i problemy będą podobne, w tej cenie nie można dużo wymagać :) Mój canonik ma 18mpx, nie wiem czy to dobrze, póki co na szumy nie narzekam bo je nawet lubię, ale dla aparatu tej klasy 12 byłoby w sam raz. Sama rozważałam zakup między Canonem 60D a Nikonem D7000, wygrał canon ze względu na interfejs i kolory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Tego wszystkiego można dowiedzieć się z internetu. Nie twierdze, że ktoś wszystko umie, bo człowiek uczy się przez całe życie.[/QUOTE]
Gdyby wszystkiego można było dowiedzieć się z internetu to szkoł czy studia nie miałyby sensu :)
Zauważyłam że najwięksi profesjonaliści korzystają z dobrodziejstw wszelkiego rodzaju warsztatów bo są nastawieni cały czas na rozwój i poszerzanie wiedzy, nie zamykają się i dzięki temu są genialni. Co innego poczytać, a co innego wśród ludzi i z ludźmi poszerzać swoje umiejętności, wymieniać się doświadczeniami i ćwiczyć.
Mam na DVD kurs frisbee, nijak ma się do porządnego seminarium ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']jeszcze nigdy nie siedziełam na obróbką nawet godziny. Moim skromnym zdaniem obróbkę powinno sie ograniczać do minimum[/QUOTE]


Jeszcze nigdy, ani w realu, ani na dogo, nie spotkałam bardziej zarozumiałej i wszystkowiedzącej osoby. :roll: I piszę to po lekturze wielu Twoich postów, na tym i innych wątkach.
16 latka, która pozjadała wszystkie rozumy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']
Nie oczekuj również ostrości po 50tce, nie wiem jak u Nikona, ale u Canona ostrzy od 2.5, a że Canon i Nikon idą łeb w łeb to i problemy będą podobne, w tej cenie nie można dużo wymagać :) [/QUOTE]

Ponoć nikonowska 50tka (1.8 ) jest dużo lepsza niż ta od canona ;).

Link to comment
Share on other sites

mój nikon d70 ma dobrze przekroczone 100tys wyklikanych zdjęć, i szumy na samym początku to był pikuś w porównaniu do tego, co mam teraz :diabloti: ratuje go jedynie bardzo ostry i jasny obiektyw ;) nowej puchy wyczekuję z utęsknieniem, i na 90% będzie to d90, ale ostatnio miałam tyle wydatków, że jeszcze sobie trochę poczekam, niestety, a czuję że koniec jest blisko, więc bardzo ograniczam się jeżeli chodzi o ilość robionych zdjęć :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Gdyby wszystkiego można było dowiedzieć się z internetu to szkoł czy studia nie miałyby sensu :)
Zauważyłam że najwięksi profesjonaliści korzystają z dobrodziejstw wszelkiego rodzaju warsztatów bo są nastawieni cały czas na rozwój i poszerzanie wiedzy, nie zamykają się i dzięki temu są genialni. Co innego poczytać, a co innego wśród ludzi i z ludźmi poszerzać swoje umiejętności, wymieniać się doświadczeniami i ćwiczyć.
Mam na DVD kurs frisbee, nijak ma się do porządnego seminarium ;)[/QUOTE]
Szkoły i tak sensu nie mają, ale to nie wazne.
Jezeli komuś prościej jest uczyć się pod nadzorem profesjonalistów- wybór inwidualny.
Czy można tutaj wyrażąc WŁASNE ZDANIE, bo zaczynam w to wątpić. Mi łatwiej uczyć się samodzielnie, to tak samo jak jedni są wzrokowcami inni ze słuchu zapamiętują... Po to są różnicę. Warto skorzystać z każdej metody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka32']Jeszcze nigdy, ani w realu, ani na dogo, nie spotkałam bardziej zarozumiałej i wszystkowiedzącej osoby. :roll: I piszę to po lekturze wielu Twoich postów, na tym i innych wątkach.
16 latka, która pozjadała wszystkie rozumy.[/QUOTE]
Jeśli własne zdanie, samodzielne myślenie jest zarozumialstwem to dobrze, niech tak będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Szkoły i tak sensu nie mają, ale to nie wazne.
[/QUOTE]
Moi znajomi z patogimnazjum wychodzili z takiego założenia, dzisiaj mają inne zdanie ale cóż... za późno na naukę od podstaw :diabloti: A mnie traktują jak kogoś mega mądrego, tylko dlatego że potrafię pisać bez błędów i w miarę sprawnie, oraz że mam maturę. To smutne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Moi znajomi z patogimnazjum wychodzili z takiego założenia, dzisiaj mają inne zdanie ale cóż... za późno na naukę od podstaw :diabloti: A mnie traktują jak kogoś mega mądrego, tylko dlatego że potrafię pisać bez błędów i w miarę sprawnie, oraz że mam maturę. To smutne.[/QUOTE]
już nie chciałam pisać nic w tym wątku na ten temat, ale się zgadzam ;) w tych czasach wykształcenie jest tak łatwe do zdobycia, i darmowe, nie wiem czemu ktoś miałby usilnie i z premedytacją z tego nie skorzystać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Moi znajomi z patogimnazjum wychodzili z takiego założenia, dzisiaj mają inne zdanie ale cóż... za późno na naukę od podstaw :diabloti: A mnie traktują jak kogoś mega mądrego, tylko dlatego że potrafię pisać bez błędów i w miarę sprawnie, oraz że mam maturę. To smutne.[/QUOTE]
Zawsze jest czas na naukę. Mimo, że uważam szkołe za ograniczenie wolności i wolnego myślenia, staram się do niej chodzić, większego wyboru nie mam i może nawet zdać maturę, choć jak waidomo matura to bzdura.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']może nawet zdać maturę, o losie :evil_lol:[/QUOTE]
Rozumiem, że najważniejszy jest papierek, a wiedza już nie ważna.
Tłumacząc, czemu tak napisałam, to moja inteligencja matematyczna jest poniżej zera, a jak na złość matma jest obowiązkowa. Potwierdzeniem, mej matematycznej głupoty jest niezaliczone półroczę z matematyki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']jeszcze nigdy nie siedziełam na obróbką nawet godziny. Moim skromnym zdaniem obróbkę powinno sie ograniczać do minimum[/QUOTE]

Ja lubie dłubać w PS (zboczenie zawodowe, pracuje jako grafik ;) ) i to jest rzecz gustu (a o nim jak wiadomo sie nie dyskutuje), a pisałam o ślęczeniu nad PSem w celach nauki ;) Bo to w dużej mierze po obróbce można poznać charakterystyczne dla autora zdjęcia i wątpię, żeby ktokolwiek zdradził swoje tajemne triki w obróbce :> Zreszta jak oglądam nieraz na fotoblogach before & aftery, to te before zazwyczaj są zwykłymi gniotami niegodnymi uwagi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Rozumiem, że najważniejszy jest papierek, a wiedza już nie ważna.
Tłumacząc, czemu tak napisałam, to moja inteligencja matematyczna jest poniżej zera, a jak na złość matma jest obowiązkowa. Potwierdzeniem, mej matematycznej głupoty jest niezaliczone półroczę z matematyki.[/QUOTE]
to rzeczywiście, masz się czym chwalić :diabloti:
i w sumie nie będę się dalej rozwodzić, bo to nie o tym temat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']
Nie oczekuj również ostrości po 50tce, nie wiem jak u Nikona, ale u Canona ostrzy od 2.5, a że Canon i Nikon idą łeb w łeb to i problemy będą podobne, w tej cenie nie można dużo wymagać :) [/QUOTE]
Mam tą stałkę do nikona i ostrzy pięknie nawet na 1.8 ;)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img585.imageshack.us/img585/9470/dsc02865f.png[/IMG]
Przedstawiam Wam Zuzę, samiczkę myszoskoczka mongolskiego o umaszczeniu Siamese Spotted. :loveu: Było to jedno z pierwszych zdjęć, jakie dziewczynce cyknęłam (jest u mnie od lutego, więc dopiero się poznajemy), a że ogonki nawet kilku sekund w jednym miejscu nie wytrzymają to zdjęcie innej części ciała niż tyłek - graniczy z cudem, tym bardziej jeżeli sprzętem jest zwykła cyfrówka. :-) Dopiero uczę się sztuki zwanej fotografią, cały czas próbuję "poznać" swoją cyfrówkę - mimo, że mam ją od grudnia 2011 roku to cały czas skrywa przede mną tajemnice. Wcześniej miałam "cyfrówkę" firmy Samsung. O jakości jej zdjęć się nie wypowiem, powiem tyle, że można je było bardzo łatwo pomylić z zdjęciami robionymi telefonem komórkowym. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Ostrość to kwestia obiektywu, natomiast szumy mogą doprowadzić do szału. D70 to nie ma co ukrywać staruszek, natomiast D90 ma masę zwolenników mimo że i ten system nie jest nowy. No i 6mpx to malutko, wiadomo że lepiej by matryca nie była przeładowana (mniejsze szumy) ale obecnie standard to 12mpx.
Nie oczekuj również ostrości po 50tce, nie wiem jak u Nikona, ale u Canona ostrzy od 2.5, a że Canon i Nikon idą łeb w łeb to i problemy będą podobne, w tej cenie nie można dużo wymagać :) Mój canonik ma 18mpx, nie wiem czy to dobrze, póki co na szumy nie narzekam bo je nawet lubię, ale dla aparatu tej klasy 12 byłoby w sam raz. Sama rozważałam zakup między Canonem 60D a Nikonem D7000, wygrał canon ze względu na interfejs i kolory.[/QUOTE]

Na początku też myślałam nad d7000 ale za dużo się złych opinii na temat problemów z AF'em i chlapaniem olejem naczytałam ;3 Na razie zostaję przy Nikonie D7100, ma dobry AF a to mi się przyda ;) Widziałam już kilka zdjęć i wychodzą super. Porównując ze zdjęciami z mojego body to te z d7100 są 100 razy ostrzejsze ;)

Link to comment
Share on other sites

Chlapanie olejem to problem w pierwszych aparatach które wyszły, następne już działają poprawnie. W ogóle ostrożnie sugeruj się opiniami w internecie, jest masa frustratów wylewających jad, większość z nich nawet aparatu w ręku nie trzymała. Ja o moim naczytałam się strasznych rzeczy, że nieszczelny, że plasticzek, że szumi. Albo jestem mało wymagająca, albo ludzie za bardzo. Najmniej negatywów piszą o aparatach zaczynających się w cenach od 10 tyś :diabloti:

Mnie się marzy Canon 70-200 f/2.8 L IS USM :loveu: Droższy od mojego body.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Chlapanie olejem to problem w pierwszych aparatach które wyszły, następne już działają poprawnie. W ogóle ostrożnie sugeruj się opiniami w internecie, jest masa frustratów wylewających jad, większość z nich nawet aparatu w ręku nie trzymała. Ja o moim naczytałam się strasznych rzeczy, że nieszczelny, że plasticzek, że szumi. Albo jestem mało wymagająca, albo ludzie za bardzo. Najmniej negatywów piszą o aparatach zaczynających się w cenach od 10 tyś :diabloti:

Mnie się marzy Canon 70-200 f/2.8 L IS USM :loveu: Droższy od mojego body.[/QUOTE]


Hahahah :D To ja kupię taki za 15 tyś, żeby nie miał żadnych wad i robił zdjęcia bez obiektywu :diabloti:

Ja marzę o Nikkorze 70-200 2.8 :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Chlapanie olejem to problem w pierwszych aparatach które wyszły, następne już działają poprawnie. W ogóle ostrożnie sugeruj się opiniami w internecie, jest masa frustratów wylewających jad, większość z nich nawet aparatu w ręku nie trzymała. Ja o moim naczytałam się strasznych rzeczy, że nieszczelny, że plasticzek, że szumi. Albo jestem mało wymagająca, albo ludzie za bardzo. Najmniej negatywów piszą o aparatach zaczynających się w cenach od 10 tyś :diabloti:

Mnie się marzy Canon 70-200 f/2.8 L IS USM :loveu: Droższy od mojego body.[/QUOTE]

Dokładnie to samo zawsze każdemu mówię. Nie patrzeć co piszą na forach, szczególnie fotograficznych bo się można dowiedzieć cudów. Najlepiej wziąć aparat z Fotojokerze czy innym sklepie, podpiąć jakiś obiektyw i porobić kilka zdjęć, w domu zobaczyć na kompie jak wyglądają. Dzisiaj nikt nie będzie Wam w tym przeszkadzał. Nie pytajcie jednak sprzedawców ;) Mają płacone od producentów premię i dowiecie sie np. że jakiś Sony 3:4 jest lepszy niż Canon 5d bo...bo tak ;)

Druga sprawa, zasięgnij języka u znajomych, jeśli mają ten sam system czasem niewarto zmieniać. Ja generalnie po 8? latach focenia wiem, ze wybór Canona czy Nikona jest kwestią subiektywnych preferencji a nie możliwości systemu. No chyba że ktoś robi bardzo specjalistyczne rzeczy i potrzebuje określoncyh obiektywów, jakich inny system nie ma.
[B]
bezag[/B]może troche pokory, ja rozumiem że jesteś piękną inteligentną nastolatką, ale Buntownik z wyboru dobrze kończy się tylko na ekranie. Trochę Ci brakuje do literackiego pierwowzoru. I nie mówię tu o matematyce, ale i o ortografii. Nie mówiąc o doświadczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne'][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/9470/dsc02865f.png[/IMG]
Przedstawiam Wam Zuzę, samiczkę myszoskoczka mongolskiego o umaszczeniu Siamese Spotted. :loveu: Było to jedno z pierwszych zdjęć, jakie dziewczynce cyknęłam (jest u mnie od lutego, więc dopiero się poznajemy), a że ogonki nawet kilku sekund w jednym miejscu nie wytrzymają to zdjęcie innej części ciała niż tyłek - graniczy z cudem, tym bardziej jeżeli sprzętem jest zwykła cyfrówka. :-) Dopiero uczę się sztuki zwanej fotografią, cały czas próbuję "poznać" swoją cyfrówkę - mimo, że mam ją od grudnia 2011 roku to cały czas skrywa przede mną tajemnice. Wcześniej miałam "cyfrówkę" firmy Samsung. O jakości jej zdjęć się nie wypowiem, powiem tyle, że można je było bardzo łatwo pomylić z zdjęciami robionymi telefonem komórkowym. :lol:[/QUOTE]
Skoczki to przeciekawe stworzenia. Od 5 lat mieszkają u mnie, aktualnie ostał się już jedynak, Lolo o umaszczeniu lilak. W tamtym tygodniu zmarła nam samiczk, żyła u nas od urodzenia ponad 4 lata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...