Jump to content
Dogomania

Lumpowe historyjki (i Mafijne)


M@d

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ooo... ilu gości nas nawiedziło :multi:

@ Eria - Mafia wprowadziła więcej ruchu i zamieszanie - no i trzeba wykorzystać coraz krótsze dni i coraz mniej światła do zdjęć ...

@ Malawaszka - bo Lump właśnie dostawał buzi, a tu jakiś konkurent mu się wtrącił w dobrze zaczynający się romans ... :eviltong:

@ Romas - Mafia jest pół sznaucerem, pół cośtam, bo nawet umaszczenie ma z beżowymi elementami... ;)

@ Agathee - Na większości zdjęć, na których jest jakieś większe zamieszanie, to lump ma taka minę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Cześć! :multi:
[url]http://images47.fotosik.pl/29/bd9e46cc175c7247.jpg[/url] Piegus też zajmuje zawsze taką pozycję. Ale samochód działa na niego uspokajająco - tylko w nim nie boi się burzy, jest wtedy nawet w stanie zasnąć.
Z jakiej dzielnicy jesteście?

Link to comment
Share on other sites

Białołęka (Choszczówka)

Lump przez pierwsze miesiące robił za wykrywacz burz.
Spędzał je w pomieszczeniach bez okien. (garderoba lub toaleta :evil_lol:)
W samochodzie nie sprawdzaliśmy ;)
W Sylwestra miał atak paniki. Tak bardzo bał się wyjść, ze zrobił siusiu w przedpokoju - czego się okropnie "wstydził"...
Nie pocieszaliśmy go, nie żałowaliśmy.
Wołaliśmy na kanapę i trochę pokpiwaliśmy w stylu "taki duży pies i boi się burzy?" :diabloti:
Przychodził, wytrzymywał trochę, uciekał i znowu wracał ... (to straszny pieszczoch i miał dylemat - siedzieć sam w klopie, czy być głaskanym na kanapie) :lol:
Z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej i ostatnio dawno już nie panikował, ale zbliża się sezon burz, więc przekonamy się, czy to stały trend ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi zdawalo sie ,ze Mafia ma cos z teriera z powodu ukladu uszu i specyficznego wyrazu pyska ,mam malo brody tak jak to teriery maja.Ale moze to taka zmylka wynikajaca ze zdjecia .Terier czy sznaucer sliczna jest i tyle :-)

M@d uwazaj na burze ,nigdy nie ufaj psu ,ze on zrozumial i przestal sie bac ,no i peterdy noworoczne w Warszawie to juz na poczatku grudnia zaczynaja odpalac.Tak wiec czuj duch.
Ja pamietam straszna historie psa dogomaniaka Robulla ,belga .W Sylwestra nad ranem wyszli na spacer pies wystraszyl sie petardy uciekl ,zawsze uciekal do domu tym razem nie .Ogromne poszukiwania z udzialem dogomaniakow i niestety porazka ,znalezli psa zabitego przez samochod gdzies w rowie.Okropne nieszczescie.Wiec ostroznosci nigdy dosc.

Link to comment
Share on other sites

Mafii broda dopiero zaczyna rosnąć...
Miesiąc temu niemal w ogóle jej nie miała :eviltong:

Lump na szczęście ma zdrowe odruchy. Jak jakiś czas temu ktoś w okolicy robił pokaz fajerwerków, to Lump stanął, zastrzygł uszami i patrzył na mnie.
Chciał wracać, ale jak go zawołałem to przyszedł i szedł cały spacer trzymając się tak blisko mnie, że ocierał się o nogę...

Podczas burz też było stopniowo coraz lepiej.

Zobaczymy.

Mieszkamy teraz w lesistej okolicy, więc szybciej wpadnie na dzika niż pod samochód :evil_lol:

BTW - Mafia ma w rodzinie jakiegoś psa myśliwskiego :mad:
Jak idziemy na spacer w nocy to już kilka razy kretynka wytropiła zająca i rzuca się za nim w pościg :angryy:
Słychać tylko oddalające się szczekanie i nie reaguje w amoku na wołanie!
Słychać jak oddala się na KILKASET metrów :-o
Potem musimy wiele minut na nią czekać :angryy:
Tym nie mniej na szczęście zawsze precyzyjnie wraca (z jęzorem "do pasa").
Wariatka ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Pieg też miewa niestety instynkt łowczy... Dlatego jak idziemy w głąb lasu niestety musi być na smyczy - kiedyś uciekł i wrócił zakrwawiony, ale ran nie miał. Wystarczyła chwila, a pies zwiał, wołania nie skutkowały - mimo, że moment wcześniej bardzo ładnie się nas trzymał.
Mamy nauczkę, dobrze, że wrócił (po 30 minutach... miałam już czarne myśli i scenariusze, typu: nie spocznę, dopóki nie znajdę jego ciała...).

Link to comment
Share on other sites

No dzisiaj Mafia dała nieźle "do pieca" :mad:

Na porannym spacerze z Panią wytropiła 3 duże dziki i ... postanowiła je ... upolować :crazyeye:
Mimo nawoływań rzuciła się na nie, a one ... uciekły :lol:
Mimo stosunku wagi jakieś 60:1 pognała za nimi w las :angryy:
Durny kurdupel :mad:

Ja nie mogę jej prowadzać na smyczy "w lesie" bo ja przy lesie teraz mieszkam i musiała by całe życie chodzić na smyczy ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to z pewną dozą nieśmiałości pukam -puk puk :)

Trochę dłużej niż myślałam zajęło mi nadrobienie całej Waszej historii ale nie uległam zachciankom i nie wpisałam się na listę gości zanim nie poznałam wszystkich domowników :) i nie przeczytałam wszystkiego ( teścia , hydraulika , krwawe historie, plany napadów na banki ...)

Wielokrotnie popłakałam się czytajac Wasze historie najcześciej na szczęście ze śmiechu , ale nie tylko :(
Dla Beksika ['] chociaż zdjęcia buraczkowe mimo łez do ataku śmiechu mnie doprowadziły , po sekundzie niepewności - ...kogo mały pożarł :evil_lol:

Z krzesła o mało nie spadłam jak przeczytałam to

[COLOR=seagreen]Mam brodę i one myślą, że jestem takim wyłysiałym na całym ciele sznaucerem z chorym kręgosłupem uniemożliwiającym chodzenie na czworakach ...Pewnie mi współczują kalectwa i chcą pocieszyć ... :eviltong:[/COLOR]

Oczywiście zachwyciłam się inteligencją Lumpka i nie wierzę w zdjęcia kolegi fizyka i teorii odnośnie łepeczka Mafii ( oni zawsze bez obrazy jacyś dziwni byli - wiem bo studiowałam z nimi za ścianą :cool3:)

Nie podoba mi się u Was jedno - usypianie psa żeby go ostrzyc - matko świeta toż to zbrodnia dla kogos jak ja bojącego się narkozy u psa - chodziłby zarośniety jak yeti albo i jeszcze bardziej , nigdy w życiu a z sedalinem mam nie najlepsze wspomnienia ( Biana przywitała mnie na daweczce tego procha i dziekuję więcej tego nie dostanie ) .

A Kocinka - śliczna zadziorka , już widze akcję boksowania po pysku Mafii - Moja Happy robiła z Biancą ( zresztą nadal jak się wkurzy tak robi ) dokładnie to samo - bach bach bach na szczęście schowanymi pazurkami :evil_lol:

No to tyle - żeby była jasność ze gaduła do Was zawitała :) i czesto ( ale już mniej gadatliwie ) bedzie do Was zaglądała :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mimo nawoływań rzuciła się na nie, a one ... uciekły :lol:
Mimo stosunku wagi jakieś 60:1 pognała za nimi w las :angryy:
Durny kurdupel :mad:
[/QUOTE]
Foxi zrobiłaby dokładnie tak samo :roll: a Kreon wróciłby na hasło 'kamyczek' :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Rudzia-Bianca :multi:
Dziękujemy za dobre słowo.
Co do usypiania do strzyżenia, to [B]też nam się to nie podoba[/B] i niedługo podejmiemy kolejną próbę, w kolejnym (4) miejscu...
Być może tym razem się uda bez usypiania. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M@d']Witaj Rudzia-Bianca :multi:
Dziękujemy za dobre słowo.
Co do usypiania do strzyżenia, to [B]też nam się to nie podoba[/B] i niedługo podejmiemy kolejną próbę, w kolejnym (4) miejscu...
Być może tym razem się uda bez usypiania. :roll:[/quote]

Trzymam kciuki oby się udało . Sara mojego TZ ( prawie sznaucerka olbrzymka ) po kilku próbach postawiła na swoim i wygląda jak wielka kudłata kula :) daliśmy jej spokój a niech zarasta :evil_lol:

Miziaki dla gromadki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeczytałam całość jednym tchem. Fantastyczne!!!:loveu:
Szkoda, że blog ginie w tłumie wielu inych i trzeba o nim wiedzieć, żeby tu trafić. Psiaki znam i wiem, że są cudne. Ale jakiego talentu trzeba, żeby umieć o nich tak pisać. Gratulacje!!!:lol:~Pozdrowienia od Kaji i Kundzi.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie sąsiadkę!
Miło nam, że Pani nas odwiedziła.
A oto dokumentacja ostatniego spotkania ... i szaleństw dwóch wariatek :lol:

-Gonisz?

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images29.fotosik.pl/304/561dfbac7f115b3b.jpg[/IMG][/URL]


- Peeewnie!!!! :evil_lol:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/40/8fe2616c6f72b6a2.jpg[/IMG][/URL]


- A latać umiesz?? :eviltong:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images37.fotosik.pl/40/0ca8fac864c8fa64.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...