Jump to content
Dogomania

Beriet Baaj Galicyjski Wilk & Celar Zymft z EMIRa


AngelsDream

Recommended Posts

Ja wiem, że część ras musi sobie poszczekać - dlatego się za nie nie biorę, bo i ja bym się męczyła i pies, a po co? A Baaj może gadać do woli, jak się bawi z psami - najładniej gada do tych, które go "obraziły" ;) Ignorują go, zdeptały go, etc.

Celar też lubi sobie porozmawiać ze światem, ale od pierwszego dnia pokazuję mu, że w mieszkaniu się nie szczeka, oprócz sytuacji, kiedy otwierają się drzwi wejściowe, a drzwi do pokoju są zamknięte i nie widać kto wchodzi. Uznałam to za przydatne :] Ale to też 3 szczeknięcia i cisza.

Podobno jakaś hodowczyni szetlandów podcięła swoim psom struny głosowe... No ale co się dziwić, skoro hodowlę ma w mieszkaniu, psów sporo, a pewnie na wychowanie zabrakło czasu - szkoda, że sobie nie podetnie mózgu...

Gia - załóż małej galerię - będzie nam raźniej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AngelsDream']

Podobno jakaś hodowczyni szetlandów podcięła swoim psom struny głosowe... No ale co się dziwić, skoro hodowlę ma w mieszkaniu, psów sporo, a pewnie na wychowanie zabrakło czasu - szkoda, że sobie nie podetnie mózgu...


:chainsaw: :talker::lying::pissed::pissed:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][quote name='Charly']
Podobno jakaś hodowczyni szetlandów podcięła swoim psom struny głosowe... No ale co się dziwić, skoro hodowlę ma w mieszkaniu, psów sporo, a pewnie na wychowanie zabrakło czasu - szkoda, że sobie nie podetnie mózgu...


:chainsaw: :talker::lying::pissed::pissed:[/QUOTE]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye::shake:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Ja szczekania nie lubię, ale nigdy nie posunęłabym się do takich rozwiązań. Dla mnie ostatecznością, są elektryczne obroże antyszczekowe, ale i te w skrajnych przypadkach.[/quote]

A w jaki sposób oduczyłaś Baaja szczekać?

Link to comment
Share on other sites

Piegus, gdy mieszkał na podwórku, dość sporo szczekał. Ale w mieszkaniu od początku uczyliśmy, że szczekać czasami owszem, ale nie za długo. Gdy szczeka i chcę , żeby przestał to robić mówię mu "okej, dziękuję" (nasza komenda na kończenie wszystkich komend) i on natychmiast przestaje. I w mieszkaniu właściwie rzadko szczeka - nawet jak jesteśmy u TŻ i tam rozszczeka się Czaki, to Pieg najpierw leci sprawdzić czy jest o co szczekać.
W Warszawie zdarzyło mu się szczeknąć jeden raz, gdy na klatce były jakieś nietypowe odgłosy, ale to był nawet taki niepełny szczek - lekko przytłumiony. Pieg bardziej nasłuchiwał o co chodzi.
Za to pies brata mojego TŻ jest strasznie znerwicowany i czasami potrafi wyrwać się ze snu, przeraźliwie głośno szczekając - a każdy z domowników aż podskakuje z zaskoczenia. Ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem, bo tydzień temu urodziło im się dziecko i takie napady szczekania nie będą raczej wskazane.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nauczyłam go szczekać na komendę ;)

Po drugie za uciążliwe szczekanie słyszał nie, najpierw normalnym głosem, jeśli nie docierało, to podnosiłam głos. Etap trzeci to było położenie ręki na kufie lub lekki strzał w kark z palcy. Teraz wystarczy powiedzieć. Celar reaguje na lekko podniesiony głos, ale też coraz częściej po prostu na normalne "nie".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai'] niestety treningi są często w tygodniu i w weekendy, a ja tygodniu nie dam rady. :shake:[/QUOTE]
Wszystko zależy od klubu.
Ja osobiście nie mogłabym dojeżdżać do Warszawy (55 km.) w tygodniu, więc treningujemy się w Cavano, gdzie treningi odbywają się głównie w weekendy. ;)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/Szczury/Cid/Resizeofdlanezu2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/Szczury/Cid/Resizeofdlanezu3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/Szczury/Cid/Resizeofdlanezu4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/Szczury/Cid/Resizeofdlanezu5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/Szczury/Cid/Resizeofdlanezu6.jpg[/IMG]

Nasz bezogonek. Gula na szyi wielka, leczymy, ale...

Link to comment
Share on other sites

Daisy mam kilka fotek tylko, bo mój aparat nie nadąża za suką :D
Ale póki co nie działa nam stronka, więc galeria nieuaktualniona, zresztą stronka też nie bardzo... nie miałam czasu, więc tylko wystawy uaktualniałam :) Jak teraz miałam czas, to stronka nie działa :angryy:

Żaneta, zrobię to napewno... kiedyś ;) Ja jestem komputerowym imbecylem i na razie mam problem z własną stronką i ogarnięciem kilku forów :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']Szczurów mamy 8. 7 w stadzie, Cid osobno. Teraz akuratnie dwa chorują.
[/quote]

a to są szczurki hodowlane? rasowe? czy przepiękne znajdy lub wzięte na DT albo też normalnie w zoologu kupione?

zawsze chciałam mieć szczurka, strasznie mądre zwierzątka, ale mama powiedziała, że mnie z domu wyrzuci jak przyprowadze "takie ochydztwo" do domu:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja muszę, po prostu muszę wam coś pokazać:

[QUOTE=enia;]Angel czy Ty przypadkiem nie chciałaś wywołać nowego dymu?
bo psa jesli szukasz to znajdziesz, nawet bez pomocy fundacji, chyba ,że chcesz być medialna i zaistnieć w dziale "już w nowym domu" foty ,relacje itp......... nooo to wtedy fakt- leć do fundacji, tam dostaniesz "gotowca" jakiego szukasz.[/QUOTE]

[quote name='enia']to brzmi jakbyś szukała psa z renomowanej hodowli.....[/QUOTE]

[B][COLOR="Magenta"]Oświadczam więc, że Celara wzięłam z marmurów i grzanej podłogi, a wzięłam go tylko po to, żebyście się mną zachwycali. W DD Tvn wystąpię w przyszłym tygodniu, razem z premierem. A sesję w Twoim Stylu opublikują w specjalnym wydaniu świątecznym.[/COLOR][/B]

Pozdrawiamy. :cool3::megagrin::lol!::grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...