Jump to content
Dogomania

Samoyed porzucony koło Białegostoku- pomocy! Kaj ma dom


Dorothy

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pędzelopka']Izis
[B]Dziękujemy!!:multi::multi::multi:[/B][/quote]

No proszę proszę jakie rozweselone wszystkie trzy... skaczą, łapkami machają...

[B] Może przy okazji wywindowania w górę wątku ktoś białaska wypatrzy i pokocha bez względu na to jakim mixem jest...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']Poczytałam wątek i dwukrotnie sugerowano w nim podobieństwo Kaja do owczarka podhalańskiego.
Kaj ma coś wspólnego z podhalanem. Biały kolor :cool3:
Ale psiak śliczny :p[/QUOTE]
Naprawde nigdy nie nauczycie sie nie oceniać psów na podstawie zdjęć?? Czy widziałaś psa na żywo, ze oceniasz jego pokrewieństwo z podchalanem?? Komu mamy wierzyć ze pies ma cechy jakiejś rasy?? Tobie i Izis bo obejrzałyście kilka zdjęć ?? Czy Kunie i Banach które psa na żywo widziały??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sairisa']Naprawde nigdy nie nauczycie sie nie oceniać psów na podstawie zdjęć?? Czy widziałaś psa na żywo, ze oceniasz jego pokrewieństwo z podchalanem?? Komu mamy wierzyć ze pies ma cechy jakiejś rasy?? Tobie i Izis bo obejrzałyście kilka zdjęć ?? Czy Kunie i Banach które psa na żywo widziały??[/quote]


no, fakt - do pod[B]ch[/B]alana to on może podobny
bo do pod[B]h[/B]alana wcale :roll:

Kajowi życzę dużo szczęścia!

i znikam stąd, ponieważ na ten wątek przywołano mnie z powodu takiego, że zajmuję się pomocą owczarkom podhalańskim

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']no, fakt - do pod[B]ch[/B]alana to on może podobny
bo do pod[B]h[/B]alana wcale :roll:

Kajowi życzę dużo szczęścia!

i znikam stąd, ponieważ na ten wątek przywołano mnie z powodu takiego, że zajmuję się pomocą owczarkom podhalańskim[/QUOTE]
Skoro stać Cie tylko na wytkniecie błędów, a nie na czytanie ze zrozumieniem, to faktycznie lepiej będzie jeżeli znikniesz.

Link to comment
Share on other sites

[B]sairisa[/B], na Boga, wyluzuj !!!:crazyeye:

Jakie ma znaczenie jakiej on jest rasy?
To i tak pies rasy zwanej "[B]mieszaniec środkowoeuropejski"[/B] :p

Dziewczyny próbują wprowadzić trochę żartu na wątek, a Ty od razu z grubej rury. Nie można normalnie na tym wątku rozmawiać, tylko od razu trzeba "strzelać do siebie"??????

Camara, spadamy na inne wątki, bo straaasznie poważnie. Nic powiedzeć nie można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002'][B]sairisa[/B], na Boga, wyluzuj !!!:crazyeye:

Jakie ma znaczenie jakiej on jest rasy?
To i tak pies rasy zwanej "[B]mieszaniec środkowoeuropejski"[/B] :p

Dziewczyny próbują wprowadzić trochę żartu na wątek, a Ty od razu z grubej rury. Nie można normalnie na tym wątku rozmawiać, tylko od razu trzeba "strzelać do siebie"??????

Camara, spadamy na inne wątki, bo straaasznie poważnie. Nic powiedzeć nie można.[/QUOTE]
Wiesz Camara jakoś miła nie była, więc dlkaczego ja mam być? :roll: A mnie śmieszy jak ktoś ocenia psa na podstawie zdjęć wyłacznie i uważa, ze wie lepiej od osób które psa na oczy widziały i które akurat o rasach psów maja pojęcie i to duże :roll: Ale widocznie to sa osoby młode i niedoświadczone, bo jeszcze nie widzą, że na podstawie zdjeć sie psów nie ocenia, bo mogą bardzo odbiegac od rzeczywistości. Wystarczy, że pies na zdjęciu zostanie złapany w nieodpowiednim momencie i juz wygląda zdecydowanie inaczej niz na żywo... Niemniej jednak fakt jest taki, że pies jest mieszańcem i generalnie czego to nie ma zbyt dużego znaczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sairisa']Wiesz Camara jakoś miła nie była, więc dlkaczego ja mam być? :roll: A mnie śmieszy jak ktoś ocenia psa na podstawie zdjęć wyłacznie i uważa, ze wie lepiej od osób które psa na oczy widziały i które akurat o rasach psów maja pojęcie i to duże :roll: Ale widocznie to sa osoby młode i niedoświadczone, bo jeszcze nie widzą, że na podstawie zdjeć sie psów nie ocenia, bo mogą bardzo odbiegac od rzeczywistości. Wystarczy, że pies na zdjęciu zostanie złapany w nieodpowiednim momencie i juz wygląda zdecydowanie inaczej niz na żywo... Niemniej jednak fakt jest taki, że pies jest mieszańcem i generalnie czego to nie ma zbyt dużego znaczenia ;)[/quote]

sairisa, wiesz co? nie rób z siebie większego błazna niz jesteś :shake:

tak naprawdę, to niewiele mnie obchodzi, co myślisz i co uważasz za słuszne i komu wierzysz.
obchodzi mnie jedynie to, że robisz Kajowi krzywdę!!!
dlaczego?

spróbuję ci wytłumaczyć - chociaż z góry wiem, że to do ciebie nie dotrze. I tak naprawdę to szkoda mojego czasu. Ale może przeczytają to inni bardziej rozsądni i to do nich ten mini wykład.

Porównując Kaja do OP jednocześnie "nadajesz" mu cechy tej rasy - instynkt terytorialny charakterystyczny dla psów stróżujących. Dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji - czytaj: pies nie musi być w ciągłym kontakcie z człowiekiem. Umiarkowane potrzeby w zakresie ruchu. Brak tendencji ucieczkowych. Akceptacja stadna. Ogromny instynkt obronny swojego stada. Niewielkie potrzeby w zakresie żywieniowym psów dorosłych. Nie polujące.
I - również ważne - określonego wyglądu.

I tego adoptujący spodziewa się jeżeli bierze psa z "moich" adopcji.
Nie okłamuję przyszłych właścicieli. Jeżeli jakiegoś psa (również miksa) promuję jako OP - to ten pies będzie zachowywał większość typowych cech rasy.
Jak do tej pory to się sprawdza. A tym procederem zajmuję sie już parę latek. Zwrot był jeden - i to dlatego, że ludziom tylko się wydawało, ze wiedzą co to jest pies stróżujący :cool1:

A teraz Kaj - wygląd i opis zachowań wyraźnie wskazuje na pokrewieństwo ze szpicami. Na szpicach się nie znam ale na pewno nie są to psy stróżujące:
[URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Samojed_(rasa_ps%C3%B3w[/URL])

i do sairisy - chcesz - wciskaj ludziom kit i "sprzedawaj" Kaja jako miksa podhalana. Mne to ne wadi ;) tylko nie płacz nad nim jak ciągle będzie wracał :cool1:
i druga sprawa - ten pies juz ma zachwianą psychikę. Potrzebuje pomocy. I najlepiej jakby robił to ktoś, kto ma pojęcie o szpicach. Bo znawca OP jest tu niepotrzebny.

Miało być poważnie - no to było.
Moje poczucie humoru uraża czyjeś ego? no cóż, jestem zgryźliwą starą babą i nie startuje w konkursie na najmilszą studentkę :cool3:

i słówko do sairisy - pomagając nie szkodź!!!
i jak do kogoś pijesz, to sprawdź do kogo :roll:

Żegnam :hand:

Link to comment
Share on other sites

[B]Camara zgadzam się w pełni [/B]poza jednym. [B]Jeśli[/B] jest to mieszaniec z akitą to instynkt stróżowania może mieć o ile odziedziczył typową dla rasy cechę... co prawda mam akity dopiero od 12 lat (podhalanów nie mam ale też się sporo naoglądałam na wystawach i nie tylko) ale też w konkursie na najmilszą studentkę nie startuję bo studia skończyłam jakiś czas temu ;-)[I]
A Sairisie trzeba wybaczyć tą [B]jej [/B]"młodość i niedoświadczenie" jak widać po "pod[B]c[/B]halanie" ;-) ... chyba, że nawet młody wiek jej nie usprawiedliwia... wtedy to już niedobrze z nią. :-(
[U]
Najważniejsze jest aby białasek znalazł dobry dom bez względu na to jakim mixem jest.
[/U][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']sairisa, wiesz co? nie rób z siebie większego błazna niz jesteś :shake:[/QUOTE]
Z Toba już nie mam o czym rozmawiać, pokazałaś Twój poziom intelektu i kultury wyzywając mnie. No ale jak się nie ma argumentów, to sie pokazuje prawdziwą twarz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'][B]Camara zgadzam się w pełni [/B]poza jednym. [B]Jeśli[/B] jest to mieszaniec z akitą to instynkt stróżowania może mieć o ile odziedziczył typową dla rasy cechę... co prawda mam akity dopiero od 12 lat (podhalanów nie mam ale też się sporo naoglądałam na wystawach i nie tylko) ale też w konkursie na najmilszą studentkę nie startuję bo studia skończyłam jakiś czas temu ;-)[I]
A Sairisie trzeba wybaczyć tą [B]jej [/B]"młodość i niedoświadczenie" jak widać po "pod[B]c[/B]halanie" ;-) ... chyba, że nawet młody wiek jej nie usprawiedliwia... wtedy to już niedobrze z nią. :-(
[/I][/QUOTE]
Jeszcze niedawno twierdziłaś, ze to akita i z wyglądu i z charakteru, a teraz co?? Nagle Ci sie przypomniało, że powinien mieć cechy psa stróżującego?? :lol: Przecież wcześniej wystarczało Ci to ,ze sie rzuca na inne psy jako dowód, ze to mieszaniec akity :lol: :

[quote name='Izis']jak sobie poogladasz białe akity dlugowlose i dodasz do tego jego charakter i to, ze nie toleruje innych psów to może zrozumiesz skąd pomysł ;-)
[/QUOTE]

I kto tu jest młody i niedoswiadczony :lol: ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'][I]
A Sairisie trzeba wybaczyć tą [B]jej [/B]"młodość i niedoświadczenie" jak widać po "pod[B]c[/B]halanie" ;-) ... chyba, że nawet młody wiek jej nie usprawiedliwia... wtedy to już niedobrze z nią. :-([/I][/quote]


[I] Izis daj już sobie spokój bo nie mogę. Lubisz ubijać pianę i to bardzo. Myślisz, że wiek świadczy o dojrzałości...w takim razie jak wytłumaczyć Twoją niedojrzałość skoro najmłodsza już nie jesteś :p Dziecinne przepychanki słowne:shake: Wrzuć na luz i mykaj proszę na inne wątki bo się czytać tego nie da. Albo wróć na swój poziom i dajmy temu wreszcie spokój.

[/I]
[I][U]"Najważniejsze jest aby białasek znalazł dobry dom bez względu na to jakim mixem jest."
[/U][/I] Amen. I tym optymistycznym akcentem podnoszę Kaja vel Miśka na pierwszą.

Link to comment
Share on other sites

Oj naprawdę rozśmieszyłaś mnie :lol::lol::lol: Zwłaszcza biorąc pod uwagę "dojrzałość" sairisy. [SIZE=1]Ja tylko cytowałam jej wypowiedź w odniesieniu do jej samej. Camara też jej nie obraziła. Obie stwierdziłyśmy jedynie fakty.[/SIZE]

Tak się składa, że każda rasa ma wiele cech charakteru a ile z nich dziedziczy mix to się okazuje w praniu... może terenu zacznie pilnować dopiero jak go uzna za swój... o ile odziedziczył tą konkretną cechę rasy. Bo jak widać to, że nie toleruje innych psów ma na 100%.

Ale najważniejsze jest aby znalazł dom taki, który zechce go takiego jakim jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Oj naprawdę rozśmieszyłaś mnie :lol::lol::lol: Zwłaszcza biorąc pod uwagę "dojrzałość" sairisy
[SIZE=1]W którym miejscu Camara ją obraziła? Jakoś tego nie zauważyłam.[/SIZE]

Tak się składa, że każda rasa ma wiele cech charakteru a ile z nich dziedziczy mix to się okazuje w praniu... może terenu zacznie pilnować dopiero jak go uzna za swój... o ile odziedziczył tą konkretną cechę rasy. Bo jak widać to, że nie toleruje innych psów ma na 100%.[/QUOTE]
Czyli równie dobrze moze być malamutem, astem itd :lol: I tak oto Twoja akitowa teza legła w gruzach. Nie mozna tak było dużo wcześniej? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sairisa']Czyli równie dobrze moze być (...) astem [/quote]

ast :crazyeye: jasne :evil_lol: I tym optymistyczym akcentem zakończę "rozmowę" z osobami o "ogromnej" wiedzy kynologicznej ;-) Camara miała rację z oceną Twojej osoby...

A ja miałam rację, że ten wątek nie powstał po to aby szukać domu psu w związku z tym pójdę za jej przykładem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']ast :crazyeye: jasne :evil_lol: I tym optymistyczym akcentem zakończę "rozmowę" z osobami o "ogromnej" wiedzy kynologicznej ;-)[/QUOTE]
Asta wymieniłam tylko pod względem charakteru, ale jak widać ciężko sie było domyśleć...

Link to comment
Share on other sites

Dżiiiizas to nie czytaj. Już miało Cię tu nie być:shake:
Widocznie co poniektórzy lubią umilać sobie wolny czas i Ty również się zaliczasz do tego grona skoro się wypowiadasz.

Widzę, że nic nie zdziałam . a gryźcie się ile chcecie.kółka wzajemnej adoracji cholera jasna. Tylko żeby później nikt nie pisał,że najważniejsze jest dobro Kaja bo się .... chce.

To już lepiej podnosić sobie ciśnienie na świeżym powietrzu, pobiegać z psem, porzucać patyki...co niezwłocznie idę uczynić bo już żal .... ściska jak to czytam. Sairisa chodź i Ty co się będziesz ciskać z nimi:painting:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

A ja chciałbym się dowiedzieć co u Kaja??
Jak idzie mu szkolenie o ile już zaczął ??

Co do rasy to już chyba wiemy, że to mieszanka akity napewno, samojeda też trochę, podhalana z uwagi na kolor no i może nieco budowę no i ostanie spostrzeżenia ast i malamut czyli reasumując Kaj w całej okazalości :) i stąd moje ostatnie pytanie jakiego domu szukacie dla niego ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...