Jump to content
Dogomania

Black&White - czarna księżniczka i biały szajbus


gops

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja wiem co nieco o silnym psie serio ,dla kogoś to może być smieszne bo mówie o k.17kg suczce ale ona potrafi mnie przestawić jak nagle mnie szarpnie .
na kolcach było mi lżej po prostu ją ogarnąć czy na mieście gdzie dużo ludzi czy wieczorem gdzie dużo kotów, teraz bez kolców też sobie radzę ale bardzo za nimi tęsknie ;)
i nie mówię że staffik będzie popylał bez, jak oba zaczną mną szarpać na lewo i prawo za kotem to nie ma zmiłuj dostanie na wieczorne spacery kolce trudno , suce nie mogę założyć jakbym mogła też by nosiła co jakiś czas.
są psy i psy , jeden szarpią delikatnie mimo że maja 30kg inne mają 17 a maja powera i ciagna jak głupie, a na smyczy czuć jakby się miało 40kg , no cóż tak jest.
waga to nie jest wyznacznik siły , porównać 19kg pit bulla lub staffika wytrenowanego koło 30kg boksera który będzie silniejszy ? oczywiście że te pierwsze , chociażby postawić je na torze do wp od razu będzie widać kto więcej przeciągnie.
i ja znam moja suke wiem że na torze przeciągnełaby dość znaczne kg pewnie o wiele większe niż nie jeden 30kg pies.
między innymi dzięki temu że ma dużą mase mięśniową , ukrytą pod luźna skórą, dotyka się mojej suki i czuć że jest jak skała na barach czy udach a największa zasługa to moje treningi które jej urządzałam i urządzam .
żałuje że nie mogę jej sprawdzic na torze.
może jak lepiej poznam ten świat zawodów to mi pozwolą poza zawodami spróbować :diabloti: chciałabym .

Link to comment
Share on other sites

GOPS, uwierz mi masz rację.. z tego względu iż aktulanie mam doga.. fakt siły ma co nie miara, ALE niedawno miałem doczynienia ze spanielem, przerośnietym (nie grubym) który dobre 18 kg ważył i szczerze sam sie zdziwiłem,ze sredniej wielkosci pies z taką masą potrafi "mną poniewierać".. reasumując, wszystko jest zależne od p0sa.. od typu, od wielkości, charakteru itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']za przeproszeniem gówno prawda :lol:
a jak pies waży nie całe 20kg i próbuję Ci wyrwać bark bo chcę zjeść kota? wtedy kolczatka to fajna sprawa .
i nie musi ważyc 40kg by przestawić człowieka zaufaj .[/QUOTE]

moja 20 kilo potrafi mnie przestawić, jak zauważy ONka wcześniej niż ja ;) wtedy heeja! do przodu, a zimą to już w ogóle była bajka :lol:

[quote name='Unbelievable']Bruma nie rozumie impulsu dławikowego, nie rozumie drzewka, jedyne co zrozumiała to smaczkowanie i pewnie tak będę z nią robić ;)[/QUOTE]

hehe, Etna też nie reaguje ani na korektę, ani na drzewko. no beton w tym temacie :diabloti: tzn teraz już w miarę ładnie chodzi, ciągnie jak debil tylko jak wychodzimy we trójkę(czyli z TŻ). u nas działa zawracanie do punktu wyjścia i tak do skutku ;) robiliśmy ćwiczenie takie: ja sobie stałam w punkcie A, oni zaczynali z punktu B i szli do mnie, więc pies jak kretyn ciągnął BO TAM JEST PAŃCIA I SOBIE NA PEWNO PÓJDZIE ;) i za każde pociągnięcie powrót. trochę to trwało, ale w końcu doszła ładnie i to pomaga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']To może czas ograniczyć treningi żeby trochę mniej tej siły miała? :diabloti: (żart oczywiście ;) )[/QUOTE]
ograniczone , za ciepło na wp, teraz ma dużo pływania za to .
ale siły nie ubywa :evil_lol:


trochę jej odpuszczam już to wp , tym bardziej jak będę miała psa który będzie czerpał z tego jeszcze wiekszą frajde, Miśka będzie latać tylko na luzie pewnie z 5kg jej zarzucę a staszka będziemy porządnie trenować jak nadejdzie odpowiedni czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Zapięta pod same uszy też nie? Bo widziałam zdjęcia w niej Vato to tak na połowę szyi to nie ma za bardzo jak działać ;).[/QUOTE]

Na fotkach czasami jest zsunięta, bo jak biega i szaleje to się przesunie, ale pod uszami jak jest na smyczy też nic. Ciągnie jak zawsze i nawet jak coś poczuje to spokój jest przez chwilkę i zaczyna to samo :D taki ciężki przypadek. Możesz robić korekty, a on albo nic albo działa na pół minuty ;) Ja tego nie robię bo nie mam siły, żeby zrobić korektę potrzebuję dwóch rąk z czego Piotrek zawsze się śmieje...:roll: Nie powiem, że jest gorzej na kolcach, bo tak nie jest, ale szału u nas nie ma. Bardziej reaguje na "nosz ku**a co ja do Ciebie mówię" :evil_lol:
Idealnie na smyczy chodzi jak jest gorąco :razz:
A oprócz tego nie chcę żeby miał łysą szyjkę od kolców, bo to nieładnie wygląda :lol: dlatego zostawiamy kolce głównie na treningi, albo jak Piotrek podczas spaceru ćwiczy posłuszeństwo.

Link to comment
Share on other sites

a mam problem !
suka nie chcę jeść nowej karmy .
powinna jeść 2 kubki wczoraj zjadła kubek dziś może pół , głodzę ją , nic nie dostaję, może jutro zje normalnie...
jutro jedziemy na działkę do niedzieli .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ja mam , popsuła mi się zmywarka i będę musiała myć ręcznie :evil_lol:[/QUOTE]
współczuję :evil_lol:
niestety ja nie mam w ogóle zmywarki w domu i zawsze zmywam ręcznie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

jak ja lubię mieć psie problemy , są taką miłą odskocznią od życia :)

do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja ;) dlatego zmywania nie lubię od x lat , odkąd kupiłam sobie gosposie do tego stworzoną , która myje w mojej ulubionej temp ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']jak ja lubię mieć psie problemy , są taką miłą odskocznią od życia :)
.[/QUOTE]
o to to , dokładnie.

jednym z moich teraźniejszy życiowy problemów to to co zrobić dalej , szukać roboty , iść na policealną czy to i to bo są policealne zaoczne .
życie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'][B]a mam problem ![/B]
suka nie chcę jeść nowej karmy .
powinna jeść 2 kubki wczoraj zjadła kubek dziś może pół , głodzę ją , nic nie dostaję, może jutro zje normalnie...
jutro jedziemy na działkę do niedzieli .[/QUOTE]


a jednak :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']
jednym z moich teraźniejszy życiowy problemów to to co zrobić dalej , szukać roboty , iść na policealną czy to i to bo są policealne zaoczne .
życie[/QUOTE]
Poczekać na mnie rok, razem zdać maturę z matmy, znaleźć nasze kierunki studiów w jednej szkole, no ewentualnie do roboty w jakimś zoologu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']dlatego lubię psie , bo niepsie są bardziej pokopane ....[/QUOTE]
Zgadzam się, też wolę psie, ale nie zdrowotne ;)

[QUOTE]ucz się ucz , praca to żadna frajda .... na wagary nie da rady iść :placz: :evil_lol:[/QUOTE]

Praca może być fajna, wiele zależy od ludzi, atmosfery i napotykanych problemów ;). I w pracy raczej nie ma egzaminów czy zakuwania po nocach :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']kolczatka to impuls , u mnie świetnie działało , jedno lekkie szarpnięcie-impuls pies był nagle spokojny , nie było szarpania się .[/QUOTE]
U mnie jest tak samo, ale wystarczy zwykła obroża, kolczatki takiej z dużymi kolcami nigdy nie miałam dla Nuki ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Kleo']Poczekać na mnie rok, razem zdać maturę z matmy, [B]znaleźć nasze kierunki studiów w jednej szkole[/B], no ewentualnie do roboty w jakimś zoologu :D[/QUOTE]

w Warszawie:diabloti: zoologow tez mamy duzo:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...