Jump to content
Dogomania

Psy to nie wilki - dluuuugie


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Skoro juz mowa o zachowaniach psow, to jak wytlumaczyc cos takiego:

Posiadam 2,5 rocznego rottka, ktory do psow lekliwych raczej nie nalezy, nie jest takze agresywny ( chyba,ze zostanie sprowokowany), od malego , czyli od czasu kiedy pierwszy raz wyszedl na spacer, przebywal i bawil sie z doroslym juz rottkiem (z innymi psami rowniez ale nie tak czesto i systematycznie).Dzialo sie tak do wieku 8 miesiecy, pozniej widywal sie z nim tylko pare razy w miesiacu i zawsze reakcja na widok tego drugiego psa byla ta sama : moj pies waruje gdy tylko go zobaczy, okazuje poddanie , kladzie sie pod nim itd. tamten rottek tylko stoi, czasami warknie , jeszcze zadziej mojego podgryzie ale obywa sie bez wiekszych obrazen :).Co jest najciekawsze - choc jego "kumpel" nalezy do "olbrzymich" rottweilrow , to moj pies nie zachowuje sie tak nawet gdy widzi psy wieksze od tego olbrzyma ( bernardyn , wyrosniety kaukaz) . przy spotkaniach z tamtymi psami albo przechodzi obojetnie a jezeli zostanie sprowokowany szczekaniem rzuca sie na nie.

I teraz wniosek ( czy poprawny pozostawiam do oceny) : wydaje mi sie,ze moj pies przez tak czeste widywanie sie z kumplem od wieku szczeniecego , zaakceptowal go jako psa, ktory zajmuje wyzsza pozycje w "stadzie" i stad jego zachowanie.

A moze to cos innego ?

prosze o opinie :)

Link to comment
Share on other sites

to jest raczej oczywiste :wink: a co przeszkadza ci taki stan rzeczy wolisz żeby twój wisiał mu na karku czy jak

ja mam identyczną sytuacje z psem od kumpla który mimo że mniejszy wyraźnie dominuje mojego i chcę żeby tak pozostało bo zmiana sił raczej bezkrwawo nie nastąpi a tak przynajmniej razem mozemy na spacerki wychodzić

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moon.gif blada.

W czerwcowym numerze nie ma kolejnej czesci.

Na razie nie czytalem calosci dokladnie i nie zauwazylem, zeby byla jakas zapowiedz, czy wytlumaczenie sauer.gif

Jest tylko "list od czytelnika", jak przeczytam i bedzie ciekawy, to moze przetlumacze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Shit, shit, shit...

Mam nowego WUFFa - tym razem podwojny numer na lipiec i sierpien - i Miklosiego ani sladu :niewiem:

Jest pare innych ciekawych rzeczy - pomalu "dojrzewam" tez do tego, zeby wrzucic na nowy topik jeden artykul z poprzedniego numeru - ale dalszego ciagu na razie niestety nie bedzie...

Jak sie zbiore, to ich spytam mailem, dlaczego nie ma dalszego ciagu i czy maja to zamiar kontynuowac.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Buldog :)

dopiero teraz dorwalam sie do twoich informacji, tak pracowicie dla nas tlumaczonych...bardzo mnie interesuja takie eksperymenty zwiazane z zachowaniem sie psow wobec ludzi (i na Odwrot!). Zbieram prasowki na temat pochodzenia i roznych relacji psow. Spora zagadka jest zachowanie mojego teriera jesli chodzi o "wypuszczanie z domu" czlonkow mojej rodziny-------ja z corkami jestesmy "zegnane" spokojnie, mowimy "zostan w domu, pilnuj chaty" i lecimy do swoich zajec. Natomiast maz nie moze wyjsc bez afery czy awantury---Fafik nie chce go wypuscic, skacze, ujada a czasami nawet lapie zebem pod kolankiem....Czy pies niepokoi sie o pana, czy chce nam zrobic przyjemnosc (bo to od prawie 5 lat nadal jest smieszne) ? :wink:

Buldogu, czekam na kolejne Twoje tlumaczenia i dziekuje, ze piszesz je i dla mnie :D , pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Buldog :D !

Nic z tego tzn. "bladej d...", bo akurat moja opalona :wink: .Interesuje mnie , kiedy skonczysz...Pozdrawiam! A gdyby Ci nie chcialo, to bez obaw---nie wyzwei nie oskarze publicznie :wink: :wink: :cry: :wink: , ze "obiecale", bo tak przeciez pieknie za oknem. Hej!

Link to comment
Share on other sites

Chyba czegos nie zlapalem... :roll:

To, co tu jest, to sa w calosci przetlumaczone artykuly z kwietnia i maja - czyli wszystko, co sie dotychczas ukazalo.

A dalszego ciagu do nich ma na razie nie byc, za to beda opisane inne prace tego samego autora.

Tak wiec z "mojej strony" to ja juz niestety skonczylem, przynajmniej o tym, ze "psy to nie wilki" ;)

A szkoda, bo ciekawe bylo.

Link to comment
Share on other sites

Pozostaje mi mieć nadzieję, że jeszcze kiedyś ten temat " się pociągnie" jakoś.

W każydym razie dzięki za to, co do tej pory Buldogu Niezmordowany.

Czekam z niecierpliwością na następne ciekawostki które wrzucisz na forum.

Twoje :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Witam...

Przyznam, że ze względu na długość, dopiero teraz ten topic przeczytałem.

.. i sobie jeszcze rozmyślam...

Będą następne 'odcinki'?

tak jak pisalem powyzej - dzwonilem do nich i nie planuja na razie dalszych czesci o tych badaniach.

obecnie - numery z pazdziernika i listopada - sa dwa krotsze artykuly tego samego autora o jego doswiadczeniach z komunikacja pies-czlowiek.

na razie mam pare zaczetych innych rzeczy - ale cos sie nie moge zebrac i skonczyc, te o komunikacji chyba zrobie predzej, ale wrzuce na nowy topik.

Link to comment
Share on other sites

ZH:

do redakcji dzwonilem.

a naukowcy sa rozni. jeden bedzie chetnie gadal o tym, co robi i sluchal tez "profanow", drugi nie - chocby dlatego, ze np. robi cos lekko "pod prad" i nie chce, zeby go na wstepnym etapie jakis madry profesor przyblokowal i narobil gnoju.

kolejna mozliwa przyczyna tu chyba akurat odpada, czyli np. badania dla przemyslu, kiedy podpisujesz kluzule, ze bedziesz pysk trzymal na klodke - i zero publikacji.

tez mam/mialem czasem do czynienia "z naukowcami" ;)

akurat do autora tych artykulow pisal (po tym, jak je przetlumaczylem) moj znajomy, ktory sie szkoleniem psow i psia psychologia zajmuje i skonczylo sie z tego, co pamietam, na uprzejmym przyjeciu do wiadomosci zapytan. jakiejs specjalnej "checi do wspolpracy" autor nie zdradzal :niewiem:

w kazdym razie badania to on dalej prowadzi, tylko na razie nie bedzie w WUFFie kontynuacji tej serii, ktora zaczalem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...