Jump to content
Dogomania

z hodowli bez rdowodu?


ganjunia

Recommended Posts

Nie chodzi o to, ze te bez rodowodow sa gorsze, czy mniej warte kochania. Problem w tym, ze jak sie kupi psa od producenta, to on szybko wyprodukuje nowego, zwiekszajac rozmiar psiego nieszczescia we wszechswiecie.

Ja osobiscie nie jestem przeciw samemu kupowaniu psow bez rodowodu, tylko przeciw ich produkcji. Problem w tym, ze nie da sie rozdzielic jednego od drugiego - producenci beda kontynuowac swoj proceder, jesli znajda rynek zbytu.

Dlatego kazdemu powtarzam: chcesz rasowego - kup z dobrej hodowli, nie zalezy ci na rasie - wez ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kayla,

a ja radykalna jestem i stanowczo potępiam kupowanie psów od producentów. Jak długo znajdą się kupcy, tak długo proceder będzie kwitł.

A schroniska pękają w szwach... Jeśli nie stać kogoś na psa z hodowli to niech w ogóle daruje sobie jego posiadanie, lub uratuje jakieś psie istnienie ze schroniska. Wiem, że często kupuje się szczenięta od producentów aby uratować im życie...ale to niestety ślepy zaułek.

A bezczelność producentów nie zna granic - wystawiają szczenięta na sprzedaż nawet na allegro - na szczęście aukcja po interwencji została zamknięta. Jak ktoś nie ma pieniędzy na psa rasowego - niech nie kupuje psa w ogóle - później może zabraknąć pieniążków na szczepienia, wizyty u weta, odżywki, a w końcu i na pokarm. Jeśli stać kogoś na utrzymanie pieska - setki ich czeka w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,

Ja na przykład kupiłem Goldena ze znanej hodowli ( co prawda od kolejnego właściciela - też znanego z kręgów psiarskich ), obiecanego rodowodu nie dostałem do dziś a minęło już 9 miesięcy. Pies był bardziej agresywny niż pies bojowy, atakował wszystkich dookoła, krew się lała... - do dzisiaj mam blizny na rękach... Niestety ( a może mówiąc brutalnie stety ) piesek miał powikłania pokleszczowe i odszedł od nas. Do dzisiaj nie udało mi się wyjaśnić sprawy, jednak się nie poddałem i liczę na ujawnienie całej afery.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, jesli sie wytnie nastepne zdanie:

Problem w tym, ze nie da sie rozdzielic jednego od drugiego - producenci beda kontynuowac swoj proceder, jesli znajda rynek zbytu.

to moja wypowiedz zmienia sens.

Prosze cytowac oba razem, inaczej nie daje autoryzacji ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam pytanie o rodowód. Ostatnio poznałam ludzi mających 6 msc suczkę ON. Pytam czy z rodowodem a oni na to że nie, bo za rodowód hodowca chciał dwa razy tyle (700 zł) a im na tym nie zależy. Ja na to :o bo wiem, że rodowód to w związku się wyrabia na podstawie metryki. A oni się ze mną kłócą, że hodowca tak powiedział, że rodzice suni z rodowodem i że mieli wybów ZR czy bez :o Jak to możliwe? Bo za bardzo to się nie znam na tym, a obiecałam się dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Z tymi "pozarodowodowymi" po rodowodowych rodzicach to jest taki sam problem jak z krążącym zabobonem jakoby sunia raz w życiu musiała mieć szczenięta :evil:

To są obiegowe "prawdy" o ogromnej sile przetrwania :evil:

Ale warto z nimi walczyć poprzez cierpliwe uświadamianie.

Może to jest na oko mało skuteczne a już na pewno nie działa zbyt szybko, ale ... kropla drąży skałę :D i za pare lat już nikt nie uwierzy takim naciągaczom.

Link to comment
Share on other sites

SH to powiedz mi prosze, jakich argumentow uzyc, zeby przekonac kogos, ze suka nie musi miec raz w zyciu szczeniakow. ja o tym wiem, moich rodzicow przekonalem ( po prostu powiedzialem im ze to gowno prawda i juz :wink: ) ale z tymi ktorych chce przekonac to nie dziala, nie potrafie przytoczyc odpowiednich argumentow..... :roll:

maja nierodowodowa suke i chca ja rozmnazac... :-?

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi :)

Ale w takim razie jeśli facet mógł dać (sprzedać :evil: ) im metrykę tego psa to znaczyłoby, że jest rasowy. Powiedzcie mi czy oni mogą dochodzić jakoś swoich praw co do metryki suni?? W związku może?? Sama nie wiem....nie znam się na tym.

W sumie to mogę się domyślać co facet kombinuje. Może pod takie ''niechciane" metryki podkładać psy bez rodowodu i sprzedawać jako rodowodowe?? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ja tam myślę że gdyby ci ludzie kupili z rodowodem to "hodowca" zacząłby zwyczajnie coś kręcić i odradzac im .Przeważnie nieuświadomione społeczeństwo chce kupić psa jak najtaniej.

Bartek mamy ten sam problem, tyle że ja mam powiedzmy "prościej" choć to bardzo przykre, sunia mojej cioci umarła na ropomacicze i teraz mi wierzą jak mówię, że gdyby została od razu wysterylizowana to nie byłoby problemu. Ale generalnie problem jest, bo ludzie bardziej wierzą "hodowcom" i "wetom".

Link to comment
Share on other sites

O tatuażu nie pomyślałam. Niestety nie wiem czy ich sunia go posiada :( Problem w tym , że to nie bezpośrednio moi znajomi i nie mam z nimi tak bezpośrednio kontaktu. Muszę podpytać o to czy podpisywali jakąś umowę i o tatuaż. Ale nic o tym nie wspominali. Dzięki za odpowiedzi. Prosili o informacje więc przekażę im to czego się dowiedziałam. Dzieki :)

Link to comment
Share on other sites

Dowodem pochodzenia psa jest metryka + tatuaż (oczywiście na metryczce musi być dokładnie ten sam co w uchu lub pachwinie).

Jesli pies został sprzedany taniej, bez metryki a ma tatuaż to można ządać wydania tej metryki przez hodowcę, chyba że w pisemnej umowie nabywca zrzekł się prawa do metryczki i otrzymał za to upust cenowy. Jednak wtedy metryczka powinna byc przy nim zniszczona! W przeciwnym razie może być użyta dla podstawionego psa o innym pochodzeniu. Wystarczy przecież nabić temu psu tatuaż identyczny jak w metryce i "rasowy" pies jest gotowy do sprzedaży :evil:

Być może jednak oferta droższa czyli z metryczką była jedynie "chwytem marketingowym" , bo sprzedający i tak wiedział, że nabywca zdecyduje sie na tańszego psa bez metryki. To znaczyłoby, że metryczki nigdy nie było a pies jest "kundelkiem".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...